20.07.22, 09:29

Przewodnicząca Ukraińskiej KRRiT dziękuję Polskiemu Radiu

Logo Polskiego Radia dla Ukrainy, fot.: materiały prasowe

Przewodnicząca Krajowej Rady Telewizji i Radiofonii Ukrainy Olha Herasymiuk podziękowała za działania Polskiemu Radiu dla Ukrainy.

Nie wiem, czy ktokolwiek w Europie zrobił tyle, co wy. Dzięki wam miliony naszych obywateli, którzy znaleźli tu schronienie, słyszą swój język i czują waszą przyjaźń. Szczególnie ważne jest to, że ukraińskie dzieci mogą słuchać ukraińskich bajek i audycji w swoim języku. Staracie się utrzymać ich ukraińską tożsamość podczas ich pobytu w Polsce, co jest bardzo cenne. Robicie dla nas dużo dobrego, za co szczególnie dziękujemy Polskiemu Radiu" – powiedziała Olha Herasymiuk goszcząca w Warszawie.

Polskie Radio na swoich antenach od 24 lutego, czyli pierwszego dnia ataku Rosji na Ukrainę, informuje nie tylko o sytuacji na froncie, ale również wspiera ukraińskich emigrantów w Polsce. Polskie Radio rozszerza również ofertę skierowaną do gości zza wschodniej granicy – emitując audycje dziennikarzy Sekcji Ukraińskiej Polskiego Radia dla Zagranicy na antenie Polskiego Radia dla Ukrainy. Publiczny nadawca uruchomił Polskie Radio dla Ukrainy, a od początku agresji Rosji na naszego sąsiada nadaje także serwisy w języku ukraińskim w Jedynce i Trójce. Olha Herasymiuk podkreśliła, że „to bardzo ważne działania”.
13 lipca Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podpisała Memorandum o współpracy w dziedzinie regulacji działalności nadawczej z Krajową Radą Telewizji i Radiofonii Ukrainy. Dokument definiuje zakres współpracy między organami regulacyjnymi Rzeczpospolitej Polskiej i Ukrainy w zakresie rynku mediów i zachowania bezpieczeństwa informacyjnego obydwu krajów. Jego celem jest również pogłębianie wzajemnych więzi kulturalnych oraz umacnianie przyjaznych stosunków między naszymi krajami.

Wiadomości w języku ukraińskim nadaje również Polskie Radio Kierowców. Portal PolskieRadio24.pl uruchomił streaming audio-wideo w serwisie YouTube, w którym prezentowane są najświeższe i najważniejsze informacje dotyczące rosyjskiej inwazji zbrojnej na Ukrainę. Polskie Radio udostępniło także w swoim internetowym odtwarzaczu radiowym sygnał publicznego Ukraińskiego Radia. To dodatkowy kanał odbioru, dzięki któremu przebywający w Polsce obywatele Ukrainy, mogą słuchać programu radiowego w swoim języku. Z kolei dzięki pomocy Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie do sierocińca dla dzieci „Wułyk” w mieście Równe trafił generator elektryczny.

Podziękowania płyną również od Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy

Kilka dni temu Polskie Radio dla Ukrainy otrzymało podziękowania od Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy za systematyczne, obiektywne, kompletne i merytoryczne przedstawienie ich działań w obronie kraju oraz rozwój stosunków dwustronnych, w szczególności w sferze wojskowej. W poście opublikowanym na Facebooku Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych napisano, że Ukraińcy są wdzięczni wszystkim polskim obywatelkom i obywatelom za otwarte serca i domy dla milionów ukraińskich kobiet i dzieci, które znalazły schronienie w Polsce.

Polskie Radio dla Ukrainy to rozgłośnia informacyjno-publicystyczno-muzyczna skierowana do osób przybywających z Ukrainy oraz Ukraińców na stałe mieszkających w Polsce. Obecnie program jest dostępny w technologii cyfrowej w DAB+ i na dwóch częstotliwościach - w Przemyślu na 98,6 FM oraz w Hrubieszowie – na częstotliwości 93,3 MHz. Integralną częścią ramówki stacji są autorskie audycje dziennikarzy Polskiego Radia dla Zagranicy w języku ukraińskim.

Komentarze

Powiązane

22.02.24, 08:30
| radio » ludzie
Agata Kwiecińska powraca do Dwójki
Do zespołu Programu Drugiego Polskiego Radia powraca Agata Kwiecińska.
22.02.24, 07:30
| radio » ludzie
Po prostu Wschód. Nowy magazyn Piotra Pogorzelskiego w Trójki
Piotr Pogorzelski powraca do Polskiego Radia z audycją "Po prostu Wschód – magazyn Piotra Pogorzelskiego". Program emitowany będzie w soboty, o godz. 16.00 w Trójce.
21.02.24, 18:04
| radio » informacje | internet » informacje
Serwis polskieradio24.pl zmienił layout
Serwis polskieradio24.pl został udostępniony w nowej technologii i ze zmienionym layoutem.
21.02.24, 15:45
| radio » ludzie
Marta Szostkiewicz po ośmiu latach powraca do Radia Kraków
Marta Szostkiewicz powraca do Radia Kraków i ponownie obejmie stanowisko kierowniczki redakcji publicystyki.
21.02.24, 14:45
| radio » ludzie
Tomasz Kubat po 22 latach wraca do Radia ZET. Będzie warszawskim reporterem stacji
Na początku marca br. do zespołu Działu Informacji Radia ZET dołączy Tomasz Kubat. Zostanie reporterem warszawskim, odpowiedzialnym m.in. za relacjonowanie najważniejszych wydarzeń sejmowych.
21.02.24, 08:30
| radio » informacje
Radio Gdańsk – słuchaj od nowa. Wystartowała zmieniona ramówka Radia Gdańsk
W poniedziałek, 19 lutego br. pod hasłem „Radio Gdańsk – słuchaj od nowa”, ruszyła nowa ramówka stacji.
21.02.24, 07:30
| radio » ludzie
Łukasz Aftański przechodzi do Radia ZET. Będzie wydawcą
Od marca br. Łukasz Aftański dołączy do zespołu Działu Informacji Radia ZET. Będzie nowym wydawcą programu "Popołudniowy Gość Radia ZET", który prowadzi Beata Lubecka.
20.02.24, 12:23
| radio » ludzie
Katarzyna Borowiecka przejdzie z Radia 357 do Trójki
Katarzyna Borowiecka powróci do Programu Trzeciego Polskiego Radia. Z Radiem 357 była związana od chwili startu rozgłośni.
20.02.24, 07:30
| radio » ludzie
Adam Suprynowicz powrócił do Dwójki
Po kilkuletniej przerwie do zespołu Dwójki (Polskie Radio) dołączył Adam Suprynowicz – muzykolog i krytyk muzyczny.
20.02.24, 06:30
| radio » badania rynku
KBR: Polacy wpisują się w europejski model słuchania treści audio. 97 proc. Francuzów słucha treści audio
Polacy sukcesywnie poszerzają zainteresowanie różnorodnymi formami audio, podążając za europejskimi trendami konsumpcji mediów. Badania prowadzone we Francji i Wielkiej Brytanii wykazują, iż audio towarzyszy w życiu codziennym zdecydowanej większości odbiorców.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Zakopiańskie Centrum Kultury | inne

Przejdź do oferty

Specjalista do spraw komunikacji i promocji

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Galeria Sztuki w Legnicy | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 21.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 15.03.24

Do zdobycia jeden zestaw.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

16 marca 2024 r., Dom Towarowy Braci Jabłkowskich w Warszawie.