25.07.22, 07:00

Polskie Radio nadal nie emituje spotów Leroy Merlin. Bojkot sieci słabnie

Logo Leroy Merlin, fot.: materiały prasowe

Reklam sieci handlowej Leroy Merlin wciąż nie emituje Polskie Radio. Pozostali nadawcy przyjmują reklamy od sieci, a bojkot części klientów słabnie.

Polskie Radio w połowie marca br. podjęło decyzję o zerwaniu współpracy reklamowej z francuską marką Leroy Merlin i zaprzestaniu emisji jej reklam na wszystkich swoich antenach. Decyzja sprzed kilku miesięcy wciąż obowiązuje.

Polskie Radio w dalszym ciągu - solidaryzując się z narodem ukraińskim brutalnie zaatakowanym przez rosyjskiego najeźdźcę - nie emituje reklam wspomnianej sieci. Publiczny nadawca nie prowadzi współpracy reklamowej z firmami prowadzącymi działalność biznesową w Rosji i wspierającą zbrodniczy reżim Putina” - mówi dla portalmedialny.pl Monika Kuś, rzecznik prasowy Polskiego Radia.

Jak tłumaczy publiczny nadawca, decyzja Polskiego Radia ma charakter symboliczny. „Chodzi o pokazanie, że jest coś znacznie ważniejszego niż zyski, pieniądze” – przekonywało Polskie Radio w marcu.

Dział prasowy Leroy Merlin milczy jak zaklęty

O ile publiczny nadawca wciąż nie emituje reklam Leroy Merlin, o tyle sieć zintensyfikowała swoje działania marketingowe. W ostatnim czasie zwiększyły się wydatki sieci zwłaszcza na reklamę telewizyjną. Spoty emitują wszystkie największe telewizje. Wciąż jedynie nie powrócono do współpracy sponsoringowej. Sieć nie wykorzystuje w dalszym ciągu usługi lokowania produktu. Nieoficjalnie: nadawcy wciąż są niechętni w tym zakresie. 

Wysłaliśmy do Leroy Merlin pytania, m.in. czy sieć przy planowaniu kampanii spotyka się z odmową emisji spotów lub umieszczenia reklamy, a także czy marka planuje jesienne aktywności sponsorskie. Odpowiedzi na nasze pytania mimo ich ponownego wysłania, nie otrzymaliśmy.

Klienci wracają do sieci

Sieć handlowa nie odpowiada także na pytanie czy marka na polskim rynku odczuwa w dalszym ciągu bojkot ze strony klientów? Nieoficjalnie wiemy, że np. krakowskie Leroy Merlin zwłaszcza na początku odczuwały boleśnie bojkot klientów. Klienci jednak wraz z rozpoczęciem sezonu ogrodowego i remontowego wracają do Leroy Merlin, zwłaszcza do stosunkowo nowej lokalizacji w Wieliczce, pod Krakowem. Co ciekawe, w opiniach na Google przeważają zdecydowanie pozytywne opinie, również ze strony Ukraińców mieszkających w Polsce.

Komentarze

Powiązane

05.12.23, 06:30
| radio » badania rynku
Olsztyn: RMF FM liderem, Meloradio Olsztyn w górę
RMF FM umocniło swoją pozycję jako najchętniej słuchanej stacji w Olsztynie - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 kwietnia 2023 r. do 31 października 2023 r. (Radom).
04.12.23, 17:00
| radio » badania rynku
Częstochowa: RMF FM liderem, duży wzrost Radia Zet
RMF FM pozostaje najchętniej słuchaną stacja w Częstochowie - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 maja 2023 r. do 30 października 2023 r. (Częstochowa).
01.12.23, 06:45
| radio » informacje
Ruszają licytacje charytatywne w Radiu 357. Tradycyjnie poprowadzi je Kuba Strzyczkowski
Rusza coroczna akcja charytatywna społeczności Radia 357. Cztery aukcje antenowe poprowadzi Kuba Strzyczkowski. W spocie antenowym promującym akcję wziął udział Wiktor Zborowski. W tym roku cała zebrana kwota zostanie przekazana Fundacji Świętego Mikołaja na zapewnienie pomocy psychologicznej dla dzieci z Polski i Ukrainy. 
30.11.23, 17:45
| radio » informacje
22. edycja Akcji Charytatywnej Choinki Jedynki 2023. Wspólne malowanie prac
3 grudnia br. o godz. 11.00 w siedzibie Polskiego Radia, w ramach Akcji „Choinki Jedynki 2023” odbędzie się wspólne malowanie prac z udziałem Przyjaciół Programu 1 Polskiego Radia. Prace zostaną przekazane na licytację na rzecz podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacji „Wspólnota Nadziei”.
29.11.23, 17:18
| radio » informacje
Tradycyjnie tylko świąteczne piosenki w grudniu w RMF Classic
Już po raz 12. radio RMF Classic w grudniu modyfikuje format muzyczny i będzie grało świąteczne piosenki. Gwiazdą programu będzie Cher i jej album „Christmas”, na antenie pojawi się też specjalna piosenka Artura Andrusa oraz kolejna edycja Plebiscytu na Świąteczny Przebój Wszech Czasów.
29.11.23, 11:31
| radio » ludzie
Nie żyje Jerzy Rowiński
Zmarł Jerzy Rowiński – dziennikarz muzyczny, z branżą radiową związany od blisko 50 lat – podało Polskie Radio RDC
29.11.23, 06:30
| radio » informacje
Niedorzecznik. Nowy serial radiowy Michała Janczury w TOK FM
29 listopada br. ruszy nowy serial radiowy TOK FM zatytułowany "Niedorzecznik". Jego autorem jest Michał Janczura. Trzyodcinkowy serial opowiada o wydarzeniach z kadencji Mikołaja Pawlaka, kiedy prawa dziecka schodziły na drugi plan, a ich miejsce w działaniach odchodzącego Rzecznika Praw Dziecka zajmowały polityka i ideologia.
28.11.23, 17:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Ruszyła II edycja Forum Dziennikarskiego Nagrody Woyciechowskiego
Forum Dziennikarskie Nagrody Woyciechowskiego to projekt stworzony w 2022 r. przez Radio ZET realizowany we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Jego uczestnikami są studenci i studentki - stażyści, którzy tworzą Forum Dziennikarskie, korzystając ze wsparcia Rady Programowej oraz opiekunów stażu.
28.11.23, 14:38
| radio » informacje
Mrozu kolejnym gospodarzem formatu RMF FM w trasie
Mrozu będzie kolejnym po Agnieszce Chylińskiej i Darii Zawiałow gospodarzem audycji „RMF FM w trasie”. Artysta poprowadzi format od 2 grudnia br. w cztery kolejne soboty w godz. 15.00-17.00.
28.11.23, 09:51
| radio » informacje
BBC Studios z usługę BBC Podcasts Premium w Apple Podcasts także na polskim rynku
BBC Studios rozszerza dostępność subskrypcji BBC Podcasts Premium aż o 166 nowych krajów, w tym Polskę.Cena usługi wynosi 13,99 zł miesięcznie.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 06.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 05.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 03.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.