26.07.22, 07:00

Koniec serwisów rapidu.net i darkw.pl. Administrator zapłaci CANAL+ za naruszenia praw autorskich

Plansza widoczna pod wejściu na stronę darkw.pl

W serwisie rapidu.net , darkw.pl oraz freshfile.pl wykryto ponad 240 tys. nielegalnych plików z filmami, serialami oraz innymi materiałami audiowizualnymi. Serwisy zostały wyłączone przez administratora w wyniku działań wielu podmiotów oraz organów ścigania. Administrator rapidu.net oraz innych powiązanych ze stroną serwisów zawarł z CANAL+ porozumienie i przekazał CANAL+ Polska domeny rapidu.net oraz darkw.pl oraz zapłaci za naruszenie praw autorskich. Przekazane domeny wykorzystywane są obecnie do budowania świadomości wśród dotychczasowych użytkowników rapidu.net oraz darkw.pl, informując ich o legalnej ofercie serwisu CANAL+ online . To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce.

W ramach monitoringu sieci Internet, prowadzonego przez Sekcję dw. z Piractwem CANAL+ Polska S.A., wykryto, że w serwisach internetowych funkcjonujących pod adresami rapidu.net, darkw.pl oraz freshfile.pl, zarządzanych przez tego samego administratora, użytkownicy tych serwisów udostępniają i tym samym rozpowszechniają, w formie plików możliwych do pobrania przez innych użytkowników, znaczne ilości utworów, w tym m.in. filmy i seriale do których prawa posiada spółka.

Sekcja dw. z Piractwem CANAL+ Polska od dawna obserwowała serwisy rapidu.net, darkw.pl oraz freshfile.pl podejmując działania zmierzające do zaprzestania naruszeń w nich dokonywanych. Od stycznia 2019 r. lutego br. pracownicy Sekcji dw. z Piractwem CANAL+ Polska wykryli w samym tylko serwisie rapidu.net ponad 240 tys. plików z filmami, serialami oraz innymi materiałami audiowizualnymi, do których spółka posiada prawa. O ogromnej skali nielegalnego rozpowszechniania bez zgody podmiotów uprawnionych, świadczą również dane z raportu przejrzystości firmy Google zawierające informacje o żądaniach usunięcia linków/adresów URL z wyników wyszukiwania, mogących naruszać prawa autorskie. W przypadku domeny rapidu.net Google na wniosek ponad 600 podmiotów z całego świata, w tym CANAL+ Polska, HBO, Fox, Disney, Netflix, CD Projekt, TVN i wielu innych, usunął ponad 12,6 miliona adresów URL, co plasuje ten serwis na 20 miejscu w globalnym rankingu.

W wyniku podjętych rozmów dotyczących działalności serwisów rapidu.net, darkw.pl oraz freshfile.pl, CANAL+ Polska oraz administrator zawarli porozumienie i polubownie, w sposób satysfakcjonujący obie strony, zakończyli spór. Serwisy zostały wyłączone przez administratora w wyniki działań wielu podmiotów oraz organów ścigania.

Przejęte domeny posłużą edukacji

W ramach zawartego porozumienia administrator rapidu.net, darkw.pl oraz freshfile.pl uznał roszczenia CANAL+ Polska dotyczące naprawienia wyrządzonej szkody poprzez zapłatę ustalonej kwoty, podjął działania zapobiegające podobnym naruszeniom w przyszłości, czego domagała się spółka, zdecydował nie kontynuować ich funkcjonowania, zobowiązał się, że w przyszłości nie będzie prowadził tego typu serwisów a także przekazał CANAL+ Polska domeny rapidu.net oraz darkw.pl.

Przekazane domeny wykorzystywane są obecnie do budowania świadomości wśród dotychczasowych użytkowników rapidu.net oraz darkw.pl, informując ich o legalnej ofercie serwisu CANAL+ online . To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce.

Komentarze

Powiązane

30.09.22, 21:00
| telewizja / VOD » seriale
Pięć gwiazdek. Nowy serial w ofercie TVP Kobieta
1 października br. na antenie TVP Kobieta odbędzie się premiera argentyńskiego serialu obyczajowego pt. ,,Pięć gwiazdek’’. Produkcja opowiada o siostrzanych relacjach, rodzącej się miłości oraz wspólnym pokonywaniu problemów. 
29.09.22, 19:00
| telewizja / VOD » informacje
TVP Kultura zamiast TVP ABC z ósmego multipleksu
Od 29 września br. program TVP Kultura ponownie jest dostępny z multipleksu ósmego Naziemnej Telewizji Cyfrowej w wysokiej rozdzielczości sygnału (HD).
29.09.22, 16:00
| telewizja / VOD » seriale
Wataha wkrótce w ofercie TVN7
Podwójny laureat Orłów w kategorii najlepszy filmowy serial fabularny, zdobywca Telekamery, a także jedna z najlepszych produkcji międzynarodowych według brytyjskiego tygodnika „The Sunday Times”, wkrótce pojawi się w ramówce TVN7.
29.09.22, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
TVP Nauka startuje 3 października. Nadawca zapowiada nowe programy i transmisje wydarzeń
3 października br. zadebiutuje nowy kanał tematyczny publicznego nadawcy - TVP Nauka. Stacja ma skupiać się na szeroko pojętej nauce. Kanał skierowany jest do odbiorców powyżej 14. roku życia.
29.09.22, 07:00
| telewizja / VOD » informacje
Talents: Ukraine.Telewizja Polska organizuje konkurs dla twórców z Ukrainy
Telewizja Polska organizuje konkurs na najlepszy scenariusz serialu telewizyjnego. „Talents: Ukraine!’’ dedykowany jest ukraińskim twórcom sztuk audiowizualnych. Projekt ten jest elementem drugiej edycji Festiwalu Telewizyjnego „Heart of Europe”.
28.09.22, 11:35
| telewizja / VOD » informacje
E! Entertainment, 13 Ulica i SCI FI oraz TeenNick. Cztery nowe kanały w WP Pilot
Platforma WP Pilot we wrześniu br. udostępniła cztery nowe kanały: E! Entertainment, 13 Ulica i SCI FI oraz TeenNick.
28.09.22, 07:00
| telewizja / VOD » informacje
Dom w cenie mieszkania i Smaki Dubaju nowościami w Zoom TV
W październiku br., Zoom TV zaprezentuje dwie polskie nowości („Dom w cenie mieszkania” i „Smaki Dubaju”) oraz kolejny sezon formatu „I love kabaret”.
26.09.22, 21:00
| telewizja / VOD » informacje
HBO świętuje 50-lecia swojego istnienia
8 listopada br., HBO obchodzi będzie 50-lecie istnienia. Z tej okazji marka rozpoczyna kampanię „Fifty Years of Firsts”, w której prezentowany będzie dorobek HBO - pierwszej telewizji premium.
26.09.22, 17:00
| telewizja / VOD » badania rynku
Kuba Wojewódzki przyciąga prawie 700. tys. widzów w nowym sezonie
Talk-show „Kuba Wojewódzki” w TVN w nowym, jesiennym sezonie ogląda blisko 700 tys. osób.
26.09.22, 12:09
| telewizja / VOD » informacje
Bal Nocy Letniej Fundacji TVN: blisko 5 mln zł zebrano na budowę Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży
Prawie 5 mln zł zebrano na rzecz Fundacji TVN podczas charytatywnego Balu Nocy Letniej, który odbył się 17 września br. Całość pozyskanych środków zostanie przeznaczona na realizację najważniejszego projektu fundacji – budowę pierwszego w Polsce Centrum Psychiatrii i Onkologii Dzieci i Młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Pracownik Działu Promocji

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty

Specjalista/tka ds. komunikacji

Park Kultury w Bydgoszczy | Dowolne

Przejdź do oferty
Konkursy
do 03.11.22

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.11.22

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 30.10.22

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

14-15 listopada 2022 r., Kraków.