17.08.22, 11:18

Związek Cyfrowa Polska rozszerza obszary zainteresowania

Logo Cyfrowej Polski, fot.: materiały prasowe

Związek Cyfrowa Polska, który reprezentuje polską branżę cyfrową, powołał w ramach swojej wewnętrznej struktury cztery nowe komitety zadaniowe, które mają się zająć takimi kwestiami jak: chmura obliczeniowa, transformacja cy-frowa w edukacji, obszar rynku e-commerce oraz reklama.

Jak zaznacza Michał Kanownik, Prezes Cyfrowej Polski, powołanie nowych komite-tów to odpowiedź na kolejne wyzwania, które stoją przed branżą cyfrową i na które firmy działające w tym sektorze muszą znaleźć właściwe rozwiązania. „Technologia nie stoi w miejscu, wkracza do coraz to nowych obszarów działalności. To jednocze-śnie sprawia, że taka postępująca cyfryzacja wymaga ciągłego monitoringu oraz bie-żących aktualizacji w zakresie regulacji i postępowania, a także wspólnych działań sektora na rzecz tego, by pewne praktyki ujednolicić i postawić jako wzór. W ramach komitetów utworzonych w ramach struktur naszego Związku, przedstawiciele firm członkowskich – doświadczeni eksperci – będą razem pracowali nad inicjatywami i projektami, które pomogą rozwojowi cyfrowego rynku w naszym kraju, w konkretnych ściśle określonych obszarach” – mówi Michał Kanownik.

W ramach Komitetu ds. Chmury Obliczeniowej eksperci Cyfrowej Polski podejmą temat, m.in. standaryzacji usług chmurowych oraz wypracowania praktyk w tym za-kresie. Z kolei członkowie Komitetu ds. Transformacji Cyfrowej w Edukacji zajmą się np. zbudowaniem standardów i wymagań dla rozwiązań technologicznych wykorzy-stywanych w procesie nauki szkolnej. Z kolei w ramach Komitetu ds. Rynku E-commerce firmy zaangażowane w ten obszar wspólnie będą dyskutowali nad rozwiązaniami, które przyśpieszą oraz ułatwią rozwój tego obszaru gospodarki. Członkowie Komitetu ds. Reklamy podejmą temat regulacji rynku reklamowego i kwestii tzw. greenwashingu. Jak przypomina Związek Cyfrowa Polska, organizacja od początku 2021 r. jest członkiem Związku Stowarzyszeń Rady Reklamy, która promuje najwyższe standardy w komunikacji.

W sumie w ramach struktur Cyfrowej Polski będzie działało w sumie 13 komitetów zadaniowych.

Komentarze

Powiązane

06.01.23, 21:00
| biznes i technologie » informacje
Kaufland testuje nowe rozwiązania dla klientów
Sieć Kaufland od lat sprawdza nowe sposoby i technologie mające ułatwić zakupy swoim klientom. Tym razem sieć testuje takie nowe rozwiązania jak maszynę do obierania i krojenia ananasów, stoisko piekarnicze z obsługą oraz regionalne nazwy kategorii produktowych.
06.01.23, 16:00
| biznes i technologie » informacje
Zimowy PGE Narodowy w Trasie. Agencja TESTA startuje z drugą edycją projektu
Po ubiegłorocznym sukcesie dodatkowej formuły Zimowego Narodowego rusza jej druga edycja. Wspierany przez pomysłodawcę  konceptu - TESTA Agency, Zimowy PGE Narodowy w Trasie odwiedzi szesnaście lokalizacji w dwa miesiące.
05.01.23, 17:41
| biznes i technologie » informacje
W 2022 r. nastroje konsumentów blisko negatywnego rekordu według badania GfK. Grudzień nie przyniósł przełamania
Święta ożywiły sektor handlowy, jednak konsumenci wciąż niepewnie patrzą w przyszłość. W 2023 r. ponad połowa Polaków spodziewa się wzrostu poziomu bezrobocia i utrzymania dwucyfrowego tempa wzrostu cen towarów i usług. Takie dane płyną z najnowszego Barometru Nastrojów Konsumenckich opracowanego przez firmę GfK.
01.01.23, 21:00
| biznes i technologie » informacje
Hot dog ulubioną przekąską Polaków kupowaną na stacjach paliw
Z okazji 25-lecia hot doga na stacjach Circle K w Polsce, sieć zrealizowała badanie preferencji konsumentów dotyczące zakupu kultowej przekąski. Jak się okazało, hot dog jest ulubioną ciepłą przekąską Polaków w ofercie stacji paliw oraz najczęściej wybieranym sposobem szybkiego zaspokojenia głodu w drodze.
01.01.23, 17:00
| biznes i technologie » informacje
Skotan zmienia się w onesano. Nowa wizja producenta naturalnych suplementów diety
Firma Skotan przeszła rebranding. Producent naturalnych suplementów diety będziefunkcjonować pod nazwą onesano S.A. Zmiana nazwy firmy jest wyrazem nowegopodejścia do rozwoju spółki.
01.01.23, 09:00
| biznes i technologie » informacje
ALDI w świątecznych akcjach pomocowych
Współpraca z Caritasem w ramach świątecznej akcji pomocy rodzinom z Ukrainy, wsparcie dzieci z domów dziecka, dołączenie do inicjatywy 4U HUB rozwijanej przez Grupę Dentsu Polska oraz wewnętrzny projekt #teamALDI Razem możemy więcej to działania, na które ALDI szczególnie stawia w okresie świąt Bożego Narodzenia.
30.12.22, 15:00
| biznes i technologie » informacje
Dwa jubileuszowe sklepy Żabka na autostradzie A2
22 grudnia br. zaczęły funkcjonować dwa nowe sklepy Żabka. Sklepy zlokalizowane są w miejscach obsługi podróżnych, tzw. MOP-ach – Gnilec oraz Sosna. Placówki w nowym formacie to jubileuszowe sklepy nr 9000 i 9001.
30.12.22, 13:30
| biznes i technologie » informacje
Trzy nowe sklepy sieci SPAR otwarte
Nowe sklepy SPAR w sieci już zostały otwarte – dwie placówki SPAR Mini w Pilznie (woj. małopolskie) oraz Kożuchowie (woj. lubuskie), a także format SPAR Express przy stacji benzynowej w Bysławiu (woj. kujawsko-pomorskie).
23.12.22, 07:30
| biznes i technologie » informacje
Największa emisja obligacji korporacyjnych firmy prywatnej w PLN. Grupa Polsat Plus chce pozyskać 3,1 mld zł
Grupa Polsat Plus jako pierwsza polska firma wyemituje obligacje, powiązane z celami zrównoważonego rozwoju, wg międzynarodowego standardu International Capital Market Association. Łączna skala emisji przekroczy 3,1 mld PLN.
21.12.22, 20:30
| biznes i technologie » informacje
Fundacja Maraton Warszawski przedłużyła współpracę z New Balance
Fundacja „Maraton Warszawski” przedłużyła współpracę z sponsorem technicznym, marką New Balance. Umowa została podpisana na cztery kolejne lata. 
Subskrybuj RSS działu biznes i technologie: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji-Rzecznik prasowy

Muzeum Sztuki Łódź | Łódź

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji i marketingu

Muzeum Miasta Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.