18.08.22, 12:09
ArtRadio Bogatynia bez przedłużenia koncesji
ArtRadio Bogatynia zniknie z eteru najpóźniej 17 marca 2023 r. Nadawca programu nie starał się o przedłużenie koncesji na emisję programu - dowiedział się portalmedialny.pl.
Częstotliwość 104,8 FM wykorzystywana przez ArtRadio Bogatynia będzie wolna od 18 marca 2023 r. „Nadawca nie złożył wniosku o koncesję na kolejny okres” – powiedziała dla portalmedialny.pl Karolina Czuczman z Zespołu Rzecznika Prasowego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
Rozgłośnia nie odpowiedziała na nasze pytania od 16 sierpnia br. Również nie odebrano od nas telefonu i poproszono o SMS. Także i w taki sposób nie udało się nam dowiedzieć, m.in. dlaczego stacja nie starała się o przedłużenie koncesji, ani o dalszych planach rozgłośni.
Na razie KRRiT nie podjęła uchwały o przeznaczeniu zwalnianej częstotliwości do ogłoszenia o możliwości uzyskania koncesji. Już wiadomo, że gdyby nawet ArtRadio ponownie wystartowało w konkursie koncesyjnym o częstotliwość w Bogatyni, nie ma możliwości zachowania ciągłości emisji w eterze przy zachowaniu wszystkich terminów, procedur i formalności.
ArtRadio Bogatynia to komercyjna rozgłośnia radiowa z Bogatyni (powiat Zgorzelski, województwo dolnośląskie). Pomysłodawcą i założycielem radia jest Artur Wieczorek. Stacja rozpoczęła emisję programu 1 września 2007 r. 1 lutego 2010 r. rozgłośnia zaczęła współpracę z Telewizją Bogatynia, co pozwoliło na nadawanie sygnału radiowego w podkładzie teletekstu telewizji kablowej. W maju 2011 r., rozgłośnia otrzymała pozwolenie na nadawanie sygnału radiowego na falach UKF. Stacja uzyskała dziesięcioletnią koncesję 18 marca 2013 r. Właścicielem koncesji jest Stowarzyszenie Media Lokalne z Bogatyni. Stacja posiada pozwolenie na emisję nie więcej niż trzech minut reklam w ciągu godziny zegarowej.
Opłata koncesyjna wyniosła 5173 zł. Koncesja zakłada emisję programu radiowego o charakterze uniwersalnym z tematyka lokalną. Wnioskodawca deklarował, że udział warstwy słownej wyniesie 42,2 proc. w tygodniowym czasie nadawania projektowanego programu w godzinach 6.00-23.00. Audycje poświęcone tematyce lokalnej miały wg koncesji dotyczyć następujących miejscowości: Bogatynia, Działoszyn, Wyszków, Wigancice Żytawskie, Biedrzychowice, Rybarzowice, Sieniawka, Porajów, Kopaczów, Opolno Zdrój, Jasna Góra. Format muzyczny zadeklarowany we wniosku koncesyjnym to muzyka lat ’80, pop, blues, smouth jazz, rock, muzyka dla dzieci, muzyka lokalnych kapel ludowych, chórów i zespołów lokalnych.
Stacja posiada stronę internetową w budowie, w której można znaleźć jedynie adres mailowy i telefoniczny oraz link do fanpage na Facebooku. Brak podstawowych informacji o stacji i o ramówce. Aktualizowany jest jedynie kanał na Facebooku, na którym pojawiają się lokalne informacje.
Specjalista ds. komunikacji
Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów | Warszawa
Przejdź do ofertyPEŁNOMOCNIK DYREKTORA ds. MARKETINGU
Zamek Królewski w Warszawie-Muzeum | Warszawa
Przejdź do ofertyDo zdobycia jeden egzemplarz książki.
Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.
Komentarze