23.08.22, 17:15

Cartoonito. Nowe pasmo od września w Boomerangu

Zapowiedź pasma Cartoonito, fot.: materiały prasowe

Boomerang wprowadza na antenę Cartoonito - blok programowy dla dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i opiekunów, którego celem jest wspieranie rozwoju i unikatowego potencjału każdego dziecka. Ma także wspomóc je w stawaniu się troskliwym członkiem społeczności.

Cartoonito to pasmo skierowane do dzieci w wieku od 2 do 5 lat, ich rodziców i opiekunów. To również miejsce, gdzie przedszkolaki mogą być kimkolwiek tylko chcą. Stacja wierzy w celebrowanie, nieposkromionej osobowości przedszkolaków. Cartoonito ma zapewniać dzieciom przestrzeń do śmiechu i wychodzenia poza wyznaczone przez innych kontury, gdzie szacunek, empatia i inkluzywność są na porządku dziennym. W bloku programowym emitowane będą seriale, których fabuła i bohaterowie reprezentują główne wartości Cartoonito: Kreatywność, Troskę, Odwagę i Ciekawość.

Czym jest Uczenie Humanocentryczne?

Filozofia nowego bloku została opracowana przez wielu specjalistów: tak powstał autorski program Uczenia Humanocentrycznego. To system edukacyjny zainspirowany psychologią pozytywną oraz współczesną nauką. Humanocentryzm Cartoonito oznacza skupienie na potrzebach, umiejętnościach i rozwoju maluchów.

Opiekunowie będą mogli łatwo rozpoznać elementy Uczenia Humanocentrycznego dzięki specjalnym ikonom i krótkim hasłom, które pojawią się na ekranie podczas emisji produkcji w paśmie Cartoonito. Mają one symbolizować takie cechy, jak: wytrzymałość, praca zespołowa, umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach, dobroć, troska, więzi, umiejętność słuchania i zachęcenie do kreatywności.

We wrześniu Cartoonito zadebiutuje na kanale Boomerang, emitując premierowe odcinki takich seriali jak: „Tomek i przyjaciele” o Lokomotywie Numer Jeden z wyspy Sodor; „Lamput” o przygodach zmiennokształtnego pomarańczowego stworka i naukowców; „Zwariowane Melodie: Maluchy w pieluchach” o kultowych postaciach takich jak Królik Bugs czy Kanarek Tweety, kiedy były małymi szkrabami.

Nowi bohaterowie już wkrótce 

W nadchodzących miesiącach w ramach pasma zaplanowano także premierowe animacje: „Batwheels” (serial osadzony w świecie uniwersum DC, główne postaci są superpojazdami i ratują świat tak samo jak znani herosi; występuje, m.in. Batmobil, motocykl Batgirl czy pojazd Robina; maszyny są dzieciakami, które dopiero uczą się być superbohaterami i robią to z iście dziecięcym entuzjazmem), „CoComelon” (animacja opowiada o małym chłopcu imieniem JJ; wraz z rodzeństwem, przyjaciółmi, Mamą, Tatą, Dziadkiem i Babcią poznaje kolorowy świat poprzez proste piosenki; przedszkolaki mogą dołączyć do JJ-a i reszty bohaterów, śpiewając podczas seansu; produkcja kładzie nacisk na prezentowanie opowieści o rodzinnych wartościach, pozytywnym podejściu do życia, zdrowych nawykach żywieniowych; ma również zachęcać do nauki i poznawania świata poprzez zabawę), „Pajak Lucas” (animacja opowiada o perypetiach uroczego pająka Lucasa; czteroletni bohater lubi śpiewać piosenki, a jego pasja to odkrywanie świata; ma talent, który pozwala mu wejść do każdego zakątka domu: umie bardzo wysoko skakać i pleść pajęczyny; mieszka w zabytkowym wiktoriańskim domu i ma tam innych wesołych towarzyszy; spotyka Fidnley’a, muszkę o wielkim sercu, energetyczną malutką buldożkę Avocado i wyluzowaną kameleonicę Bodhi).

Premiera pasma „Cartoonito” została zaplanowana na czwartek, 1 września br. o godz. 8:00 w Boomerangu. Emisja codziennie od 8:00 do 14:00 w Boomerangu.

Komentarze

Powiązane

07.12.22, 15:00
| telewizja / VOD » seriale
Ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu Wilka
Rozpoczęły się zdjęcia do II sezonu ,,Wilka”. W obsadzie aktorskiej będzie można zobaczyć Kuqe 2115, Trombę oraz Bedoesa. Premiera serialu zaplanowana jest na przyszły rok.
07.12.22, 08:00
| telewizja / VOD » informacje
Większa oferta sportów zimowych w TVN Warner Bros. Discovery
Warner Bros. Discovery pozyskało prawa do pokazywania Pucharów Świata FIS organizowanych w Szwajcarii. Relacje na żywo i na żądanie z wydarzeń FIS Swiss Ski World Cup dostępne będą na 45 europejskich rynkach, w tym w Polsce. 
06.12.22, 21:00
| telewizja / VOD » informacje
Black Adam od 5 grudnia na Playerze
5 grudnia br. na Playerze pojawił się ,,Black Adam”, produkcja Warner Bros Discovery. Tytuł będzie można wypożyczyć w ofercie na życzenie na 48 godzin.  
06.12.22, 17:45
| telewizja / VOD » informacje
Leszek Długosz, Łukasz Borowicz, Andrzej Zybertowicz i Maria Dłużewska laureatami Nagrody Mediów Publicznych 2022
5 grudnia br. ogłoszono nazwiska zwycięzców Nagrody Mediów Publicznych 2022 w poszczególnych kategoriach: Muzyka, Obraz, Słowo, Idea.
06.12.22, 15:15
| telewizja / VOD » informacje
Rozmowy Dzień Dobry TVN. Nowy cykl na antenie TVN
10 grudnia br. na antenie TVN zadebiutuje nowy cykl „Rozmowy Dzień Dobry TVN”, którego bohaterami są postacie ze świata polityki, kultury, nauki.
06.12.22, 14:05
| telewizja / VOD » informacje
Prof. Ryszard Legutko bohaterem dokumentu TVP2
We wtorek, 6 grudnia br. o godzinie 22:55 TVP2 zaprezentuje dokument ukazujący sylwetkę Ryszarda Legutki. Wyprodukowany przez Fundację Stanica Kresowa, film „Świat według profesora Legutki” jest koprodukcją Telewizji Polskiej. Autorem scenariusza i reżyserem jest Tadeusz Arciuch.
06.12.22, 12:03
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Polsat Media będzie dalej sprzedawał czas reklamowy Telewizji Puls
Telewizja Puls (nadawca ogólnopolskich kanałów TV Puls i PULS 2) oraz Polsat Media podpisały umowę o kontynuacji współpracy w zakresie sprzedaży czasu reklamowego.
06.12.22, 09:22
| telewizja / VOD » informacje
Netflix zapowiada nowe seriale w tym Heweliusza i kolejne części Furiozy
Po otworzeniu biura w Warszawie we wrześniu br. oraz niedawnej premierze wysokobudżetowego serialu „Wielka Woda”, Reed Hastings odwiedził w tym tygodniu Warszawę, aby podkreślić zaangażowanie Netflix na polskim rynku i udział w rozwoju lokalnej branży kreatywnej. 
06.12.22, 06:00
| telewizja / VOD » informacje
Więcej piłki ręcznej w ofercie platformy Viaplay
Viaplay Group i Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej podpisały umowę o partnerstwie, na mocy której serwis streamingowy Viaplay pozyskał prawa do pokazywania zawodów pod egidą IHF w dziesięciu krajach europejskich do 2031 r.
05.12.22, 21:00
| telewizja / VOD » ludzie
Kulisy pracy agentów gwiazd w serialu ,,Mój agent". Premiera 25 grudnia na Playerze
25 grudnia br. odbędzie się premiera produkcji Player Original ,,Mój agent". Serial pozwoli zajrzeć w kulisy pracy z ludzi filmu, teatru i telwizji. 
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli | mazowieckie

Przejdź do oferty

Specjalista ds. wystaw

Instytut Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji i marketingu

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie | Cała Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 09.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 08.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 06.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.