25.08.22, 17:47

Bogdan Rymanowski gospodarzem porannego Gościa Radia ZET. Beata Lubecka poprowadzi popołudniowe wydanie audycji

Bogdan Rymanowski, fot.: materiały prasowe

Do redakcji Radia Zet dołącza Bogdan Rymanowski, który poprowadzi poranne wydania „Gościa Radia ZET” – flagową audycję publicystyczną stacji. Beata Lubecka zostanie gospodynią popołudniowego „Gościa Radia ZET”.

Gość Radia ZET” w dwóch codziennych pasmach - porannym i popołudniowym - prowadzonych przez dwie różne, wybitne osobowości dziennikarskie takie jak Bogdan Rymanowski i Beata Lubecka, otwiera przed nami nową perspektywę publicystyczną. Przede wszystkim zapewnimy słuchaczom Radia ZET dostęp do najbardziej aktualnych komentarzy politycznych zarówno na początek, jak i na koniec dnia, kiedy już wiadomo, jaki temat najbardziej poruszył opinię publiczną. To szczególnie istotne w kontekście nadchodzących miesięcy i przyszłego roku wyborczego, kiedy w polskiej polityce będzie działo się bardzo dużo" - mówi Mariusz Smolarek, redaktor naczelny Radia ZET.

Swoją pierwszą rozmowę w „Gościu Radia ZET” Bogdan Rymanowski przeprowadzi 29 sierpnia. Audycja będzie rmitowana niezmiennie od poniedziałku do piątku po godz. 8:00. Pełna wersja porannego wywiadu będzie dostępna na Radiozet.pl oraz profilach stacji na Facebooku i YouTube.

W jesiennej ramówce powraca w nowej formule popołudniowy „Gość Radia ZET”, który poprowadzi Beata Lubecka. Program będzie publicystycznym podsumowaniem mijającego dnia. Od poniedziałku do piątku po godz. 17:00 będzie można usłyszeć w nim wywiady z czołowymi politykami i ekspertami komentującymi najważniejsze tematy i wydarzenia z ostatnich godzin. Dłuższa wersja rozmów będzie dostępna na Radiozet.pl oraz profilach społecznościowych stacji.

Bogdan Rymanowski pracę dziennikarską rozpoczął w 1990 r. Był związany m.in. z Radiem Kraków, RMF FM, TVP1, Radiem Plus i TV Puls. W 2001 r. rozpoczął wieloletnią współpracę z TVN24, gdzie prowadził m.in.: magazyn publicystyczny „24 godziny”, „Wieczorne Rozmowy Rymanowskiego”, „Jeden na jeden” oraz niedzielny program „Kawa na ławę”. W latach 2003-2006 był gospodarzem „Faktów TVN”. Od października 2018 r. jest związany z telewizją Polsat, gdzie prowadzi „Wydarzenia” oraz „Gościa Wydarzeń”, a także „Śniadanie Rymanowskiego Rymanowskiego w Polsat News i Interii”.

Beata Lubecka prowadziła porannego „Gościa Radia ZET” od 2018 r. W latach 2008-2018 była związana z kanałami informacyjnymi Grupy Polsat, m.in. jako prowadząca programów „Gość Wydarzeń”, „Śniadanie w Polsat News”, „Rozmowy polityczne” i autorskiego formatu „Pociąg do polityki”. Była też współprowadzącą audycję „Śniadanie Radia ZET i Polsat News”. Wcześniej pracowała jako reporterka Radia ZET i RMF FM.

„Gość Radia ZET” to najdłużej istniejący program stacji (nieprzerwanie od 1992 r.) i najstarsza audycja publicystyczna tego typu w polskim eterze. Jego pomysłodawcą i pierwszym prowadzącym był Andrzej Woyciechowski – założyciel Radia ZET. Po nim prowadzili go również: Krzysztof Skowroński, Jacek Żakowski, Monika Olejnik, Konrad Piasecki, a ostatnio Beata Lubecka.

Komentarze

Powiązane

16.03.23, 06:30
| radio » ludzie
Krzysztof Grządzielski reporterem Radia ZET w Poznaniu
Krzysztof Grządzielski został nowym reporterem Radia ZET w Poznaniu. Zastąpił Dankę Woźnicką, która z końcem lutego br. rozstała się z rozgłośnią.
15.03.23, 12:42
| radio » informacje
Piosenki z tekstem. Grażyna Torbicka i Wojciech Malajkat gospodarzami koncertu Radia Nowy Świat i Akademii Teatralnej
17 kwietnia br. o godz. 20.00 w Teatrze Collegium Nobilium odbędzie się koncert, który organizują Radio Nowy Świat i Akademia Teatralna w Warszawie.
14.03.23, 17:00
| radio » informacje
Cenniki Grupy RMF bez zmian
Grupa RMF ogłosiła cenniki reklamowe swoich stacji i pakietów na kolejne dwa miesiące. Pozostaną one bez zmian w stosunku do obecnie obowiązujących.
14.03.23, 06:30
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: duży spadek Eski
Eska mimo dużego spadku, pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiową - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 grudnia 2022 r. do 28 lutego 2023 r. (sieci radiowe).
13.03.23, 20:46
| radio » informacje
Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II. Okolicznościowy cykl w Jedynce
Program 1 Polskiego Radia będzie emitował nagrania z wypowiedziami papieża Polaka. Cykl „Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II” będzie emitowany w Jedynce od poniedziałku do piątku o godz. 18.36, w soboty o godz. 18.33, w niedziele o godz. 18.25. Emisja potrwa do 2 kwietnia br.
13.03.23, 10:06
| radio » informacje
RMF FM liderem, duży wzrost Jedynki
RMF FM pozostaje liderem rynku. Jedynka uzyskała rekordowy wzrost udziału - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 grudnia 2022 r. do 28 lutego 2023 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
13.03.23, 08:30
| radio » informacje | internet » informacje
Onet nawiązuje współpracę podcastową i muzyczną z Radiem 357
W piątek 10 marca br., aplikacja Onet Audio wzbogaciła się o podcasty przygotowane przez zespół Radia 357. Do najpopularniejszych podcastów w Polsce dołączy ponad 80 odcinków podcastów Radia 357.
13.03.23, 06:30
| radio » informacje
Nowości w wiosennej ramówce Radia Nowy Świat
Trzy nowe audycje, nowy cykl o Czechach w porannym paśmie, powrót audycji „Piosennik” i cyklu Mikołaja Kierskiego o Afryce. Te i inne propozycje pojawią się w Radiu Nowy Świat w marcu br.
11.03.23, 16:10
| radio » informacje
Zmarł Janusz Weiss
Nie żyje Janusz Weiss – dziennikarz, artysta kabaretowy, prezenter radiowy i telewizyjny, w latach 1990–2013 związany z Radiem Zet.
09.03.23, 13:02
| radio » informacje
Znamy skład sztabu pracującego nad integracją zespołów w Grupie Eurozet
8 marca br. Grupa Eurozet podała pełny skład specjalnego sztabu operacyjnego odpowiedzialnego za integrację swoich zespołów. Zespół ekspertów ma czuwać nad poszczególnymi obszarami działalności, m.in. stacjami muzycznymi, informacjami i publicystyką, sprzedażą, finansami, HR oraz rozwojem cyfrowym.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 19.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 17.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

28.03.2023 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.