02.09.22, 08:00

monday będzie współpracować z ukraińską agencją Sasquatch Digital

Logo Sasquatch Digital, fot.: materiały prasowe

monday group nawiązała partnerstwo z ukraińską agencją Sasquatch. W ramach współpracy monday oferuje swoim klientom możliwość realizacji kampanii skierowanych do Ukraińców przebywających w Polsce, jak również realizacji kampanii targetowanych bezpośrednio na rynek ukraiński.

W Polsce przebywa obecnie około 3,37 mln Ukraińców, a prawie 2/3 z nich to osoby z wyższym wykształceniem. Większość jako miejsce do życia, wybiera największe metropolie, licząc na lepsze perspektywy zatrudnienia. W wyniku przedłużającej się wojny, Polska przestała być dla nich krótkofalowym schronieniem, a stała się – przynajmniej tymczasowo – nowym domem. Jak wynika z badania „Uchodźcy z Ukrainy w Polsce, Czechach i Rumunii” przygotowanego przez EWL, Fundację na rzecz Wspierania Migrantów na Rynku Pracy EWL i Studium Europy Wschodniej UW, aż 61 proc. z nich planuje podjąć pracę w naszym kraju.

Cieszymy się na tę współpracę” – mówi Roman Gerashchenko, CEO Sasquatch Digital. „Dla Ukraińców zamieszkanie w Polsce było w efekcie wojny koniecznością, a nie zaplanowanym wyborem. Nie mieliśmy więc czasu na powolną adaptację do nowej rzeczywistości. W związku z tym tylko 26 proc. uchodźców posługuje się językiem polskim w stopniu pozwalającym na swobodną komunikację. A to i tak nie jest znajomość biegła. Zatem używanie języka ukraińskiego i posługiwanie się kodami kulturowymi Ukrainy jest czymś, co jest kluczowe w dotarciu do naszych rodaków z właściwym przekazem. Niedawno zapytano mnie czy przekazy reklamowe powinny być kierowane do Ukraińców. Czy to wypada. Otóż ludzie rozumieją, że żyją w spokojnym kraju i przekazy reklamowe są normalne. My tej normalności bardzo potrzebujemy” – dodaje Gerashchenko.

Ukraińcy są w naszym kraju znaczącą grupą konsumentów, która chce budować nową rzeczywistość, a do tego potrzebuje profilowanej komunikacji. Coraz więcej marek realizuje kampanie skierowane do obywateli Ukrainy, dodaje do swoich spotów reklamowych ukraińskojęzyczne napisy, a większe portale ogólnoinformacyjne publikują artykuły w tym języku. Jednak mimo tego, że marki zaczynają uwzględniać język ukraiński w swoich kampaniach, to nadal niewiele z nich zaczęło uwzględniać w nich... Ukraińców. Współpraca z Sasquatch Digital jest konieczna, żebyśmy mogli zrobić właśnie ten kolejny krok - naprawdę zrozumieć potrzeby tej grupy i mądrze przełożyć je na działania” – mówi Adam Kozłowski, VP Digital & Creative Strategist w monday group.

W ramach rozpoczętej już współpracy, nawiązanej pomiędzy monday group (zarówno przez markę monday comms, jak i monday digital), poza współpracą projektową, Sasquatch Digital dostarcza polskiej agencji insighty, analizy i raporty dotyczące sytuacji Ukraińców w Polsce.

Czym zajmuje się agencja Sasquatch?

Agencja Sasquatch powstała w 2009 r. w Kijowie, oferując początkowo promocję marek w sieciach społecznościowych. W kolejnych latach Sasquatch stał się partnerem 15 ukraińskich agencji reklamowych i PR, które nie prowadziły do tej pory działań SMM. W 2017 r. firma przekształciła się w agencję digitalową typu full-service, oferując swoim klientom, oprócz social media marketingu, działania z zakresu reklamy kontekstowej i targetowanej, crowd-marketingu, influencer marketingu czy SERM. Jest też członkiem ukraińskiego oddziału IAB.

Komentarze

Powiązane

26.05.23, 18:26
| reklama & PR » informacje
Specjalne menu z kwaśnymi dżemami Łowicz w restauracjach grupy FoodX
Marka Łowicz zaprezentowała extra kwaśną wkładkę do menu. Wraz z grupą FoodX, do której należą, m.in. Mr. Pancake, Pizza Boyz i Ghost Burgers, Łowicz przygotował specjalną ofertę, a jej bazą są nowości marki: Dżem Extra Kwaśny Jabłko i Wiśnia z Czarną Porzeczką. Kwaśnych propozycji będzie można spróbować w pięciu polskich miastach.
26.05.23, 15:13
| reklama & PR » informacje
Blue Media rozpoczyna rebranding do marki Autopay
Firma Blue Media rozpoczyna rebranding nowej marki parasolowej Autopay. Do prac nad strategią komunikacji i kreacją zaangażowane zostały agencje: Brand New Attitude (BNA), 2012 Agency, eCommerce Team oraz agencja PR Profeina. W pracy nad strategią marki oraz całym procesem rebrandingu firmę wspiera agencja CPC Brand Consultants.
26.05.23, 13:46
| reklama & PR » ludzie
Marta Błaszkiewicz przechodzi do agencji mediowej MIDO
Marta Błaszkiewicz dołącza do zespołu agencji mediowej MIDO na stanowisku Digital Director. 
26.05.23, 12:33
| reklama & PR » informacje
Samsung partnerem tytularnym turnieju Ultraliga
Samsung został partnerem tytularnym prestiżowych rozgrywek esportowych w regionie. Ultraliga zmienia się w Samsung Galaxy Ultraliga. Umowa obowiązuje do końca 2023 r. 
26.05.23, 10:05
| reklama & PR » informacje
Cut The Mustard z kolejną kampanią dla Skinoren
W wyniku wygranego przetargu, Cut The Mustard ponownie przygotowała kreację do kampanii marki Skinoren. W oparciu o autorską ideę kreatywną „Sprawdzony sposób na trądzik” powstało digitalowe wideo, w którym marka podkreśla, że jest lekiem i w przeciwieństwie do wielu „domowych” sposobów na trądzik, działa, a nie łagodzi objawy.
26.05.23, 08:20
| reklama & PR » informacje
VeloBank promuje kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu
Trwa kampania produktowo-wizerunkowa VeloBanku, która promuje kredyt gotówkowy bez wychodzenia z domu. Spoty reklamowe i działania w internecie skupiają się na korzyściach łatwego i wygodnego finansowania wydatków wakacyjnych. Kampania odwołuje się do strategii banku i „Świata Bardziej Velo”, gdzie nowoczesne i proste rozwiązania finansowe ułatwiają codzienne życie.
26.05.23, 06:30
| reklama & PR » informacje
#IKEAStarterPack. Kampania IKEA stworzona przez Gen Z dla Gen Z
W nowej kampanii #IKEAStarterPack, stworzonej przez Gen Z dla Gen Z, młodzi twórcy pokazują jak produkty z IKEA pomagają im na starcie – niezależnie od tego, czy to start w nowym mieszkaniu, czy start nowej zajawki.
25.05.23, 20:09
| reklama & PR » informacje
Wilno rozpoczyna kampanię z okazji 700-lecia miasta
Wilno obchodzi swoje 700-lecie. Dlatego miasto opublikowało filmik z humorystycznymi przeprosinami za hałas dla sąsiadów w Polsce. Wideo jest częścią kampanii „Przepraszamy, Sąsiedzie, w tym roku będziemy głośni” i zaprasza sąsiadów do wzięcia udziału w licznych tegorocznych imprezach rocznicowych.
25.05.23, 14:30
| reklama & PR » ludzie
Grzegorz Łaguna Dyrektorem ds. Komunikacji i Rzecznikiem Prasowym Grupy Polenergia
Grzegorz Łaguna, do niedawna Rzecznik Prasowy Kulczyk Foundation, objął stanowisko Dyrektora ds. Komunikacji i Rzecznika Prasowego Grupy Polenergia. 
25.05.23, 13:34
| reklama & PR » ludzie
Milena Urbańska w ekipie agencji mediowej Zenith
Milena Urbańska dołączyła do agencji mediowej Zenith (Publicis Groupe) i objęła stanowisko Communications & Business Dyrektorki w zespole Zenith Plus.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. mediów społecznościowych – Rzecznik Prasowy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku | Gdańsk

Przejdź do oferty
Konkursy
do 25.06.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 23.06.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.