31.08.22, 16:45

Polskie Radio Dzieciom rozpoczyna rok szkolny

Polskie Radio Dzieciom rusza ze "szkolną" ramówką, fot.: materiały prasowe

Polskie Radio Dzieciom rusza z jesiennymi propozycjami antenowymi. W ofercie rozgłośni znajdą się audycje edukacyjno – kulturalne oraz konkursy.

Od 1 września Polskie Radio Dzieciom rusza z jesienną ramówką. Na antenę powraca cykl audycji „Rodzinny budzik” (poniedziałek – piątek, godz. 7.45), w którym dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami będą mogli odgadywać zagadki i zdobywać upominki. W soboty o godz. 13.00 w audycji „ Bajkolotem tam i z powrotem” Kulfon i Monika będą zwiedzać różne zakątki świata, a od godz. 14.00 Beata Piechowska – Olszewska zaprosi na audycję ekonomiczną „Skarbonka”, za którą to otrzymała nagrodę w 19. edycji Konkursu im. Władysława Grabskiego dla dziennikarzy, w kategorii „Finanse osobiste i edukacja ekonomiczna”.

W każdą niedzielę o godz. 15.00 program z cyklu „Gwiazdozbiór” poświęcony dziecięcym idolom. W audycji będzie można znaleźć informacje dotyczące młodych artystów zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Dodatkowo pojawią się materiały z różnych wydarzeń rozrywkowych dla dzieci oraz wywiady.

Polskie Radio Dzieciom 1 września skupi się na rozpoczęcie roku szkolnego. W „Poranku w Polskim Radiu Dzieciom” od godz. 7.00 na słuchaczy i ich opowieści zaprasza Martyna Chuderska. W programie autorka poszuka pomysłów na dobre rozpoczęcie roku szkolnego. Z kolei w audycji „Muzyczne podróże” (godz. 10.00 – 11.00), prowadząca zajrzy do szkoły muzycznej i opowie, czym różni się ona od innych, a w „Popołudniku w Polskim Radiu Dzieciom” pojawią się informacje o niezbędniku każdego ucznia.

Komentarze

Powiązane

28.11.23, 17:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Ruszyła II edycja Forum Dziennikarskiego Nagrody Woyciechowskiego
Forum Dziennikarskie Nagrody Woyciechowskiego to projekt stworzony w 2022 r. przez Radio ZET realizowany we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Jego uczestnikami są studenci i studentki - stażyści, którzy tworzą Forum Dziennikarskie, korzystając ze wsparcia Rady Programowej oraz opiekunów stażu.
28.11.23, 14:38
| radio » informacje
Mrozu kolejnym gospodarzem formatu RMF FM w trasie
Mrozu będzie kolejnym po Agnieszce Chylińskiej i Darii Zawiałow gospodarzem audycji „RMF FM w trasie”. Artysta poprowadzi format od 2 grudnia br. w cztery kolejne soboty w godz. 15.00-17.00.
28.11.23, 09:51
| radio » informacje
BBC Studios z usługę BBC Podcasts Premium w Apple Podcasts także na polskim rynku
BBC Studios rozszerza dostępność subskrypcji BBC Podcasts Premium aż o 166 nowych krajów, w tym Polskę.Cena usługi wynosi 13,99 zł miesięcznie.
27.11.23, 06:30
| radio » informacje
Top Radia 357 na Kasprowym Wierchu. A w Warszawie koncert Midge Ure
Trzeci Top Radia 357 zostanie zrealizowany z Zakopanego - z finałem na Kasprowym Wierchu. Przed finałem audycji, w Warszawie odbędzie się koncert gwiazdy specjalnej - zagra Midge Ure, lider zespołu Ultravox i współtwórca Live Aid.
26.11.23, 16:49
| radio » informacje | kultura » muzyka
Marcin Del – M Jankowski zwycięzcą konkursu Wydaj płytę z Będzie Głośno!
Marcin Del – M Jankowski – młody wokalistka, autor tekstów, producent, zwyciężył w konkursie radiowej Czwórki „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”. Główną nagrodą w konkursie jest wydanie cyfrowej płyty z radiową Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia oraz koncert promujący płytę na antenie Czwórki w ramach audycji „Będzie głośno!”.
24.11.23, 12:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Cenniki Grupy RMF na styczeń i luty 2024 r. bez podwyżek
Cenniki reklamowe Grupy RMF obowiązujące w styczniu i lutym 2024 r. pozostaną na niezmienionym poziomie.
24.11.23, 10:30
| radio » informacje
Ogólnopolski Konkurs Reportażystów Melchiory 2023. Lista laureatów
23 listopada br. ogłoszono nazwiska nagrodzonych twórców reportaży i dokumentów. Nagrody zostały przyznane w kategoriach: Reportaż Roku, Dokument Roku, Inspiracja Roku oraz Realizator Roku. Ogłoszono także laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Radiowej w dziedzinie reportażu o Grand Prix KRRiT oraz XXVI Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. 
24.11.23, 08:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa Eurozet podnosi ceny reklam
Od 11 grudnia br. Grupa Eurozet zmienia ceny swoich flagowych produktów: Radia ZET, pakietu Audio ZET (71 stacji) i Audio ZET Boost (136 stacji).
23.11.23, 10:55
| radio » informacje | kultura » muzyka
Zimowy Sen Niedźwiedzia. Nakład płyty winylowej wyczerpany
Zaledwie w kilka dni wyczerpał się nakład specjalnej płyty winylowej przygotowanej przez Radio 357. „Zimowy Sen Niedźwiedzia” to świąteczna selekcja muzyczna Marka Niedźwieckiego.
23.11.23, 09:34
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Blisko 30 wydawców w portfolio nowej sieci reklamy audioXi
Wystartowało audioXi – sieć cyfrowej reklamy audio. Za wprowadzenie platformy na nasz rynek odpowiada Grupa RMF. Produkt ten obecny jest już łącznie na czterech rynkach europejskich.