31.08.22, 12:23

Królewski Dzień w Radiu 357. Patroni wybierają ulubione utwory grupy Queen

Królewski Dzień w 357, fot.: materiały prasowe

Na 4 września br., zespół Radia 357 przygotowuje Królewski Dzień w Radiu 357. Bohaterami specjalnych audycji będzie zespół Queen. Impulsem do organizacji wydarzenia jest zapowiedziana na wrzesień premiera niepublikowanego wcześniej utworu grupy, nagranego podczas sesji albumu „The Miracle” w 1989 r. Finał Topu wyemitowany będzie w przeddzień rocznicy urodzin Freddiego Mercury’ego.

Do 1 września Patroni Radia 357 wybierają 20 ulubionych utworów zespołu na specjalnej podstronie internetowej w formule Topu. Wyniki zostaną zaprezentowane w niedzielę, 4 września, w dwóch częściach - pierwszą od 10:00 do 12:00 poprowadzi Marek Niedźwiecki, drugą od 15:00 do 18:00 Marta Kula i Marcin Cichoński. W pierwszych założeniach finałowa audycja miała trwać krócej, ale odzew słuchaczy był tak duży, że zapadła decyzja o jej wydłużeniu.

Queen to jeden z najważniejszych zespołów dla naszych słuchaczy. Utwór "Bohemian Rhapsody" był na szczycie pierwszego Topu Radia 357, ale poza klasykami i popularnymi przebojami w Królewskim Dniu będziemy mogli także odkryć na nowo te utwory grupy, których na co dzień aż tak często nie słychać - i to jeden z powodów, dla których warto być z nami w niedzielę” - mówi Marek Niedźwiecki, który przed południem przedstawi pierwszą część Topu.

Kolejnym punktem Królewskiego Dnia będzie audycja “Queen na ostro”, którą poprowadzi Łukasz Dunaj. W Radiu 357 to specjalista do ciężkich brzmień, prowadzący cykliczną audycję “Włącz ten hałas” we wtorki wieczorem. Metalowy epilog rozpocznie się tuż po zakończeniu Topu, o godz. 18:00 i potrwa godzinę.

W trakcie Topu oprócz prezentacji utworów będzie także można usłyszeć materiały i rozmowy o tym, w jaki sposób Queen stawiali się inspiracją dla innych artystów. Dzień specjalny obejmie także wieczorne spotkanie w Miami Wars na Powiślu w Warszawie, w formule kina plenerowego. ok. godz. 20:00 zostanie tam wyemitowany koncert “Queen At Wembley” z 1986 r. Wstęp będzie bezpłatny na to wydarzenie.

Stacja udostępniła także specjalne podcasty dotyczące Queen. Ekskluzywne materiały dla patronów obejmują 19. odcinek „Singli z Żoliborza” Piotra Stelmacha i Marka Niedźwieckiego, 50. odcinek „Piosenek z historią” Marcina Cichońskiego oraz premierową rozmowę Marty Kuli, której tematem będą sylwetki członków zespołu.

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 22.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.