01.09.22, 15:25

Ukraina.PL. Nowy serial dokumentalny o Ukraińcach w jesiennej ramówce WTK

Kadr z serialu "Ukraina.PL", fot.: materiały prasowe

Od 3 września br., poznańska WTK rozpocznie emisję nowego serialu dokumentalnego “Ukraina.PL” opowiadającego o życiu Ukraińców w Polsce.

Wojna pokrzyżowała im plany, zmusiła do diametralnych zmian i do konieczności szybkiego zaadaptowania się w nowej sytuacji. Bohaterowie serialu “Ukraina.PL” mają różną przeszłość, różne zasoby, ale jeden cel - żyć lepiej. “Po 24 lutego wszyscy przeżyliśmy szok. Widzieliśmy masy ludzi przekraczających wschodnią granicę. Kiedy w tej masie poznajemy poszczególnych ludzi widzimy, że za każdym z nich stoi niepowtarzalna historia. Sami nie chcielibyśmy jej przeżywać. Bo to często doświadczenie bólu, cierpienia, łez, a nawet skrajnego poświęcenia, jak w przypadku ukraińskiego żołnierza Żeni Kertysza. Ale to też historia i przykłady niesamowitej determinacji, by odnaleźć się w nowej sytuacji, nowym kraju, zrobić coś dobrego dla jego mieszkańców i swoich rodaków, którzy również uciekali przed wojną. Bar z kuchnią ukraińską i prawdziwa eksplozja aktywności ukraińskich artystów – to tego najlepsze przykłady pokazane w naszym dokumencie” – mówi Krzysztof Czub, autor serialu.

Nowa produkcja WTK będzie składała się z 12 odcinków. W każdym z nich pojawią się nowi bohaterowie oraz kontynuacje rozpoczętych historii. Widzowie będą mogli śledzić losy żołnierza z Charkowa, który stracił nogę podczas akcji. Pojawią się też ukraińscy nauczyciele uczący języka polskiego, artyści pozbawieni sceny i widowni, sportowcy czy wielodzietna rodzina, która pokonała 1600 km zdezelowanym samochodem, by znaleźć się w bezpiecznym miejscu. Premiera serialu “Ukraina.PL” została zaplanowana na 3 września o godz. 19:30 w WTK.

Wraz z początkiem września na antenę WTK powrócą pasma: “Wieczór WTK” i “Kryminalna sobota w WTK”. Wszystkie pozycje ramówkowe można oglądać w całej Polsce. Od 1 sierpnia poznańska Telewizja rozszerzyła swój zasięg dzięki pojawieniu się w sieci Vectra (kanał 818).

Komentarze

Powiązane

07.12.22, 15:00
| telewizja / VOD » seriale
Ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu Wilka
Rozpoczęły się zdjęcia do II sezonu ,,Wilka”. W obsadzie aktorskiej będzie można zobaczyć Kuqe 2115, Trombę oraz Bedoesa. Premiera serialu zaplanowana jest na przyszły rok.
07.12.22, 08:00
| telewizja / VOD » informacje
Większa oferta sportów zimowych w TVN Warner Bros. Discovery
Warner Bros. Discovery pozyskało prawa do pokazywania Pucharów Świata FIS organizowanych w Szwajcarii. Relacje na żywo i na żądanie z wydarzeń FIS Swiss Ski World Cup dostępne będą na 45 europejskich rynkach, w tym w Polsce. 
06.12.22, 21:00
| telewizja / VOD » informacje
Black Adam od 5 grudnia na Playerze
5 grudnia br. na Playerze pojawił się ,,Black Adam”, produkcja Warner Bros Discovery. Tytuł będzie można wypożyczyć w ofercie na życzenie na 48 godzin.  
06.12.22, 17:45
| telewizja / VOD » informacje
Leszek Długosz, Łukasz Borowicz, Andrzej Zybertowicz i Maria Dłużewska laureatami Nagrody Mediów Publicznych 2022
5 grudnia br. ogłoszono nazwiska zwycięzców Nagrody Mediów Publicznych 2022 w poszczególnych kategoriach: Muzyka, Obraz, Słowo, Idea.
06.12.22, 15:15
| telewizja / VOD » informacje
Rozmowy Dzień Dobry TVN. Nowy cykl na antenie TVN
10 grudnia br. na antenie TVN zadebiutuje nowy cykl „Rozmowy Dzień Dobry TVN”, którego bohaterami są postacie ze świata polityki, kultury, nauki.
06.12.22, 14:05
| telewizja / VOD » informacje
Prof. Ryszard Legutko bohaterem dokumentu TVP2
We wtorek, 6 grudnia br. o godzinie 22:55 TVP2 zaprezentuje dokument ukazujący sylwetkę Ryszarda Legutki. Wyprodukowany przez Fundację Stanica Kresowa, film „Świat według profesora Legutki” jest koprodukcją Telewizji Polskiej. Autorem scenariusza i reżyserem jest Tadeusz Arciuch.
06.12.22, 12:03
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
Polsat Media będzie dalej sprzedawał czas reklamowy Telewizji Puls
Telewizja Puls (nadawca ogólnopolskich kanałów TV Puls i PULS 2) oraz Polsat Media podpisały umowę o kontynuacji współpracy w zakresie sprzedaży czasu reklamowego.
06.12.22, 09:22
| telewizja / VOD » informacje
Netflix zapowiada nowe seriale w tym Heweliusza i kolejne części Furiozy
Po otworzeniu biura w Warszawie we wrześniu br. oraz niedawnej premierze wysokobudżetowego serialu „Wielka Woda”, Reed Hastings odwiedził w tym tygodniu Warszawę, aby podkreślić zaangażowanie Netflix na polskim rynku i udział w rozwoju lokalnej branży kreatywnej. 
06.12.22, 06:00
| telewizja / VOD » informacje
Więcej piłki ręcznej w ofercie platformy Viaplay
Viaplay Group i Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej podpisały umowę o partnerstwie, na mocy której serwis streamingowy Viaplay pozyskał prawa do pokazywania zawodów pod egidą IHF w dziesięciu krajach europejskich do 2031 r.
05.12.22, 21:00
| telewizja / VOD » ludzie
Kulisy pracy agentów gwiazd w serialu ,,Mój agent". Premiera 25 grudnia na Playerze
25 grudnia br. odbędzie się premiera produkcji Player Original ,,Mój agent". Serial pozwoli zajrzeć w kulisy pracy z ludzi filmu, teatru i telwizji. 
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Filmograf

FILMOTEKA NARODOWA – INSTYTUT AUDIOWIZUALNY | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. wystaw

Instytut Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli | mazowieckie

Przejdź do oferty
Konkursy
do 08.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 06.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 05.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.