01.11.22, 17:00

Polacy pomagają, czyli 10. milionowa wpłata na zrzutka.pl Poznaj największe oraz najszybciej i najchętniej opłacane zbiórki w historii.

Dłonie, fot .: Obraz Niek Verlaan z Pixabay

Zrzutka.pl świętuje dziesięciomilionową wpłatę za swoim pośrednictwem, a łączna suma donacji przekroczyła na portalu już 811 milionów zł. Zrzutki cieszą się zainteresowaniem Polaków, którzy wpłacają rekordowe sumy na szczytne cele. W niektórych przypadkach potrzeba niewiele aby w szybkim tempie pomóc potrzebującym. Poznaj największe oraz najszybciej i najchętniej opłacane zbiórki w historii.

10-cio milionowa wpłata jest dobrym momentem do podsumowań i prezentacji statystyk na zrzutka.pl, platformie crowdfundingowej, która oferuje możliwość organizacji zbiórek online na różne cele. W tym celu zrzutka przeanalizowała ponad 800 tys., zorganizowanych za jej pośrednictwem, zbiórek online. Analiza pokazuje, że Polacy hojnie wspierają w ramach finansowania społecznościowego, nie tylko medialnie nagłośnione akcje kierowane do dużych grup beneficjentów, ale także do małych grup lub nawet pojedynczych osób, które potrzebują pomocy finansowej.

TOP 5 największych zrzutek

Liderem największych zbiórek są te dedykowane Ukrainie. To aż trzy pierwsze miejsca, w pierwszej piątce największych zrzutek. Niepodważalnym numerem jeden, z kwotą 24,827 mln zł, jest zrzutka Sławomira Sierakowskiego na bayraktara dla ukraińskiej armii. Drugie miejsce zajęła słynna akcja “#RazemDlaUkrainy”, której organizatorem był fundacja „To się uda”, założona przez platformę zrzutka.pl. Na trzecim miejscu znalazła się zrzutka “#PomocUkrainie”, zorganizowana przez fundację Otwarty Dialog.Na czwartym miejscu uplasowała się zbiórka ,,Telefon Zaufania 116 111 - ratujmy dzieci, nie pozwólmy zamknąć infolinii’’ , dzięki której zebrano 1 972 759,21 zł. Piąte miejsce zajęła akcja ,, Serce Julki- Operacja w Bostonie’’, zebrano wówczas 1 931 090,00 zł na pomoc dziewczynce.

Która zrzutka zebrała najwięcej wpłat od internautów?

Zwycięzcą tej kategorii jest zbiórka „Bayraktar dla Ukrainy”. Ponad 200 tys. wpłat zostało przekazane na ten cel. Na drugim miejscu, z ponad 40 tys. donacji, została sklasyfikowana zbiórka „Telefon Zaufania dla dzieci”, bardzo ważna inicjatywa społeczna. Dzięki sukcesowi tej zrzutki, udało utrzymać się infolinię pomocową oraz realną pomoc psychologiczną dla najmłodszych. Trzecie miejsce na podium, w tej kategorii, zajęła zbiórka “#RazemDlaUkrainy” .

Które zrzutki zgromadziły największe średnie wpłaty?

Liderem w tej kategorii jest zbiórka Sprzęt „Cross Fit” dla ukraińskich żołnierzy, dzięki średniej wpłacie przekraczającej 5,1 tys. zł. Numerem dwa jest zrzutka “Polski TECH i biznes dla walczącej Ukrainy #CyberBridge” z typową wpłatą na poziomie 2,9 tys. zł. Podium zamyka zbiórka „Samochody 4x4 dla Ukrainy” ze średnią blisko 2,4 tys. zł. Warto dodać, że także tę kategorię zdominowały zbiórki dla Ukrainy, choć w tym wypadku o sukcesie zrzutek zadecydowało wsparcie firm i przedsiębiorstw.

W jakie dni i o której godzinie jest najwięcej wpłat?

Darczyńcy najchętniej wpłacają pieniądze wieczorem. Aż 1/3 donacji jest przekazywana w godzinach 19-22. Drugim okresem kiedy najczęściej wpłacane są darowizny to okolice południa, między 11.00 a 13.00 godziną, kiedy to blisko co piąty internauta dokonuje wpłaty. Jeśli chodzi o dni tygodnia, w których Polacy chętniej pomagają,to poniedziałek - środa, wpłacają wówczas blisko połowe pieniędzy. Natomiast, najmniej chętnie darczyńcy obdarowują w weekendy, tj. w niedzielę 11,86 proc. oraz w sobotę 10,85 proc. wpłat.Najbardziej korzystnymi dniami miesiąca są okolice dziesiątego dnia każdego miesiąca, tj. od 8 do 12.

Najszybciej zebrane pieniądze

Tylko dwie sekundy potrzebowała rekordowo szybka zrzutka, aby zgromadzić 10 tys. zł. Cel zbiórki budowa hospicjum – bardzo ważny społecznie cel, stąd internauci odpowiedzieli tak szybko. W pierwszej trójce znalazły się jeszcze zbiórki na cel charytatywny, niespełna dwie minuty na zebranie 10 tys. zł, jak i wsparcie dla Ukrainy, czyli „Support Ukraine. A school of hope”, która potrzebowała ośmiu minut.

W kategorii zbiórek, które najszybciej zebrały 100 tys. zł, pierwsze miejsce zajęła zrzutka „Dom dla Ukrainy”, która potrzebowała zaledwie osiem minut. Na drugim miejscu znalazła się zbiórka „Kasa na ABORCYJNY DREAM TEAM vol 3”, która potrzebowała nieco ponad dwie godziny. Na ostatnim miejscu podium znalazła się zrzutka „Telefon Zaufania 116 111”, która przegrała walkę o miejsce drugie zaledwie o jedną sekundę.

Najszybciej zebrany milion

W tej kategorii liderem jest „Telefon Zaufania 116 111”, który potrzebował zaledwie 17 godzin i 56 minut. Na drugim miejscu uplasowała się akcja „Bayraktar dla Ukrainy” z wynikiem nieco ponad 37 godzin, a na trzecim miejscu znalazła się zbiórka „#RazemDlaUkrainy” z 54 godzinami i 7 minutami. W TOP 5 tej kategorii, znalazły się jeszcze dwie akcje, tj. „W tragicznym wypadku straciły rodziców...” i „Zbiórka dla pogorzelców z Nowej Białej”, które potrzebowały odpowiednio 57 godzin i 95 godzin, na zgromadzenie wpłat o wartości miliona zł.

Komentarze

Powiązane

19.02.24, 09:30
| internet » badania rynku | reklama & PR » informacje
Ponad 450 osób przeszkolonych z badania Mediapanel
W 2023 r. firmy Gemius i Polskie Badania Internetu uruchomiły szkolenia z badania Mediapanel, przeznaczone dla podmiotów z branży medialnej. W pierwszym etapie szkoleń, w okresie od września 2023 r. do stycznia 2024 r. wzięło w nich udział ponad 450 osób.
18.02.24, 12:59
| internet » ludzie
Krzysztof “Chris” Sulenta awansuje w MassiveMusic Warsaw
MassiveMusic Warsaw, kreatywna agencja muzyczna, awansowała Krzysztofa Sulentę na stanowisko senior music creative.
17.02.24, 12:00
| internet » informacje | kultura » informacje
Rusza ósma edycja Plebiscytu O!Lśnienia – Nagród Kulturalnych Onetu i Miasta Krakowa
Po raz ósmy zostaną przyznane O!Lśnienia, nagrody kulturalne Onetu i Miasta Krakowa. Zwycięzców wybiorą internauci, a głosowanie potrwa do północy 1 marca br. 
16.02.24, 18:45
| internet » informacje
Jak pisać o klimacie 2.0. Czym jest dezinformacja klimatyczna i jak z nią walczyć. Druga część poradnika Gazeta.pl dla dziennikarek i dziennikarzy
Poradnik o dezinformacji klimatycznej dla dziennikarzy i dziennikarek to kontynuacja wydanej w 2023 r. publikacji Gazeta.pl „Jak pisać o klimacie”, której celem jest wsparcie przedstawicieli mediów ogólnopolskich i lokalnych, powstała we współpracy z Fundacją Climate Strategies Poland.
16.02.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Co to będzie. Polityczny wideopodcast od Gazeta.pl
Portal Gazeta.pl rusza z nowym formatem politycznym, prowadzonym przez Martę Nowak oraz Miłosza Wiatrowskiego-Bujacza. Wideopodcast będzie publikowany  w każdy czwartek. Pierwszy odcinek został wyemitowany 15 lutego br.
15.02.24, 15:00
| radio » informacje | internet » informacje
Sprawa Rusałki. Nowa superprodukcja Audioteki
15 lutego br. udostępniono dwa pierwsze odcinki z sześciu odcinków nowej superprodukcji Audioteki – „Sprawa Rusałki”.
15.02.24, 12:48
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
W poprzedniej pracy nie było OK. Krzysztof Stanowski w kampanii rocketjobs.pl
Krzysztof Stanowski, twórca Kanału Zero, wziął udział w kampanii reklamowej portali pracy rocketjobs.pl i justjoin.it „Misja Zmiana”, w której namawia do zmiany pracy na własnych warunkach. Jest to już kolejna wspólna akcja marek z właścicielem Kanału Zero.
14.02.24, 15:30
| radio » informacje | internet » informacje
NOIZZ uruchamia podcast Komfort Guys
W czwartek, 15 lutego br., w Onet Audio, na NOIZZ.pl oraz na wybranych platformach podcastowych ruszy „Komfort Guys” - rozmowy o emocjach, z którymi można się utożsamiać, niezależnie od tego, czy jest to radość, smutek, bliskość, samotność, euforia, czy może przygnębienie.
14.02.24, 14:35
| prasa » informacje | internet » informacje
Nie żyje Mariusz Jabłoński
Zmarł Mariusz Jabłoński, właściciel portalu OstrowiecNews.pl.
14.02.24, 10:26
| internet » badania rynku
Pomponik.pl pozostaje liderem wśród serwisów plotkarskich
Pomponik.pl (Interia) w styczniu 2024 r. osiągnął rekordowy wynik – 8,8 mln RU. Serwis zdecydowanie wyprzedził inne serwisy plotkarskie. 
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Galeria Sztuki w Legnicy | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista do spraw komunikacji i promocji

Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty

specjalista ds.promocji i PR

Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 26.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

16 marca 2024 r., Dom Towarowy Braci Jabłkowskich w Warszawie.