01.11.22, 17:00

Polacy pomagają, czyli 10. milionowa wpłata na zrzutka.pl Poznaj największe oraz najszybciej i najchętniej opłacane zbiórki w historii.

Dłonie, fot .: Obraz Niek Verlaan z Pixabay

Zrzutka.pl świętuje dziesięciomilionową wpłatę za swoim pośrednictwem, a łączna suma donacji przekroczyła na portalu już 811 milionów zł. Zrzutki cieszą się zainteresowaniem Polaków, którzy wpłacają rekordowe sumy na szczytne cele. W niektórych przypadkach potrzeba niewiele aby w szybkim tempie pomóc potrzebującym. Poznaj największe oraz najszybciej i najchętniej opłacane zbiórki w historii.

10-cio milionowa wpłata jest dobrym momentem do podsumowań i prezentacji statystyk na zrzutka.pl, platformie crowdfundingowej, która oferuje możliwość organizacji zbiórek online na różne cele. W tym celu zrzutka przeanalizowała ponad 800 tys., zorganizowanych za jej pośrednictwem, zbiórek online. Analiza pokazuje, że Polacy hojnie wspierają w ramach finansowania społecznościowego, nie tylko medialnie nagłośnione akcje kierowane do dużych grup beneficjentów, ale także do małych grup lub nawet pojedynczych osób, które potrzebują pomocy finansowej.

TOP 5 największych zrzutek

Liderem największych zbiórek są te dedykowane Ukrainie. To aż trzy pierwsze miejsca, w pierwszej piątce największych zrzutek. Niepodważalnym numerem jeden, z kwotą 24,827 mln zł, jest zrzutka Sławomira Sierakowskiego na bayraktara dla ukraińskiej armii. Drugie miejsce zajęła słynna akcja “#RazemDlaUkrainy”, której organizatorem był fundacja „To się uda”, założona przez platformę zrzutka.pl. Na trzecim miejscu znalazła się zrzutka “#PomocUkrainie”, zorganizowana przez fundację Otwarty Dialog.Na czwartym miejscu uplasowała się zbiórka ,,Telefon Zaufania 116 111 - ratujmy dzieci, nie pozwólmy zamknąć infolinii’’ , dzięki której zebrano 1 972 759,21 zł. Piąte miejsce zajęła akcja ,, Serce Julki- Operacja w Bostonie’’, zebrano wówczas 1 931 090,00 zł na pomoc dziewczynce.

Która zrzutka zebrała najwięcej wpłat od internautów?

Zwycięzcą tej kategorii jest zbiórka „Bayraktar dla Ukrainy”. Ponad 200 tys. wpłat zostało przekazane na ten cel. Na drugim miejscu, z ponad 40 tys. donacji, została sklasyfikowana zbiórka „Telefon Zaufania dla dzieci”, bardzo ważna inicjatywa społeczna. Dzięki sukcesowi tej zrzutki, udało utrzymać się infolinię pomocową oraz realną pomoc psychologiczną dla najmłodszych. Trzecie miejsce na podium, w tej kategorii, zajęła zbiórka “#RazemDlaUkrainy” .

Które zrzutki zgromadziły największe średnie wpłaty?

Liderem w tej kategorii jest zbiórka Sprzęt „Cross Fit” dla ukraińskich żołnierzy, dzięki średniej wpłacie przekraczającej 5,1 tys. zł. Numerem dwa jest zrzutka “Polski TECH i biznes dla walczącej Ukrainy #CyberBridge” z typową wpłatą na poziomie 2,9 tys. zł. Podium zamyka zbiórka „Samochody 4x4 dla Ukrainy” ze średnią blisko 2,4 tys. zł. Warto dodać, że także tę kategorię zdominowały zbiórki dla Ukrainy, choć w tym wypadku o sukcesie zrzutek zadecydowało wsparcie firm i przedsiębiorstw.

W jakie dni i o której godzinie jest najwięcej wpłat?

Darczyńcy najchętniej wpłacają pieniądze wieczorem. Aż 1/3 donacji jest przekazywana w godzinach 19-22. Drugim okresem kiedy najczęściej wpłacane są darowizny to okolice południa, między 11.00 a 13.00 godziną, kiedy to blisko co piąty internauta dokonuje wpłaty. Jeśli chodzi o dni tygodnia, w których Polacy chętniej pomagają,to poniedziałek - środa, wpłacają wówczas blisko połowe pieniędzy. Natomiast, najmniej chętnie darczyńcy obdarowują w weekendy, tj. w niedzielę 11,86 proc. oraz w sobotę 10,85 proc. wpłat.Najbardziej korzystnymi dniami miesiąca są okolice dziesiątego dnia każdego miesiąca, tj. od 8 do 12.

Najszybciej zebrane pieniądze

Tylko dwie sekundy potrzebowała rekordowo szybka zrzutka, aby zgromadzić 10 tys. zł. Cel zbiórki budowa hospicjum – bardzo ważny społecznie cel, stąd internauci odpowiedzieli tak szybko. W pierwszej trójce znalazły się jeszcze zbiórki na cel charytatywny, niespełna dwie minuty na zebranie 10 tys. zł, jak i wsparcie dla Ukrainy, czyli „Support Ukraine. A school of hope”, która potrzebowała ośmiu minut.

W kategorii zbiórek, które najszybciej zebrały 100 tys. zł, pierwsze miejsce zajęła zrzutka „Dom dla Ukrainy”, która potrzebowała zaledwie osiem minut. Na drugim miejscu znalazła się zbiórka „Kasa na ABORCYJNY DREAM TEAM vol 3”, która potrzebowała nieco ponad dwie godziny. Na ostatnim miejscu podium znalazła się zrzutka „Telefon Zaufania 116 111”, która przegrała walkę o miejsce drugie zaledwie o jedną sekundę.

Najszybciej zebrany milion

W tej kategorii liderem jest „Telefon Zaufania 116 111”, który potrzebował zaledwie 17 godzin i 56 minut. Na drugim miejscu uplasowała się akcja „Bayraktar dla Ukrainy” z wynikiem nieco ponad 37 godzin, a na trzecim miejscu znalazła się zbiórka „#RazemDlaUkrainy” z 54 godzinami i 7 minutami. W TOP 5 tej kategorii, znalazły się jeszcze dwie akcje, tj. „W tragicznym wypadku straciły rodziców...” i „Zbiórka dla pogorzelców z Nowej Białej”, które potrzebowały odpowiednio 57 godzin i 95 godzin, na zgromadzenie wpłat o wartości miliona zł.

Komentarze

Powiązane

20.03.23, 10:42
| radio » informacje | internet » informacje
Dobra robota: zarobki. Marcin Łukasik gospodarzem specjalnego sezonu podcastu Pracuj.pl
Zespół Pracuj.pl przygotowuje specjalny sezon podcastu „Dobra robota”. Najnowsza seria związana jest z kampanią zatytułowaną „Wszystko, co chcieliście wiedzieć o zarobkach, ale baliście się zapytać”.
19.03.23, 13:00
| internet » informacje
Spółka FORIGI rozwija platformę do zarządzania treścią w internecie
FORIGI, LegalTech wyspecjalizowany w usuwaniu bezprawnych treści z Internetu, przygotowuje się do wzrostu. Spółka pozyskała kilkunastu klientów i zakończyła z sukcesem pierwszą rundę finansowania.
17.03.23, 06:30
| internet » informacje | biznes i technologie » informacje
Brand24 rozważa pozyskanie inwestora
Wrocławska spółka Brand24 chce przeanalizować możliwość pozyskania partnera, który przyspieszyłby dynamiczny rozwój firmy na rynkach zagranicznych.
15.03.23, 14:27
| internet » informacje
Ringier Axel Springer Polska łączy redakcje et Lifestyle, Onet Kultura i Ofeminin
Od kwietnia br. Ringier Axel Springer Polska połączy redakcje Onet Lifestyle, Onet Kultura i Ofeminin. Na czele zespołu stanie Dominika Olszyna-Kniaź, dotychczasowa redaktorka naczelna Onet Lifestyle i Onet Kultura. 
13.03.23, 16:00
| internet » informacje
Halo, tu bank. Podcast BGK w języku migowym
„Halo, tu bank” to autorski projekt Banku Gospodarstwa Krajowego, który ma uczyć o zrównoważonym rozwoju i angażować społeczność do udziału w wyzwaniach w tym temacie. Jest to pierwszy podcast firmowy przetłumaczony na polski język migowy.
13.03.23, 08:30
| radio » informacje | internet » informacje
Onet nawiązuje współpracę podcastową i muzyczną z Radiem 357
W piątek 10 marca br., aplikacja Onet Audio wzbogaciła się o podcasty przygotowane przez zespół Radia 357. Do najpopularniejszych podcastów w Polsce dołączy ponad 80 odcinków podcastów Radia 357.
09.03.23, 19:00
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Słynne głosy w nowej kampanii platformy Audioteka
8 marca br. miała miejsce premiera nowego spotu reklamowego Audioteki. Krótki klip zabiera widza w animowaną podróż przez historie i gatunki, które można poznać dzięki produkcjom dostępnym w katalogu marki. 
09.03.23, 16:00
| internet » ludzie
Magdalena Wysocka na czele zespołu Programmatic w Grupie OLX
Grupa OLX zmianach wprowadza zmiany organizacyjne w strukturze zespołu programmatic. Do tej pory każdy z rynków europejskich OLX, m.in. Polska, Ukraina, Rumunia, Bułgaria, Portugalia w obszarze programmatic obsługiwany był przez osobne, samodzielne zespoły zarządzane na szczeblach lokalnych.
09.03.23, 12:00
| internet » ludzie
Piotr Kozłowski redaktorem naczelnym serwisu Autoswiat.pl od kwietnia
Piotr Kozłowski przechodzi do redakcji Autswiat.pl i od 1 kwietnia 2023 r. obejmie funkcję redaktora naczelnego serwisu. Z kolei Robert Rybicki, dotychczasowy szef redakcji, obejmie nowe stanowisko menedżera ds. paid content i lead generation w Autoswiat.pl.
09.03.23, 10:00
| internet » ludzie
Sylwester Kubiak awansuje w Gemius w Polsce. Został Dyrektorem Sprzedaży
Na początku marca br. Sylwester Kubiak objął stanowisko Dyrektora Sprzedaży Gemius w Polsce. W nowej roli będzie odpowiadał za planowanie i wdrażanie strategii sprzedaży na rynku polskim oraz współpracę z kluczowymi klientami.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

28.03.2023 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.