23.09.22, 07:00

Nie słucham na gapę, wspieram Radio Nowy Świat. Rusza kampania informacyjno-edukacyjna

KV kampanii Radia Nowy Świat, fot.: materiały prasowe

23 września br., pod hasłem „Nie słucham na gapę, wspieram Radio Nowy Świat” ruszyła nowa kampania Radia Nowy Świat. Działania marketingowe mają charakter informacyjno-edukacyjnym ma zachęcić słuchaczy do finansowego wsparcia stacji.

Radio Nowy Świat ma obecnie ponad 32 tys. patronek i patronów, którzy każdego miesiąca realnie wspomagają bieżącą działalność radia. Miesięczna kwota ponad 660 tys. zł na Patronite to suma wpłat, gdzie najniższa wynosi 10 zł, a najwyższa 3 tys. zł. W ciągu dwóch tygodni od uruchomienia nowej wersji aplikacji Radia Nowy Świat pobrało ją ponad pół miliona użytkowników. Jak podkreśla stacja, te dane wskazują, że istnieje ogromny potencjał znalezienia wśród nich osób, które mogą i zechcą wspierać działalność stacji. Z obserwacji, rozmów ze słuchaczami wynika, że jest dość spora grupa, która naprawdę nie wie, jak finansowane jest Radio Nowy Świat.

Ta kampania ma na celu zachęcenie do wpłat niezdecydowanych Słuchaczy oraz poinformowanie tych nie mających świadomości, w jaki sposób utrzymuje się nasze radio. Chcemy również podkreślić, że w obecnych czasach, czujemy, że to my przejęliśmy misję radia publicznego” – mówi Magda Jethon, redaktorka naczelna.

Pomysłodawcą hasła „Nie słucham na gapę” jest Patron stacji, pan Jerzy, który zupełnie spontanicznie wypowiedział je podczas audycji „Koncert Życzeń. Pan Jerzy będzie bohaterem cyklu Ady Bąkowskiej „Między nami Patronami” we wtorek, 27 września br., o godzinie 8:45. Spoty autopromocyjne z udziałem dziennikarzy stacji mają przekonać słuchaczy, że bez wpłat Patronek i Patronów nie byłoby Radia Nowy Świat, nie byłoby cyklu o Afryce, Ameryce Łacińskiej czy Skandynawii. Nie byłoby audycji historycznej, sportowej, redaktorzy nie polecaliby słuchaczom wartościowych książek i muzyki, nie rozmawialiby z interesującymi gośćmi o rzeczach ważnych i ciekawych.

"To wszystko, co dzieje się na antenie radia, dzieje się za sprawą naszych Patronek i Patronów, którym z całego serca dziękujemy. I choć powoli myślimy o alternatywnych źródłach finansowania, bo sytuacja ekonomiczna w kraju nie napawa optymizmem, to pragnę zapewnić, że nasi darczyńcy będą dla nas zawsze najważniejsi” – dodaje Magda Jethon.

Kampania „Nie słucham na gapę, wspieram Radio Nowy Świat” oprócz spotów antenowych będzie mieć swoją graficzną odsłonę w mediach społecznościowych. Oprócz materiałów publikowanych w kanałach społecznościowych radia, rozgłośnia będzie zachęcać patronów do ujawniania swojego finansowego poparcia dla Radia Nowy Świat i zamieszczania grafiki na profilach prywatnych. Piotr Bukartyk specjalnie na potrzeby kampanii napisał piosenkę pod tytułem „Nie słucham na gapę”, której premiera odbędzie się w piątek, 23 września, przed godz. 9.00 w porannej audycji „Nieco inny piątek”.

Ta kampania to kolejny element działań, który zamierzamy wprowadzić w Radiu Nowy Świat. Pracujemy nad Strefą Patrona na naszej stronie internetowej, która oferować będzie specjalne atrakcje dla naszych darczyńców” – mówi Sławomir Gołębiowski, Dyrektor Marketingu i Sponsoringu Radia Nowy Świat.

Kampania „Nie słucham na gapę, wspieram Radio Nowy Świat” rusza w najbliższy piątek i potrwa ok. czterech tygodni.

Komentarze

Powiązane

30.11.22, 17:00
| radio » informacje
Jedynka organizuje 21. edycję akcji Choinki Jedynki
W niedzielę, 4 grudnia br. o godz. 11.00 w siedzibie Polskiego Radia pojawią się goście ze świata kultury, nauki, muzyki oraz sportu, aby w ramach akcji „Choinki Jedynki” namalować obrazki pod hasłem „Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia”. Patronat honorowy nad akcją sprawuje Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser – Duda.
30.11.22, 15:00
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Cenniki Grupy RMF w przyszłym roku na krótsze okresy. Radio Alex dołącza do pakietu RMF 3D
Grupa RMF zaprezentowała cenniki reklamowe, które obowiązywać będą od 9 stycznia 2023 r. Od przyszłego roku cenniki obowiązywać też będą na krótsze niż dotychczas okresy – zazwyczaj dwumiesięczne.
28.11.22, 14:36
| radio » informacje
Tylko świąteczne piosenki w RMF Classic. Halina Mlynkova z koncertem dla słuchaczy stacji i platformy RMF Classic+
Od 1 grudnia br. RMF Classic będzie nadawać świąteczne piosenki przez cały dzień. Z kolei 12 grudnia br. odbędzie się koncert dla słuchaczek i słuchaczy RMF Classic i RMF Classic+ Haliny Mlynkowej, która zaśpiewa najpiękniejsze utwory z polskich filmów oraz specjalną, świąteczną piosenkę rozgłośni napisaną przez Artura Andrusa.
28.11.22, 11:41
| radio » badania rynku
RMF FM nowym liderem w Radomiu
W Radomiu Radio RMF FM strąciło z pocycji lidera Radio Rekord FM - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 maja 2022 r. do 31 października 2022 r. (Radom).
28.11.22, 09:10
| radio » informacje
Marek Owsiński nie żyje
Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, zmarł Marek Owsiński – dziennikarz, działacz Solidarności, radiowiec związany z Polskim Radiem i Radiem Eska.
27.11.22, 13:30
| radio » informacje | internet » informacje
Jimi Hendrix bohaterem specjalnego serwisu internetowego Polskiego Radia
Z okazji 80. rocznicy urodzin Jimiego Hendrixa, portal PolskieRadio.pl przygotował serwis specjalny hendrix.polskieradio.pl poświęcony jednemu z najważniejszych muzyków w historii rocka. Choć żył tylko 27 lat i nagrał tylko trzy albumy studyjne, uważany jest za najważniejszego i najbardziej wpływowego gitarzystę w historii muzyki rockowej.
26.11.22, 09:52
| radio » informacje
Seria Kryminalna. Nowy podcast Onetu
25 listopada br. odbyła się premiera nowego podcastu Onet ,,Seria Kryminalna”, opowiadającego o głośnych historiach kryminalnych. Historie przestępców zostały zebrane przez dziennikarzy Onetu. 
25.11.22, 17:15
| radio » informacje
Koncert Dominiki Płonki 25 listopada w Czwórce
25 listopada br. w radiu Czwórka, odbędzie się koncert  Dominiki Płonki. Początek transmisji po godz. 18.00 na Facebooku, kanale YouTube Czwórki oraz na stronie internetowej czworka.online.
25.11.22, 16:05
| radio » informacje
Spełniamy marzenia po raz szósty w Radiu ZET
Radio Zet rusza z szóstą edycją akcji „Spełniamy marzenia”. Kolejna odsłona konkursu potrwa do 9 grudnia br.
24.11.22, 16:45
| radio » informacje
Adam Mickiewicz w Pałacu w Śmiełowie. II część słuchowiska Tomasza Mana w Trójce
Program 3 Polskiego Radia zaplanowało premierę II części słuchowiska „Adam Mickiewicz w Pałacu w Śmiełowie” autorstwa i w reżyserii Tomasza Mana. Na „Scenie Teatralnej Trójki” znakomitości będzie można usłyszeć: Marię Pakulnis, Andrzeja Mastalerza i Małgorzatę Rożniatowską.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Filmograf

FILMOTEKA NARODOWA – INSTYTUT AUDIOWIZUALNY | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. kontaktu z mediami

TR Warszawa | Warszawa

Przejdź do oferty

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli | mazowieckie

Przejdź do oferty
Konkursy
do 03.01.23

Do zdobycia 13 nagród.

do 02.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.