27.09.22, 15:00

Posadź z nami las! Słuchacze Radia 357 posadzą las

Akcja Radia 357, fot.: materiały prasowe

Radio 357 uruchomiło akcję “Posadź z nami las!”. W jej ramach radiowa społeczność ufunduje i posadzi las o powierzchni 35 700 metrów kwadratowych (3,57 hektara). Las wyrośnie w Suchowoli - geograficznym środku Europy. Ambasadorem akcji jest dr Tomasz Rożek.

Ambasadorem akcji “Posadź z nami las!” został dr Tomasz Rożek. „ Las to życie. Dosłownie. Nie tylko dla setek, może tysięcy gatunków zwierząt i roślin. Las, to życie także dla nas. Bo stabilizuje bardzo delikatny ziemski klimat, bo jest magazynem wody, bo zapewnia obieg wielu minerałów i pierwiastków. Las, to oczywiście także zapachy, kolory i dźwięki, bez których ja nie wyobrażam sobie życia. Dlatego właśnie, razem z Radiem 357, chcę zasadzić las” - mówi Tomasz Rożek znany z anteny Radia 357, w którym jest autorem codziennego cyklu „Pytania z księżyca”..

Akcja Radia 357 nawiązuje do otwarcia zbiórki na start rozgłośni, w której społeczność słuchaczy w krótkim czasie zgromadziła środki umożliwiające uruchomienie projektu. „Wspólnie pokazaliśmy wtedy jak ogromna jest siła społeczności. Dwa lata temu chodziło o radio. Szukaliśmy pomysłu jak nawiązać do tamtych chwil, ale bez przesadnego zajmowania się wyłącznie sobą. Chcieliśmy skupić siłę społeczności znowu na czymś, z czego skorzysta więcej osób. Tak pojawił się pomysł na posadzenie lasu w miejscu, z którego wcześniej został wycięty. Do akcji może włączyć się każdy, nawet jeśli nie słucha jeszcze Radia 357. Wykupimy ten teren i posadzimy na nim las na zawsze” - mówi Paweł Sołtys kierujący pracami zarządu Radia 357.

Teren, na którym wyrośnie Las Radia 357 zlokalizowany jest w Suchowoli - geograficznym środku Europy. ”Każdy może się włączyć i w bardzo prosty sposób sfinansować metr kwadratowy nowego lasu. Jego koszt to tylko 8 zł. Można oczywiście sfinansować więcej niż jeden metr” - mówi Paweł Sołtys.Każdy wpłacający otrzymuje pamiątkowy, imienny certyfikat - w formie elektronicznej.

Słuchacze posadzą las z zespołem Radia 357

Po zebraniu środków Radio 357 zorganizuje akcję sadzenia lasu w Suchowoli. „Będziemy tam, ale - podobnie jak z naszym radiem - bez słuchaczy nie damy rady. Zorganizujemy wspólne sadzenie lasu, które będzie też okazją do spotkania z zespołem Radia 357” - mówi Paweł Sołtys. „Lasy sadzi się późną jesienią lub wczesną wiosną. I taki jest plan. Zbieramy i ile teraz zbierzemy - tyle zasadzimy już w październiku. A potem będziemy zbierali dalej i powiększymy nasz las ponownie w marcu. I tak aż do dnia, w którym posadzimy 3,57 hektara lasu” – dodaje Sołtys.

Zapisy do udziału w akcji sadzenia lasu zostaną uruchomione 6 października na stronie projektu.Informacja o akcji zaprezentowana została podczas wspólnego live w kanałach społecznościowych Radia 357 i Nauka. To lubię z udziałem Tomasza Rożka. „To pierwsza realizacja, w której połączyliśmy w taki sposób siły dwóch profili o wysokich zasięgach. Dzięki temu mamy szansę dotrzeć szerzej, zachęcić nowe osoby do udziału w akcji oraz zainteresować naszą regularną audycją dr Tomasza Rożka, dostępną na antenie i w podcastach Radia 357” - mówi Paweł Sołtys.

Partnerem merytorycznym akcji jest fundacja Las Na Zawsze. „Zespół fundacji wspiera nas organizacyjnie - pomógł w pozyskaniu terenu, zadba o to, by wszystko przebiegło zgodnie ze sztuką i pomoże w organizacji samego sadzeniu lasu” - mówi Julia Kohman, kierująca marketingiem Radia 357.

Do współpracy przy promocji akcji Radio 357 pozyskało partnera - firmę Stroer. „Wspólnie przygotowaliśmy film promocyjny z udziałem Tomasza Rożka. Spot będzie wyświetlany m.in. w warszawskim metrze od 26 września do 5 października” - mówi Julia Kohman.

Radio 357 zaprosi do pomocy w promocji akcji także wybranych influencerów. „Otrzymają od nas specjalnie przygotowane, “leśne” zestawy, które ułatwią opowiedzenie o akcji ich odbiorcom” - dodaje Julia Kohman.

Do 27 września br., do godz. 13.00 słuchacze zadeklarowali posadzenie 13684 m2 lasu. Do zakończenia projektu pozostało jeszcze 20016m2. 

Komentarze

Powiązane

30.11.22, 17:00
| radio » informacje
Jedynka organizuje 21. edycję akcji Choinki Jedynki
W niedzielę, 4 grudnia br. o godz. 11.00 w siedzibie Polskiego Radia pojawią się goście ze świata kultury, nauki, muzyki oraz sportu, aby w ramach akcji „Choinki Jedynki” namalować obrazki pod hasłem „Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia”. Patronat honorowy nad akcją sprawuje Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser – Duda.
30.11.22, 15:00
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Cenniki Grupy RMF w przyszłym roku na krótsze okresy. Radio Alex dołącza do pakietu RMF 3D
Grupa RMF zaprezentowała cenniki reklamowe, które obowiązywać będą od 9 stycznia 2023 r. Od przyszłego roku cenniki obowiązywać też będą na krótsze niż dotychczas okresy – zazwyczaj dwumiesięczne.
28.11.22, 14:36
| radio » informacje
Tylko świąteczne piosenki w RMF Classic. Halina Mlynkova z koncertem dla słuchaczy stacji i platformy RMF Classic+
Od 1 grudnia br. RMF Classic będzie nadawać świąteczne piosenki przez cały dzień. Z kolei 12 grudnia br. odbędzie się koncert dla słuchaczek i słuchaczy RMF Classic i RMF Classic+ Haliny Mlynkowej, która zaśpiewa najpiękniejsze utwory z polskich filmów oraz specjalną, świąteczną piosenkę rozgłośni napisaną przez Artura Andrusa.
28.11.22, 11:41
| radio » badania rynku
RMF FM nowym liderem w Radomiu
W Radomiu Radio RMF FM strąciło z pocycji lidera Radio Rekord FM - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 maja 2022 r. do 31 października 2022 r. (Radom).
28.11.22, 09:10
| radio » informacje
Marek Owsiński nie żyje
Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, zmarł Marek Owsiński – dziennikarz, działacz Solidarności, radiowiec związany z Polskim Radiem i Radiem Eska.
27.11.22, 13:30
| radio » informacje | internet » informacje
Jimi Hendrix bohaterem specjalnego serwisu internetowego Polskiego Radia
Z okazji 80. rocznicy urodzin Jimiego Hendrixa, portal PolskieRadio.pl przygotował serwis specjalny hendrix.polskieradio.pl poświęcony jednemu z najważniejszych muzyków w historii rocka. Choć żył tylko 27 lat i nagrał tylko trzy albumy studyjne, uważany jest za najważniejszego i najbardziej wpływowego gitarzystę w historii muzyki rockowej.
26.11.22, 09:52
| radio » informacje
Seria Kryminalna. Nowy podcast Onetu
25 listopada br. odbyła się premiera nowego podcastu Onet ,,Seria Kryminalna”, opowiadającego o głośnych historiach kryminalnych. Historie przestępców zostały zebrane przez dziennikarzy Onetu. 
25.11.22, 17:15
| radio » informacje
Koncert Dominiki Płonki 25 listopada w Czwórce
25 listopada br. w radiu Czwórka, odbędzie się koncert  Dominiki Płonki. Początek transmisji po godz. 18.00 na Facebooku, kanale YouTube Czwórki oraz na stronie internetowej czworka.online.
25.11.22, 16:05
| radio » informacje
Spełniamy marzenia po raz szósty w Radiu ZET
Radio Zet rusza z szóstą edycją akcji „Spełniamy marzenia”. Kolejna odsłona konkursu potrwa do 9 grudnia br.
24.11.22, 16:45
| radio » informacje
Adam Mickiewicz w Pałacu w Śmiełowie. II część słuchowiska Tomasza Mana w Trójce
Program 3 Polskiego Radia zaplanowało premierę II części słuchowiska „Adam Mickiewicz w Pałacu w Śmiełowie” autorstwa i w reżyserii Tomasza Mana. Na „Scenie Teatralnej Trójki” znakomitości będzie można usłyszeć: Marię Pakulnis, Andrzeja Mastalerza i Małgorzatę Rożniatowską.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji i marketingu

Muzeum Archeologiczne w Biskupinie | Cała Polska

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. kontaktu z mediami

TR Warszawa | Warszawa

Przejdź do oferty

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lesznowoli

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli | mazowieckie

Przejdź do oferty
Konkursy
do 03.01.23

Do zdobycia 13 nagród.

do 02.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.01.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.