27.09.22, 15:00

Posadź z nami las! Słuchacze Radia 357 posadzą las

Akcja Radia 357, fot.: materiały prasowe

Radio 357 uruchomiło akcję “Posadź z nami las!”. W jej ramach radiowa społeczność ufunduje i posadzi las o powierzchni 35 700 metrów kwadratowych (3,57 hektara). Las wyrośnie w Suchowoli - geograficznym środku Europy. Ambasadorem akcji jest dr Tomasz Rożek.

Ambasadorem akcji “Posadź z nami las!” został dr Tomasz Rożek. „ Las to życie. Dosłownie. Nie tylko dla setek, może tysięcy gatunków zwierząt i roślin. Las, to życie także dla nas. Bo stabilizuje bardzo delikatny ziemski klimat, bo jest magazynem wody, bo zapewnia obieg wielu minerałów i pierwiastków. Las, to oczywiście także zapachy, kolory i dźwięki, bez których ja nie wyobrażam sobie życia. Dlatego właśnie, razem z Radiem 357, chcę zasadzić las” - mówi Tomasz Rożek znany z anteny Radia 357, w którym jest autorem codziennego cyklu „Pytania z księżyca”..

Akcja Radia 357 nawiązuje do otwarcia zbiórki na start rozgłośni, w której społeczność słuchaczy w krótkim czasie zgromadziła środki umożliwiające uruchomienie projektu. „Wspólnie pokazaliśmy wtedy jak ogromna jest siła społeczności. Dwa lata temu chodziło o radio. Szukaliśmy pomysłu jak nawiązać do tamtych chwil, ale bez przesadnego zajmowania się wyłącznie sobą. Chcieliśmy skupić siłę społeczności znowu na czymś, z czego skorzysta więcej osób. Tak pojawił się pomysł na posadzenie lasu w miejscu, z którego wcześniej został wycięty. Do akcji może włączyć się każdy, nawet jeśli nie słucha jeszcze Radia 357. Wykupimy ten teren i posadzimy na nim las na zawsze” - mówi Paweł Sołtys kierujący pracami zarządu Radia 357.

Teren, na którym wyrośnie Las Radia 357 zlokalizowany jest w Suchowoli - geograficznym środku Europy. ”Każdy może się włączyć i w bardzo prosty sposób sfinansować metr kwadratowy nowego lasu. Jego koszt to tylko 8 zł. Można oczywiście sfinansować więcej niż jeden metr” - mówi Paweł Sołtys.Każdy wpłacający otrzymuje pamiątkowy, imienny certyfikat - w formie elektronicznej.

Słuchacze posadzą las z zespołem Radia 357

Po zebraniu środków Radio 357 zorganizuje akcję sadzenia lasu w Suchowoli. „Będziemy tam, ale - podobnie jak z naszym radiem - bez słuchaczy nie damy rady. Zorganizujemy wspólne sadzenie lasu, które będzie też okazją do spotkania z zespołem Radia 357” - mówi Paweł Sołtys. „Lasy sadzi się późną jesienią lub wczesną wiosną. I taki jest plan. Zbieramy i ile teraz zbierzemy - tyle zasadzimy już w październiku. A potem będziemy zbierali dalej i powiększymy nasz las ponownie w marcu. I tak aż do dnia, w którym posadzimy 3,57 hektara lasu” – dodaje Sołtys.

Zapisy do udziału w akcji sadzenia lasu zostaną uruchomione 6 października na stronie projektu.Informacja o akcji zaprezentowana została podczas wspólnego live w kanałach społecznościowych Radia 357 i Nauka. To lubię z udziałem Tomasza Rożka. „To pierwsza realizacja, w której połączyliśmy w taki sposób siły dwóch profili o wysokich zasięgach. Dzięki temu mamy szansę dotrzeć szerzej, zachęcić nowe osoby do udziału w akcji oraz zainteresować naszą regularną audycją dr Tomasza Rożka, dostępną na antenie i w podcastach Radia 357” - mówi Paweł Sołtys.

Partnerem merytorycznym akcji jest fundacja Las Na Zawsze. „Zespół fundacji wspiera nas organizacyjnie - pomógł w pozyskaniu terenu, zadba o to, by wszystko przebiegło zgodnie ze sztuką i pomoże w organizacji samego sadzeniu lasu” - mówi Julia Kohman, kierująca marketingiem Radia 357.

Do współpracy przy promocji akcji Radio 357 pozyskało partnera - firmę Stroer. „Wspólnie przygotowaliśmy film promocyjny z udziałem Tomasza Rożka. Spot będzie wyświetlany m.in. w warszawskim metrze od 26 września do 5 października” - mówi Julia Kohman.

Radio 357 zaprosi do pomocy w promocji akcji także wybranych influencerów. „Otrzymają od nas specjalnie przygotowane, “leśne” zestawy, które ułatwią opowiedzenie o akcji ich odbiorcom” - dodaje Julia Kohman.

Do 27 września br., do godz. 13.00 słuchacze zadeklarowali posadzenie 13684 m2 lasu. Do zakończenia projektu pozostało jeszcze 20016m2. 

Komentarze

Powiązane

09.07.24, 14:58
| radio » badania rynku
Radio Zet znów w górę. RMF FM dalej liderem
Radio Zet zanotowało największy wzrost tzw. słuchalności - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 kwietnia 2024 r. do 30 czerwca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
08.07.24, 12:30
| radio » informacje | internet » informacje
Maria Skłodowska-Curie bohaterką nowego serwisu specjalnego Polskiego Radia
Z okazji 90. rocznicy śmierci polskiej noblistki, Polskie Radio przygotowało serwis specjalny, który skupia się na historii polskiej uczonej. 
08.07.24, 09:06
| radio » informacje
Wielka Wyprawa Maluchów. Polskie Radio Kierowców relacjonuje charytatywny rajd
80 Fiatów pojawi się na trasie Warszawa - Monte Cassino. Wydarzenie „Wielka Wyprawa Maluchów” rozpoczęło się 5 lipca br., a uczestnikom w trasie towarzyszyć będą dziennikarze Polskiego Radia Kierowców.
08.07.24, 08:30
| radio » informacje
Fundusz Wczasów Pogodowych powraca do Radia Pogoda
Startuje wakacyjna ramówka Radia Pogoda. Tegoroczne lato stacja powitała 28 czerwca potańcówką w Krakowie, którą poprowadził poranny duet stacji - Joanna Kruk i Zygmunt Chajzer.
08.07.24, 07:30
| radio » informacje
Lato w RMF MAXX. Wakacyjny konkurs i nowe audycje
W te wakacje RMF MAXX będzie towarzyszyć słuchaczom na festiwalach muzycznych, a w ramówce znajdą się m.in. „Głosówki z wakacji” i codzienne sety DJ’skie.
08.07.24, 06:30
| radio » informacje
Lato w TOKu. Wakacyjna kampania Radia TOK FM
Radio TOK FM tradycyjnie chce towarzyszyć swoim słuchaczom w czasie wakacji. Rozgłośnia będzie przypominać o możliwość słuchania stacji zarówno na stronie internetowej jak i w aplikacjiw nowej odsłonie kampanii reklamowej „Lato w TOKu”.
05.07.24, 17:30
| radio » informacje
Ruszyła XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów Melchiory
Polskie Radio rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do XIX Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów „Melchiory”.
05.07.24, 06:15
| radio » informacje
Czwarte urodziny Radia Nowy Świat. Świętowanie w Nowej Rudzie i Kinotece
Radio Nowy Świat rozpoczyna świętowanie czwartych urodzin rozgłośni. Urodzinowe spotkania odbędą się dwóch miastach i w dwóch terminach. 6 lipca br. stacja zaprasza do Nowej Rudy, a 10 lipca do stolicy.
04.07.24, 10:20
| radio » informacje
RadioStany. Jan Białostocki z audycją o nieznanych zakątkach w USA w Polskim Radiu 24
7 lipca br. na antenie Polskiego Radia 24 zadebiutuje audycja „RadioStany”. Na podróż po Stanach Zjednoczonych zaprasza Jan Białostocki. Emisja w każdą niedzielę o godz. 18.30.
03.07.24, 11:38
| radio » informacje
Sezon ogórkowy. Podcast Beaty Lubelskiej w ofercie Radia Zet
Radio Zet uruchomiło wakacyjną serię podcastów „Sezon ogórkowy” Beaty Lubeckiej.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. PR

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 10.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.