29.09.22, 07:00

Talents: Ukraine.Telewizja Polska organizuje konkurs dla twórców z Ukrainy

Talents: Ukraine, fot.: TVP

Telewizja Polska organizuje konkurs na najlepszy scenariusz serialu telewizyjnego. „Talents: Ukraine!’’ dedykowany jest ukraińskim twórcom sztuk audiowizualnych. Projekt ten jest elementem drugiej edycji Festiwalu Telewizyjnego „Heart of Europe”.

"Wierzę, że istnieją dziesiątki wartych opowiedzenia historii, które będą atrakcyjne zarówno dla polskiego, jak i dla ukraińskiego widza. Także tych historii, w których na ekranie przeplatać się będą losy Polaków i Ukraińców, tak jak przeplatają się dziś na każdym kroku w otaczającej nas rzeczywistości. Historii, które będą zrozumiałe i atrakcyjne także dla mieszkańców innych państw Europy’’ – tłumaczy Marek Solon-Lipiński, dyrektor ds. współpracy międzynarodowej TVP.

"Widzę wielu ukraińskich twórców, którzy mają mnóstwo pomysłów i projektów, ale brakuje im środków i wsparcia, aby je zrealizować. Ponieważ Ukraina toczy batalię o demokrację i wolność, broniąc wspólnych wartości i dotyczącego nas wszystkich europejskiego bezpieczeństwa, uważam, że kraj ten jest obecnie światową stolicą wspaniałych historii, które trzeba opowiedzieć właśnie teraz. Dzięki inicjatywie, jaką jest ten konkurs, ukraińscy autorzy mają szansę na zaprezentowanie swoich pomysłów i narracji, która zafascynuje odbiorców zarówno w obu naszych krajach jak i na całym kontynencie. Polacy i Ukraińcy są skazani na to,by się lepiej wzajemnie zrozumieć, a seriale są do tego najlepszym narzędziem’’ – mówi ukraiński autor, reżyser i scenarzysta Jarosław Łodygin.

W konkursie „Talents: Ukraine!” mogą zabrać udział autorzy projektów na scenariusz serialu telewizyjnego. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest posiadanie obywatelstwa ukraińskiego i ukończone 18 lat. Laureatom konkursu na najlepszy serial zostaną przyznane nagrody pieniężne. Ponadto zwycięskie scenariusze, będą mogły zostać skierowane do produkcji przez Telewizję Polską.

Projekty scenariuszy można składać do 7 października 2022 r. Do konkursu można zgłaszać wyłącznie scenariusze przetłumaczone na język polski. 

Konkurs scenariuszowy „Talents: Ukraine!” odbywa się w związku z II edycją Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego „Heart of Europe”. Festiwal stanowi przegląd twórczości telewizyjnej mediów publicznych Europy Środkowo-Wschodniej.
W programie tegorocznego festiwalu „Heart of Europe” w dniach 14-17 listopada 2022 r. odbędzie się Forum Koprodukcyjne, wydarzenie dla twórców, producentów, specjalistów ds. zakupów i sprzedaży, służące nawiązaniu współpracy koprodukcyjnej i handlowej w obrębie Europy Środkowo-Wschodniej.

Komentarze

Powiązane

28.01.23, 23:11
| telewizja / VOD » informacje
Magdalena Wolińska-Riedi odsunięta od obowiązków zawodowych. TVP: słowa godzą w polską rację stanu
Włoska korespondentka Telewizji Polskiej została odsunięta od obowiązków służbowych po zamieszczonych komentarzach na Twitterze.
28.01.23, 10:25
| telewizja / VOD » informacje
Nowe pakiety abonamentowe dostępne od marca dla polskich klientów Viaplay
Od marca 2023 roku polscy subskrybenci platformy streamingowej Viaplay będą mogli wybierać spośród trzech różnorodnych i dostosowanych do ich potrzeb pakietów abonamentowych.
27.01.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Lex Pilot. Branża apeluje o prowadzenie transparentnych rozmów z rynkiem
Mimo sprzeciwu branży, Sejm przyjął w pierwszym czytaniu niekonsultowany z rynkiem, rządowy projekt nowelizacji Prawa komunikacji elektronicznej. 24 stycznia br., po raz czwarty z rzędu została odwołana Komisja Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, która miała się zajmować dalszym procedowaniem projektu w Sejmie.
26.01.23, 09:09
| telewizja / VOD » informacje
Love Island. Wyspa Miłości. Program wzmocni ofertę Czwórki
Wiosną format „Love Island. Wyspa Miłości” nie będzie emitowany w Polsacie, a wzmocni ofertę Czwórki. To jedna z pierwszych decyzji Edwarda Miszczaka, nowego dyrektora programowego Polsatu.
25.01.23, 14:45
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje
Przewodniczący KRRiT nałoży karę na Polskie Radio Szczecin oraz TVP Info?
Maciej Świrski, Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji , na podstawie art. 53 ust. 1 urt, wszczął postępowania z urzędu w sprawie ukarania nadawców Polskiego Radia Szczecin oraz TVP Info, w związku z emisją treści umożliwiających identyfikację ofiar pedofila, co w rażący sposób zagrażało dobru małoletnich ofiar przemocy.
25.01.23, 10:06
| telewizja / VOD » ludzie
Dorota Żurkowska z nową funkcją w w Warner Bros. Discovery w Polsce. Piotr Tyborowicz odchodzi
Zaskoczenie na rynku. Dorota Żurkowska obejmuje nowe stanowisko Group Senior Vice President Revenue w Warner Bros. Discovery w Polsce. Związany od początku istnienia TVN, Piotr Tyborowicz odchodzi nie tylko ze stanowiska Dyrektora Biura Reklamy TVN i członka zarządu TVN, ale i z firmy.
24.01.23, 16:30
| telewizja / VOD » informacje
Szkło Kontaktowe obchodzi 18. urodziny
25 stycznia 2023 r. „Szkło Kontaktowe” kończy 18 lat. Z tej okazji w warszawskim teatrze 6. Piętro odbyło się przedstawienie, w którym wystąpiły osoby związane z programem. Niespodzianką wieczoru był wspólny występ Grzegorza Markowskiego ze „Szkła Kontaktowego” i Grzegorza Markowskiego z zespołu „Perfect”. Wydarzenie pojawi się na antenie TVN24 25 i 26 stycznia br. o godz. 22:00.
24.01.23, 13:53
| telewizja / VOD » informacje
Alfa TVP i Belsat TV na szóstym multipleksie Naziemnej Telewizji Cyfrowej
Telewizja Polska wprowadza do dystrybucji naziemnej dwa kanały - TVP Alfa i Belsat TV.
24.01.23, 11:36
| telewizja / VOD » informacje
Jerzy Straszewski: Wejście w życie Lex Pilot osłabi świetnie funkcjonujący rynek płatnej TV w Polsce
Bogata oferta pakietowa płatnej telewizji w Polsce jest jedną z najtańszych w Unii Europejskiej, a rynek jednym z nielicznych z prognozami dalszego wzrostu wobec nasilającej się konkurencji globalnych serwisów streamingowych– wynika z raportu globalnej firmy doradztwa strategicznego Arthur D. Little.
23.01.23, 12:15
| telewizja / VOD » informacje
INEA: wzrost przychodów o 4 proc. w 2022 r.
INEA w 2022 r. zanotowała wzrost przychodów o 4 proc., przekroczyła liczby 300 tys. klientów indywidualnych.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.