Król Maciuś na wyspie bezludnej - Janusz Korczak

Okładka książki, fot.: materiały prasowe

Rozwiązanie konkursu.

Laureatem konkursu został Mariusz Filipek (Lublin). Serdecznie gratulujemy! 

Już teraz przeczytaj kontynuację KRÓLA MACIUSIA PIERWSZEGO! Janusz Korczak w swoich powieściach oddał głos dzieciom, tworząc niepowtarzalne i wiecznie aktualne historie. Przy tej lekturze będą się świetnie bawić zarówno dzieci, jak i dorośli. Książka dostępna jest na stronie księgarni Świata Książki.

Dalsze losy króla Maciusia Pierwszego

Król Maciuś, reformator i świeżo upieczony władca, musi opuścić swoje królestwo i udać się na bezludną wyspę. Po wprowadzonych wcześniej w kraju licznych reformach i podejmowanych impulsywnie decyzjach w zachowaniu młodego króla widoczne są pewne zmiany – chłopiec zaczyna analizować swoje działania i spędza dużo czasu, rozmyślając nad życiem. Wciąż jednak przeżywa również wiele ciekawych przygód, niestety nie zawsze pomyślnie zakończonych… Maciuś ucieka z pociągu, który ma go zawieźć na bezludną wyspę, nieoczekiwanie zjawia się na naradzie królów i ukrywa się pod fałszywym imieniem. Wreszcie nadarza się okazja na odzyskanie tronu. Czy Maciusiowi się to uda?

Janusz Korczak – życie i twórczość

Jego prawdziwe nazwisko to Henryk Goldszmit. Był wybitnym pedagogiem, lekarzem, pisarzem i działaczem społecznym. Zainicjował liczne działania na rzecz praw dziecka. Dążył do pełnego równouprawnienia najmłodszych i niósł pomoc innym, szczególnie najbardziej potrzebującym. Stworzył Dom Sierot dla dzieci żydowskich w Warszawie. Janusz Korczak w swoich powieściach kreuje świat z perspektywy dziecka. KRÓL MACIUŚ NA WYSPIE BEZLUDNEJ jest kontynuacją KRÓLA MACIUSIA PIERWSZEGO.

PODPOWIEDŹ DO KONKURSU>>>>>>>>

Konkurs został rozstrzygnięty

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Promocji i Marketingu

Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego | Cała Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 25.12.22

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 24.12.22

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 23.12.22

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

29.11.2022 r., online.