15.10.22, 21:00

,,Podziemna Armia'' na międzynarodowych targach MIPCOM w Cannes

Podziemna Armia, fot.: materiały prasowe

W październiku br., polski producent InbornMedia i brytyjski Woodcut International ogłosili, że seria dokumentalna „Podziemna Armia” zostanie po raz pierwszy zaprezentowana w Cannes na międzynarodowych targach MIPCOM. 

„Podziemna Armia” (Eng. Underground Army) opowiada historię Polskiego Państwa Podziemnego – największej organizacji antyhitlerowskiej partyzantki i akcji konspiracyjnych w okupowanej Europie podczas II wojny światowej. Seria ujawnia kluczową rolę, jaką odegrał ruch podziemny w gromadzeniu informacji wywiadowczych, komunikowaniu się z aliantami i zakłócaniu niemieckiej machiny wojennej. Film pokazuje tajemnice spisku, unikalną broń i działania militarne.

„Możliwość wyprodukowania serii we współpracy z tak znakomitymi, międzynarodowymi partnerami jak Woodcut International i Viasat World jest dla nas szczególnie cenna, ponieważ daje szansę, aby historia Polskiego Państwa Podziemnego została wreszcie rozpoznana na całym świecie. Eksportujemy polską telewizję od lat i będziemy to robić coraz intensywniej. To jest bardzo skuteczny sposób na promocję naszego kraju” – mówi Maciej Pawelczyk, CEO, Inbornmedia.

Serial został wzbogacony o materiały archiwalne, niektóre w kolorze, sfilmowane podczas powstania warszawskiego, a także spektakularne rekonstrukcje nakręcone w Polsce. Komentarzy eksperckich dostarczają uznani międzynarodowi historycy i autorzy, w tym Alexandra Richie, Jochen Boehler, Geoffrey Roberts, Roger Moorhouse i Anita Prażmowska, a także historycy i eksperci z Polski, m. in. Paweł Ukielski, Rafał Wnuk, Michał Mackiewicz czy płk Piotr Gastal.

O firmach

Woodcut International, producent brytyjski, zajmuje się globalną dystrybucją serii, poza Europą Środkowo-Wschodnią i Skandynawią.

Inbornmedia Sp. z o.o. to firma zajmująca się produkcją telewizyjną. Od 2005 dostarcza kontent dla Polsat, Discovery Networks, BBC, Viasat, TVN, czy TVP. Firma stworzyła serial "Złomowisko PL".Wyprodukowała też pierwszą polską serię dla BBC pod tytułem “Spakowane Życie”. Ostatnie filmy dokumentalne wyprodukowane przez Inbornmedia zostały sprzedane m.in. do: France 5, Rai1, Red Bull TV and Al Jazeera, czy Sky Germany.

Komentarze

Powiązane

09.03.23, 14:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » film
Multikino sprzedaje swoje kino na Ursynowie
Multikino sprzedaje swoje najstarsze kino w Warszawie. Otwarty w 1999 roku multipleks na Ursynowie będzie jednak działać w niezmienionej formie przez co najmniej 18 miesięcy. Transakcja jest wynikiem znacznego wzrostu wartości działki, której Multikino było użytkownikiem wieczystym.
24.02.23, 20:30
| kultura » film
Pierwsza w historii polskiego kina transmisja z premiery filmu Filip trafi do 37 kin w Polsce
W kinach sieci Multikino 28 lutego br. odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „Filip” nagrodzonego Srebrnymi Lwami na 47. FPFF w Gdyni. Uczestnicy tego wydarzenia w każdym z 37 kin w Polsce przed rozpoczęciem seansu zobaczą na wielkim ekranie transmisję na żywo z uroczystej premiery filmu w warszawskim Multikinie Złote Tarasy.
18.02.23, 13:06
| kultura » muzyka
Kolejni artyści dołączają do programu Olsztyn Green Festival 2023
Organizatorzy Olsztyn Green Festival zapraszają na jeden z najpiękniejszych polskich festiwali nad jezioro Ukiel w Olsztynie w dniach 11-13 sierpnia 2023 r.
15.02.23, 20:30
| kultura » książki
Igor Brejdygant rozpoczyna długofalową współpracę z wydawnictwem Znak
26 kwietnia 2023 r. nakładem Wydawnictwa Znak ukaże się „Spirala”, czyli najnowsza książka autora powieści kryminalnych - Igora Brejdyganta.
14.02.23, 19:06
| reklama & PR » informacje | kultura » informacje
Rozdział II Historii Polskiego Hip-Hopu. Jimek i jego goście zagrają w Chorzowie
16 września br., JIMEK powróci z orkiestrą, by udowodnić, że legendy polskiego rapu i jego nowi idole mogą odsunąć na bok podziały i stworzyć widowisko muzyczne. Organizatorem wydarzenia jest Going. Wydarzenie promują agencje Cut The Mustard i Ekstrakt.studio.
28.01.23, 10:24
| kultura » muzyka
Ellie Goulding i The Kid LAROI wezmą udział w Orange Warsaw Festival
Do line-upu Orange Warsaw Festival 2023 dołącza Ellie Goulding i The Kid LAROI.
17.01.23, 10:00
| prasa » informacje | kultura » książki
Wydawnictwo Ale! Agora z nową marką wydawniczą
Agora wyodrębniła z Wydawnictwa Agora nową markę wydawniczą skierowaną do miłośniczek i miłośników literatury obyczajowej. Wydawnictwo Ale! zadebiutuje 8 lutego br. książką Katarzyny N. Haner „Dyrektor generalny”.
15.01.23, 10:49
| radio » informacje | kultura » informacje
Zmarł Marek Gaszyński
Nie żyje Marek Gaszyński – dziennikarz i prezenter muzyczny, autor tekstów ponad 150 piosenek oraz autor książek o tematyce muzycznej. Znawca historii polskiej muzyki rozrywkowej[2]. Absolwent Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Warszawskiego.
07.01.23, 09:00
| kultura » książki
Zielona Polska. Książka podsumowująca akcję Wyborczej Supermiasta i Superregiony dostępna online
W 2022 r. w akcji „Supermiasta i Superregiony" zespół „Gazety Wyborczej” wspólnie z czytelnikami szukał wyjątkowych zielonych przestrzeni w szesnastu regionach Polski. Akcję podsumowuje przewodnik po najbardziej polecanych na spacery miejscach w kraju - „Zielona Polska". 
28.12.22, 18:15
| kultura » muzyka
Nowa wersja kolędy „Carol of the Bells" zachęcająca do wsparcia ukraińskich dzieci dotkniętych wojną
„Carol of the Bells” – klasyczna bożonarodzeniowa kolęda znana również jako „Szczedryk” otrzymała w tym świątecznym sezonie nowe brzmienie. Celem jest wsparcie ukraińskich dzieci dotkniętych wojną w ramach programu Fundacji Ołeny Zełenskiej, który zapewnia im pomoc edukacyjną, medyczną, finansową i prawną.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

28.03.2023 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.