20.10.22, 06:00

To, co najpiękniejsze – standardy, które kochamy. Koncert z udziałem Małgorzaty Walewskiej w Jedynce

Zapowiedź wydarzenia, fot.: materiały prasowe

20 października br., o godz. 20.00, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się kolejny koncert z cyklu „ To, co najpiękniejsze – standardy, które kochamy”. W programie zaplanowano fragmenty z opery Carmen Georges’a Bizeta w wykonaniu Małgorzaty Walewskiej oraz Tadeusza Szlenkiera, z towarzyszeniem Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy oraz standardy m.in. Georga Gershwina, Glenna Millera, Duke’a Ellingtona w wykonaniu Chopin University Big Band pod batutą Piotra Kostrzewy.

Cykl koncertów „To, co najpiękniejsze..” Polskie Radio organizuje od 2017 r., pod honorowym patronatem Rady Mediów Narodowych. Ideą koncertów jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki, w tym również klasycznej, wśród szerokiego grona odbiorców poszukujących kontaktu z kulturą.

To co najpiękniejsze, to dla nas cykl niezwykle ważny, pokazujący piękno muzyki, bez względu na style i gatunki, a mało tego, udaje nam się czasem w ramach naszych koncertów to i owo pomieszać. To radość ze spotkania z naszą wspaniałą Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie, Big Bandem i cudownymi solistami na czele z Małgorzatą Walewską. A jeśli dołożymy do tego repertuar – Carmen Bizeta oraz bigbandowe standardy, to Państwo świetnie wiedzą, że warto włączyć Jedynkę i być z nami podczas tego występu” – mówi Marcin Kusy, który poprowadzi koncert.

W pierwszej części koncertu „To, co najpiękniejsze – standardy, które kochamy” będzie można usłyszeć fragmenty z opery Carmen Georges’a Bizeta, w tym arie: Habanera, Seguidilla, „Z kwiatkiem” oraz fragment z musicalu Bernsteina West Side Story – Tonight w wykonaniu Małgorzaty Walewskiej (mezzosopran) oraz Tadeusza Szlenkiera (tenor) z towarzyszeniem Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy.

Druga część wieczoru będzie należała do Chopin University Big Band, który tworzą studenci i absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Pod batutą Piotra Kostrzewy – zaprezentują standardy, m.in. Georga Gershwina, Glenna Millera, Duke’a Ellingotna z udziałem – Małgorzaty Walewskiej w utworach: Henry Mancini’ego – Moon River i KurtaWeila – Alabama Song i Mackie Majcher z Opery za trzy grosze.

Transmisja koncertu „To, co najpiękniejsze – standardy, które kochamy ” została zaplanowana na czwartek, 20 października br. o godz. 20.00 w Jedynce oraz w mediach społecznościowych publicznego nadawcy.

Komentarze

Powiązane

21.04.24, 08:00
| radio » informacje
Wieczór wyborczy po II turze wyborów samorządowych na antenach RMF FM i Radiu RMF24
RMF FM i Radio RMF24 wyemitują specjalny wieczór wyborczy po głosowaniu w II turze na prezydentów miast, burmistrzów i wójtów w tegorocznych wyborach samorządowych.
19.04.24, 07:48
| radio » informacje
Roman Czejarek Zasłużony Dla Kultury Polskiej
18 kwietnia br. w Zamku Królewskim w Warszawie, podczas inauguracji obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków 2024, odbyło się wręczenie odznaczeń dla służb konserwatorskich, społecznych opiekunów zabytków i osób zasłużonych dla bezpieczeństwa dziedzictwa kultury. Wśród uhonorowanych znalazł się dziennikarz Jedynki Roman Czejarek.
18.04.24, 10:33
| radio » ludzie
Katarzyna van Rooijen korespondentką Polskiego Radia w Holandii
Polskie Radio ma swoją korespondentkę w Holandii. Katarzyna van Rooijen, związana od lat z Informacyjną Agencją Radiową, powraca do Polskiego Radia.
18.04.24, 06:30
| radio » informacje
Jedynka obchodzi 98. urodziny
W czwartek, 18 kwietnia br. Program 1 Polskiego Radia będzie świętował swoje 98. urodziny. Z tej okazji na antenie stacji pojawią się audycje specjalne związane z jubileuszem, a w nich wspomnienia, rozmowy z gośćmi i niespodzianki dla słuchaczy.
16.04.24, 08:30
| radio » informacje
Pytam o zdrowie. Nowy pdocast w ofercie Radia Nowy Świat
W niedzielę, 14 kwietnia br. w ofercie Radia Nowy Świat zadebiutował nowy podcast extra Kseni Maćczak „Pytam o zdrowie”, który będzie się ukazywał raz w miesiącu.
16.04.24, 07:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa Eurozet podnosi ceny reklam
Grupa Eurozet wprowadza nowe cenniki reklam pakietów, sieci i wybranych stacji radiowych. Decyzja biznesowa została podjęta m.in. w związku z dobrą koniunkturą na rynku reklamy radiowej oraz rosnącymi wynikami słuchalności stacji wchodzących w skład grupy.
16.04.24, 06:30
| radio » informacje | prasa » informacje | reklama & PR » informacje
MT Biznes rozpoczyna współpracę z Michałem Proszowskim i Damianem Kwiekiem
Wydawnictwo MT Biznes rozpoczyna współpracę w obszarze cyklu podcastów o książkach oraz budowania społeczności czytelników z Damianem Kwiekiem, dawnym dziennikarzem Trójki oraz Michałem Proszowskim, byłym dyrektorem komunikacji i marketingu PGE Narodowego. 
15.04.24, 10:57
| radio » informacje
Czwarty Dzień Patronów w Radiu Nowy Świat. Specjalna ramówka i koncert
16 kwietnia br., w Dniu Patronów, ramówka radia zostanie zmieniona. Oprócz stałych, wtorkowych pozycji pojawią się inne, lubiane przez patronów audycje. Na wieczór zaplanowano koncert Waglewski Fisz Emade z udziałem patronów. 
15.04.24, 08:30
| radio » informacje
Fajne radio RMF. Doda, zespół The Kolors i dziennikarze RMF FM w kampanii wizerunkowej
Ruszyła kampania wizerunkowa radia RMF FM pod hasłem „Fajne radio RMF”. Jej twarzami została Doda, członkowie zespołu The Kolors oraz prezenterzy stacji. Częścią akcji jest konkurs antenowy oraz event, w ramach którego RMF FM odwiedzi polskie miasta i miasteczka.
15.04.24, 07:30
| radio » badania rynku
Badanie Total Audio: dlaczego wybieramy treści audio? Informacje, muzyka i ulubieni prowadzący
Szybki dostęp do newsów, dostarczanie wiedzy, oferta muzyczna, kontakt z lubianymi osobowościami, możliwość dopasowania do nastroju czy towarzyszenie podczas różnych form aktywności – m.in. takie powody wskazali uczestnicy badania Total Audio, dla których Polacy sięgają po treści audio. Każdego dnia 79 proc. Polaków. „czegoś” słucha.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy