20.10.22, 06:00

To, co najpiękniejsze – standardy, które kochamy. Koncert z udziałem Małgorzaty Walewskiej w Jedynce

Zapowiedź wydarzenia, fot.: materiały prasowe

20 października br., o godz. 20.00, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się kolejny koncert z cyklu „ To, co najpiękniejsze – standardy, które kochamy”. W programie zaplanowano fragmenty z opery Carmen Georges’a Bizeta w wykonaniu Małgorzaty Walewskiej oraz Tadeusza Szlenkiera, z towarzyszeniem Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy oraz standardy m.in. Georga Gershwina, Glenna Millera, Duke’a Ellingtona w wykonaniu Chopin University Big Band pod batutą Piotra Kostrzewy.

Cykl koncertów „To, co najpiękniejsze..” Polskie Radio organizuje od 2017 r., pod honorowym patronatem Rady Mediów Narodowych. Ideą koncertów jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki, w tym również klasycznej, wśród szerokiego grona odbiorców poszukujących kontaktu z kulturą.

To co najpiękniejsze, to dla nas cykl niezwykle ważny, pokazujący piękno muzyki, bez względu na style i gatunki, a mało tego, udaje nam się czasem w ramach naszych koncertów to i owo pomieszać. To radość ze spotkania z naszą wspaniałą Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie, Big Bandem i cudownymi solistami na czele z Małgorzatą Walewską. A jeśli dołożymy do tego repertuar – Carmen Bizeta oraz bigbandowe standardy, to Państwo świetnie wiedzą, że warto włączyć Jedynkę i być z nami podczas tego występu” – mówi Marcin Kusy, który poprowadzi koncert.

W pierwszej części koncertu „To, co najpiękniejsze – standardy, które kochamy” będzie można usłyszeć fragmenty z opery Carmen Georges’a Bizeta, w tym arie: Habanera, Seguidilla, „Z kwiatkiem” oraz fragment z musicalu Bernsteina West Side Story – Tonight w wykonaniu Małgorzaty Walewskiej (mezzosopran) oraz Tadeusza Szlenkiera (tenor) z towarzyszeniem Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy.

Druga część wieczoru będzie należała do Chopin University Big Band, który tworzą studenci i absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Pod batutą Piotra Kostrzewy – zaprezentują standardy, m.in. Georga Gershwina, Glenna Millera, Duke’a Ellingotna z udziałem – Małgorzaty Walewskiej w utworach: Henry Mancini’ego – Moon River i KurtaWeila – Alabama Song i Mackie Majcher z Opery za trzy grosze.

Transmisja koncertu „To, co najpiękniejsze – standardy, które kochamy ” została zaplanowana na czwartek, 20 października br. o godz. 20.00 w Jedynce oraz w mediach społecznościowych publicznego nadawcy.

Komentarze

Powiązane

20.03.23, 10:42
| radio » informacje | internet » informacje
Dobra robota: zarobki. Marcin Łukasik gospodarzem specjalnego sezonu podcastu Pracuj.pl
Zespół Pracuj.pl przygotowuje specjalny sezon podcastu „Dobra robota”. Najnowsza seria związana jest z kampanią zatytułowaną „Wszystko, co chcieliście wiedzieć o zarobkach, ale baliście się zapytać”.
18.03.23, 17:00
| radio » informacje
Krzysztof Komeda w Polskim Radiu. Premiera zestawu serii z utworami Krzysztofa Komedy
17 marca br. Agencja Muzyczna Polskiego Radia odbyła się premiera zestawu serii „Krzysztof Komeda w Polskim Radiu”. Wszystkie osiem płyt z nagraniami pianisty i kompozytora Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, wydawane oddzielnie w latach 2014-2019, trafią teraz do sprzedaży razem.
17.03.23, 19:03
| radio » informacje
Chopin na Rakowieckiej. Cykl recitali na antenie Polskiego Radia Chopin
Polskie Radio Chopin w sobotę, 18 marca br. przeprowadzi transmisję Inauguracyjnego Koncertu z cyklu „Chopin na Rakowieckiej”. Wybrane kompozycje Fryderyka Chopina zaprezentuje pianistka - profesor Beata Bilińska. Koncert poprowadzi Paweł Sztompke, dziennikarz Programu Pierwszego Polskiego Radia.
16.03.23, 10:41
| radio » informacje
Aplikacja Radia Nowy Świat z nowymi podcastami i usługą CarPlay
10 marca br. pojawiła się aplikacja Radia Nowy Świat w nowej wersji. Nowością jest usługa CarPlay oraz dostępność podcastów extra plus w aplikacji z nowymi propozycjami od redaktorów: Wojciecha Manna i Macieja Jankowskiego oraz Jana Janczego.
16.03.23, 06:30
| radio » ludzie
Krzysztof Grządzielski reporterem Radia ZET w Poznaniu
Krzysztof Grządzielski został nowym reporterem Radia ZET w Poznaniu. Zastąpił Dankę Woźnicką, która z końcem lutego br. rozstała się z rozgłośnią.
15.03.23, 12:42
| radio » informacje
Piosenki z tekstem. Grażyna Torbicka i Wojciech Malajkat gospodarzami koncertu Radia Nowy Świat i Akademii Teatralnej
17 kwietnia br. o godz. 20.00 w Teatrze Collegium Nobilium odbędzie się koncert, który organizują Radio Nowy Świat i Akademia Teatralna w Warszawie.
14.03.23, 17:00
| radio » informacje
Cenniki Grupy RMF bez zmian
Grupa RMF ogłosiła cenniki reklamowe swoich stacji i pakietów na kolejne dwa miesiące. Pozostaną one bez zmian w stosunku do obecnie obowiązujących.
14.03.23, 06:30
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: duży spadek Eski
Eska mimo dużego spadku, pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiową - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 grudnia 2022 r. do 28 lutego 2023 r. (sieci radiowe).
13.03.23, 20:46
| radio » informacje
Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II. Okolicznościowy cykl w Jedynce
Program 1 Polskiego Radia będzie emitował nagrania z wypowiedziami papieża Polaka. Cykl „Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II” będzie emitowany w Jedynce od poniedziałku do piątku o godz. 18.36, w soboty o godz. 18.33, w niedziele o godz. 18.25. Emisja potrwa do 2 kwietnia br.
13.03.23, 10:06
| radio » informacje
RMF FM liderem, duży wzrost Jedynki
RMF FM pozostaje liderem rynku. Jedynka uzyskała rekordowy wzrost udziału - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 grudnia 2022 r. do 28 lutego 2023 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

28.03.2023 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.