22.10.22, 23:00

Last Light, czyli świat objęty kryzysem energetycznym w Viaplay

Last Light, czyli świat objęty kryzysem energetycznym, fot.: pixabay.com

16 października br. na platformie Viaplay odbyła się premiera serialu ,,Last Light’’. Fabuła serialu opowiada o globalnym kryzysie energetycznym, który prowadzi do masowych protestów i chaosu. W rolach głównych Matthew Fox i laureatka Złotego Globu Joanne Froggatt.

Czasy globalnego kryzysu

Serial inspirowany bestsellerem ,,Gdy zgasną światła” brytyjskiego pisarza Alexa Scarrowa ukazuje historię globalnego kryzysu energetycznego z perspektywy jednej rodziny. Andy Yeats (Matthew Fox) to wysokiej klasy specjalista petrochemii pracujący dla naftowych gigantów z Bliskiego Wschodu, gdzie udaje się w celu zdobycia informacji na temat zmniejszających się dostaw ropy. W tym samym czasie jego żona Elena (Joanne Froggatt) z niewidomym synem Samem (Taylor Fay) przebywa we Francji, gdzie lekarze walczą o przywrócenie wzroku chłopca. Tylko jego córka Laura (Alyth Ross), działaczka na rzecz ochrony środowiska, pozostaje w rodzinnym Londynie. Nagle świat dopada kryzys energetyczny, kończą się dostawy ropy naftowej, zaczyna brakować elektryczności, a ludzie wychodzą protestować na ulicę.

Czy nastąpi koniec świata?

Okazuje się, że do kryzysu nie doszło z przczyn naturalnych. Andy staje się jednym z głównych podejrzanych w związku z napisaną przed laty pracą naukową. Brytyjskie służby MI6 zamierzają go aresztować, jak tylko pojawi się na terytorium Wielkiej Brytanii. Andy odkrywa przyczynę kryzysu energetycznego. Musi uważać na siebie i na to komu ufa, stawką jest los jego i jego rodziny.

Kto pojawi się w serialu?

W postać Andy’ego wcielił się Matthew Fox, a rolę jego żony odegrała laureatka Złotego Globu za rolę w serialu ,,Downton Abbey”, Joanne Froggatt. Ponadto w serialu wystąpili: Tom Wlaschiha, Alyth Ross, Taylor Fay, Amber Rose Revah ,Victor Alli, Hakeem Jomah oraz szwedzka gwiazda muzyki i filmu Felix Sandman.

Twórcy

Wszystkie odcinki serialu ,,Last Light” zostały wyreżyserowane przez amerykańską reżyserkę Dennie Gordon, która wraz z m.in. Matthew Foxem, Williamem Choi, Sydney Gallonde, Rikke Ennisem, Patrickiem Renaultem, Diego Piasekiem, Patrickiem Massettem i Johnem Zinmanem jest również producentką wykonawczą. Współwykonawcami są Rola Bauer i Steven Johnson, a producentką wykonawczą Veronika Lencova. Producentką wykonawczą z ramienia Grupy Viaplay jest Isabelle Hultén. Producentem serialu jest MGM International Television Productions we współpracy z Peacock, Viaplay Group, MBC I STAN. Dystrybutorem ,,Last Light’’ jest MGM.

Komentarze

Powiązane

21.09.23, 08:30
| telewizja / VOD » seriale
Powrót serialu Szadź. Premiera wiosną 2024 r.
Premiera finałowego sezonu „Szadzi” planowana jest na wiosnę przyszłego roku. W rolach głównych widzowie ponownie zobaczą Macieja Stuhra, Aleksandrę Popławską, Jowitę Budnik, Annę Cieślak, Karolinę Gorczycę, Bartosza Gelnera oraz Piotra Trojana.
21.09.23, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | kultura » książki
Netfliksowy Pan Samochodzik nie pomógł książkom Nienackiego
Wbrew pozorom, film z Panem Samochodzikiem, który zadebiutował niedawno na platformie Netflix nie spowodował „Samodzikomanii”. Książki Zbigniewa Nienackiego pozostają wciąż klasykami i są chętnie kupowane.
20.09.23, 20:26
| telewizja / VOD » informacje
Rytmy Dwójki. Autorski format TVP2 z udziałem Edyty Górniak i Rafała Brzozowskiego
W jesienniej ramówce TVP2 zadebiutował nowy muzyczny show „Rytmy Dwójki”, który będzie emitowany przez osiem tygodni,. W zaś programie pojawią się polskie przeboje w wykonaniu duetów, a publiczność wybierze swój ulubiony utwór.
20.09.23, 17:30
| telewizja / VOD » informacje
Love me or Leave me. Kochaj albo rzuć. Premiera formatu w TVP HD
W czwartek, 28 września br. o godz. 21:25 w TVP HD odbędzie się premiera reality show „Love me or leave me. Kochaj albo rzuć”. W programie osiem zakochanych par, które wkrótce staną na ślubnym kobiercu, sprawdzi, czy ich związki są dobrze
dobrane.
20.09.23, 13:29
| telewizja / VOD » informacje
Bogdan Łazuka i Michał Milowicz gospodarzami programu Och! Kabaret w Kino Polska
W październiku br. Kino Polska zaprezentuje kolejną odsłonę swojego rozrywkowego show pod nowym tytułem „Och! Kabaret”. Program poprowadzi duet – Bogdan Łazuka i Michał Milowicz. 
20.09.23, 11:00
| telewizja / VOD » informacje
TVP ogłosiła nominacje do nagród III Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego & Forum Heart of Europe
Telewizja Polska ogłosiła listę nominacji do nagród III Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego & Forum Heart of Europe. Najlepsze produkcje, zgłoszone przez nadawców publicznych z 14 krajów regionu, zostały wybrane przez jury złożone z międzynarodowych ekspertów branży TV.
20.09.23, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
KPOP NATION święto muzyki K-POP na żywo tylko w serwisie VOD.pl
23 września br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się koncert "KPOP NATION" dedykowany fanom K-POPu. Wydarzenie będzie transmitowane na VOD.pl. Podczas koncertu wystąpią najpopularniejsze gwiazdy tego gatunku.
19.09.23, 16:00
| telewizja / VOD » badania rynku
Finał Mistrzostw Europy siatkarzy chętnie oglądany w TVP i Polsacie Sport
Finałowy mecz reprezentacji Polski z Włochami w siatkówce mężczyzn w ramach Mistrzostw Europy był chętnie oglądany zarówno na antenach Telewizji Polskiej jak i w Polsacie Sport.
19.09.23, 09:26
| telewizja / VOD » informacje
48. Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni na antenie TVP Kultura
W Konkursie Głównym 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni znalazło się pięć koprodukcji Telewizji Polskiej. O Złote i Srebrne Lwy powalczą: „Figurant” Roberta Glińskiego, „Raport Pileckiego” Krzysztofa Łukaszewicza, „Święty” Sebastiana Buttnego, „Fin del Mundo?” Piotra Dumały oraz „Kos” Pawła Maślony.
18.09.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Spotkania Rakowa Częstochowa i Legii Warszawa w TVP Sport
Telewizja Polska nabyła prawa do transmisji wszystkich spotkań Rakowa Częstochowa i Legii Warszawa rozgrywanych w fazach grupowych Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.