08.11.22, 21:05

Borys Szyc zagra w II sezonie serialu sensacyjnego Furia (Viaplay)

Borys Szyc, fot.: materiały prasowe

Borys Szyc dołączył do norweskich aktorów - Påla Sverre Hagena oraz Ine Marie Willmann – na planie II sezonu norweskiego przeboju „Furia”. Oryginalna produkcja Viaplay to serial sensacyjny o dwójce agentów, walczących z grupą niebezpiecznych prawicowych ekstremistów, planujących ataki terrorystyczne w Europie. W nadchodzącym sezonie akcja przenosi się do Polski, gdzie będą miały miejsce kluczowe wydarzenia dla fabuły. II sezon produkcji zadebiutuje w 2023 r. na platformie Viaplay.

I sezon serialu „Furia” odkrywa przed widzami brutalny i niepokojący świat prawicowego ekstremizmu. Produkcja skupia się na losach policjanta Asgeira i tajnej agentki Ragny, infiltrującej grupę nacjonalistycznych ekstremistów. Pod przykrywką oboje musieli przeniknąć do świata pełnego nienawistnych ludzi, by ujawnić zbrodniczy spisek sięgający od Norwegii aż po Niemcy.

Kolejna część historii rozgrywa się dwa lata później. Asgeir i Ragna starają się pogodzić życie rodzinne z tajną pracą wywiadowczą, podczas gdy ekstremiści planują kolejne ataki terrorystyczne w samym sercu Europy. Podobnie jak przy pierwszym sezonie, serial odnosi się do wydarzeń i ideologii, stanowiących podłoże dla zamachu terrorystycznego na wyspie Utøya, udowadniając, że to niebezpieczeństwo jest nadal aktualne. W nowym sezonie akcja ‘Furii’ rozgrywać się będzie m.in. na zapierających dech w piersiach krajobrazami Lofotach, w Budapeszcie i pośród wielkomiejskiego zgiełku Warszawy.

W głównych rolach ponownie wystąpią Marie Willmann („Troll”, „Niekochani”) oraz Pål Sverre Hagen (nominowana do Oscara „Wyprawa Kon-Tiki”, „Dziewczyna w sieci pająka”). Dołączy do nich również Borys Szyc, który wcieli się w niejednoznaczną postać tajemniczego mołdawskiego biznesmena Ziminova, będącego jednocześnie jednym z największych wrogów Asgeira. W serialu wystąpi również Grzegorz Damięcki.

Furia to historia pełna suspensu i nieudawanych emocji. Możliwość zagrania jednej z głównych ról, obok Ine i Påla, których widzowie mieli okazję poznać w pierwszym sezonie, była dla mnie propozycją nie do odrzucenia. Wcielam się w postać tajemniczego Mołdawianina, zwanego Ziminovem, o którym mowa była już w pierwszym sezonie. To lekko ‘romantyzowany’, ale też brutalny rywal Asgeira. W mojej intepretacji zupełnie odmieniliśmy jego osobowość, dzięki czemu – mam nadzieję – Ziminov będzie intrygującą postacią dla widzów zarówno w Polsce, jak i na świecie” – mówi Borys Szyc

Kilka kluczowych scen nowych odcinków „Furii” będzie się toczyć w Polsce. II sezon kładzie nacisk na dynamiczną, pełną zwrotów akcji fabułę, z rozbudowanym tłem politycznym, nad którym czuwali eksperci od polityki międzynarodowej i wojskowości.

Kto odpowiada za produkcję II sezonu serialu „Furia”?

Producentem drugiego sezonu „Furii” jest Monster Scripted. Producentami wykonawczymi są Cathrine Simonsen i Roy Anderson. Za reżyserię poszczególnych odcinków odpowiadają Magnus Martens („Banshee”, „Fear the Walking Dead”) i Michał Rogalski („Letnie przesilenie”, „Dawid i Elfy”). Scenariusz jest dziełem Gjermunda Stenberga Eriksena, laureata nagrody Emmy za serial „Układ”. „Furia” jest koprodukcją norweskiej firmy Monster oraz Paprika Studios –producenta w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Polska premiera II sezonu serialu „Furia” odbędzie się w 2023 r. Serial będzie dostępny wyłącznie za pośrednictwem platformy streamingowej Viaplay.

Komentarze

Powiązane

19.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje | reklama & PR » informacje
Polsat Box Go promuje swoją ofertę w nowej kampanii
Ruszyła kampania reklamowa promująca ofertę Polsat Box Go. Użytkownicy mogą zyskać dostęp do 140 kanałów telewizyjnych. 
18.07.24, 09:53
| telewizja / VOD » informacje
Immergo będzie współpracować z Pasjatv
Immergo, firma działająca na rynku rozwiązań OTT i dystrybucji treści wideo, rozpoczyna współpracę z Pasjatv.
18.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje | reklama & PR » informacje
207 reklamodawców promowało podczas EURO 2024 aż 368 marek na antenach TVP
Podczas zakończonych mistrzostw Europy w piłce nożnej, Telewizja Polska zanotowała wzrost przychodów komercyjnych o 12 proc. Wpływy ze sprzedaży reklam dotyczą tradycyjnych mediów jak i online.
17.07.24, 16:30
| telewizja / VOD » ludzie
Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży, Krzysztof Ibisz i Maciej Rock wśród gospodarzy pasma halo tu polsat
Jesienią w Polsacie ruszy zapowiadane już nowe pasmo poranne. „halo tu polsat” będzie emitowane w każdy weekend - od piątku do niedzieli. Program poprowadzą trzy pary dziennikarzy w tym Paulina Sykut-Jeżyna z Krzysztofem Ibiszem oraz Agnieszka Hyży z Maćkiem Rockiem.
17.07.24, 10:01
| telewizja / VOD » informacje
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski przechodzą z TVN24 do TVP INFO. Poprowadzą nowy format
Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski pożegnali się z widzami „Szkła Kontaktowego” (TVN24). Para poprowadzi od 2 września br. nowy format na antenie TVP INFO.
17.07.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
482 transmisje w każdym sezonie do 2027 roku. Betclic 1. Liga i Betclic 2. Liga na antenach TVP
Polski Związek Piłki Nożnej, Pierwsza Liga Piłkarska, Telewizja Polska i Betclic ogłosiły plany dotyczące transmisji rozgrywek Betclic 1. Ligi i Betclic 2. Ligi w sezonach 2024/2025, 2025/2026 i 2026/2027. Publiczny nadawca pokaże przez trzy lata niemal 1,5 tysiąca meczów prowadzonych przez piłkarską centralę. 
17.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Finał Euro 2024 hitem weekendu. Ale oglądalność spotkań z polską drużyną była wyższa
Blisko 7,3 mln widzów oglądało w niedzielę, 14 lipca br. mecz Hiszpania – Anglia transmitowany na antenach TVP. Ponad 6,4 mln widzów śledziło spotkanie przed telewizorami w domach, a 900 tys. widzów oglądało finał Euro 2024 poza domem.
17.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
AVIOS ma nowy skład. Zarządu i plany ekspansji
Stanowisko Prezesa Zarządu w spółce AVIOS objął dr inż. Tymoteusz Biłyk, twórca marki AVIOS i członek Rady Metodologicznej ds. RPD (Return Path Data) przy projekcie Telemetria Polska Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
16.07.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Nowa struktura programów dla zagranicy. Zmiany dotkną Biełsat i TVP World
Telewizja Polska włączy swoje obcojęzyczne kanały do jednej struktury organizacyjnej. W skład nowo tworzonej jednostki wejdą dwie anteny: obecny kanał TVP World nadawany w języku angielskim oraz Telewizja Biełsat, emitująca program po białorusku, rosyjsku i ukraińsku. Szefem nowej struktury będzie Michał Broniatowski.
16.07.24, 06:30
| telewizja / VOD » badania rynku
Milion widzów oglądało program Lepsza Polska Kontynuacja formatu od września
Program publicystyczny Doroty Gawryluk „Lepsza Polska” w pierwszym, wiosennym sezonie oglądało średnio milion widzów. Stacja zapowiada kontynuację formatu.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.