17.11.22, 11:00

Mariusz Pitura rusza z projektem med-tech The Linghos

Logo The Linghos, fot.: materiały prasowe

„The Linghos” to projekt med-tech, który jest połączeniem gamingu, storytellingu, technologii i logopedii. Projekt rozwija Mariusz Pitura - były dyrektor kreatywny agencji J. Walther Thompson i Walk.

“The Linghos” to aplikacja, która dzięki zaawansowanych algorytmom sztucznej inteligencji ma diagnozować zaburzenia logopedyczne u dzieci i przygotować indywidualną terapię opartą o sterowane głosem gry. Aplikacja zawierać będzie także moduł do online’owych spotkań z logopedą do konsultacji trudniejszych przypadków.

Szacuje się, że w Polsce aż ok. 75 proc. dzieci w wieku od trzech do dziewięciu lat ma problemy logopedyczne. Znaczna ich część ma niewystarczający dostęp do logopedów lub nie ma go wcale. “W ten sposób wypełniamy lukę na technologicznym i medycznym rynku, dając wreszcie dzieciom fun z ćwiczeń, rodzicom wygodę, a logopedom nowoczesne narzędzie, którego do tej pory im brakowało” - mówi Mariusz Pitura.

Pointer.Capital inwestuje w The Linghos

Jak podkreśla twórca, projekt zyskuje uznanie w Polsce i na świecie. W 2022 r. w projekt zainwestował amerykański fundusz venture - Pointer.Capital. Firma prowadzi także rozmowy z innymi funduszami wspierającymi startupy med-tech, oraz z dużymi providerami usług medycznych.

Mariusz Pitura projekt The Linghos rozwija wraz z product designerem - Jakubem Śledziem. Panowie poznali się w firmie Techland, gdzie do końca 2021 r. pracowali nad rozwojem gry „Dying Light 2”. Premiera aplikacji w Polsce i USA zaplanowana została na drugą połowę 2023 r. Równolegle trwają prace nad poszerzeniem uniwersum the Linghos o serial animowany dla dzieci oraz serię wydawniczą.

Kim jest Mariusz Pitura?

Mariusz Pitura studiował Dziennikarstwo, Prawo, Scenariopisarstwo, Filmoznawstwo i Realizację Filmów Dokumentalnych. Jest absolwentem Cannes Lions & Berlin School of Creative Leadership, stypendystą programu „Młoda Animacja“ w Studiu Filmowym im. A. Munka, scenarzystą nagradzanych komiksów i filmów dokumentalnych. Niedawno wydał książkę dla dzieci “Jak zebra przeszła samą siebie” oraz komiks “Niepamięć absolutna”, który na Międzynarodowym Festiwalu Komiksów i Gier został uznany za jeden z dziesięciu najlepszych komiksów 2022.

Komentarze

Powiązane

02.02.23, 19:00
| internet » ludzie
Zuzanna Ałdycka naczelną serwisu Dziecko.pl
Od 1 lutego br., na czele eDziecko.pl, serwisu tematycznego z portfolio Gazeta.pl (Agora) stanęła Zuzanna Ałdycka. Do jej obowiązków poza organizacją pracy redakcji należy, m.in. utrzymanie pozycji zasięgowej serwisu.
02.02.23, 12:04
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Iberion wygrywa w sądzie z TVP
Grupa mediowo-społecznościowa Iberion wygrała w sądzie I instancji z Telewizją Polską. Spór dotyczył materiału dziennikarskiego o wypadku samochodu Jacka Kurskiego,. byłego już prezesa TVP.
31.01.23, 16:00
| internet » ludzie
Agnieszka Maciaszek szefową Pomponika
Od 1 lutego br. Agnieszka Maciaszek obejmie w portalu Interia stanowisko szefowej show-biznesowego serwisu Pomponik. Maciaszek odpowiedzialna będzie za treści i zasięg serwisu oraz za współpracę z Telewizją Polsat.
31.01.23, 07:30
| internet » informacje
Przegląd ligowy. Nowy program piłkarski w Przeglądzie Sportowym Onet
„Przegląd ligowy” to nowy program w ofercie wideo Przeglądu Sportowego Onet prowadzony przez Radosława Majdana, Jarosława Kolińskiego i Łukasza Olkowicza. Premierowe odcinki będą emitowane w każdy piątek.
30.01.23, 07:45
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | prasa » informacje | internet » informacje
Rusza czwarta edycja konkursu dziennikarskiego #AllForJan Award
Ringier Axel Springer Polska otwiera nabór zgłoszeń do czwartej edycji konkursu #AllForJan Award. W konkursie o nagrodę im. Jána Kuciaka są wyróżniane najlepsze reportaże oraz relacje medialne nagłaśniające społecznie ważne tematy.
29.01.23, 17:00
| internet » informacje
Medonet.pl rusza z czwartą edycją Narodowego Testu Zdrowia Polaków
Narodowy Test Zdrowia Polaków to ogólnopolski projekt społeczno-edukacyjny serwisu Medonet.pl, mający na celu zwiększenie świadomości na temat stanu zdrowia i sposobów na jego poprawę.
27.01.23, 17:19
| internet » informacje
Z Ludzką Twarzą. Serwis WP abcZdrowie rusza z nowym cyklem
Redakcja serwisu WP abcZdrowie rozpoczęła nowy cykl reportażowym „Z Ludzką Twarzą”. W programie przedstawieni zostaną bohaterowie zmagający się z poważnymi chorobami, ludzie „niezwykle zwyczajni”, którzy nie chcą litości ani współczucia.
27.01.23, 10:05
| internet » informacje
Reklamy na Facebooku — czy to się opłaca? Sprawdzamy!
Meta Platforms to amerykański konglomerat technologiczny, którego własnością jest znany na całym świecie serwis społecznościowy Facebook. Facebook stał się popularnym miejscem do promowania sklepów internetowych. Czy jednak faktycznie warto? Co przemawia za skorzystaniem z FB Ads? Sprawdzamy poniżej!
25.01.23, 11:43
| internet » ludzie
Tomasz Korniejew awansował w strukturach Gazeta.pl. Filip Trusz szefem Moto.pl
Wraz z początkiem nowego roku, po dwóch latach pracy jako dyrektor Moto.pl, Tomasz Korniejew awansował w strukturach Gazeta.pl na stanowisko dyrektora wydawniczego. Redaktorem naczelnym Moto.pl został Filip Trusz.
25.01.23, 07:30
| internet » informacje
2,9 mld euro kar w Europie za naruszenia Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych
Łączna wartość kar nałożonych przez europejskich regulatorów za naruszenia Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO) wyniosła do tej pory 2,9 mld euro - wynika z raportu kancelarii prawnej DLA Piper. 
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. komunikacji

Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów | Warszawa

Przejdź do oferty

PEŁNOMOCNIK DYREKTORA ds. MARKETINGU

Zamek Królewski w Warszawie-Muzeum | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty
Konkursy
do 04.03.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 03.03.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.03.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.