04.12.22, 17:08

Personalizowane skarpety reklamowe jako sposób na gadżety upominkowe

Personalizowane skarpety, fot.: materiały prasowe

Personalizowane skarpetki to nie tylko doskonały pomysł na zabawny prezent, ale także sposób na promocję swojej marki w nietypowy sposób. Ten miły upominek może sprawić, że firma zostanie dostrzeżona nie tylko przez obdarowane osoby, ale także przez ich rodziny, przyjaciół, czy nawet przechodniów na ulicy. Dlaczego więc warto postawić na skarpetki jako sposób reklamy, komu warto wręczyć taki upominek i na co zwrócić uwagę przy zamawianiu personalizowanych skarpetek?

Dlaczego warto inwestować w gadżety upominkowe?

Gadżety upominkowe z własnym wzorem, najczęściej przedstawiającym logo firmy lub grafikę kojarzącą się bezpośrednio z marką, to przede wszystkim świetny sposób na reklamowanie przedsiębiorstwa. Inwestując w gadżety takie jak śmieszne skarpetki, czy inne części garderoby, można być wręcz pewnym, że obdarowana osoba, nosząc na co dzień otrzymane przedmioty, rozpowszechni wizerunek marki.

Choć skarpetki to wciąż mało popularny sposób na promowanie firmy, coraz częściej można zauważyć, że nawet w poważnych branżach w stylizacjach pracowników i klientów pojawia się taki element garderoby. Szczególnie widoczne są wysokie skarpetki męskie, które najczęściej subtelnie wyłaniają się spod nogawek garnituru czy codziennych spodni, a dzięki zastosowaniu jaskrawych kolorów, skarpetki są widoczne i mogą przykuwać uwagę innych.

Szeroki wybór kolorowych skarpetek z personalizowanym nadrukiem znajdziesz w sklepie Divin.

Co więcej, inwestycja w gadżety upominkowe to świetny pomysł na budowanie pozytywnych relacji zarówno z pracownikami firmy, jak i jej klientami czy kontrahentami. Zabawne skarpetki, będące z pozoru małym upominkiem, z pewnością sprawią radość obdarowanym, tym samym zwiększając prawdopodobieństwo na zapamiętanie firmy jako przyjaznej zatrudnionym i jej odbiorcom.

Ponadto wykorzystując do promocji swojej marki niestandardowy pomysł, jakim są kolorowe skarpetki, firma przedstawia się swoim potencjalnym klientom jako otwarta na nowoczesne rozwiązania i podążająca za obecnymi trendami. To także doskonały sposób na skrócenie dystansu na linii przełożony - pracownik, firma - kontrahent, czy firma - konsument.

Dla kogo sprawdzą się personalizowane skarpetki na prezent?

Personalizowane skarpetki, a więc takie, na których można naszyć dowolny wzór, mogą być gadżetem reklamowym dla firmy z niemalże dowolnej branży. Taki upominek sprawdzi się m.in. na wszelkiego rodzaju targach branżowych - wówczas skarpetki można wręczać osobom odwiedzającym stoisko.

Kolejnym pomysłem jest wręczenie skarpetek w formie świątecznego upominku dla całego zespołu. Doceniając swoich pracowników nawet najdrobniejszym prezentem, z łatwością można wpłynąć na poprawę relacji w firmie i zwiększenie zaangażowania przy kolejnych wymagających projektach.

Ponadto skarpetki z własnym nadrukiem można wręczyć swoim kontrahentom, w ramach podziękowania za współpracę i ukończenie jakiegoś wspólnego przedsięwzięcia. Taki upominek może zostać podarowany również przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, czy na koniec szkolenia, warsztatów lub konferencji.

Kto najczęściej zamawia skarpetki z własnym nadrukiem?

Jak wcześniej wspomniano, personalizowane skarpety zamawiają przede wszystkim firmy, chcące utrwalić wizerunek swojej marki wśród lokalnej lub szerszej społeczności. Warto jednak podkreślić, że na takie upominki nie decydują się wyłącznie przedsiębiorstwa z branży usługowej, lecz także szkoły, uczelnie, organizacje charytatywne, czy kluby sportowe. Do najczęściej zamawianych należą oczywiście standardowe, wyższe skarpetki, stopki, podkolanówki, skarpety narciarskie, piłkarskie czy harcerskie.

Na co zwrócić uwagę przy zamawianiu skarpetek z indywidualnym nadrukiem?

Pierwszym krokiem podczas zamawiania spersonalizowanych skarpetek, jest omówienie dokładnego projektu ze szwalnią. Wówczas należy zastanowić się, co dokładnie miałoby się znaleźć na skarpetkach. Może to być logo firmy widniejące tylko w jednej części skarpetek lub wręcz przeciwnie - sygnety organizacji mogą zostać naszyte w dowolnej konfiguracji na całych skarpetkach.

Ponadto projekt skarpetek może nawiązywać do branży, w jakiej działa firma. Przykładowo, gdy przedsiębiorstwo zajmuje się gastronomią, na skarpetkach mogą znaleźć się kolorowe grafiki nawiązujące do najciekawszych dań restauracji. Innym pomysłem jest zaprojektowanie skarpetek, które będą nawiązywać do okazji, przy której zostaną wręczone obdarowywanym - świąt, konferencji, wyjazdu integracyjnego, czy konkretnego projektu.

Ponadto warto zwrócić uwagę na materiały, z jakich powstaną skarpetki. Wybierając upominek, należy zdecydować się na produkty o dobrej jakości, które posłużą przez wiele miesięcy lub lat. Wręczenie prezentów wadliwej jakości mogłoby przynieść zupełnie odwrotne efekty od zamierzanych. Solidne skarpetki powinny mieć w składzie co najmniej 60-65% bawełny.

Decydując się na zamówienie spersonalizowanych skarpet, warto także zwrócić uwagę na czas realizacji zlecenia przez daną firmę i zamówić skarpetki z odpowiednim wyprzedzeniem. Co ciekawe, przodujące firmy nierzadko oferują darmowe próbki skarpetek, co umożliwia przetestowanie upominków pod względem jakości, zanim zostaną one wręczone obdarowywanym.

Innym aspektem, jaki należy wziąć pod uwagę, jest opakowanie upominku. Odpowiednie zapakowanie skarpetek może mieć ogromne znaczenie w odbiorze prezentu. Warto więc zdecydować się na ciekawą etykietę lub obwolutę, na której również można nadrukować logo firmy lub spersonalizowane życzenia. Innym ciekawym pomysłem są pudełka fasonowe lub pudełka typu poduszka.

Kolorowe skarpetki jako idealny prezent - podsumowanie

Stereotyp mówiący o tym, że skarpetki to najnudniejszy prezent, już dawno przestał być aktualny. Obecnie personalizowane prezenty stały się jednym z najciekawszych sposobów na promocję swojej firmy, a skarpetki są najchętniej wybieranym upominkiem, szczególnie wśród przedsiębiorstw z branży usługowej. Decydując się na wręczenie skarpetek z indywidualnym nadrukiem, należy przede wszystkim dokładnie zaplanować projekt upominku i przetestować jego jakość, aby prezent nie okazał się faux-pas.

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy