16.12.22, 11:18

Na antenie Dwójki zabrzmi bożonarodzeniowa muzyka. Dzień Specjalny Euroradia

Na antenie radiowej Dwójki zabrzmi bożonarodzeniowa muzyka. Dzień Specjalny Euroradia, fot.: pixabay.com

18 grudnia br. Program 2 Polskiego Radia włączy się w obchody Dnia Specjalnego wspólnie z rozgłośniami stowarzyszonymi w Europejskiej Unii Nadawców EBU. Na antenie radiowej Dwójki zabrzmi bożonarodzeniowa muzyka z Montrealu, Göteborga i Paryża. 

W Dzień Specjalny Euroradia na antenie wybrzmią koncerty związane z Bożym Narodzeniem. W repertuarze można znaleźć świąteczne utwory – od tradycyjnych kolęd i muzyki religijnej baroku, po współczesne dzieła a cappella. Zabrzmi repertuar chóralny i orkiestrowy a także koncert prezentujący muzykę barokową Europy i Ameryki. Tegoroczny program zwieńczy dzieło Jana Sebastiana Bacha ,,Oratorium na Boże Narodzenie”. O godz. 10.00 Magdalena Łoś zaprosi do wysłuchania koncertu z Montrealu. W programie zatytułowanym „Muzyka Starego i Nowego Świata na Boże Narodzenie” wystąpią: Denise Torre Ormeno (sopran), Philippe Gagné (tenor) i zespół L’Harmonie des Saisons pod kierunkiem Erica Milnesa.

O 13.00 zabrzmi muzyka z Hamburga. W Elbphilharmonie pojawią się: wokalistka – Diana Damrau oraz trębacz Matthias Höfs, którzy z Orkiestrą Filharmoniczną NDR pod dyrekcją Gianluki Capuano wykonają bożonarodzeniowy program złożony z dzieł baroku, klasycyzmu i romantyzmu. Na antenie wybrzmi także Kantata „Jauchzet Gott in allen Landen” Bacha z splecionymi partiami sopranu i basu. Koncert poprowadzi Piotr Matwiejczuk.

Punktualnie o godz. 18.00 Dwójka połączy się z Europą we wspólnym słuchaniu muzyki z Göteborga. Do wysłuchania koncertu zaprosi ponownie tego dnia Magdalena Łoś. W programie muzyka Johanna Theile, Michaela Praetoriusa, Dietricha Buxtehudego i Jana Sebastiana Bacha. O godzinie 20.00 zagra „Filharmonia Dwójki”. Marcin Majchrowski przedstawi koncert w wykonaniu Le Chœur de Radio France i Orchestre National de France pod dyrekcją Vaclava Luksa oraz solistów: Kathariny Ruckgaber (sopran), Lucile Richardot (alt), Juliana Prégardiena (tenor), Tobiasa Berndta (baryton). Artyści wykonają trzy kantaty z Weihnachtsoratorium BWV 248.

Komentarze

Powiązane

29.05.23, 13:28
| radio » informacje
RMF FM zaprasza do Słodyczowa w Krakowie z okazji Dnia Dziecka
1 czerwca br. w Krakowie radio RMF FM zaprasza do krainy pełnej słodyczy – Słodyczowa. Na antenie pojawią się hity ze szkolnych dyskotek słuchaczy, a prezenterzy rozgłośni przebiorą się za postaci z bajek.
29.05.23, 06:30
| radio » informacje
Polskie Radio 24 uruchomiło multimedialne studio
Polskie Radio 24 dysponuje nowym, multimedialnym studiem. Wykorzystanie zaawansowanych technologii w zakresie zastosowanych systemów i wykonawstwa pozwoliło na uzyskanie nowoczesnego wystroju wnętrza, równolegle ze znakomitą akustyką studia.
28.05.23, 13:15
| radio » informacje
Jedynka i Trójka ruszyły z plenerowymi programami
W sobotę, 27 maja br. Jedynka oraz Trójka wyemitowały plenerowe audycje w ramach odbywającego się „Święta Kwitnących Jabłoni” w Grójcu. Podczas letniego cyklu wydarzeń specjalnych reporterzy odwiedzą: Kraśnik, Brodnicę, Międzyzdroje, Białystok, Ciechanowiec, Radom, Myszyniec, Kutno i Skierniewice.
25.05.23, 06:30
| radio » informacje
Lato #naMAXXa. Szósta trasa koncertowa RMF MAXX
RMF MAXX w tym roku wyruszy już w szóstą edycję trasy koncertowej „Lato #naMAXXa”. Na słuchaczy czekać będą darmowe koncerty polskich gwiazd. Stacja na początek zawita do Wałbrzycha.
24.05.23, 21:30
| radio » informacje | kultura » muzyka
420 zespołów zgłosiło się do Antyfestu Antyradia
Do 15. edycji Antyfestu organizowanego przez Antyradio zgłosiło się 420 zespołów. To rekordowa liczba zgłoszeń w piętnastoletniej historii tego przeglądu rockowych talentów.
24.05.23, 17:30
| radio » informacje
ORLEN Wyścig Narodów w Jedynce, Trójce i Czwórce
W dniach 24 – 28 maja br. odbędzie się ORLEN Wyścig Narodów należący do prestiżowego cyklu UCI Nations Cup U23. Polskie Radio będzie jedyną rozgłośnią w Polsce z prawami do bieżących transmisji radiowych z tego wydarzenia.
23.05.23, 18:37
| radio » informacje | prasa » informacje
O tym się mówi. Nowy cykliczny raport dziennikarski IMM i Radia ZET
Radio ZET i Instytut Monitorowania Mediów (IMM) rozpoczęli współpracę w ramach projektu Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Jej efektem będzie wspólny cykliczny raport „O tym się mówi”, prezentujący publikacje o najwyższym zasięgu i cytowalności w innych mediach.
23.05.23, 06:30
| radio » informacje
Powracają Grube Ryby nagrody Radia Kolor 103 FM
Po przerwie związanej z pandemią COVID-19, nagrody Radia Kolor powracają po czterech latach przerwy. Grube Ryby 2023 zostaną wręczone podczas specjalnej Gali Urodzinowej, która odbędzie się 16 czerwca 2023 r. w Opera Club w Warszawie. Gwiazdą wieczoru będzie brytyjski wokalista i gitarzysta Alfie Templeman.
22.05.23, 10:15
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa RMF nie podniesie cen reklam na okres letni
Grupa RMF nie zmieni cen na lato, pozostawiając zaszyte rabaty dla klientów w pakietach i – jak podkreśla Grupa - najniższe przeliczniki krótkich kopii wśród liczących się ofert na rynku.
22.05.23, 07:30
| radio » informacje
Dogrywka w Radiu ZET. Nowy podcast Mateusza Ligęzy
Radio ZET udostępniło kolejny podcast. "Dogrywka w Radiu ZET" przygotowywana jest przez dziennikarza sportowego stacji - Mateusza Ligęzę.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji czasopism naukowych

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.