22.12.22, 20:00

Na tęgi mróz… Świąteczny koncert Basi Giewont i Michała Jurkiewicza

Zapowiedź koncertu w Trójce, fot.: materiały prasowe

W niedzielę, 25 grudnia br., o godz. 19.00 na antenie Programu 3 Polskiego Radia będzie można usłyszeć kolędy i pastorałki w wykonaniu Basi Giewont – laureatki tegorocznego konkursu „Debiuty” podczas 59. KFFP Opole 2022 oraz Michała Jurkiewicza. W koncercie gościnnie udział weźmie Staszek Plewniak.

„Na tęgi mróz…” to tytuł koncertu, podczas którego będzie można usłyszeć specjalnie zaaranżowane kolędy i pastorałki w wykonaniu Basi Giewont i Michała Jurkiewicza. Artyści wraz z gościnnie występującym Staszkiem Plewniakiem zaprezentują nietuzinkowe aranżacje utworów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Basia Giewont to polska wokalistka, autorka tekstów, aktorka teatralna i musicalowa. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale wokalno – aktorskim. Przez lata rozwijała swoją karierę muzyczną współpracując z muzykami, m.in. Adamem Sztabą, Grzegorzem Turnauem, Andrzejem Zaryckim, Andrzejem Poniedzielskim Wojciechem Karolakiem, Stanem Breckenridgem oraz zespołami Cechomor czy Jazz Band Ball Orchestra. Artystka świetnie czuje się w musicalach, jazzie, muzyce rozrywkowej oraz folkowej. Jest laureatką zarówno polskich, jak i międzynarodowych festiwali. Wokalistka dała się poznać w jednej w pierwszych edycji „The Voice of Poland” oraz podczas programu „Bitwa na Głosy”. W 2021 r. została wyróżniona w Polskich Eliminacjach do Eurowizji. Jest także laureatką tegorocznego konkursu „Debiuty” podczas 59. KFFP w Opolu, gdzie otrzymała nagrodę Programu 3 Polskiego Radia za swój singiel pt. „Nie będę”. Na swoim koncie ma jeszcze kilka utworów, takich jak: „Ważka” (2013), „O Świerszczach” (2016) – we współpracy z Grzegorzem Turnauem, „Chicago” (2016) – we współpracy z czeskimi muzykami, „I Tak” (2018), „Znajdź Mi” (2019) oraz „W Kółko” (2019).

Michał Jurkiewicz to kompozytor i multiinstrumentalista. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Autor utworów symfonicznych, kameralnych oraz dedykowanych dzieciom, m.in. operetka „W królestwie muzyki” , czy musicalu „Bajka o jazzie”. Oprócz własnej działalności koncertuje z Magdą Steczkowską i Moniką Kuszyńską. Współtwórca projektu „Rock Loves Chopin”, z którym koncertował w Azji, Ameryce oraz Europie. Jest pomysłodawcą aranżacji symfonicznych projektu „Piotr Nalepa Breakout Tour”. Muzyk jest Dyrektorem Artystycznym Festiwalu Psalmów Dawidowych oraz twórcą utworów śpiewanych, m.in. przez Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Lamperta czy Grzegorza Turnaua i Kubę Badacha.
Muzycy wystąpią w składzie: Basia Giewont – wokal; Michał Jurkiewicz – instrumenty: skrzypce, akordeon, piano, altówka, cyja; Staszek Plewniak – gościnnie śpiew; Kamil Barański – klawisze.

Koncert Basi Giewont i Michała Jurkiewicza odbędzie się w niedzielę, 25 grudnia, o godz. 19.00 na antenie radiowej Trójki. Materiał wideo dostępny będzie na stronie internetowej stacji, Facebooku i kanale YouTube Trójki.

Komentarze

Powiązane

28.05.23, 13:15
| radio » informacje
Jedynka i Trójka ruszyły z plenerowymi programami
W sobotę, 27 maja br. Jedynka oraz Trójka wyemitowały plenerowe audycje w ramach odbywającego się „Święta Kwitnących Jabłoni” w Grójcu. Podczas letniego cyklu wydarzeń specjalnych reporterzy odwiedzą: Kraśnik, Brodnicę, Międzyzdroje, Białystok, Ciechanowiec, Radom, Myszyniec, Kutno i Skierniewice.
25.05.23, 06:30
| radio » informacje
Lato #naMAXXa. Szósta trasa koncertowa RMF MAXX
RMF MAXX w tym roku wyruszy już w szóstą edycję trasy koncertowej „Lato #naMAXXa”. Na słuchaczy czekać będą darmowe koncerty polskich gwiazd. Stacja na początek zawita do Wałbrzycha.
24.05.23, 21:30
| radio » informacje | kultura » muzyka
420 zespołów zgłosiło się do Antyfestu Antyradia
Do 15. edycji Antyfestu organizowanego przez Antyradio zgłosiło się 420 zespołów. To rekordowa liczba zgłoszeń w piętnastoletniej historii tego przeglądu rockowych talentów.
24.05.23, 17:30
| radio » informacje
ORLEN Wyścig Narodów w Jedynce, Trójce i Czwórce
W dniach 24 – 28 maja br. odbędzie się ORLEN Wyścig Narodów należący do prestiżowego cyklu UCI Nations Cup U23. Polskie Radio będzie jedyną rozgłośnią w Polsce z prawami do bieżących transmisji radiowych z tego wydarzenia.
23.05.23, 18:37
| radio » informacje | prasa » informacje
O tym się mówi. Nowy cykliczny raport dziennikarski IMM i Radia ZET
Radio ZET i Instytut Monitorowania Mediów (IMM) rozpoczęli współpracę w ramach projektu Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Jej efektem będzie wspólny cykliczny raport „O tym się mówi”, prezentujący publikacje o najwyższym zasięgu i cytowalności w innych mediach.
23.05.23, 06:30
| radio » informacje
Powracają Grube Ryby nagrody Radia Kolor 103 FM
Po przerwie związanej z pandemią COVID-19, nagrody Radia Kolor powracają po czterech latach przerwy. Grube Ryby 2023 zostaną wręczone podczas specjalnej Gali Urodzinowej, która odbędzie się 16 czerwca 2023 r. w Opera Club w Warszawie. Gwiazdą wieczoru będzie brytyjski wokalista i gitarzysta Alfie Templeman.
22.05.23, 10:15
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa RMF nie podniesie cen reklam na okres letni
Grupa RMF nie zmieni cen na lato, pozostawiając zaszyte rabaty dla klientów w pakietach i – jak podkreśla Grupa - najniższe przeliczniki krótkich kopii wśród liczących się ofert na rynku.
22.05.23, 07:30
| radio » informacje
Dogrywka w Radiu ZET. Nowy podcast Mateusza Ligęzy
Radio ZET udostępniło kolejny podcast. "Dogrywka w Radiu ZET" przygotowywana jest przez dziennikarza sportowego stacji - Mateusza Ligęzę.
19.05.23, 19:16
| radio » informacje
Marek Wałkuski i Jerzy Jachowicz laureatami Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia
Marek Wałkuski i Jerzy Jachowicz zostali laureatami Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia za rok 2022. Uroczystość wręczenia odbyła się 18 maja br. w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana.
19.05.23, 11:28
| radio » informacje
Nowe Stacje+ w ofercie RMF Classic+
Do dotychczasowej oferty Stacji dostępnych na platformie RMF Classic+, dołączyło sześć kolejnych kanałów, m.in. RMF Classic+ Hans Zimmer, RMF Classic+ Muzyka Oskarowa oraz RMF Classic+ Czas skupienia.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty

Specjalista ds. mediów społecznościowych – Rzecznik Prasowy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku | Gdańsk

Przejdź do oferty

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.