27.12.22, 18:48

Co Polacy oglądali w trakcie Świąt Bożego Narodzenia? Kevin znów hitem

Kevin sam w domu (05) POLSAT © 1990 Twentieth Century Fox Film Corporation. All rights reserved.

Podczas Świąt Bożego Narodzenia tradycyjnie widzowie najchętniej oglądali kultowego „Kevina”, który został sam w domu. Zaskoczeniem jest niska oglądalność pasterki z Watykanu.

Polsat był liderem oglądalności w grupie komercyjnej 16-59 przez trzy dni Świąt Bożego Narodzenia, a Wigilię wygrał również w grupie 4+ (dane: Nielsen Media). Ponad 1,5 mln widzów zasiadło do wigilijnej kolacji przy emitowanych przez Telewizję Polsat i Polsat News dźwiękach polskich kolęd w wykonaniu plejady polskich artystów. „Wielkie Kolędowanie z Polsatem 2022” – koncert, który odbył się w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie, uzyskał udziały na poziomie 18 proc. wśród wszystkich oglądających oraz 18,2 proc. w grupie 16-59.

Bez zaskoczenia królem filmowego repertuaru bożonarodzeniowego był jednak Kevin. Dzięki hitowi filmowemu „Kevin sam w domu” Wigilia Bożego Narodzenia należała do Telewizji Polsat. W sobotni wieczór film oglądało średnio prawie 4 mln widzów (4+). W czasie emisji tego filmu Polsat był najchętniej oglądaną stacją w obu grupach i zanotował wysokie udziały: ponad 31 proc. w grupie 4+ i 34,1 proc. grupie 16-59.

W trakcie trzech świątecznych dni Polsat osiągnął wysokie wyniki oglądalności – średnio prawie 10 proc. udziału w grupie komercyjnej i prawie 9 proc. w grupie 4+.

W Jedynce najpopularniejsze były kolędy

W Wigilię, 24 grudnia najliczniejszą widownię w TVP1 uzyskał koncert „Chwała na wysokości, a pokój na ziemi – koncert kolęd z udziałem Pary Prezydenckiej”, który w Jedynce obejrzało według NM koncert 1,6 mln osób, przy udziałach 18,3 proc. „Wielkie kolędowanie w Chicago”, koncert z Bazyliki św. Jacka w Chicago emitowany również w Wigilię w TVP1 i TVP Polonia obejrzało łącznie wg NM 974 tys. widzów, przy łącznych udziałach na poziomie 11.1 proc. Natomiast transmisję Pasterki z Watykanu z udziałem Papieża Franciszka oglądało w Wigilię w TVP1 898 tys. osób (7,9 proc. udziału).

25 grudnia, hitem dnia był odcinek specjalny programu „Rolnik szuka żony”. Średnia widownia wyniosła 2,1 mln widzów przy udziałach 15,8 proc. Wysoki wynik uzyskał wyemitowany 26 grudnia specjalny odcinek ulubionego przez widzów programu „Jaka to melodia?”, który według NM średnio zgromadził ponad 1,8 mln osób, co pozwoliło uzyskać udziały na poziomie 15,3 proc.

Wśród seriali Telewizji Polskiej emitowanych podczas świątecznego weekendu widzowie wybrali nowość – „Koronę Królów. Jagiellonowie” w TVP1. Odcinek emitowany 26 grudnia zgromadził wg NM 1,4 mln widzów, przy udziałach 10 proc. Serial był liderem pasma.

Rekordy kanałów tematycznych

W świąteczny weekend cztery kanały TVP osiągnęły swoje najwyższe udziały: 25 grudnia TVP Polonia uzyskała 0,78 proc. udziału (rekord od maja 2022 r.). 26 grudnia TVP Dokument miał udział na poziomie 0,32 proc. (najlepszy wynik od czerwca 2022 r.), a udziały TVP Historia 26 grudnia kształtowały się na poziomie 1,35 proc. (rekord od lipca 2022 r.). 23 grudnia 0,92 proc. udziału uzyskało TVP HD (najwyższy udział kanału od sierpnia 2022 r.). Na pierwszym miejscu wśród najliczniej oglądanych w TVP HD znalazł się serial „07 zgłoś się”, odcinek emitowany 23 grudnia oglądało średnio wg NM 137 tys. widzów (1,86 proc. udziału).

Komentarze

Powiązane

22.03.23, 11:29
| telewizja / VOD » badania rynku
Widownia Love Island. Wyspa miłości rośnie w Czwórce
Reality show „Love Island. Wyspa miłości” zyskuje widzów z tygodnia na tydzień. Nowy sezon emitowany jest przez po raz pierwszy przez Czwórkę.
22.03.23, 06:30
| telewizja / VOD » seriale
Arnold Boczek i Marian Paździoch dzięki technologii deepfake w specjalnym odcinki serialu Świat według Kiepskich
Platforma Polsat Box Go udostępniła specjalny odcinek „Świata według Kiepskich”, w którym dzięki technologii deepfake pojawili się Arnold Boczek i Marian Paździoch. Odcinek poświęcony pamięci aktorów grających te postaci Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa trafił do pakietu Polsat Box Go Premium.
21.03.23, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Kino Polska ze wstępnymi wynikami za 2022 r.: przychody wzrosły o 11 proc.
Grupa Kino Polska opublikowała wstępne skonsolidowane wyniki finansowe za 2022 rok. Grupa odnotowała wzrost przychodów ze sprzedaży rok do roku i wyższy zysk z działalności operacyjnej.
21.03.23, 09:51
| telewizja / VOD » seriale | telewizja / VOD » badania rynku
Premiera serialu Polowanie na ćmy z ogromną widownią
Pierwszy odcinek nowego polskiego serialu „Polowanie na ćmy” oglądało aż 2,4 mln widzów.
20.03.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Kocha, lubi, pasuje. Nowy program randkowy w TTV w kwietniu
Nowy program randkowy „Kocha, lubi, pasuje” zadebiutuje na antenie TTV 15 kwietnia br. W nowym programie uczestnicy programu stworzą wizerunki partnerów idealnych.
19.03.23, 09:00
| telewizja / VOD » seriale
CANAL+ promuje nowy serial EMIGRACJA XD
"EMIGRACJA XD" to nowa produkcja oryginalna CANAL+, oparta na bestsellerowej książce Malcolma XD. Z początkiem marca br. rozpoczęła się szeroka kampania marketingowa wspierająca promocję serialu.
17.03.23, 17:19
| telewizja / VOD » informacje
Piracki serwis zalukaj.vip zamknięty. Właściciel platformy tymczasowo aresztowany
Policjanci z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości doprowadzili do zakończenia działalności pirackiego serwisu oferującego filmy i seriale – zalukaj.vip. Dwóm mężczyznom postawiono zarzut nielegalnego rozpowszechniana utworów chronionych prawem autorskim. Pomysłodawca i właściciel serwisu został tymczasowo aresztowany. 
17.03.23, 13:00
| telewizja / VOD » ludzie
Marek Solon-Lipiński koordynatorem grupy środkowoeuropejskiej EBU
Marek Solon-Lipiński został koordynatorem największej na świecie grupy środkowoeuropejskiej EBU, stanowisko zastępcy koordynatora obejmie Elene Gabashvili z Gruzji.
16.03.23, 21:35
| telewizja / VOD » seriale
Serial Grease: Rise of the Pink Ladies zadebiutuje 7 kwietnia na platformie SkyShowtime
Liczący 10 odcinków pierwszy sezon serialu „Grease: Rise of the Pink Ladies”, w którym główne role grają Marisa Davila i Cheyenne Isabel, będzie dostępny od 7 kwietnia br. na platformie SkyShowtime.
16.03.23, 19:55
| telewizja / VOD » informacje
Żywioł. Dokument Telewizji Polskiej i LRT z premierą w Wilnie
17 marca br. w Pałacu Wielkich Książąt Litewskich odbędzie się premiera dokumentu „Żywioł” polskiego reżysera Cypriana Demianiuka i scenarzysty Piotra Kornobisa. Film jest koprodukcją Telewizji Polskiej, studia „Oko i Ucho“, studia „Ketvirta Versija“, zrealizowaną przy wsparciu Biura Programu Niepodległa oraz we współpracy z litewską telewizją publiczną LRT.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

28.03.2023 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.