29.12.22, 14:00

Medonet wprowadza narzędzie Shen.Al

Narzędzie Shen.AI w Medonet, fot.: materiały prasowe

Dostępne na Medonet.pl narzędzie Shen.AI wykonuje skan twarzy, a na jego podstawie bada puls, zmienność tętna i częstość oddechów. Badanie można wykonać dzięki urządzeniom z kamerą. 

"Technologia Shen.AI jest doskonałym uzupełnieniem oferty Medonetu. 80 procent naszych użytkowników poszukuje informacji zdrowotnych na urządzeniach mobilnych. Większość z nich posiada urządzenie wyposażone w aparat. Łączymy zatem urządzenia, z których korzystają nasi odbiorcy, najbardziej innowacyjne technologie, które pozwalają w prosty sposób dostarczyć wiarygodne informacje zdrowotne z miejscem, gdzie robią to najczęściej, czyli w Medonecie. Co równie istotne - odpowiadamy w ten sposób na potrzebę naszych odbiorców, którzy chcą lepiej swójstan zdrowia rozumieć i lepiej o zdrowie zadbać, a my razem z naszymi Partnerami na tę potrzebę w jakościowy i szeroko dostępny sposób odpowiadamy.” – mówi Diana Żochowska, Head of Medonet.

Shen.AI to oprogramowanie firmy MX Labs służące do wykonywania analizy parametrów życiowych. Technologia pozwala na ocenę pracy serca i poznanie ryzyk zdrowotnych. Skan twarzy wykonujemy urządzeniem wyposażonym w kamerę – wystarczy do tego smartfon, tablet lub laptop. Shen.AI dokonuje optycznego pomiaru przepływu krwi pod skórą twarzy w oparciu o zjawisko rPPG, które można przyrównać do zdalnego pulsoksymetru. Następnie w czasie rzeczywistym z dokładnością technologia podaje informacje o pulsie, zmienności tętna (HRV) i częstości oddechów. Już w 2023 r., dzięki połączeniu metod optycznych i zaawansowanych parametrów sztucznej inteligencji, Shen.AI dokona pomiaru ciśnienia krwi.

"Naszą misją jest umożliwienie wczesnej diagnostyki i profilaktyki zdrowia. Nasza technologia Shen.AI już teraz jest w stanie podać z bardzo dużą dokładnością szereg fizjologicznych parametrów życiowych oraz obliczyć na ich podstawie ryzyka zdrowotne. W niedalekiej przyszłości Shen.AI będzie również w stanie ocenić kondycję psychiczną oraz w sposób holistyczny spojrzeć na zdrowie. Rozwiązanie nasze można w łatwy sposób zintegrować z serwisami internetowymi oraz aplikacjami mobilnymi” – mówi Remi Koscielny, CEO MX Labs.

O Medonet.pl

Medonet dostarcza informacji z zakresu medycyny i zdrowego stylu życia. Serwis pokazuje największe współczesne problemy zdrowotne, uświadamia, jak ważna jest profilaktyka oraz doradza, jak możemy żyć dłużej i zdrowiej. Medonet to platforma e-zdrowia, która dzięki testom online, kalkulatorom, marketplace oferującym produkty medyczne oraz telemedycynie pozwala dbać o zdrowie.

O MX Labs

MX Labs to zespół naukowców, wykorzystujących moc technologii w celu rozpowszechnienia diagnostyki mobilnej. Misją MX Labs jest dostarczanie narzędzi wspomagających zachowanie zdrowia na szeroką skalę. Opracowana przez nich technologia oparta jest o działanie sztucznej inteligencji, która przechwytuje kluczowe parametry zdrowotne ze skanu twarzy. MX Labs współpracuje zarówno z ośrodkami badawczymi, jak i uniwersytetami. Wśród jednostek wspierających znajdują się: Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, University of Tartu, University of California, Berkeley oraz Uniwersytet SWPS. W 2022 r. rozwiązanie Shen.AI, opracowane przez zespół MX Labs, zostało uznane za jedną z najbardziej obiecujących technologii przyszłości przez kapitułę Hello Tomorrow.

Komentarze

Powiązane

01.12.23, 15:51
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Michał Piasecki zastępcą redaktora naczelnego dziennika Fakt
Michał Piasecki w roli zastępcy redaktora naczelnego Faktu dołączył do redakcji 1 grudnia br. Nowy wicenaczelny ma odpowiadać za kwestie online oraz za dalszy rozwój serwisu Fakt.pl.
30.11.23, 12:33
| internet » ludzie
WP wzmacnia rolę technologii. Jędrzej Matla awansuje, a Paulina Zyśk-Lisica i Paweł Karaszewski odchodzą z firmy
Od 1 grudnia 2023 r. na stanowisko p.o. dyrektora technologii i produktu reklamowego Wirtualnej Polski Media awansuje Jędrzej Matla. Zmiana ta jak tłumaczy firma jest częścią procesu mocniej integrującego produkty reklamowe i wydawnicze z obszarem IT.
28.11.23, 08:30
| internet » e-commerce
Allegro dalej rośnie. W Czechach trzy główne marki wygrywają
Allegro na polskim rynku zanotowało wzrost sprzedaży o 10,5 proc. Z kolei w Czechach nowa platforma zyskała aż 800 tys. aktywnych klientów.
27.11.23, 10:30
| internet » informacje
Demagog.org.pl partnerem TikToka
TikTok, w ramach stałych działań na rzecz zwalczania dezinformacji, rozpoczął współpracę z Demagog.org.pl, pierwszą i najdłużej działającą w Polsce organizacją fact-checkingową.
24.11.23, 09:30
| internet » ludzie
Olga Korolec dyrektorką zarządzającą Onetu od 2024 r.
Z początkiem stycznia 2024 r. Olga Korolec zostanie nową dyrektorką zarządzającą Onetu (Ringier Axel Springer) przejmując funkcję i dotychczasowe obowiązki Marty Badurek-Pietniczki, która udaje się na urlop macierzyński.
23.11.23, 17:45
| internet » informacje
Ruszyła III edycja Plebiscytu As Sportu Interii. W zeszłorocznej akcji oddano ponad 600 tys. głosów
20 listopada br. ruszyła trzecia edycja Plebiscytu Interii, w którym internauci wybierają najlepszego sportowca roku.
22.11.23, 06:30
| internet » informacje
WP Holding rośnie dynamicznie w III kwartale 2023 r. dzięki turystyce
Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Wirtualnej Polski Holding S.A. w III kwartale 2023 r. wyniosły ponad 405 mln zł. To oznacza wzrost o niemal 50 proc. w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Największy wpływ na wyniki miał przede wszystkimniemal trzykrotny wzrost zysków w obszarze turystyki.
21.11.23, 16:00
| internet » e-commerce
Supermocje.pl. Nowy Serwis Gazeta.pl ma informować o wyprzedażach i promocjach
Gazeta.pl przed Black Week uruchomiła serwis Supermocje.pl, który ma informować o wyprzedażach, promocjach i zniżkach.
21.11.23, 09:47
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Finałowy turniej Davis Cup 2023 na platformie Pilot WP
21 listopada br. rozpocznie się kolejna edycja finałowego turnieju Davis Cup 2023. Wszystkie mecze będą rozgrywane w hiszpańskiej Maladze od 21 do 26 listopada br.
20.11.23, 08:30
| internet » informacje
WP inwestuje w Legimi. Spółka kupiła 12,5 proc. akcj
Spółka Wirtualna Polska Media nabyła mniejszościowy pakiet akcji spółki Legimi S.A. Działającej na rynku ebooków w Polsce. Za pakiet 12,5 proc. akcji spółki zapłaciła 5,3 mln zł.