29.12.22, 14:00

Medonet wprowadza narzędzie Shen.Al

Narzędzie Shen.AI w Medonet, fot.: materiały prasowe

Dostępne na Medonet.pl narzędzie Shen.AI wykonuje skan twarzy, a na jego podstawie bada puls, zmienność tętna i częstość oddechów. Badanie można wykonać dzięki urządzeniom z kamerą. 

"Technologia Shen.AI jest doskonałym uzupełnieniem oferty Medonetu. 80 procent naszych użytkowników poszukuje informacji zdrowotnych na urządzeniach mobilnych. Większość z nich posiada urządzenie wyposażone w aparat. Łączymy zatem urządzenia, z których korzystają nasi odbiorcy, najbardziej innowacyjne technologie, które pozwalają w prosty sposób dostarczyć wiarygodne informacje zdrowotne z miejscem, gdzie robią to najczęściej, czyli w Medonecie. Co równie istotne - odpowiadamy w ten sposób na potrzebę naszych odbiorców, którzy chcą lepiej swójstan zdrowia rozumieć i lepiej o zdrowie zadbać, a my razem z naszymi Partnerami na tę potrzebę w jakościowy i szeroko dostępny sposób odpowiadamy.” – mówi Diana Żochowska, Head of Medonet.

Shen.AI to oprogramowanie firmy MX Labs służące do wykonywania analizy parametrów życiowych. Technologia pozwala na ocenę pracy serca i poznanie ryzyk zdrowotnych. Skan twarzy wykonujemy urządzeniem wyposażonym w kamerę – wystarczy do tego smartfon, tablet lub laptop. Shen.AI dokonuje optycznego pomiaru przepływu krwi pod skórą twarzy w oparciu o zjawisko rPPG, które można przyrównać do zdalnego pulsoksymetru. Następnie w czasie rzeczywistym z dokładnością technologia podaje informacje o pulsie, zmienności tętna (HRV) i częstości oddechów. Już w 2023 r., dzięki połączeniu metod optycznych i zaawansowanych parametrów sztucznej inteligencji, Shen.AI dokona pomiaru ciśnienia krwi.

"Naszą misją jest umożliwienie wczesnej diagnostyki i profilaktyki zdrowia. Nasza technologia Shen.AI już teraz jest w stanie podać z bardzo dużą dokładnością szereg fizjologicznych parametrów życiowych oraz obliczyć na ich podstawie ryzyka zdrowotne. W niedalekiej przyszłości Shen.AI będzie również w stanie ocenić kondycję psychiczną oraz w sposób holistyczny spojrzeć na zdrowie. Rozwiązanie nasze można w łatwy sposób zintegrować z serwisami internetowymi oraz aplikacjami mobilnymi” – mówi Remi Koscielny, CEO MX Labs.

O Medonet.pl

Medonet dostarcza informacji z zakresu medycyny i zdrowego stylu życia. Serwis pokazuje największe współczesne problemy zdrowotne, uświadamia, jak ważna jest profilaktyka oraz doradza, jak możemy żyć dłużej i zdrowiej. Medonet to platforma e-zdrowia, która dzięki testom online, kalkulatorom, marketplace oferującym produkty medyczne oraz telemedycynie pozwala dbać o zdrowie.

O MX Labs

MX Labs to zespół naukowców, wykorzystujących moc technologii w celu rozpowszechnienia diagnostyki mobilnej. Misją MX Labs jest dostarczanie narzędzi wspomagających zachowanie zdrowia na szeroką skalę. Opracowana przez nich technologia oparta jest o działanie sztucznej inteligencji, która przechwytuje kluczowe parametry zdrowotne ze skanu twarzy. MX Labs współpracuje zarówno z ośrodkami badawczymi, jak i uniwersytetami. Wśród jednostek wspierających znajdują się: Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, University of Tartu, University of California, Berkeley oraz Uniwersytet SWPS. W 2022 r. rozwiązanie Shen.AI, opracowane przez zespół MX Labs, zostało uznane za jedną z najbardziej obiecujących technologii przyszłości przez kapitułę Hello Tomorrow.

Komentarze

Powiązane

20.03.23, 10:42
| radio » informacje | internet » informacje
Dobra robota: zarobki. Marcin Łukasik gospodarzem specjalnego sezonu podcastu Pracuj.pl
Zespół Pracuj.pl przygotowuje specjalny sezon podcastu „Dobra robota”. Najnowsza seria związana jest z kampanią zatytułowaną „Wszystko, co chcieliście wiedzieć o zarobkach, ale baliście się zapytać”.
19.03.23, 13:00
| internet » informacje
Spółka FORIGI rozwija platformę do zarządzania treścią w internecie
FORIGI, LegalTech wyspecjalizowany w usuwaniu bezprawnych treści z Internetu, przygotowuje się do wzrostu. Spółka pozyskała kilkunastu klientów i zakończyła z sukcesem pierwszą rundę finansowania.
17.03.23, 06:30
| internet » informacje | biznes i technologie » informacje
Brand24 rozważa pozyskanie inwestora
Wrocławska spółka Brand24 chce przeanalizować możliwość pozyskania partnera, który przyspieszyłby dynamiczny rozwój firmy na rynkach zagranicznych.
15.03.23, 14:27
| internet » informacje
Ringier Axel Springer Polska łączy redakcje et Lifestyle, Onet Kultura i Ofeminin
Od kwietnia br. Ringier Axel Springer Polska połączy redakcje Onet Lifestyle, Onet Kultura i Ofeminin. Na czele zespołu stanie Dominika Olszyna-Kniaź, dotychczasowa redaktorka naczelna Onet Lifestyle i Onet Kultura. 
13.03.23, 16:00
| internet » informacje
Halo, tu bank. Podcast BGK w języku migowym
„Halo, tu bank” to autorski projekt Banku Gospodarstwa Krajowego, który ma uczyć o zrównoważonym rozwoju i angażować społeczność do udziału w wyzwaniach w tym temacie. Jest to pierwszy podcast firmowy przetłumaczony na polski język migowy.
13.03.23, 08:30
| radio » informacje | internet » informacje
Onet nawiązuje współpracę podcastową i muzyczną z Radiem 357
W piątek 10 marca br., aplikacja Onet Audio wzbogaciła się o podcasty przygotowane przez zespół Radia 357. Do najpopularniejszych podcastów w Polsce dołączy ponad 80 odcinków podcastów Radia 357.
09.03.23, 19:00
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
Słynne głosy w nowej kampanii platformy Audioteka
8 marca br. miała miejsce premiera nowego spotu reklamowego Audioteki. Krótki klip zabiera widza w animowaną podróż przez historie i gatunki, które można poznać dzięki produkcjom dostępnym w katalogu marki. 
09.03.23, 16:00
| internet » ludzie
Magdalena Wysocka na czele zespołu Programmatic w Grupie OLX
Grupa OLX zmianach wprowadza zmiany organizacyjne w strukturze zespołu programmatic. Do tej pory każdy z rynków europejskich OLX, m.in. Polska, Ukraina, Rumunia, Bułgaria, Portugalia w obszarze programmatic obsługiwany był przez osobne, samodzielne zespoły zarządzane na szczeblach lokalnych.
09.03.23, 12:00
| internet » ludzie
Piotr Kozłowski redaktorem naczelnym serwisu Autoswiat.pl od kwietnia
Piotr Kozłowski przechodzi do redakcji Autswiat.pl i od 1 kwietnia 2023 r. obejmie funkcję redaktora naczelnego serwisu. Z kolei Robert Rybicki, dotychczasowy szef redakcji, obejmie nowe stanowisko menedżera ds. paid content i lead generation w Autoswiat.pl.
09.03.23, 10:00
| internet » ludzie
Sylwester Kubiak awansuje w Gemius w Polsce. Został Dyrektorem Sprzedaży
Na początku marca br. Sylwester Kubiak objął stanowisko Dyrektora Sprzedaży Gemius w Polsce. W nowej roli będzie odpowiadał za planowanie i wdrażanie strategii sprzedaży na rynku polskim oraz współpracę z kluczowymi klientami.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

28.03.2023 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.