11.01.23, 13:30

Turystyczni Dziennikarze Roku 2021 wybrani. Sława Bieńczycka laureatką konkursu w kategorii audycja radiowa

Sława Bieńczycka laureatką konkursu „Turystyczni Dziennikarze Roku 2021”, fot.: materiały prasowe

Polska Organizacja Turystyczna po raz czwarty przyznała tytuły Turystycznego Dziennikarza Roku w czterech kategoriach: artykuł, audycja radiowa, fotoreportaż oraz wideo. Laureatką w kategorii audycji radiowej została dziennikarka Jedynki Polskiego Radia - Sława Bieńczycka.

Konkurs „Turystyczny Dziennikarz Roku” organizowany jest przez Polską Organizację Turystyczną od 2018 r. Jego celem jest wyróżnienie twórców najlepszych materiałów prasowych, audycji radiowych, materiałów wideo, fotoreportaży oraz programów telewizyjnych promujących Polskę jako kierunek turystyczny.

Michał Reicher najlepszym fotoreportażystą

Tytuł Turystycznego Dziennikarza Roku 2021 kategorii fotoreportaż powędrował do Michała Reichera z magazynu "Classic Auto", który udokumentował liczącą cztery tysiące kilometrów sentymentalną podróż dwoma polonezami po Polsce szlakiem infrastruktury kolejowej, drogowej i wodnej.

Mieczysław Pawłowicz zwycięzcą w kategorii artykuł

Turystycznym Dziennikarzem Roku 2021 w kategorii artykuł został Mieczysław Pawłowicz, dzięki reportażowi „Chodź na Turbacz!”, który ukazał się w magazynie „National Geographic Traveler”. Dziennikarz opisał wyprawę na Turbacz - najwyższy szczyt Gorców, dodając przy okazji mnóstwo ciekawostek, wskazówek i porad szczególnie przydatnych dla początkujących.

Reportaż Joanny Lamparskiej i Radosława Bugajskiego okrzyknięty najlepszym wideo

Turystycznymi Dziennikarzami Roku 2021 w kategorii wideo zostali Joanna Lamparska i Radosław Bugajski. Wyróżniony materiał ukazuje dzieje i tajemnice Pałacu von Reden położonego w Bukowcu na Dolnym Śląsku. Wideo zostało przygotowane w taki sposób, aby wszystkie jego elementy (m.in. muzyka, kadry filmowe) nadawały reportażowi magicznego i bajkowego charakteru.

Sława Bieńczycka laureatką konkursu w kategorii audycja radiowa

Turystycznym Dziennikarzem 2021 w kategorii audycja radiowa została reprezentantka Jedynki Polskiego Radia – Sława Bieńczycka. Dziennikarka została wyróżniona za realizację cyklu „Turystyczna Lista Przebojów PL”, ukazującego najciekawsze i najbardziej atrakcyjne miejsca turystyczne w naszym kraju.

Lista powstała dzięki słuchaczom Programu Jedynki  Polskiego Radia, którzy przysyłali swoje propozycje w trzech kategoriach: historia, natura i rodzina. Akcja wystartowała w styczniu 2020 roku. Głosować można było do 31 grudnia 2021 roku. W ramach notowania dziennikarze Radiowej Jedynki odwiedzili między innymi - Zamek Krzyżtopór w Ujeździe, Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim, Muzeum Ognia w Żorach, Muzeum im. Przypkowskich z zegarami słonecznymi w Jędrzejowie czy Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Wręczenie nagród

Spotkanie z dziennikarzami, na którym zostały wręczone nagrody nastąpiło 10 stycznia 2023 r. w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki podczas śniadania prasowego „Turystyczny Bilans Roku 2022”. Każdy ze zwycięzców otrzymał pamiątkową statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 4 tys. zł.

Komentarze

Powiązane

28.11.23, 17:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Ruszyła II edycja Forum Dziennikarskiego Nagrody Woyciechowskiego
Forum Dziennikarskie Nagrody Woyciechowskiego to projekt stworzony w 2022 r. przez Radio ZET realizowany we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Jego uczestnikami są studenci i studentki - stażyści, którzy tworzą Forum Dziennikarskie, korzystając ze wsparcia Rady Programowej oraz opiekunów stażu.
28.11.23, 14:38
| radio » informacje
Mrozu kolejnym gospodarzem formatu RMF FM w trasie
Mrozu będzie kolejnym po Agnieszce Chylińskiej i Darii Zawiałow gospodarzem audycji „RMF FM w trasie”. Artysta poprowadzi format od 2 grudnia br. w cztery kolejne soboty w godz. 15.00-17.00.
28.11.23, 09:51
| radio » informacje
BBC Studios z usługę BBC Podcasts Premium w Apple Podcasts także na polskim rynku
BBC Studios rozszerza dostępność subskrypcji BBC Podcasts Premium aż o 166 nowych krajów, w tym Polskę.Cena usługi wynosi 13,99 zł miesięcznie.
27.11.23, 06:30
| radio » informacje
Top Radia 357 na Kasprowym Wierchu. A w Warszawie koncert Midge Ure
Trzeci Top Radia 357 zostanie zrealizowany z Zakopanego - z finałem na Kasprowym Wierchu. Przed finałem audycji, w Warszawie odbędzie się koncert gwiazdy specjalnej - zagra Midge Ure, lider zespołu Ultravox i współtwórca Live Aid.
26.11.23, 16:49
| radio » informacje | kultura » muzyka
Marcin Del – M Jankowski zwycięzcą konkursu Wydaj płytę z Będzie Głośno!
Marcin Del – M Jankowski – młody wokalistka, autor tekstów, producent, zwyciężył w konkursie radiowej Czwórki „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”. Główną nagrodą w konkursie jest wydanie cyfrowej płyty z radiową Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia oraz koncert promujący płytę na antenie Czwórki w ramach audycji „Będzie głośno!”.
24.11.23, 12:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Cenniki Grupy RMF na styczeń i luty 2024 r. bez podwyżek
Cenniki reklamowe Grupy RMF obowiązujące w styczniu i lutym 2024 r. pozostaną na niezmienionym poziomie.
24.11.23, 10:30
| radio » informacje
Ogólnopolski Konkurs Reportażystów Melchiory 2023. Lista laureatów
23 listopada br. ogłoszono nazwiska nagrodzonych twórców reportaży i dokumentów. Nagrody zostały przyznane w kategoriach: Reportaż Roku, Dokument Roku, Inspiracja Roku oraz Realizator Roku. Ogłoszono także laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Radiowej w dziedzinie reportażu o Grand Prix KRRiT oraz XXVI Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. 
24.11.23, 08:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa Eurozet podnosi ceny reklam
Od 11 grudnia br. Grupa Eurozet zmienia ceny swoich flagowych produktów: Radia ZET, pakietu Audio ZET (71 stacji) i Audio ZET Boost (136 stacji).
23.11.23, 10:55
| radio » informacje | kultura » muzyka
Zimowy Sen Niedźwiedzia. Nakład płyty winylowej wyczerpany
Zaledwie w kilka dni wyczerpał się nakład specjalnej płyty winylowej przygotowanej przez Radio 357. „Zimowy Sen Niedźwiedzia” to świąteczna selekcja muzyczna Marka Niedźwieckiego.
23.11.23, 09:34
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Blisko 30 wydawców w portfolio nowej sieci reklamy audioXi
Wystartowało audioXi – sieć cyfrowej reklamy audio. Za wprowadzenie platformy na nasz rynek odpowiada Grupa RMF. Produkt ten obecny jest już łącznie na czterech rynkach europejskich.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 03.01.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.12.23

Do zdobycia jeden egzemplarz audiobooka.

do 26.12.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.