11.01.23, 13:30

Turystyczni Dziennikarze Roku 2021 wybrani. Sława Bieńczycka laureatką konkursu w kategorii audycja radiowa

Sława Bieńczycka laureatką konkursu „Turystyczni Dziennikarze Roku 2021”, fot.: materiały prasowe

Polska Organizacja Turystyczna po raz czwarty przyznała tytuły Turystycznego Dziennikarza Roku w czterech kategoriach: artykuł, audycja radiowa, fotoreportaż oraz wideo. Laureatką w kategorii audycji radiowej została dziennikarka Jedynki Polskiego Radia - Sława Bieńczycka.

Konkurs „Turystyczny Dziennikarz Roku” organizowany jest przez Polską Organizację Turystyczną od 2018 r. Jego celem jest wyróżnienie twórców najlepszych materiałów prasowych, audycji radiowych, materiałów wideo, fotoreportaży oraz programów telewizyjnych promujących Polskę jako kierunek turystyczny.

Michał Reicher najlepszym fotoreportażystą

Tytuł Turystycznego Dziennikarza Roku 2021 kategorii fotoreportaż powędrował do Michała Reichera z magazynu "Classic Auto", który udokumentował liczącą cztery tysiące kilometrów sentymentalną podróż dwoma polonezami po Polsce szlakiem infrastruktury kolejowej, drogowej i wodnej.

Mieczysław Pawłowicz zwycięzcą w kategorii artykuł

Turystycznym Dziennikarzem Roku 2021 w kategorii artykuł został Mieczysław Pawłowicz, dzięki reportażowi „Chodź na Turbacz!”, który ukazał się w magazynie „National Geographic Traveler”. Dziennikarz opisał wyprawę na Turbacz - najwyższy szczyt Gorców, dodając przy okazji mnóstwo ciekawostek, wskazówek i porad szczególnie przydatnych dla początkujących.

Reportaż Joanny Lamparskiej i Radosława Bugajskiego okrzyknięty najlepszym wideo

Turystycznymi Dziennikarzami Roku 2021 w kategorii wideo zostali Joanna Lamparska i Radosław Bugajski. Wyróżniony materiał ukazuje dzieje i tajemnice Pałacu von Reden położonego w Bukowcu na Dolnym Śląsku. Wideo zostało przygotowane w taki sposób, aby wszystkie jego elementy (m.in. muzyka, kadry filmowe) nadawały reportażowi magicznego i bajkowego charakteru.

Sława Bieńczycka laureatką konkursu w kategorii audycja radiowa

Turystycznym Dziennikarzem 2021 w kategorii audycja radiowa została reprezentantka Jedynki Polskiego Radia – Sława Bieńczycka. Dziennikarka została wyróżniona za realizację cyklu „Turystyczna Lista Przebojów PL”, ukazującego najciekawsze i najbardziej atrakcyjne miejsca turystyczne w naszym kraju.

Lista powstała dzięki słuchaczom Programu Jedynki  Polskiego Radia, którzy przysyłali swoje propozycje w trzech kategoriach: historia, natura i rodzina. Akcja wystartowała w styczniu 2020 roku. Głosować można było do 31 grudnia 2021 roku. W ramach notowania dziennikarze Radiowej Jedynki odwiedzili między innymi - Zamek Krzyżtopór w Ujeździe, Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim, Muzeum Ognia w Żorach, Muzeum im. Przypkowskich z zegarami słonecznymi w Jędrzejowie czy Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Wręczenie nagród

Spotkanie z dziennikarzami, na którym zostały wręczone nagrody nastąpiło 10 stycznia 2023 r. w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki podczas śniadania prasowego „Turystyczny Bilans Roku 2022”. Każdy ze zwycięzców otrzymał pamiątkową statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 4 tys. zł.

Komentarze

Powiązane

20.03.23, 10:42
| radio » informacje | internet » informacje
Dobra robota: zarobki. Marcin Łukasik gospodarzem specjalnego sezonu podcastu Pracuj.pl
Zespół Pracuj.pl przygotowuje specjalny sezon podcastu „Dobra robota”. Najnowsza seria związana jest z kampanią zatytułowaną „Wszystko, co chcieliście wiedzieć o zarobkach, ale baliście się zapytać”.
18.03.23, 17:00
| radio » informacje
Krzysztof Komeda w Polskim Radiu. Premiera zestawu serii z utworami Krzysztofa Komedy
17 marca br. Agencja Muzyczna Polskiego Radia odbyła się premiera zestawu serii „Krzysztof Komeda w Polskim Radiu”. Wszystkie osiem płyt z nagraniami pianisty i kompozytora Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, wydawane oddzielnie w latach 2014-2019, trafią teraz do sprzedaży razem.
17.03.23, 19:03
| radio » informacje
Chopin na Rakowieckiej. Cykl recitali na antenie Polskiego Radia Chopin
Polskie Radio Chopin w sobotę, 18 marca br. przeprowadzi transmisję Inauguracyjnego Koncertu z cyklu „Chopin na Rakowieckiej”. Wybrane kompozycje Fryderyka Chopina zaprezentuje pianistka - profesor Beata Bilińska. Koncert poprowadzi Paweł Sztompke, dziennikarz Programu Pierwszego Polskiego Radia.
16.03.23, 10:41
| radio » informacje
Aplikacja Radia Nowy Świat z nowymi podcastami i usługą CarPlay
10 marca br. pojawiła się aplikacja Radia Nowy Świat w nowej wersji. Nowością jest usługa CarPlay oraz dostępność podcastów extra plus w aplikacji z nowymi propozycjami od redaktorów: Wojciecha Manna i Macieja Jankowskiego oraz Jana Janczego.
16.03.23, 06:30
| radio » ludzie
Krzysztof Grządzielski reporterem Radia ZET w Poznaniu
Krzysztof Grządzielski został nowym reporterem Radia ZET w Poznaniu. Zastąpił Dankę Woźnicką, która z końcem lutego br. rozstała się z rozgłośnią.
15.03.23, 12:42
| radio » informacje
Piosenki z tekstem. Grażyna Torbicka i Wojciech Malajkat gospodarzami koncertu Radia Nowy Świat i Akademii Teatralnej
17 kwietnia br. o godz. 20.00 w Teatrze Collegium Nobilium odbędzie się koncert, który organizują Radio Nowy Świat i Akademia Teatralna w Warszawie.
14.03.23, 17:00
| radio » informacje
Cenniki Grupy RMF bez zmian
Grupa RMF ogłosiła cenniki reklamowe swoich stacji i pakietów na kolejne dwa miesiące. Pozostaną one bez zmian w stosunku do obecnie obowiązujących.
14.03.23, 06:30
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: duży spadek Eski
Eska mimo dużego spadku, pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiową - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 grudnia 2022 r. do 28 lutego 2023 r. (sieci radiowe).
13.03.23, 20:46
| radio » informacje
Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II. Okolicznościowy cykl w Jedynce
Program 1 Polskiego Radia będzie emitował nagrania z wypowiedziami papieża Polaka. Cykl „Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II” będzie emitowany w Jedynce od poniedziałku do piątku o godz. 18.36, w soboty o godz. 18.33, w niedziele o godz. 18.25. Emisja potrwa do 2 kwietnia br.
13.03.23, 10:06
| radio » informacje
RMF FM liderem, duży wzrost Jedynki
RMF FM pozostaje liderem rynku. Jedynka uzyskała rekordowy wzrost udziału - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 grudnia 2022 r. do 28 lutego 2023 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

28.03.2023 r., online.

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.