13.01.23, 11:48

Z Głową w górach. Nowy cykl Jedynki i Trójki

Zapowiedź cyklu Polskiego Radia, fot.: materiały prasowe

Od 13 do 15 stycznia br. Program 1 Polskiego Radia oraz Trójka wyemitują plenerowe audycje z zimowej stolicy Polski – Zakopanego. Podczas tegorocznych ferii publiczny nadawca rusza z cyklem „Z głową w górach”, w ramach którego dziennikarze będą odwiedzać popularne, górskie miejscowości.

Cykl „Z głową w górach” to akcja zainicjowana przez Program 1 Polskiego Radia oraz Trójkę. Podczas zimowych ferii dziennikarze będą odwiedzać popularne miejscowości górskie i realizować plenerowe audycje. Akcja ma na celu propagowanie aktywnego wypoczynku, bezpieczeństwa na stokach oraz zaprezentowanie walorów turystycznych, krajoznawczych i kulturowych odwiedzanych miejsc. W audycjach ma dominować tematyka Zakopanego oraz Podhala, od sportów zimowych po turystykę i kulturę. Dziennikarze porozmawiają także z mieszkańcami tego miejsca i.

W piątek, 13 stycznia audycja „Muzyczna Jedynka” (godz. 13.00) będzie emitowana prosto z plenerowego studia w Zakopanym, którą poprowadzi Marcin Kusy. W sobotę, 14 stycznia zaplanowano specjalne wydanie „Jedynego Takiego Miejsca” (godz. 9.00) i spotkanie się z prowadzącym Romanem Czejarkiem. Od godz. 16.00 w audycji „Sport w radiowej Jedynce” relacje z konkursu drużynowego w skokach narciarskich poprowadzi Andrzej Grabowski. Drugiego dnia rywalizacji, w niedzielę na relację z konkursu indywidulanego zaprosi Rafał Bała, a spod Wielkiej Krokwi ponownie będzie można usłyszeć Andrzeja Grabowskiego. Relacje pojawią się również w weekendowych serwisach Jedynki oraz w mediach społecznościowych.
W najbliższy weekend dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia także zawitają do zimowej stolicy Polski – Zakopanego. 13 stycznia, w piątek o godz. 10.00 plenerową audycję „Zapraszamy na weekend” poprowadzi Piotr Firan.

Tego samego dnia, na antenie Trójki będzie można usłyszeć „Listę Przebojów Trójki” (godz. 19.00), którą poprowadzi Tomasz Miara prosto ze studia plenerowego, usytuowanego na zakopiańskich Krupówkach. W sobotnie popołudnie, o godz. 15.00 słuchacze będą mogli liczyć na ponowne spotkanie z Piotrem Firanem podczas audycji „Login: Aktywni”. Ponadto ekipa Trójki będzie na bieżąco prowadziła relacje w serwisach i mediach społecznościowych stacji.

Reporterzy cyklu „Z głową w górach” już w najbliższym czasie wyruszą w dalszą trasę i odwiedzą kolejne miejscowości: Karpacz (20-21 stycznia), Zieleniec (27-28 stycznia), Krynica – Zdrój (3-4 luty), Szczyrk (10-11 luty), Czarna Góra (17-18 luty) oraz Ustrzyki Dolne (24-25 luty).

Komentarze

Powiązane

20.03.23, 10:42
| radio » informacje | internet » informacje
Dobra robota: zarobki. Marcin Łukasik gospodarzem specjalnego sezonu podcastu Pracuj.pl
Zespół Pracuj.pl przygotowuje specjalny sezon podcastu „Dobra robota”. Najnowsza seria związana jest z kampanią zatytułowaną „Wszystko, co chcieliście wiedzieć o zarobkach, ale baliście się zapytać”.
18.03.23, 17:00
| radio » informacje
Krzysztof Komeda w Polskim Radiu. Premiera zestawu serii z utworami Krzysztofa Komedy
17 marca br. Agencja Muzyczna Polskiego Radia odbyła się premiera zestawu serii „Krzysztof Komeda w Polskim Radiu”. Wszystkie osiem płyt z nagraniami pianisty i kompozytora Krzysztofa Komedy Trzcińskiego, wydawane oddzielnie w latach 2014-2019, trafią teraz do sprzedaży razem.
17.03.23, 19:03
| radio » informacje
Chopin na Rakowieckiej. Cykl recitali na antenie Polskiego Radia Chopin
Polskie Radio Chopin w sobotę, 18 marca br. przeprowadzi transmisję Inauguracyjnego Koncertu z cyklu „Chopin na Rakowieckiej”. Wybrane kompozycje Fryderyka Chopina zaprezentuje pianistka - profesor Beata Bilińska. Koncert poprowadzi Paweł Sztompke, dziennikarz Programu Pierwszego Polskiego Radia.
16.03.23, 10:41
| radio » informacje
Aplikacja Radia Nowy Świat z nowymi podcastami i usługą CarPlay
10 marca br. pojawiła się aplikacja Radia Nowy Świat w nowej wersji. Nowością jest usługa CarPlay oraz dostępność podcastów extra plus w aplikacji z nowymi propozycjami od redaktorów: Wojciecha Manna i Macieja Jankowskiego oraz Jana Janczego.
16.03.23, 06:30
| radio » ludzie
Krzysztof Grządzielski reporterem Radia ZET w Poznaniu
Krzysztof Grządzielski został nowym reporterem Radia ZET w Poznaniu. Zastąpił Dankę Woźnicką, która z końcem lutego br. rozstała się z rozgłośnią.
15.03.23, 12:42
| radio » informacje
Piosenki z tekstem. Grażyna Torbicka i Wojciech Malajkat gospodarzami koncertu Radia Nowy Świat i Akademii Teatralnej
17 kwietnia br. o godz. 20.00 w Teatrze Collegium Nobilium odbędzie się koncert, który organizują Radio Nowy Świat i Akademia Teatralna w Warszawie.
14.03.23, 17:00
| radio » informacje
Cenniki Grupy RMF bez zmian
Grupa RMF ogłosiła cenniki reklamowe swoich stacji i pakietów na kolejne dwa miesiące. Pozostaną one bez zmian w stosunku do obecnie obowiązujących.
14.03.23, 06:30
| radio » badania rynku
Sieci radiowe: duży spadek Eski
Eska mimo dużego spadku, pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiową - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 grudnia 2022 r. do 28 lutego 2023 r. (sieci radiowe).
13.03.23, 20:46
| radio » informacje
Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II. Okolicznościowy cykl w Jedynce
Program 1 Polskiego Radia będzie emitował nagrania z wypowiedziami papieża Polaka. Cykl „Ufam, że mnie słyszycie. Alfabet Jana Pawła II” będzie emitowany w Jedynce od poniedziałku do piątku o godz. 18.36, w soboty o godz. 18.33, w niedziele o godz. 18.25. Emisja potrwa do 2 kwietnia br.
13.03.23, 10:06
| radio » informacje
RMF FM liderem, duży wzrost Jedynki
RMF FM pozostaje liderem rynku. Jedynka uzyskała rekordowy wzrost udziału - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 grudnia 2022 r. do 28 lutego 2023 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu | mazowieckie

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 21.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

28.03.2023 r., online.