17.01.23, 12:29

CESP podsumowuje wyniki audytu danych pomiaru oglądalności in-home Nielsena

Fot.: Pixabay.com, licencja otwarta

Po audycie systemu pomiaru oglądalności poza domem - OOH, którego wyniki i rekomendacje ogłoszone zostały w grudniu 2022 r., MOC TV (zrzeszenie nadawców telewizyjnych) zlecił audyt pomiaru oglądalności telewizji in-home Nielsena.

Zlecony audyt realizowany był przez przez CESP – międzynarodową firmę audytorską, która specjalizuje się w przeprowadzaniu audytów pomiaru mediów. Jak przekazał Nielsen, CESP w szczególności docenił w badaniu prowadzonym przez Nielsena: sposób doboru próby w ramach Badania Założycielskiego oparty na stratyfikacji i losowym doborze ankietowanych i w pełni spójny z międzynarodowymi wytycznymi; rozszerzenie panelu w celu poprawy dokładności wyników i w kontekście pomiaru treści telewizyjnych i wideo na wszystkich urządzeniach (smartfon, komputer, tablet); aktywne zarządzanie panelem; dokładność wykorzystywanych mierników.

Co do poprawy?

Ponadto audytorzy CESP wskazali obszary wymagające poprawy w zakresie niektórych aspektów metodologicznych: mocniejsze zaangażowanie Nielsena w kontrolę nad procesem realizacji Badania Założycielskiego przez podmiot trzeci; ekstrapolowanie wyników panelowych ściśle na mierzoną populację poprzez wyłączenie z uniwersum osób mieszkających w gospodarstwach zbiorowych; przeprowadzenie analizy w celu zidentyfikowania zmiennych, które obecnie wpływają na oglądanie telewizji, a następnie dostosowanie kontroli struktury panelu zgodnie z tymi cechami i ścisłe śledzenie potencjalnych rozbieżności oraz wyłączenie kilku gospodarstw domowych, które wydają się być zrekrutowane kilka lat temu nie w pełni zgodnie z procedurami Nielsena.

CESP po raz kolejny wsparł branżę medialną realizując w 2022 r. audyty obejmujące wszystkie elementy pomiaru oglądalności polskiej telewizji. Ten ostatni audyt podkreśla jakość systemu pomiaru oglądalności telewizji in-home Nielsena. Osobiście byłem pod wrażeniem sprawności zespołu zarządzającego panelem i dokładności sposobu mierzenia wyników. Nasz Komitet Naukowy opracował praktyczne zalecenia, których wdrożenie wesprze optymalizację pełnego systemu pomiarów in-home i OOH” – mówi Olivier Daufresne, zastępca dyrektora CESP.

Wnioski z audytu ocenił również członek zarządu MOC TV. „MOC TV z satysfakcją przyjmuje wiedzę i wnioski pochodzące z zakończonego audytu. Będziemy dążyć do ich wprowadzenia w najbliższym czasie. Zakładamy, że kolejnym krokiem będzie również omówienie i wypracowanie rozwiązań płynących z podsumowania wszystkich poprzednich audytów, aby opracować i zaplanować kompleksowe aktywności w celu ulepszenia zarówno panelu Nielsen in-home, ale także danych pochodzących z panelu Gemiusa oraz procesu ich fuzji realizowanym przez Nielsena” – powiedział Przemysław Broniszewski – Członek Zarządu MOC TV.

Komentarze

Powiązane

24.03.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Lex Pilot. Zdaniem branży ustawa w proponowanym kształcie osłabi telewizje lokalne
Lokalne telewizje są ważne dla polityków wszystkich ugrupowań, ponieważ zapraszani są oni do programów polityczno-publicystycznych, które zajmują nawet 40 proc. czasu antenowego - takie wnioski płyną z ankiety Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej wśród telewizji lokalnych. Lex Pilot spowoduje, że dalsze funkcjonowanie lokalnych telewizji będzie zagrożone.
23.03.23, 19:21
| telewizja / VOD » seriale | internet » informacje
Wielka woda (Netflix) tryumfuje w plebiscycie Top Seriale Wirtualnej Polski
22 marca br., odbyła się uroczysta gala plebiscytu Top Seriale w Teatrze Capitol. Po raz pierwszy wręczono statuetki w 11 kategoriach oraz w kategorii specjalnej. Wyróżniono najlepsze seriale, aktorów oraz przedstawicieli polskich i zagranicznych platform streamingowych. Serial „Wielka woda” produkcji Netflixa zwyciężył w trzech kategoriach, a najlepszą aktorką roku została Agnieszka Żulewska, grająca w nim główną rolę.
23.03.23, 10:58
| telewizja / VOD » informacje
Do ostatniej kropli. Premiera dokumentu Ewy Ewart w TVN24
„Do ostatniej kropli” to najnowszy dokument znanej reżyserki i producentki Ewy Ewart, którego koproducentem jest TVN24.
Emisja w TVN24 i TVN24 GO zaplanowana została na 26 kwietnia br. (niedziela) o godz. 20:00.
23.03.23, 00:17
| telewizja / VOD » informacje
Zmarł Andrzej Zarębski
Nie żyje Andrzej Zarębski - polityk i przedsiębiorca, poseł na Sejm I kadencji, w latach 1993 - 1999 członek i sekretarz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
22.03.23, 12:42
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Studio Biznes. Karolina Hytrek-Prosiecka gospodynią programu wideo Gazeta.pl w nowej odsłonie
Od środy, 22 marca br. „Studio Biznes” (program wideo Gazeta.pl) emitowany jest w nowej szacie graficznej. Od marca br. jego gospodynią jest Karolina Hytrek-Prosiecka.
22.03.23, 11:29
| telewizja / VOD » badania rynku
Widownia Love Island. Wyspa miłości rośnie w Czwórce
Reality show „Love Island. Wyspa miłości” zyskuje widzów z tygodnia na tydzień. Nowy sezon emitowany jest przez po raz pierwszy przez Czwórkę.
22.03.23, 06:30
| telewizja / VOD » seriale
Arnold Boczek i Marian Paździoch dzięki technologii deepfake w specjalnym odcinki serialu Świat według Kiepskich
Platforma Polsat Box Go udostępniła specjalny odcinek „Świata według Kiepskich”, w którym dzięki technologii deepfake pojawili się Arnold Boczek i Marian Paździoch. Odcinek poświęcony pamięci aktorów grających te postaci Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa trafił do pakietu Polsat Box Go Premium.
21.03.23, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Grupa Kino Polska ze wstępnymi wynikami za 2022 r.: przychody wzrosły o 11 proc.
Grupa Kino Polska opublikowała wstępne skonsolidowane wyniki finansowe za 2022 rok. Grupa odnotowała wzrost przychodów ze sprzedaży rok do roku i wyższy zysk z działalności operacyjnej.
21.03.23, 09:51
| telewizja / VOD » seriale | telewizja / VOD » badania rynku
Premiera serialu Polowanie na ćmy z ogromną widownią
Pierwszy odcinek nowego polskiego serialu „Polowanie na ćmy” oglądało aż 2,4 mln widzów.
20.03.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Kocha, lubi, pasuje. Nowy program randkowy w TTV w kwietniu
Nowy program randkowy „Kocha, lubi, pasuje” zadebiutuje na antenie TTV 15 kwietnia br. W nowym programie uczestnicy programu stworzą wizerunki partnerów idealnych.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki. 

do 23.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

28.03.2023 r., online.