30.01.23, 10:42

W eSkarbonce WOŚP Radia Nowy Świat jest już ponad 600 tys. zł

Jerzy Owsiak podpisuje specjalny egzemplarz Konstytucji, fot.: materiały prasowe

Radio Nowy Świat włączyło się w zbiórkę pieniędzy na rzecz 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Słuchacze stacji mogli zlicytować specjalne przedmioty, a także wpłacić pieniądze do specjalnej eSkarbonki.

27 stycznia br., w audycji „Poranna Manna” (6:00 – 10:00) redaktor Wojciech Mann zlicytował wyjątkowy egzemplarz Konstytucji RP z autografami prof. Adama Bodnara, sędziego Pawła Juszczyszyna, prof. Krystiana Markiewicza, Jurka Owsiaka i sędziego Igora Tuleyi. To jedyne w swoim rodzaju wydanie wylicytował pan Krzysztof, który zaoferował 20,1 tys. zł.
W sobotę, 28 stycznia, w audycji „Szczyt wszystkiego, czyli każda lista świata” (19:00 – 20:00) zespół prowadzących zlicytowałprzedmioty, które redakcja otrzymała od WOŚP podczas wizyty Jurka Owsiaka. Wśród fantów znalazł się m.in. unikatowy banknot o nominale 0 Euro (słownie: zero euro) z certyfikatem potwierdzającym jego autentyczność, limitowana seria znaczków pocztowych wyprodukowanych specjalnie z okazji 31. Finału czy koszulka WOŚP. Radio Nowy Świat licytowało również Pierwszą „3” 50. notowania „TIP-TOP Listy”. Zwycięzca ułożył własne podium listy. Zwycięzca wpłacił 7,2 tys. zł. Stacja zaplanowała jeszcze 30 stycznia, ostatnią licytację w audycji "W środku dnia". Licytowane będą personalizowane dzwonki telefoniczne Joanny Kołaczkowskiej i Wojciecha Manna.

Dla miłośników jednośladów na oficjalnym profilu aukcji WOŚP jest do wylicytowania Rower Radia Nowy Świat, który przekazano Jurkowi Owsiakowi podczas jego wizyty u Wojciecha Manna w audycji „Poranna Manna” 20 stycznia br. Aukcja zakończy się 10 lutego. Obecna wartość roweru wynosi już ponad 6 tys. zł. „To nie jest zwyczajny rower, ale rower, który otrzymaliśmy od Patronów z Mosiny pod Poznaniem. Tego typu rowery Droom, czyli darmowe rowery małomiasteczkowe, mieszkańcy Mosiny zbierają wśród swoich sąsiadów, remontują je, odnawiają i udostępniają lokalnej społeczności. Za darmo, bez aplikacji, bez rejestracji i bez żadnych zabezpieczeń w stylu nadajnika GPS. Zapytaliśmy naszych darczyńców o możliwość wystawienia tego jedynego w swoim rodzaju roweru i oczywiście taką zgodę otrzymaliśmy” – mówi Magda Jethon, Redaktorka Naczelna Radia Nowy Świat.

To nie wszystko co Radio Nowy Świat zrobiło na rzecz 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 20 stycznia zespół popołudniowej audycji „Nowy Świt po południu” zlicytował specjalną grę planszową „Radiobiznes” wyprodukowaną przez Dyskusyjny Klub Patronów Listwa i przekazaną w prezencie ekipie popołudniówki. Grę wylicytował Pan Krzysztof, który przekazał 7 tys. zł.

Zeszłoroczny rekord pobity

W ubiegłym roku Radio Nowy Świat zebrało 211 961 zł do eSkarbonki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podczas 30. Finału. Był to trzeci wynik na świecie. W tym roku, na godz. 10.30 30 stycznia w eSkarbonce było ponad 625 tys. zł. Zbiórka potrwa do północy 30 stycznia.

Przez całą niedzielę, reporterzy Radia Nowy Świat Klaudia Kowalczyk i Kacper Badura na antenie stacji relacjonowali to, co działo się w sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Komentarze

Powiązane

19.02.24, 15:30
| radio » informacje
Publicyści apelują w sprawie Aleksandry Głogowskiej i Grzegorza Chlastyz RDC
Publicyści goszczący w programach warszawskiego RDC - Radia dla Ciebie, wystosowali “Apel w sprawie Aleksandry Głogowskiej i Grzegorza Chlasty”.
19.02.24, 14:03
| radio » ludzie
Tomasz Sajewicz znów będzie korespondentem Polskiego Radia
Polskie Radio znów ma swojego korespondenta w Azji. Tomasz Sajewicz, który nieprzerwanie przez 18 lat był korespondentem w Chinach, wraca do Polskiego Radia. Dziennikarz rozstał się z firmą, gdy placówka w Pekinie została zawieszona przez poprzednie władze spółki.
19.02.24, 12:47
| radio » ludzie
Piotr Matwiejczuk wicedyrektorem Dwójki
16 lutego br. został powołany nowy wicedyrektor Dwójki (Polskie Radio). Piotra Kędziorka, redaktora naczelnego będzie wspierał Piotr Matwiejczuk. Jednocześnie będzie on szefem Polskiego Radia Chopin. To dziennikarz z wieloletnim stażem, który po kilku latach wraca do Polskiego Radia.
17.02.24, 08:00
| radio » informacje | kultura » informacje
Nagrody MocArty RMF Classic 2023. Znamy pełną listę nominowanych
RMF Classic ogłosiło nominowanych do tegorocznej nagrody kulturalnej MocArty. Spośród propozycji nadesłanych przez słuchaczy redakcja wybrała 21 osób, wydarzeń i inicjatyw z dziedziny kultury i sztuki w czterech kategoriach.
16.02.24, 07:30
| radio » informacje
Joanna Sołtysiak dyrektorką programową Radia Złote Przeboje. Mateusz Golis odszedł ze stacji
1 marca br. Joanna Sołtysiak obejmie stanowisko dyrektorki programowej Radia Złote Przeboje. Sołtysiak zastąpi Mateusza Golisa, który rozstał się z firmą.
16.02.24, 06:30
| radio » informacje
Sekcja komentarzy. Nowy podcast Macieja Bąka
W piątek, 16 lutego br., Maciej Bąk, trójmiejski reporter Radia ZET, zadebiutuje w roli prowadzącego cotygodniowy program „Sekcja komentarzy”. Będzie go można zobaczyć na stronie głównej Radiozet.pl, YouTubie i Facebooku.
15.02.24, 15:00
| radio » informacje | internet » informacje
Sprawa Rusałki. Nowa superprodukcja Audioteki
15 lutego br. udostępniono dwa pierwsze odcinki z sześciu odcinków nowej superprodukcji Audioteki – „Sprawa Rusałki”.
15.02.24, 13:57
| radio » informacje
Radio Kraków nadaje już 97 lat
15 lutego 1927 r. Radio Kraków, jako druga w Polsce rozgłośnia po Warszawie, rozpoczęła emisję programów 15 lutego 1927 na fali 422 mm.
15.02.24, 08:30
| radio » informacje
Rozumieć Ukrainę. Ruszył II sezon podcastu Agnieszki Lichnerowicz i Edwina Bendyka
Wystartował II sezon podcastu "Rozumieć Ukrainę". To wspólna produkcja Fundacji TOK FM i Fundacji im. Stefana Batorego. Rozmowy o Ukrainie prowadzą Agnieszka Lichnerowicz z Edwinem Bendykiem.
14.02.24, 16:33
| radio » ludzie
Paulina Stolarek szefową Jedynki. Magda Szturemska i Jacek Czarnecki jej zastępcami
Program Pierwszy Polskiego Radia ma nowych dyrektorów. Stanowisko redaktorki naczelnej objęła Paulina Stolarek była redaktorka naczelna Radia Zet. Nowymi wicedyrektorami zostali Magda Szturemska z Jedynki i Jacek Czarnecki -- dotychczas związany z Radiem Zet.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Zakopiańskie Centrum Kultury | inne

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Galeria Sztuki w Legnicy | Polska

Przejdź do oferty

specjalista ds.promocji i PR

Teatr Kwadrat im. Edwarda Dziewońskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 21.03.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 15.03.24

Do zdobycia jeden zestaw.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

16 marca 2024 r., Dom Towarowy Braci Jabłkowskich w Warszawie.