01.02.23, 21:00

Miasto Wołów zmienia swoje logo i identyfikację wizualną

Miasto Wołów zmienia swoje logo i identyfikację wizualną, fot.: materiały prasowe

Władze Wołowa zaprezentowały nowy logotyp. Znak stał się podstawą do stworzenia całego systemu identyfikacji wizualnej i będzie systematycznie wdrażany w projektach promocyjnych Urzędu Miejskiego oraz komunikacji z mieszkańcami. Projekt zrealizowała agencja Publicon.

Nowy logotyp Wołowa, który do tej pory bazował w swojej komunikacji na herbie miejskim, nawiązuje do słynnego napisu widniejącego na murach obronnych miasta, datowanych na XIV-XV wiek. Krój pisma wiernie odwzorowuje kamienne litery znajdujące się na zabytku. Odniesienie do tego symbolu ma świadczyć o przywiązaniu do tradycji i dziedzictwa kulturowego.

Zaprojektowany przez Publicon sygnet nawiązuje do wizerunku głowy woła – zwierzęcia, od którego wzięła nazwę miejscowość, pojawiającego się w legendach, ale jednocześnie uwiecznionego także na murze obronnym. Zastosowana kolorystyka, granat i czerwień, jest synonimem siły, wiarygodności, nowoczesności i otwartości. Wygląd nowego logotypu i systemu identyfikacji gminy ma odpowiadać aktualnym trendom, a jednocześnie być mocno osadzony w historii.

Projektując tożsamość wizualną Wołowa, bazowaliśmy na autentycznych, obecnych w przestrzeni miejskiej fundamentach. Zaproponowany przez nas system identyfikacji opiera się na elementach bliskich mieszkańcom. Typografia to odtworzenie liternictwa, które zdobi pozostałości murów obronnych. Sygnet nawiązuje oczywiście do nazwy miejscowości. Wół jest nie tylko charakterystycznym elementem, lecz także symbolem lubianym przez mieszkańców” – podkreśla Michał Tkaczyszyn, Head of Sport&Public Publicon.

Ekologia i racjonalne wydatkowanie – to dwie zasady, które mają przyświecać urzędnikom odpowiedzialnym za wdrożenie nowej tożsamości wizualnej. Miasto nie planuje specjalnych kampanii promujących projekt. Logotyp będzie prezentowany mieszkańcom w czasie zwyczajowych miejskich wydarzeń, a materiały reprezentacyjne produkowane na bieżąco, naturalnie wymieniając te funkcjonujące obecnie.

Komentarze

Powiązane

31.03.23, 16:45
| reklama & PR » informacje
Szymon Marciniak ambasadorem LANCERTO
Sędzia piłkarski Szymon Marciniak dołączył właśnie do drużyny ambasadorów LANCERTO. Umowa między polską marką odzieży premium a arbitrem została podpisana na 24 miesiące.
31.03.23, 15:30
| reklama & PR » informacje
Zaprojektuj formę. Kampania MultiSport promuje nową platformę edukacyjno-sportową
Ruszyła kampania “Zaprojektuj formę” promująca nową platformę edukacyjno-sportową stworzoną przez MultiSport, zawierającą gotowe plany na poprawę zdrowia i jakości życia jego użytkowników.
31.03.23, 11:00
| reklama & PR » ludzie
Szymon Demirkol przechodzi z K2 do Saatchi & Saatchi
Szymon Demirkol, wcześniej szef kreacji w K2 Create, został nowym Associate Creative Directorem w agencji Saatchi & Saatchi.
31.03.23, 06:30
| reklama & PR » ludzie
Michał Desowski odchodzi z Saatchi & Saatchi
Michał Desowski, dyrektor kreatywny w Saatchi & Saatchi, po ośmiu latach pracy odchodzi z agencji.
30.03.23, 20:22
| reklama & PR » informacje
KERRIS obsłuży markę Lisner w mediach społecznościowych
Agencja KERRIS wygrała przetarg na kompleksową obsługę marki Lisner w mediach społecznościowych.
30.03.23, 15:00
| reklama & PR » informacje
Bogusław Linda tańczy w reklamie McDonald’s
Bogusław Linda bierze udział w reklamie McDonald’s, gdzie prezentuje swój niezwykły taniec. Nowa kampania marki skoncentrowana jest wokół nieodkrytych talentów, które drzemią w każdej z osób.
30.03.23, 14:00
| reklama & PR » informacje
Zielony Przystanek od AMS przy Tężni w Chorzowie
30 marca br. Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa oddał do użytku mieszkańcom EKO wiatę – Zielony Przystanek Przy Tężni oraz ciąg wiat na zmodernizowanej ulicy 3 Maja. Nowe wiaty to efekt współpracy Miasta Chorzów i firmy AMS.
30.03.23, 13:10
| reklama & PR » informacje
Žatecký rusza z pierwszą w historii marki loterią promocyjną
Pod hasłem „Wygraj roczną pensję z Žatecký i wrzuć na luz” rusza pierwsza w historii marki Žatecký loteria promocyjna. Głównymi nagroda są cztery roczne pensje w wysokości 60 tys. zł. nagród.
30.03.23, 09:43
| reklama & PR » informacje
Electrolux będzie dalej współpracować z Cut The Mustard
Electrolux czwarty rok z rzędu przedłużył bezprzetargowo współpracę z Cut The Mustard. Agencja będzie nadal wspierać strategicznie i reklamowo szwedzką markę.
30.03.23, 08:30
| reklama & PR » ludzie
Magdalena Fedyna w zespole 19 Południka
Do zespołu agencji dołączyła Magdalena Fedyna, która wzmocniła dział client service i objęła stanowisko senior account managerki.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Dyrektora Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie

Urząd Miasta Krosna | Polska

Przejdź do oferty
Konkursy
do 24.05.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 30.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 29.04.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.