14.02.23, 15:20

ShopWorks zmienia się w w Strix Netherlands. Holenderska firma przyjmuje branding polskiego partnera

Siedziba Strix NL w Base Camp Utrecht, fot.: materiały prasowe

Strix, polska agencja e-commerce wykonuje kolejne kroki w zagranicznej ekspansji. Agencja od 1 lutego br. zmieniła nazwę swojego holenderskiego partnera ShopWorks na Strix Netherlands i tym samym chce pogłębić integrację tamtejszego oddziału z polską strukturą.

Rebrandowana holenderska agencja, już pod szyldem Strix NL, nadal będzie skupiać się na świadczeniu usług w obszarze budowy i obsługi sklepów internetowych, koncentrując się na klientach z Beneluksu i Niemiec. Strix Poland, poszerza swoją działalność na rynkach środkowoeuropejskich, specjalizując się w obsłudze szybko skalujących się biznesów online.

Jak podkreśla agencja, istotny dla potencjału rozwoju nowej marki jest potencjał rynku holenderskiego. Strix Polska specjalizuje się w budowie e-sklepów opartych o platformę Magento Używają jej głównie sprzedawcy mający co najmniej 20-30 mln zł przychodów rocznie. W Polsce środowisko Magento jest kojarzone z liderami kategorii (np. Castorama czy LPP). Na wspomniane ok. ponad 50 tys. aktywnych polskich sklepów internetowych, tej platformy używa ok. 1,8 tys. Dla porównania - w Holandii platformy Magento używa około 10 tys. z ponad 70 tys. aktywnych sklepów online.

W połączonych zespołach - pracujących z Krakowa, Utrechtu oraz zdalnie - współpracuje obecnie ponad 160 specjalistów w budowie i projektowaniu każdego aspektu działania sklepów online: consultingu, programowaniu, wdrażaniu rozwiązań dla konsumentów, jak i systemów do zarządzania procesami: wprowadzaniem produktów do sprzedaży, zamówieniami, magazynowaniem.

Zarząd Strix bez zmian

Po rebrandingu zarząd Strix pozostaje bez zmian. Polskim oddziałem zarządza nadal jej twórca, Borys Skraba, oddziałem holenderskim - dotychczasowy prezes zarządu Marc-Paul Brandt.

Komentarze

Powiązane

22.09.23, 12:31
| reklama & PR » informacje
Internetowe nie wystarczy. Orange dla Firm promuje swoja ofertę
Wystartowała kampania „Internetowe nie wystarczy” przygotowana przez agencję Havas Warsaw, która ma promować nową ofertę dla firm.
22.09.23, 11:31
| reklama & PR » informacje
Nie przeocz krótkowzroczności. Lens Poland rusza z nową edycją akcją edukacyjnej
Działania prowadzone są w tym roku pod hasłem „Nie przeocz krótkowzroczności” i skupiają się na uświadomieniu zagrożeń związanych z postępującą i niekorygowaną krótkowzrocznością u dzieci oraz potrzebie regularnych badań wzroku. Potrwają do grudnia br.
22.09.23, 10:13
| reklama & PR » informacje
ORLEN zakończył rebranding na słowackim rynku
W tym roku ORLEN prawie dwukrotnie powiększył sieć swoich stacji na Słowacji. Wszystkie 90 stacji działa już pod marką ORLEN. Po zakończeniu rebrandingu, ORLEN koncentruje się m.in. na poszerzeniu oferty pozapaliwowej. 
22.09.23, 08:58
| reklama & PR » informacje
Wolę Wolt. Wolt proponuje rozwiązania na codzienne dylematy
Wolt, platforma specjalizująca się w usługach food-delivery i quick-commerce, rusza ze swoją pierwszą kampanią 360 pod tytułem „Wolę Wolt”. Działania prowadzone w kanałach offline i online mają pokazywać, że sposób na radzenie sobie z codziennymi dylematami jest prosty i wygodny, właśnie dzięki aplikacji Wolt.
22.09.23, 06:30
| reklama & PR » informacje
Value Media po raz ósmy z kampanią promującą Wielką Loterię Almette
Z początkiem września br. wystartowała Wielka Loteria Almette “ekoDom Almette”. Za strategię, planowanie i zakup mediów odpowiada agencja Value Media, a w obszarze programmatic, Paid Social oraz SEM działania realizowane są w modelu house of communication we współpracy z agencją e-commerce & MarTech connected SalesTube (Group One).
21.09.23, 19:49
| reklama & PR » informacje
Oreo partnerem podcastu Co powie tata?
Stereotypy dotyczące ojcostwa mogą być bardzo ograniczające i nie oddawać różnorodnych, ewoluujących ról, jakie ojcowie odgrywają w życiu swoich dzieci. Dzięki Oreo to przekonanie ma odejść w zapomnienie. Marka od lat prowadzi szereg aktywacji z okazji Dnia Ojca, a w tym roku została partnerem zainicjowanego przez Onet cyklu podcastów „Co powie Tata?”.
21.09.23, 16:30
| reklama & PR » informacje
We Celebrate You. Jubileuszowa kampania Early Stage
We wrześniu br. wystartowała kampania „We Celebrate You” z okazji jubileuszu 30-lecia szkoły języka angielskiego Early Stage.
21.09.23, 10:45
| reklama & PR » informacje
Avon sponsorem tytularnym koncertów sanah Uczta nad Ucztami
Artystka młodego pokolenia i marka beauty ruszyły wspólnie w stadionową trasę koncertową, celebrując Ucztę nad Ucztami powered by Avon. Występom sanah towarzyszą atrakcje dostarczone przez Avon w dedykowanych strefach POP−UP i Chill Out.
21.09.23, 09:44
| reklama & PR » ludzie
Milena Wieleńska w zespole Veovee
Zespół agencji Veovee zasiliła Milena Wieleńska, która objęła stanowisko Account Managera.
21.09.23, 07:30
| reklama & PR » informacje
Inni też popełniają błędy. Zwolnij. Infrastruktury z nową kampanią społeczną
Najnowszym spotem „Inni też popełniają błędy. Zwolnij” Ministerstwo Infrastruktury zwraca się do kierowców z emocjonalnym i drastycznym apelem o zdjęcie nogi z gazu. Dlaczego? W 2022 r. w Polsce, z winy kierujących pojazdami, doszło do 19 373 wypadków, co daje aż 90,9 proc. z łącznej liczby 21 322 wypadków drogowych.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.