17.02.23, 07:46

WhitePress zanotował blisko 50 proc. wzrost sprzedaży w 2022 roku

Paweł Strykowski, CEO WhitePress, fot.:materiały prasowe

Polski startup odnotował w 2022 roku sprzedaż na poziomie ok. 80 mln zł – daje to blisko 50 proc. wzrost względem poprzedniego roku. Co istotne, niemal 40 proc. wszystkich przychodów polskiego MarTechu pochodziła z działań na zagranicznych rynkach.

Na ten wynik wpłynęło, m.in. zwiększenie geograficznego obszaru działalności o kolejne 6 państw, takich jak: Szwecja, Dania, Finlandia, Estonia, Norwegia, a także Brazylia. W 2023 r. po fuzji z Senuto, technologicznym liderem wśród platform SEO, WhitePress zapowiada dalsze umacnianie pozycji w Europie i rozszerzanie oferty produktowej na tym obszarze, a także skupienie się na kierunkach bardziej egzotycznych.

Gdy na koniec 2021 roku pytano mnie o plany w kontekście WhitePress na kolejne 12 miesięcy, najczęściej odpowiadałem, że trudno jednoznacznie przewidzieć, co przyniesie nam kolejny rok ze względu choćby na to, jak dynamicznie rozwija się nasza spółka. W lutym nieoczekiwanie rozpoczęła się także wojna w Ukrainie i problemy z rosnącą inflacją. To sprawiło, że wiele obranych przez nas celów musiało przejść ponowną weryfikację. Ten rok przyniósł wiele niespodzianek, ale mogę z całym przekonaniem powiedzieć, że poradziliśmy sobie z nimi bardzo dobrze, czego dowodem jest wzrost sprzedaży w Polsce i za granicą. Jedną z ważniejszych decyzji w 2022 roku, była fuzja z liderem technologii w branży SEO, czyli marką Senuto, z Damianem Sałkowskim na czele. To właśnie takie działania pomogły nam znaleźć się tu, gdzie jesteśmy teraz – z imponującymi wynikami sprzedażowymi, szczególnie w kontekście zagranicy, gdzie odnotowaliśmy aż 128 proc. wzrost.„ - mówi Paweł Strykowski, CEO WhitePress.

WhitePress to międzynarodowa platforma do działań SEO content i influencer marketingu.Firma jest obecna na rynku od 10 lat i w tym roku obchodzi swój jubileusz. Na swojej platformie gromadzi ponad 58 tys. portali z całego świata, umożliwia publikowanie na 29 rynkach w 27 językach. Za pośrednictwem WhitePress tylko w 2022 r. wygenerowano ponad 190 tys. publikacji – z czego 25 proc. stanowiły zagraniczne artykuły. W rezultacie polska spółka odnotowała w ubiegłym roku sprzedaż na poziomie ok. 80 mln zł (54 mln w 2021 r.).

Komentarze

Powiązane

17.05.23, 22:00
| biznes i technologie » informacje
Umowa kredytowa Grupy Polsat Plus z konsorcjum instytucji finansowych
Grupa Polsat Plus zawarła z konsorcjum polskich i zagranicznych instytucji finansowych umowy kredytów, które zostaną przeznaczone na projekty inwestycyjne, spłatę całości zadłużenia z poprzednich kredytów oraz finansowanie ogólnych potrzeb korporacyjnych.
03.05.23, 21:00
| biznes i technologie » informacje
Nowe kierownictwo Rady i Zarząd PIIT
19 kwietnia 2023 r., na posiedzeniu Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji wybrano nowe kierownictwo rady i wiceprezesów zarządu organizacji w kadencji 2023-2026.
03.05.23, 16:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » informacje
Jan Woźnica zaprojektował zestaw LEGO Ideas Opowieści z czasów wyścigu kosmicznego
5 maja br. w sprzedaży pojawi się pierwszy zestaw LEGO Ideas zaprojektowany przez polskiego fana – Jana Woźnicę.
02.05.23, 13:06
| biznes i technologie » informacje | reklama & PR » informacje
O la la! Intermarché wprowadza markę parasolową
Sieć sklepów Intermarché wprowadza markę parasolową O la la!. Zastąpi ona szereg francuskich marek takich jak Saint Eloi, Bouton d’Or czy Reva. Jak podkreśla firma, to zmiana wywołana nową strategii w obrębie marek własnych.
01.05.23, 17:00
| biznes i technologie » informacje
InPost ma już w Polsce 20 000 urządzeń Paczkomat
Liczba skrytek przekroczyła 3 miliony. InPost, platforma dostawcza dla e-commerce w Europie, zrealizował kolejny krok w rozwoju sieci w Polsce.
30.04.23, 21:00
| biznes i technologie » informacje
Activlab nowym klientem Initiative
Agencja mediowa Initiative (IPG Mediabrands) rozpoczęła współpracę z firmą Activlab – producentem odżywek i suplementów diety dla sportowców i osób aktywnych fizycznie.
28.04.23, 17:00
| biznes i technologie » informacje
Pure City zainstalowało kolejne ekoelektrostacje
Pure City, operator zielonej sieci nośników cyfrowej reklamy zewnętrznej, będących jednocześnie stacjami ładowania pojazdów elektrycznych, zainstalował kolejne ekoelektrostacje. Zielona sieć powiększyła się o nowe nośniki w Nowym Targu, Myślenicach oraz Warszawie.
28.04.23, 08:30
| biznes i technologie » informacje
Łukasz Skawiński Dyrektorem Departamentu Advertising Product & Platforms w Ringier Axel Springer Polska
Z początkiem maja br. Łukasz Skawiński obejmie stanowisko Dyrektora Departamentu Advertising Product & Platforms, odpowiedzialnego za całe portfolio produktów reklamowych Ringier Axel Springer Polska. 
25.04.23, 07:30
| biznes i technologie » informacje
Radosław Dobrołęcki dołącza do zespołu PayEye
Radosław Dobrołęcki dołączył do zespołu PayEye. Objął stanowisko Chief Commercial Officer i będzie odpowiedzialny za rozwój płatności e-payeye w e-commerce.
21.04.23, 15:45
| biznes i technologie » informacje
Radar konsumencki kwiecień: Stabilizacja nastrojów konsumenckich
Kwietniowe badanie optymizmu konsumenckiego „Radar konsumencki” ARC Rynek i Opinia pokazuje, że nastroje konsumenckie się ustabilizowały, zarówno w obszarze optymizmu, planowanych zakupów, oceny jakości życia czy gospodarki jak i w obszarze zatrudnienia.
Subskrybuj RSS działu biznes i technologie: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji

Strefa Kultury Wrocław | Wrocław

Przejdź do oferty

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji czasopism naukowych

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 02.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.