17.02.23, 11:16

Trwają zdjęcia do nowego serialu produkcji Viaplay - Udar

Zdjęcie z planu serialu "Udar", fot.:materiały prasowe

Serial „Udar” to już kolejna produkcja Viaplay, która jest realizowana w Polsce. Obraz skupi się na życiu Jacka – warszawskiego bon vivanta i popularnego prowadzącego programów telewizyjnych, którego życie nagle zostaje wywrócone do góry nogami.

Jacek będzie zmuszony stawić czoła poważnym kryzysom, które znacząco wpłyną na to, jak postrzega świat i swoje cele życiowe. Pomimo że tematem serialu będą poważne życiowe zawirowania, w produkcji nie zabraknie też nieco sarkastycznego poczucia humoru. Główny bohater serialu prowadzi popularne programy kulinarne w telewizji, recenzuje nowe restauracje. Jedna jego recenzja może sprawić, że nowo otwarta restauracja rozbłyśnie na kulinarnej mapie stolicy. U samego szczytu kariery czeka go jeszcze jedno, najważniejsze wyzwanie. Niespodziewana choroba wywróci życie bohatera do góry nogami, a walka o powrót do codzienności przeistoczy się w wyprawę, która na zawsze odmieni jego życie. Serial postawi przed widzami  istotne pytania – o to, co jest w życiu najważniejsze, co czyni nas szczęśliwymi i w jaki sposób możemy poznawać się na nowo w trudnych sytuacjach. Innym ważnym tematem podjętym w serialu jest przyjaźń na dobre i złe. W „Udarze” pojawią się też wątki związane ze społecznością LGBTQ+ oraz alternatywnymi modelami więzi rodzinnych. Widzowie przekonają się, że rodzina to czasem wybór, a nie konieczność. To także miejsce, w którym można być naprawdę sobą i czuć się akceptowanym. 

W roli głównej będzie można zobaczyć Jacka Poniedziałka, który na potrzeby serialu przeszedł niezwykłą metamorfozę. W roli rodziców głównego bohatera wystąpią legendy polskiego kina Anna Seniuk i Jerzy Bończak. Ponadto w nowej produkcji Viaplay pojawią się m.in.: Marta Malikowska („Śubuk”, „Ślepnąc od świateł”), Marta Nieradkiewicz („Płynące wieżowce”, „Dzikie róże”), Ewa Skibińska („Odwilż”, „Słoń”), Konrad Eleryk („Furioza", „Klangor”), Rafał Maćkowiak („Herkules”, „Niebezpieczni dżentelmeni”), Jan Sobolewski („The Office PL”, „Apokawixa”, „Cudowne życie”), Monika Frajczyk („Żeby nie było śladów”, „Prime Time”) i Michał Majnicz („Artyści”, „Made in Poland”).

Osiem odcinków produkcji

Autorem, pomysłodawcą i scenarzystą serialu jest Paweł Demirski, jeden z najbardziej uznanych polskich dramaturgów. To już drugi, po‚ „Artystach” serial do którego napisał scenariusz. „Udar” będzie jednak pierwszym serialem, który wyreżyseruje, razem z Rafałem Skalskim („Noc w przedszkolu”, „Brokat”) i Antonio Galdamezem („Na twoim miejscu”, „Noamia”). Za produkcję odpowiada Maciej Kubicki z Telemark („Pianoforte”, „Noc w przedszkolu”, „Brokat”). Producentem wykonawczym ze strony Viaplay Group jest Małgorzata Jurczak.

Serial „Udar” będzie składał się z ośmiu odcinków i będzie dostępny wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay.

Komentarze

Powiązane

17.06.24, 23:38
| telewizja / VOD » informacje
Polsat dementuje: Dorota Gawryluk nie będzie kandydatką w wyborach prezydenckich
Telewizja Polsat wydała oświadczenie dotyczące pogłosek o starcie jej dziennikarzy w wyborach prezydenckich.
14.06.24, 21:30
| telewizja / VOD » seriale
Drużyna A oraz Xena: Wojownicza księżniczka w AXN Black
W czerwcu br. AXN Black pokaże popularne amerykańskie seriale lat 90.: „Drużyna A” i „Xena: Wojownicza księżniczka”.
14.06.24, 11:33
| telewizja / VOD » informacje
Cafe Euro Cast online oraz w Polsat Sport 1
Z okazji piłkarskich Mistrzostw Europy redakcja sportowa Polsatu przygotowała nowy format telewizyjno-internetowy. „Cafe Euro Cast” będzie emitowany od 14 czerwca o godz. 9:00 w każdy dzień meczowy i pomeczowy przez cały czas trwania turnieju w Niemczech.
14.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
Play i Antenna Entertainment poszerzają współpracę. AXN Spin debiutuje w ofercie Play
Play (marka działająna na polskim rynku telekomunikacyjnym) i Antenna Entertainment (właściciel portfolio AXN) odnowili oraz poszerzyli wieloletnią współpracę.
13.06.24, 15:00
| telewizja / VOD » informacje
Jak nas widzą. Program Doroty Wysockiej-Schnepf w TVP Polonia
16 czerwca br. na antenie TVP Polonia zadebiutuje program „Jak nas widzą”, której autorką będzie Dorota Wysocka-Schnepf. Gośćmi formatu będą korespondenci zagranicznych mediów akredytowani w Polsce, eksperci spraw międzynarodowych oraz dziennikarze polonijni.
13.06.24, 13:34
| telewizja / VOD » informacje
Paulina Chylewska, Patryk Ganiek i Dariusz Szpakowski poprowadzą teleturniej piłkarski Mecz w TVP1
Telewizja Polska z okazji Mistrzostw Europy w piłce nożnej przygotowała show piłkarski „Mecz – teleturniej piłkarski”, którego gospodarzami będą Paulina Chylewska, Patryk Ganiek oraz Dariusz Szpakowski.
13.06.24, 10:46
| telewizja / VOD » informacje
Studio w kontakcie. Nowość w TVP Polonia
12 czerwca br. o godz. 22:15 w TVP Polonia zadebiutował program publicystyczny „Studio w kontakcie”, w którym każdy telewidz będzie mógł zabrać głos - niezależnie, czy mieszka w Polsce, czy poza granicami kraju.
13.06.24, 09:09
| telewizja / VOD » informacje
KRRiT przedłużyła w końcu koncesję kanału TVN Style
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przychyliła się do wniosku spółki TVN i przedłużyła o kolejny okres czasu koncesję dla kanału TVN Style.
13.06.24, 06:30
| telewizja / VOD » seriale
Asterix i Obelix w nowym serialu platformy Netflix. Serwis ujawnił kadr z animacji
W 2025 r. na platformie Netflix zadebiutuje pierwszy serial animowany poświęcony przygodom znanych na całym świecie Galów, czyli Astérixa i Obelixa.
12.06.24, 12:01
| telewizja / VOD » informacje
Mecze EURO 2024 w TVP1 i TVP2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1
14 czerwca br. rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Niemczech. Telewizja Polska pokaże w TVP1 i TVP2 mecze w Naziemnej Telewizji Cyfrowej DVB-T2 z dźwiękiem w technologii Dolby AC-4 5.1 z możliwością personalizacji odbioru dźwięku przez telewidza z pilota telewizora.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Specjalista/ka ds. promocji w Dziale Promocji i Komunikacji

Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.07.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

12-14 czerwca 2024 r. w Długopolu.