24.02.23, 06:00

Razem z Ukrainą. Specjalne propozycje programowe 24 lutego w Radiu Nowy Świat

Logo Radia Nowy Świat, fot.: materiały prasowe

Tego dnia, w rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę, Radio Nowy Świat będzie wspominać i rozmawiać o sytuacji u naszych wschodnich sąsiadów. W najbliższy piątek radio zaprezentuje wyjątkowe materiały. Nie zabraknie też ukraińskich utworów muzycznych, a o godz. 8.45 stacja wyemituje piosenkę Johna Lennona „Give peace a chance”.


W „Porannej Mannie” (06:00-10:00) Anna Rokicińska opowie o pierwszych godzinach rosyjskiej inwazji na Ukrainę i pierwszych wystąpieniach prezydentów: Wołodymyra Zełenskiego, Władimira Putina i Joe Bidena oraz przypomni, jak ruszyła polska fala pomocy na pograniczu. W swoim cyklu Michał Nogaś zaprezentuje najnowszą książkę Oksany Zabużko. O godz. 8:45 wyemitowana zostanie piosenka Johna Lennona „Give peace a chance” w geście solidarności z Ukrainą i tym samym Radio Nowy Świat dołącza do akcji rozgłośni komercyjnych. Jakub Jędras przedstawi felieton o tym, czy to dobrze, że organizacje sportowe powoli zaczynają dopuszczać rosyjskich sportowców do zawodów. Z kolei Klaudiusz Slezak tym razem skupi się na ukraińskich wątkach politycznych, a na zakończenie porannego programu krótka zapowiedź reportażu Anny Rokicińskiej „180 stopni”, którego w całości pPatroni i słuchacze będą mogli wysłuchać 24 lutego w popołudniowej audycji „Nowy Świat po południu”.

24 lutego to bardzo ważny dzień współczesnej historii i nie moglibyśmy go po prostu nie przypomnieć. Zależało nam, aby miał on charakter wyjątkowy, godny i momentami bardzo wzruszający. Jestem szczególnie dumna z postawy i zaangażowania naszego zespołu. Praca w takim miejscu i dla takich chwil utwierdza mnie w przekonaniu, że to, co robimy dla naszych Patronów i Słuchaczy, ale także dla siebie, jest bezcenne. Dzięki Państwa wsparciu możemy to realizować” – mówi Magda Jethon, Redaktorka Naczelna Radia Nowy Świat.

W paśmie „W środku dnia” (11:00 – 14:00) Dobrochna Surma przedstawi słuchaczom jak wygląda sytuacja zwierząt w Ukrainie, a Jan Niebudek porozmawia z Anną Maliszewską, reżyserką filmu „Tata”, który opowiada o polsko-ukraińskiej relacji. Stacja zaprosi także do wysłuchania fragmentu wywiadu Katarzyny Oklińskiej z Jurijem Andruchowyczem, natomiast cała rozmowa zostanie wyemitowana w sobotę, 25 lutego, w audycji „Mięta do popkultury” (18:00-19:00).

 W audycji „Nowy Świat po południu” (16:00-19:00) Olga Bobienko opowie o tym, jak przebiega asymilacja ukraińskich uchodźców, a Kacper Badura przedstawi obecną sytuację militarną w Ukrainie. Nie zabraknie też tematów politycznych związanych z Ukrainą, które jak zawsze zaprezentuje Klaudiusz Slezak. W popołudniowym paśmie również dwie ważne rozmowy. Ksenia Maćczak rozmawiać będzie z dr Anną Wylęgałą socjolożką z Polskiej Akademii Nauk oraz dr Robertem Staniszewskim z Uniwersytetu Warszawskiego o tym, jak Polacy postrzegają Ukraińców i czy to postrzeganie wpłynęło na szybkie usamodzielnienie i zaadoptowanie, a Michał Porycki z Maciejem Matysiakiem, pułkownikiem rezerwy, wykładowcą Akademii Nauk Stosowanych w Gnieźnie, ekspertem Fundacji Bezpieczeństwa i Rozwoju Stratpoints, byłym zastępcą szefa SKW, o szansach na wygraną i o tym, co się dzieje się obecnie na froncie.

Reportaż 180 stopni na koniec dnia 

Uwieńczeniem tego dnia w Radiu Nowy Świat będzie reportaż Anny Rokicińskiej „180 stopni”, który opowiada jak wojna w kilka sekund zmienia nasze życie. Reportaż wyjątkowy, ponieważ został zrealizowany we Lwowie, Zaporożu, Czerkasach i Kijowie. W tych miastach reporterka Radia Nowy Świat przebywała w styczniu 2023 r., podróżując dzięki wsparciu i pomocy fundacji „Be a Hero UA”.

Dodatkowo, założycielka fundacji „Be a Hero UA” Marta Małecka, była gościnią w czwartek, 23 lutego, w porannej audycji „Nowy Świt”. Opowiedziała o działalności fundacji oraz o jej najnowszym projekcie, czyli organizacji datków na zrzutka.pl Celem zrzutki będzie zebranie środków na zakup generatorów prądu, które zostaną przekazane do domów dziecka, domów opieki nad osobami z niepełnosprawnościami oraz domów dla osób starszych i schorowanych. Zrzutka została uruchomiona 23 lutego i będzie funkcjonować do 23 marca br. W pół godziny od ogłoszenia na antenie Radia Nowy Świat uruchomienia zbiórki fundacja zebrała ponad 20 tys. zł. Celem jest zebranie 100 tys. zł.

Komentarze

Powiązane

28.05.23, 13:15
| radio » informacje
Jedynka i Trójka ruszyły z plenerowymi programami
W sobotę, 27 maja br. Jedynka oraz Trójka wyemitowały plenerowe audycje w ramach odbywającego się „Święta Kwitnących Jabłoni” w Grójcu. Podczas letniego cyklu wydarzeń specjalnych reporterzy odwiedzą: Kraśnik, Brodnicę, Międzyzdroje, Białystok, Ciechanowiec, Radom, Myszyniec, Kutno i Skierniewice.
25.05.23, 06:30
| radio » informacje
Lato #naMAXXa. Szósta trasa koncertowa RMF MAXX
RMF MAXX w tym roku wyruszy już w szóstą edycję trasy koncertowej „Lato #naMAXXa”. Na słuchaczy czekać będą darmowe koncerty polskich gwiazd. Stacja na początek zawita do Wałbrzycha.
24.05.23, 21:30
| radio » informacje | kultura » muzyka
420 zespołów zgłosiło się do Antyfestu Antyradia
Do 15. edycji Antyfestu organizowanego przez Antyradio zgłosiło się 420 zespołów. To rekordowa liczba zgłoszeń w piętnastoletniej historii tego przeglądu rockowych talentów.
24.05.23, 17:30
| radio » informacje
ORLEN Wyścig Narodów w Jedynce, Trójce i Czwórce
W dniach 24 – 28 maja br. odbędzie się ORLEN Wyścig Narodów należący do prestiżowego cyklu UCI Nations Cup U23. Polskie Radio będzie jedyną rozgłośnią w Polsce z prawami do bieżących transmisji radiowych z tego wydarzenia.
23.05.23, 18:37
| radio » informacje | prasa » informacje
O tym się mówi. Nowy cykliczny raport dziennikarski IMM i Radia ZET
Radio ZET i Instytut Monitorowania Mediów (IMM) rozpoczęli współpracę w ramach projektu Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego. Jej efektem będzie wspólny cykliczny raport „O tym się mówi”, prezentujący publikacje o najwyższym zasięgu i cytowalności w innych mediach.
23.05.23, 06:30
| radio » informacje
Powracają Grube Ryby nagrody Radia Kolor 103 FM
Po przerwie związanej z pandemią COVID-19, nagrody Radia Kolor powracają po czterech latach przerwy. Grube Ryby 2023 zostaną wręczone podczas specjalnej Gali Urodzinowej, która odbędzie się 16 czerwca 2023 r. w Opera Club w Warszawie. Gwiazdą wieczoru będzie brytyjski wokalista i gitarzysta Alfie Templeman.
22.05.23, 10:15
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa RMF nie podniesie cen reklam na okres letni
Grupa RMF nie zmieni cen na lato, pozostawiając zaszyte rabaty dla klientów w pakietach i – jak podkreśla Grupa - najniższe przeliczniki krótkich kopii wśród liczących się ofert na rynku.
22.05.23, 07:30
| radio » informacje
Dogrywka w Radiu ZET. Nowy podcast Mateusza Ligęzy
Radio ZET udostępniło kolejny podcast. "Dogrywka w Radiu ZET" przygotowywana jest przez dziennikarza sportowego stacji - Mateusza Ligęzę.
19.05.23, 19:16
| radio » informacje
Marek Wałkuski i Jerzy Jachowicz laureatami Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia
Marek Wałkuski i Jerzy Jachowicz zostali laureatami Nagrody Rady Programowej Polskiego Radia za rok 2022. Uroczystość wręczenia odbyła się 18 maja br. w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana.
19.05.23, 11:28
| radio » informacje
Nowe Stacje+ w ofercie RMF Classic+
Do dotychczasowej oferty Stacji dostępnych na platformie RMF Classic+, dołączyło sześć kolejnych kanałów, m.in. RMF Classic+ Hans Zimmer, RMF Classic+ Muzyka Oskarowa oraz RMF Classic+ Czas skupienia.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. mediów społecznościowych – Rzecznik Prasowy

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku | Gdańsk

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji czasopism naukowych

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Strefa Kultury Wrocław | Wrocław

Przejdź do oferty
Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.