23.02.23, 18:00

Specjalne programy i wydawnictwa Polskiego Radio w rocznicę agresji zbrojnej Rosji przeciwko Ukrainie

Logo Polskiego Radia, fot.: materiały prasowe

W rocznicę agresji Rosji przeciwko Ukrainie na antenach Polskiego Radia będzie można usłyszeć specjalne audycje i relacje nawiązujące do tego tragicznego wydarzenia. W geście solidarności i wsparcia ze strony Polskiego Radia wobec narodu ukraińskiego, powstał też dwupłytowy album „Krajeczka”, na którym znalazły się ukraińskie piosenki dla dzieci.

W rocznicę zbrodniczej agresji rosyjskiej przeciwko Ukrainie, Polskie Radio będzie przez cały dzień odnosiło się do tego wydarzenia, do jego tragicznych skutków oraz zaprosi na specjalnie przygotowane audycje, rozmowy oraz transmisje koncertów.

24 lutego publiczny nadawca włączy się w inicjatywę radiowców, by wesprzeć wszystkich, którzy dążą do niezawisłości i wolności oraz tych, którzy w naszym kraju znaleźli schronienie i pomoc. Jednak w odróżnieniu od pozostałych nadawców, publiczny nadawca zagra zupełnie inną piosenką. W ten sposób chce oddać hołd wszystkim ludziom i organizacjom związanym z akcją niesienia pomocy uchodźcom z Ukrainy. 24 lutego o godz. 8:45 w programach PR zabrzmi utwór „Mamy siebie” skomponowany przez Adama Sztabę, wykonany przez ponad 130 artystów.

Agencja Muzyczna Polskiego Radia w dniu rocznicy rosyjskiej agresji na Ukrainę zaplanowała premierę dwupłytowego albumu „Krajeczka/Краєчка” na którym znalazły się ukraińskie piosenki. Nagrania powstały w Studiu S4 Polskiego Radia im. Jerzego Wasowskiego, a w rejestracji udział wzięły trzy zespoły: przede wszystkim Krajeczka - dzieci w wieku lat 6-13 podrosłych tymczasem członków zespołu KRAJKA, do którego dołączyły dzieci z ukraińskich rodzin, a także ukraińscy artyści – uchodźcy. Wydawnictwo powstało przy udziale Fundacji Dom Ukraiński w Przemyślu oraz przemyskiego oddziału Związku Ukraińców w Polsce.

Polskie Radio dla Ukrainy w porannym paśmie nada relacje z różnych miast Ukrainy. W audycjach wystąpią, m.in. goście z Mariupola, Kijowa czy Charkowa. Dziennikarze opowiedzą także o Polakach, którzy powołali do życia stałe inicjatywy pomocy Ukraińcom. Przez cały dzień publiczny nadawca będzie przypominał o pomocy, która płynęła do Ukraińców z całego świata, w tym z Polski.

Relacje i specjalne audycje związane z rocznicą rosyjskiego najeźdźcy na Ukrainę pojawią się również usłyszeć w Programie 1 Polskiego Radia.

Specjalne koncerty w Dwójce 

Program 2 zaprosi na transmisje dwóch koncertów upamiętniających te tragiczne wydarzenia. 23 lutego o godz. 20.00 w audycji „Filharmonia Dwójki” transmisja koncertu „Solidarni z Ukrainą”, który odbędzie się w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. W programie koncertu znajdzie się utwór Valentina Silvestrova pt. „Modlitwa za Ukrainę”, skomponowany podczas Euromajdanu w 2014 r., wybrzmią również hymny Polski i Ukrainy (ten ostatni w aranżacji Jurija Szewczenki), a także „Requiem” oraz „Va pensiero” z opery „Nabucco” Giuseppe Verdiego. Z kolei w piątek, 24 lutego o godz. 19.00 transmisja koncertu z Narodowego Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu. Koncert będzie poświęcony pamięci ofiar agresji Rosji na Ukrainę. W programie Walentin Sylwestrow Modlitwa za Ukrainę oraz Wolfgang Amadeus Mozart Requiem d-moll KV 626.

W Polskim Radiu Chopin o godz. 19.15 rozpocznie się transmisja koncertu symfonicznego „Solidarni z Ukrainą” z Filharmonii Zielonogórskiej. W programie znajdzie się pierwsze po ponad 130 latach wykonanie sensacyjnie odnalezionej przed dwoma laty wersji Koncertu fortepianowego e-moll op. 11 Fryderyka Chopina w instrumentacji Adama Münchheimera. Koncert otworzy wykonanie poematu Ludomira Różyckiego Piéta. Na zgliszczach Warszawy, a domknie II Symfonia E-dur op. 16 jednego z najwybitniejszych kompozytorów ukraińskich XX wieku Lwa Rewuckiego. Podczas wieczoru wystąpi pianista Tymoteusz Bies z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Zielonogórskiej pod dyrekcją Rafała Kłoczko.

Komentarze

Powiązane

16.04.24, 07:30
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Grupa Eurozet podnosi ceny reklam
Grupa Eurozet wprowadza nowe cenniki reklam pakietów, sieci i wybranych stacji radiowych. Decyzja biznesowa została podjęta m.in. w związku z dobrą koniunkturą na rynku reklamy radiowej oraz rosnącymi wynikami słuchalności stacji wchodzących w skład grupy.
16.04.24, 06:30
| radio » informacje | prasa » informacje | reklama & PR » informacje
MT Biznes rozpoczyna współpracę z Michałem Proszowskim i Damianem Kwiekiem
Wydawnictwo MT Biznes rozpoczyna współpracę w obszarze cyklu podcastów o książkach oraz budowania społeczności czytelników z Damianem Kwiekiem, dawnym dziennikarzem Trójki oraz Michałem Proszowskim, byłym dyrektorem komunikacji i marketingu PGE Narodowego. 
15.04.24, 10:57
| radio » informacje
Czwarty Dzień Patronów w Radiu Nowy Świat. Specjalna ramówka i koncert
16 kwietnia br., w Dniu Patronów, ramówka radia zostanie zmieniona. Oprócz stałych, wtorkowych pozycji pojawią się inne, lubiane przez patronów audycje. Na wieczór zaplanowano koncert Waglewski Fisz Emade z udziałem patronów. 
15.04.24, 08:30
| radio » informacje
Fajne radio RMF. Doda, zespół The Kolors i dziennikarze RMF FM w kampanii wizerunkowej
Ruszyła kampania wizerunkowa radia RMF FM pod hasłem „Fajne radio RMF”. Jej twarzami została Doda, członkowie zespołu The Kolors oraz prezenterzy stacji. Częścią akcji jest konkurs antenowy oraz event, w ramach którego RMF FM odwiedzi polskie miasta i miasteczka.
15.04.24, 07:30
| radio » badania rynku
Badanie Total Audio: dlaczego wybieramy treści audio? Informacje, muzyka i ulubieni prowadzący
Szybki dostęp do newsów, dostarczanie wiedzy, oferta muzyczna, kontakt z lubianymi osobowościami, możliwość dopasowania do nastroju czy towarzyszenie podczas różnych form aktywności – m.in. takie powody wskazali uczestnicy badania Total Audio, dla których Polacy sięgają po treści audio. Każdego dnia 79 proc. Polaków. „czegoś” słucha.
11.04.24, 12:51
| radio » informacje | reklama & PR » informacje
Nadawcy radiowi będą promować radio jako efektywne medium reklamowe
11 kwietnia br., z okazji Dnia Radia, ruszyła ogólnopolska akcja pod hasłem „I love radio”, której celem jest popularyzacja radia w Polsce, jako efektywnego medium reklamowego. Organizują ją wspólnie najwięksi, na co dzień konkurujący ze sobą, nadawcy radiowi: Polskie Radio, Grupa Eurozet, Grupa RMF oraz Grupa ZPR Media.
11.04.24, 10:00
| radio » ludzie
Bilguun Ariunbaatar jako Szalony Reporter w Radiu ZET
11 kwietnia br. do ekipy porannego programu Radia ZET „Dzień dobry bardzo” dołączył Bilguun Ariunbaatar.
10.04.24, 16:00
| radio » badania rynku
Słuchalność sieci radiowych w I kwartale 2024 r.: Eska liderem, rosnie Audytorium 17 i Meloradio
Radio Eska pozostaje najchętniej słuchaną siecią radiowa w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 marca 2024 r. (sieci radiowe).
10.04.24, 15:00
| radio » badania rynku
Słuchalność radia w I kwartale 2024 r.: duży wzrost Radia Zet i Radia Maryja
Radio RMF FM pozostaje najchętniej słuchaną rozgłośnią w Polsce - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez Kantar Polska dla KBR obejmującego okres od 1 stycznia 2024 r. do 31 marca 2024 r. (stacje ogólnopolskie i ponadregionalne).
10.04.24, 06:30
| radio » badania rynku
Badanie Słuchacz podcastów w Polsce: rośnie słuchalności podcastów
W Polsce, podobnie jak na świecie, utrzymuje się rosnący trend popularności podcastów. W 2023 r. blisko 10 mln polskich internautów słucha treści słownych audio przynajmniej raz w miesiącu – wynika z V edycji badania „Słuchacz podcastów w Polsce” przygotowanego cyklicznie przez Grupę Eurozet we współpracy z Publicis Groupe.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden zestaw. Wariant kolorystyczny może różnić się od tego na zdjęciu w informacji w zależności od stanu magazynu.

Polecamy