23.02.23, 19:30

Specjalne programy RMF FM i Radia RMF24 w pierwszą rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę

Logo RMF FM, fot.: materiały prasowe

W piątek 24 lutego br., w pierwszą rocznicę rosyjskiego ataku na Ukrainę RMF FM oraz informacyjno-muzyczne Radio RMF24 przygotowały okolicznościowe wywiady i rozmowy. Gościem specjalnym stacji będzie Prezydent RP Andrzej Duda.

Michał Zieliński zapyta Prezydenta, .in.. jak ocenia efekty wizyty Joe Bidena w Polsce, jakie są jego relacje z Wołodymyrem Zełenskim i czy międzynarodowa koalicja państw Zachodu jeszcze mocniej wesprze Ukrainę. Rozmowa „7 pytań o 7:07” rozpocznie się w „Faktach RMF FM” o godz. 7.00, a jej kontynuacji będzie można wysłuchać w internetowym informacyjno-muzycznym Radiu RMF24.

W piątkowej „Porannej rozmowie w RMF FM” o godz. 8.00 gościem Roberta Mazurka będzie polski ochotnik, który zgłosił się pomóc naszym sąsiadom na froncie. Padną pytania, m.in. o to, co widział i przeżył oraz dlaczego zdecydował się sięgnąć po karabin narażając życie w obcym kraju.

W południe specjalna debata „Świat. Polska. Ukraina. 2023” – Piotr Salak i jego goście: były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, były premier Marek Belka oraz były szef BBN i doradca społeczny prezydenta RP Paweł Soloch dyskutować będą o społecznych i gospodarczych skutkach wojny oraz spróbują przewidzieć, co nas czeka w kolejnym roku. Początek debaty w „Faktach RMF FM” o 12.00, a w całości – na antenie Radia RMF24 i w portalu RMF24.pl.

W „Popołudniu Radia RMF24” (12:30-14:30) Tomasz Terlikowski porozmawia z Krystyną Kurczab-Redlich, wieloletnią korespondentką w Rosji i autorką książek, zapyta ją m.in. o motywacje, które kierują działaniami Władimira Putina.
W tym dniu Radio RMF24 odda też głos Ukraińcom, którzy opowiedzą, gdzie zastała ich wojna i jak wyglądały te pierwsze godziny rosyjskiej agresji. W „Poranku Radia RMF24” Mateusz Chłystun, reporter RMF FM, który w chwili wybuchu wojny był w Kijowie opowie o swoich doświadczeniach z tamtych dni.

Natomiast gościem magazynu „Rzut na mapę” w portalu RMF24.pl o godz. 20.00 będzie dyrektor Centrum Europy Wschodniej UMCS w Lublinie.

Komentarze

Powiązane

31.05.23, 20:53
| radio » informacje
Polskie Radio Dzieciom i Czwórka świętują Dzień Dziecka
1 czerwca br. dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom oraz Czwórki przygotowali specjalne atrakcje i programy w związku z obchodzonym Dniem Dziecka. 
31.05.23, 15:00
| radio » informacje
Radio Zet organizuje bajkowe spotkanie z okazji Dnia Dziecka
Radio ZET przygotowuje cykl bajkowych spotkań rodzinnych organizowanych z okazji Dnia Dziecka. Imprezy odbędą się w Łodzi, Chorzowie, Bielsku-Białej i Pacanowie, a każda z lokalizacji będzie miała swojego gospodarza znanego z książek i ekranu.
31.05.23, 07:30
| radio » informacje
Rozumieć Ukrainę. Wspólny podcast Fundacji TOK FM i Fundacji im. Stefana Batorego
31 maja br. swoją premierę będzie miał pierwszy odcinek nowego podcastu - wspólnej produkcji Fundacji TOK FM oraz Fundacji im. Stefana Batorego - "Rozumieć Ukrainę".
30.05.23, 19:57
| radio » informacje
110. rocznica urodzin Jerzego Wasowskiego na antenie Dwójki
31 maja br. przypada 110. rocznica urodzin Jerzego Wasowskiego. Z tej okazji Program 2 Polskiego Radia przypomni postać tego kompozytora, radiowca, współtwórcy Teatrzyku Eterek i Kabaretu Starszych Panów.
30.05.23, 06:30
| radio » informacje
Radio 357 rozwija ofertę podcastową
Radio 357 rozwija ofertę podcastową. Wśród sześciu nowości znajduje się m.in. podcast o grupie The Beatles, a także “Stacja Arsenalna” - pierwszy podcast w języku ukraińskim.
29.05.23, 18:23
| radio » informacje
Bajki słuchaczy w Dzień Dziecka w Radiu Nowy Świat
Radio Nowy Świat w Dzień Dziecka zaprezentuje na swojej antenie bajki napisane przez słuchaczy stacji.
29.05.23, 13:28
| radio » informacje
RMF FM zaprasza do Słodyczowa w Krakowie z okazji Dnia Dziecka
1 czerwca br. w Krakowie radio RMF FM zaprasza do krainy pełnej słodyczy – Słodyczowa. Na antenie pojawią się hity ze szkolnych dyskotek słuchaczy, a prezenterzy rozgłośni przebiorą się za postaci z bajek.
29.05.23, 06:30
| radio » informacje
Polskie Radio 24 uruchomiło multimedialne studio
Polskie Radio 24 dysponuje nowym, multimedialnym studiem. Wykorzystanie zaawansowanych technologii w zakresie zastosowanych systemów i wykonawstwa pozwoliło na uzyskanie nowoczesnego wystroju wnętrza, równolegle ze znakomitą akustyką studia.
28.05.23, 13:15
| radio » informacje
Jedynka i Trójka ruszyły z plenerowymi programami
W sobotę, 27 maja br. Jedynka oraz Trójka wyemitowały plenerowe audycje w ramach odbywającego się „Święta Kwitnących Jabłoni” w Grójcu. Podczas letniego cyklu wydarzeń specjalnych reporterzy odwiedzą: Kraśnik, Brodnicę, Międzyzdroje, Białystok, Ciechanowiec, Radom, Myszyniec, Kutno i Skierniewice.
25.05.23, 06:30
| radio » informacje
Lato #naMAXXa. Szósta trasa koncertowa RMF MAXX
RMF MAXX w tym roku wyruszy już w szóstą edycję trasy koncertowej „Lato #naMAXXa”. Na słuchaczy czekać będą darmowe koncerty polskich gwiazd. Stacja na początek zawita do Wałbrzycha.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji czasopism naukowych

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 07.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 05.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.