27.02.23, 06:30

Wizytę prezydenta Joe Bidena obsłuchiwało ponad 40 reporterów TVN24 i TVN24BiS. 3 mln widzów Faktów każdego dnia

Wizyta Joe Bidena na antenie TVN24, fot.: materiały prasowe

Wizyta prezydenta USA Joe Bidena w Kijowie i Warszawie była historycznym wydarzeniem, które tym samym było ogromnym przedsięwzięciem dla mediów. TVN24, TVN24BiS, Fakty TVN na antenie i w internecie (tvn24.pl, TVN24 GO) relacjonowały non stop przebieg trzydniowej wizyty Bidena. I to właśnie tę antenę wybierali najczęściej widzowie.

Specjalne wydania, relacje na żywo, komentarze gości - antena TVN24 i Fakty były w całości poświęcone wizycie amerykańskiego prezydenta. To w sumie aż 45 godzin programu na żywo. Do relacjonowania stacja zaangażowała ponad 40 reporterów i redaktorów z Warszawy i ośrodków oraz korespondentów zagranicznych - Katarzynę Górniak (Kijów), Marcina Wronę (USA), Andrzeja Zauchę (Lwów). Każdego dnia wizyty pracowało 15 wydawców i 20 producentów oraz cały sztab operatorów, grafików oraz zaplecze techniczne. Do obsługi wizyty stacja wykorzystała 80 kamer, dwa studia, w tym wirtualne oparte na technologii znanej do tej pory z gier komputerowych - Unreal Engine. To studio było centrum relacji wizyty Joe Bidena w Polsce. Kolejne punkty wizyty relacjonowali czołowi dziennikarze stacji i "Faktów", m.in. Monika Olejnik, Anita Werner, Grzegorz Kajdanowicz, Jolanta Pieńkowska, Piotr Jacoń, Łukasz Jedliński, Piotr Kraśko, Michał Sznajder, Mateusz Walczak, Anna Jędrzejowska, Radosław Mróz. Na antenie stacja gościła ponad 40 komentatorów - dziennikarzy, ekspertów, polityków.

Jak podkreśla nadawca, wyzwaniem było pokazanie Joe Bidena w Kijowie i jego podróż do Polski. Najważniejszym punktem pobytu Joe Bidena w Warszawie było przemówienie w Arkadach Kubickiego. Było ono transmitowane w TVN24 i TVN24 BiS oraz TVN24 GO, gdzie było tłumaczone na język polski i ukraiński. Przemówienie jest cały czas dostępne na platformie w trzech wersjach językowych. W tym czasie TVN24 było pierwszą stacją wyboru na rynku - transmisję przemówienia obejrzało ponad 1,68 mln widzów (w grupie All 4+), przy udziale 14,3 proc. Podobnie „Fakty” cieszyły się najlepszą oglądalnością wśród programów informacyjnych. Wydania w te trzy dni śledziło każdego dnia ok. 3 milionów widzów (grupa All 4+) przy udziale w rynku na wysokości 23 proc. (dane: Nielsen Media).

„Po raz kolejny, gdy dzieje się coś istotnego widzowie zwracają się głównie do TVN24 i Faktów. Wiedzą, że tu zawsze mogą liczyć na wiarygodne informacje i mądre, różnorodne komentarze” - mówi Michał Samul, redaktor naczelny TVN24. „Za każdą minutą naszego specjalnego programu stał ogromny zespół ludzi, który ponownie sprostał zadaniu, za co im dziękuję” – dodaje Samul.

Prezydent Joe Biden przed 18.00 w środę, 22 lutego opuścił Polskę, jego wylot został pokazany w trakcie wywiadu Konrada Piaseckiego z prezydentem Andrzejem Dudą. Na antenie TVN24 po raz pierwszy skomentował wizytę Bidena.

CNN w TVN24, TVN24 w CNN

Do Warszawy przyjechali korespondenci z całego świata, w tym dziennikarze stacji CNN, która także należy do grupy medialnej Warner Bros. Discovery. Stacja dzieliła się informacjami i możliwościami technologicznymi. Reporterzy TVN24 pojawiają się na antenie CNN i na odwrót. Wśród korespondentów CNN była Christiane Amanpour, 14-krotna zdobywczyni nagrody Emmy, uznana przez magazyn „Forbes” za jedną ze 100 najbardziej wpływowych kobiet na świecie. W Warszawie z bliska przyglądała się podróży amerykańskiego prezydenta.

Widzowie TVN24 mogli śledzić każdy ruch amerykańskiego prezydenta dzięki dziesiątkom kamer rozstawionych, m.in. na trasie przejazdu Joe Bidena po Warszawie. Te same zdjęcia mogli zobaczyć na żywo też widzowie CNN. Na antenie CNN pojawiają się też dziennikarze TVN24. Michał Sznajder w łączeniu na żywo opowiadał o reakcji na przemówienie Joe Bidena w Warszawie oraz polskich planach pomocy Ukrainie.

Komentarze

Powiązane

20.09.23, 17:30
| telewizja / VOD » informacje
Love me or Leave me. Kochaj albo rzuć. Premiera formatu w TVP HD
W czwartek, 28 września br. o godz. 21:25 w TVP HD odbędzie się premiera reality show „Love me or leave me. Kochaj albo rzuć”. W programie osiem zakochanych par, które wkrótce staną na ślubnym kobiercu, sprawdzi, czy ich związki są dobrze
dobrane.
20.09.23, 13:29
| telewizja / VOD » informacje
Bogdan Łazuka i Michał Milowicz gospodarzami programu Och! Kabaret w Kino Polska
W październiku br. Kino Polska zaprezentuje kolejną odsłonę swojego rozrywkowego show pod nowym tytułem „Och! Kabaret”. Program poprowadzi duet – Bogdan Łazuka i Michał Milowicz. 
20.09.23, 11:00
| telewizja / VOD » informacje
TVP ogłosiła nominacje do nagród III Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego & Forum Heart of Europe
Telewizja Polska ogłosiła listę nominacji do nagród III Międzynarodowego Festiwalu Telewizyjnego & Forum Heart of Europe. Najlepsze produkcje, zgłoszone przez nadawców publicznych z 14 krajów regionu, zostały wybrane przez jury złożone z międzynarodowych ekspertów branży TV.
20.09.23, 06:30
| telewizja / VOD » informacje
KPOP NATION święto muzyki K-POP na żywo tylko w serwisie VOD.pl
23 września br. na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się koncert "KPOP NATION" dedykowany fanom K-POPu. Wydarzenie będzie transmitowane na VOD.pl. Podczas koncertu wystąpią najpopularniejsze gwiazdy tego gatunku.
19.09.23, 16:00
| telewizja / VOD » badania rynku
Finał Mistrzostw Europy siatkarzy chętnie oglądany w TVP i Polsacie Sport
Finałowy mecz reprezentacji Polski z Włochami w siatkówce mężczyzn w ramach Mistrzostw Europy był chętnie oglądany zarówno na antenach Telewizji Polskiej jak i w Polsacie Sport.
19.09.23, 09:26
| telewizja / VOD » informacje
48. Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni na antenie TVP Kultura
W Konkursie Głównym 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni znalazło się pięć koprodukcji Telewizji Polskiej. O Złote i Srebrne Lwy powalczą: „Figurant” Roberta Glińskiego, „Raport Pileckiego” Krzysztofa Łukaszewicza, „Święty” Sebastiana Buttnego, „Fin del Mundo?” Piotra Dumały oraz „Kos” Pawła Maślony.
18.09.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Spotkania Rakowa Częstochowa i Legii Warszawa w TVP Sport
Telewizja Polska nabyła prawa do transmisji wszystkich spotkań Rakowa Częstochowa i Legii Warszawa rozgrywanych w fazach grupowych Ligi Europy oraz Ligi Konferencji Europy.
16.09.23, 18:00
| telewizja / VOD » informacje
Czysta Polska zaczyna się w Twoim domu. Nowa odsłona kampanii społecznej Stowarzyszenia Program Czysta Polska w Polsacie
Od 1 września br. widzowie kanałów nadawanych przez Telewizję Polsat mogą oglądać nowe spoty Stowarzyszenia Program Czysta Polska powstałe w ramach kampanii społecznej „Czysta Polska zaczyna się w Twoim domu”. 
15.09.23, 19:30
| telewizja / VOD » informacje
Razem dla bezpiecznych granic. Telewizja Polska organizuje koncert w Suwałkach
W niedzielę, 17 września br., w rocznicę agresji sowieckiej na Polskę, TVP zorganizuje koncert „Razem dla bezpiecznych granic”, który odbędzie się w Suwałkach. W koncercie udział wezmą, m.in. Krzysztof Cugowski, Natasza Urbańska, Viki Gabor i Łukasz Drapała.
15.09.23, 18:00
| telewizja / VOD » informacje
Dokument Pisklaki Lidii Dudy nominowany w konkursue Prix Italia 2023
Koprodukcja Telewizji Polskiej pt. „Pisklaki” w reż. Lidii Dudy została nominowana do nagrody w konkursie Prix Italia 2023 w kategorii Telewizyjny Film Dokumentalny (TV Documentary). Nagrody Prix Italia przyznawane twórcom radia, telewizji i internetu należą do najstarszych i najbardziej prestiżowych branżowych wyróżnień w Europie.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Animator Kultury w obszarze czytelnictwa

Biblioteka publiczna w Dzielnicy Bemowo m.st.Warszawy | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Komunikacji

Muzeum Sztuki w Łodzi | Łódź

Przejdź do oferty
Konkursy
do 20.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 18.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 14.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.