06.03.23, 08:42

Instytut Jagielloński uruchamia platformę Jagielloński Research

Strona internetowa nowej platformy IJ, fot.: materiały prasowe

Instytut Jagielloński, ośrodek analityczny specjalizujący się w zagadnieniach energetyki i gospodarki, uruchamia nową platformę analityczną. Jagielloński Research zawiera dane, które mają byćaktualizowane kilka razy dziennie i wzbogacone o wizualizacje i interaktywne wskaźniki.

Liderzy świata biznesu i polityki potrzebują nie tylko dostępu do najnowszych danych, ale także rzetelnej analizy. To szczególnie istotne w obecnym kontekście geopolitycznym i ekonomicznym, czyli warunkach wojny w Ukrainie i szalejącej inflacji. Wierzymy, że fundamentem podejmowania lepszych decyzji jest wysokiej jakości analityka nakierowana na dogłębne zrozumienie zjawisk, ich przyczyn oraz wzajemnych powiązań” – mówi Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego.

Platformę tworzą analitycy Instytutu Jagiellońskiego, specjalizujący się w obszarze energetyki i gospodarki. Flagowym projektem zespołu jest cykliczny raport „Energetyka w liczbach”, zawierający dane i analizy związane z najważniejszymi wskaźnikami sektora energetycznego w Polsce.

Decyzja o uruchomieniu nowej platformy to odpowiedź na potrzeby ekspertów z rynku. Zaczęliśmy od publikacji cyklicznego raportu „Energetyka w liczbach” i prostych zestawień na Twitterze. Okazało się, że to naszym odbiorcom nie wystarcza – potrzebują szerszych analiz, które jednocześnie będą jak najbardziej aktualne i wiarygodne. Uznaliśmy, że nikt nie zrobi tego lepiej niż nasi analitycy. Zaczęliśmy od energetyki, ale będziemy na bieżąco rozbudowywać platformę o kolejne wskaźniki ze strategicznych obszarów dla polskiej gospodarki” – dodaje Kamil Moskwik, pomysłodawca Jagielloński Research i członek zarządu Instytutu Jagiellońskiego.

Jagielloński Research będzie prezentować dane aktualizowane kilka razy dziennie. Wizualizacje danych i wskaźników są interaktywne, co ma pozwolić na dostosowanie analiz pod indywidualne potrzeby. Struktura portalu została tak zaplanowana, żeby każdy użytkownik był w stanie w prosty znaleźć interesujące go materiały. Każdy blok tematyczny zawiera wyjaśnienia pozwalające zrozumieć dane i reprezentowane przez nie zjawiska, dzięki czemu treści są łatwo przyswajalne także dla osób które nie są ekspertami w danych sektorze.

Czym zajmuje się Instytut Jagielloński?

Instytut Jagielloński to niezależny ośrodek analityczny, centrum wymiany poglądów i budowania strategii, specjalizujący w zagadnieniach energetyki i gospodarki. Jest wydawcą portali Biznes Alert oraz 3 Seas Europe, a także platformy analitycznej Jagielloński Research.

Komentarze

Powiązane

31.05.23, 09:59
| internet » informacje
Kampania Onetu #TataWdomu
Onet rusza z nową kampanią #TataWdomu, której celem jest zachęcenie ojców do korzystania z urlopów rodzicielskich. Partnerami projektu są UN Global Compact oraz Fundacja Share The Care. #TataWdomu jest kontynuacją działań związanych z wyrównywaniem szans kobiet w Polsce.
30.05.23, 15:00
| internet » ludzie
Zmiany w strukturze Wirtualnej Polski. Jacek Amsterdamski w Zespole Zarządzającym WP Media
Jacek Amsterdamski dołączy do Zespołu Zarządzającego WP Media, obejmując stanowisko VP Product & TV. Z kolei Marcin Malicki ma skupić się na rozwoju usług subskrypcyjnych jako VP of Subscription Products. Do zmian dojdzie również w strukturze redakcji, które będą obowiązywać od 1 czerwca br.
24.05.23, 16:30
| internet » informacje
Oskarżam. Gazeta.pl uruchamia nowy cykl kryminalny
Ruszył nowy cykl kryminalny portalu Gazeta.pl „Oskarżam. W nowym projekcie będą prezentowane reportaże dotyczące, m.in. mafii czy zbrodni z lat 90. Teksty będą przygotowywać, m.in. dziennikarka kryminalna Helena Kowalik, autorka książek Hanna Dobrowolska, a także Marcin Kozłowski oraz inni dziennikarze i dziennikarki Gazeta.pl.
24.05.23, 12:52
| internet » informacje
Shownews.pl. Nowy portal rozrywkowy Polska Press Grupy
Na rynku internetowym debiutuje serwis Shownews.pl (Polska Press Grupa), który ma prezentować informacje ze świata polskich i zagranicznych gwiazd, plotki, skandale, ekskluzywne wywiady i video.
24.05.23, 06:30
| internet » informacje
Grupa WP w I kwartale 2023 r. miała ponad 310 mln zł przychodów
Wirtualna Polska Holding S.A. w I kwartale 2023 r. zwiększyła przychody o prawie 47 proc. w porównaniu do 2022 r.
23.05.23, 13:08
| prasa » informacje | internet » informacje
Tygodnik Angora uruchomił portal Angora24.pl
Tygodnik „Angora” rozszerza swoje portfolio. Wydawnictwo uruchomiło portal Angora24.pl. Układ nowej strony ma nawiązywać do papierowego odpowiednika.
22.05.23, 06:30
| prasa » ludzie | internet » ludzie
Marzena Tabor przechodzi do Rzeczpospolitej. Zostanie szefową redakcji online
1 czerwca br. Marzena Tabor obejmie stanowisko szefowej redakcji online „Rzeczpospolitej”. Będzie odpowiedzialna za rozbudowę i zarządzanie redakcją internetową rp.pl.
15.05.23, 07:30
| internet » informacje | reklama & PR » informacje
LifeTube Labels pomoże twórcom dzielić przychody
Sieć partnerska LifeTube będzie oferowała influencerom tworzenie własnych produktów i usług. W tym celu powstał dział LifeTube Labels, na którego czele stanął Adam Romanowski.
13.05.23, 16:48
| internet » informacje
Allegro zadebiutowało w Czechach
Start allegro.cz rozpoczyna nowy etap ekspansji platformy i jej partnerów w regionie. Kupujący z Czech mogą korzystać z allegro.cz - lokalnej odsłony Allegro.
12.05.23, 13:30
| internet » informacje
Ruszyła nowa sekcja tematyczna w serwisie Onet Kobieta
Onet rozszerzył swoją ofertę o nową sekcję Onet Rodzina, poświęconą tematyce rodziny, rodzicielstwa oraz relacji z seniorami, która nie skupia się jedynie na opiece nad wnukami.
Subskrybuj RSS działu internet: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji czasopism naukowych

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 02.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.