12.03.23, 09:00

#MyFreedomDay 2023. CNN w walce ze współczesnym niewolnictwem

Akcja #MyFreedomDay zorganizowana przez CNN, fot.:materiały prasowe

Po raz siódmy powraca #MyFreedomDay – jednodniowa akcja CNN w mediach społecznościowych, która ma na celu podniesienie świadomości na temat współczesnego niewolnictwa. Głównym motywem tegorocznej edycji jest hasło „Know the signs” wzywające uczniów i społeczności na całym świecie do „rozpoznania przejawów” współczesnego niewolnictwa, co może pomóc wykrywać i zwalczać handel ludźmi w ich otoczeniu. Finał akcji odbędzie się w czwartek, 16 marca br.

Tysiące uczniów z ponad 100 krajów całego świata, którzy w tym roku wezmą udział w wydarzeniu CNN, zorganizują, m.in. dyskusje online, kluby książki, wystawy sztuki, kampanie wideo czy występy muzyczne na żywo. Relacje korespondentów z #MyFreedomDay ze szkół w Atlancie, Hong Kongu, Londynie i innych miejsc na całym świecie będą nadawane na antenie CNN International przez cały dzień. Dziennikarze CNN przedstawią również niezwykłe historie osób z Boliwii, Kambodży czy San Diego w Kalifornii, które ocalały z handlu ludźmi.

W sobotę, 18 marca br. CNN International wyemituje film pt. „Fighting for Mercy: A CNN Freedom Project Documentary”. Dokument przedstawia losy Mercy Esther, która w wieku zaledwie ośmiu lat została porwana ze swojej wioski w Tanzanii i zmuszona do bycia służącą w odległym mieście. Jako 16-latka podjęła brawurową próbę ucieczki, by odnaleźć rodzinę i odzyskać swoje dawne życie. CNN Freedom Project, we współpracy z Kulczyk Foundation, bada ten powszechny w Tanzanii problem i przedstawia historię odważnej tanzańskiej kobiety, która sama przeżyła niewolę. Bohaterka filmu poświęciła swoje życie ratowaniu dziewczynek oraz walce o zmianę mentalności ludzi, którzy pozwolili, aby takie nadużycia stały się częścią tamtejszej kultury.

Na stronie akcji będzie można znaleźć interaktywne treści, które pomogą rozpoznać przejawy współczesnego niewolnictwa we wszystkich jego postaciach oraz posłużą jako narzędzia edukacyjne nie tylko dla uczniów, ale także dla pozostałych odbiorców. Ponadto CNN zachęca młodzież do dzielenia się swoimi odpowiedziami na pytanie „Co oznacza dla Ciebie wolność?”. Odpowiedzi oznaczone hashtagiem #MyFreedomDay również zostaną zaprezentowane na stronie.

Reportaże, artykuły i dokumenty

W ramach CNN Freedom Project stacja produkuje reportaże, artykuły i filmy dokumentalne na temat handlu ludźmi we wszystkich jego postaciach - od osób trzymanych w niewoli za długi w Indiach, przez grupy oferujące usługi seksualne w Południowej Kalifornii, po afrykańskich niewolników na pustyni Synaj. Od momentu uruchomienia projektu w 2011 r., CNN Freedom Project jest jedną z najczęściej nagradzanych i najlepiej widocznych inicjatyw na antenie CNN International. Zespół CNN Freedom Project wyprodukował ponad 1000 reportaży śledczych na temat współczesnego niewolnictwa i jego przejawów na pięciu kontynentach. Według różnych organizacji NGO, dzięki reportażom CNN Freedom Project udało się m.in. wpłynąć na zmiany w prawie i przepisach korporacyjnych, ponad 1000 ofiar traffickingu otrzymało pomoc, a organizacje zajmujące się przeciwdziałaniem handlu ludźmi zebrały ponad 24 mln dolarów darowizn. 

Komentarze

Powiązane

01.06.23, 20:28
| telewizja / VOD » informacje
Demaskatorzy w TVP INFO. Wojciech Mucha i Wojciech Pokora gospodarzami formatu
Do ramówki TVP INFO trafił nowy program „Demaskatorzy”, mający przybliżać widzom specyfikę dezinformacji, jaka obecna jest w infosferze za sprawą aktywności aktorów państwowych (Rosja, Białoruś, Chiny i inne) oraz niepaństwowych (grupy cyberterrorystyczne, siatki trolli, przestępcy, praknsterzy).
01.06.23, 16:00
| telewizja / VOD » informacje
Maciej Zakliczyński zastąpi Krzysztofa Krisa Adamskiego w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo
Do najnowszego XIX sezonu muzycznego show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” (Polsat) dołączy choreograf Maciej Zakliczyński, który przygotowywał tancerzy do występów w programie „Dancing with the Stars – Taniec z Gwiazdami”.
01.06.23, 12:03
| telewizja / VOD » informacje
Dzień Dziecka w TVN. Specjalna oprawa kanału oraz zbiórka funduszy na akcję #zdrowiewgłowie Fundacji TVN
1 czerwca br., stacja TVN dedykuje antenę dzieciom. Na ten dzień stacja będzie korzystać z oprawy graficznej stworzonej z dziecięcych rysunków. Na antenie pojawią się specjalne wydania programów.
01.06.23, 10:48
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Dorota Bawołek poprowadzi program Onet Europa
W czwartek, 1 czerwca br. o godz. 15:00, na stronie głównej Onet.pl ukaże się premierowy odcinek programu „Onet Europa”, którego autorką jest dziennikarka Dorota Bawołek.
30.05.23, 16:00
| telewizja / VOD » informacje
TVP przygotowała ofertę dla organizatorów pokazów publicznych Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023
Biuro Sprzedaży i Współpracy Międzynarodowej wychodzi z kolejną ofertą dla organizatorów pokazów publicznych. Tym razem nadawca publiczny umożliwia uzyskanie zgody sygnałowej dla organizatorów pokazów Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023.
30.05.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Kabaretowa Noc Pod Gwiazdami po raz pierwszy w Telewizji WP
Tegoroczna gala „Kabaretowa Noc Pod Gwiazdami w Lidzbarku Warmińskim” będzie po raz pierwszy transmitowana na żywo na antenie Telewizji WP.
29.05.23, 10:48
| telewizja / VOD » informacje
26. edycja Telekamer magazynu Tele Tydzień. Wśród laureatów Wojcecj Bojanowski i Nasz Nowy Dom
Magazyn Tele Tydzień po raz 26. ogłosił wyniki plebiscytu Telekamery Tele Tygodnia, podczas Gali, która odbyła się 25 maja 2023 r. w Teatrze Capitol. Wydarzenie transmitowała na żywo TV Puls.
29.05.23, 09:46
| telewizja / VOD » informacje
Siatkarska Liga Mistrzów i Europejskie Puchary do 2029 r. w Polsacie Sport
Telewizja Polsat przedłużyła prawa do transmitowania Europejskich Pucharów do sezonu 2028/2029. Umowa obejmuje Ligę Mistrzów CEV, Puchar CEV oraz Challenge Cup.
28.05.23, 22:28
| telewizja / VOD » informacje
TVN24 reaguje na słowa Jarosława Kaczyńskiego i zapowiada kroki prawne
Podczas konferencji prasowej w Kopczanach, reporter TVN24 zadał pytanie Jarosławowi Kaczyńskiemu o zaufanie do ministra Mariusza Błaszczaka. Kaczyński w odpowiedzi nazwał dziennikarza stacji "przedstawicielem Kremla".
27.05.23, 18:11
| telewizja / VOD » seriale
Premiera serialu SkyShowtime Original Warszawianka już 19 czerwca
SkyShowtime ogłosiło datę premiery pierwszego polskiego serialu oryginalnego "Warszawianka". Produkcja zadebiutuje w serwisie 19 czerwca br.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Strefa Kultury Wrocław | Wrocław

Przejdź do oferty
Konkursy
do 02.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.