01.04.23, 10:05

Nexera prezentuje dane biznesowe za 2022 rok

Grafika marki Nexera - podsumowanie 2022 roku, fot.: materiały prasowe

Operator telekomunikacyjny Nexera przedstawił swoje osiągnięcia dokonane w ubiegłym roku. Wśród danych biznesowych znajdują się również informacje o działalności dobroczynnej firmy. W 2022 r. marka obchodziła swoje pięciolecie.

Pod koniec ubiegłego roku w zasięgu sieci Nexery znalazło się 500 tys. gospodarstw domowych w 4 tys. miejscowości, zlokalizowanych w czterech regionach Polski – Świętokrzyskim, Łódzkim, Regionie Kujaw z Pomorzem i Mazowszem oraz w Regionie Warmii i Mazur. Dla porównania, w 2021 r. sieć Nexery obejmowała 280 tys. gospodarstw domowych w 2,5 tys. wsi i miasteczek. Ponadto, dzięki działaniom operatora, Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE) dociera obecnie do szkół w 1850 lokalizacji. W 2022 r. wzrosła średnia prędkość oferowanych usług (download z 380 do 416 Mbps), a także liczba operatorów świadczących usługi na sieci Nexery – z 38 do 54.

W ubiegłym roku Nexera obchodziła piątą rocznicę swojej działalności. Przez ten czas hurtownik wypracował nowe standardy współpracy z detalistami oraz zrealizował złożone projekty infrastrukturalne. Do końca 2022 r. operator zbudował sieci światłowodowe za 1,5 mld zł. W połowie stycznia 2022 r. wraz z firmą Fiberhost, Nexera powołała do życia Fundację Open Allies – pierwsze w Polsce branżowe gremium rynku hurtowego. W kwietniu 2022 r. partnerzy zorganizowali pierwszą Konferencję Operatorów Hurtowych. Wydarzenie w założeniu stanowiło wstęp do otwartej dyskusji na temat roli hurtowników na rynku telekomunikacyjnym. 

Nagrody dla Nexera

Nexera i jej pracownicy co roku są laureatami nagród i wyróżnień. W maju ubiegłego roku za aktywne przyczynienie się do przyspieszenia rozwoju sieci światłowodowej w Europie Prezes Zarządu NEXERY Jacek Wiśniewski został uhonorowany Nagrodą FTTH Individual Award 2022 przyznawaną przez elitarną branżową organizację FTTH Council Europe. W 2022 r. firma odnowiła też certyfikację godła promocyjnego „Teraz Polska”, a za wdrożenie Chatbota i Voicebota, narzędzi do komunikacji z mieszkańcami, operator otrzymał wyróżnienie w konkursie Mocarze HiperAutomatyzacji. Działania prośrodowiskowe firmy zostały potwierdzone certyfikatem Ekologiczna Firma 2022.

Od początku działalności operator wspiera i włącza się w liczne akcje pomocowe. W ramach oddolnego projektu NEXERA Heroes wyposażeni w krokomierze pracownicy firmy przeliczają przebyty w ciągu roku dystans na konkretne kwoty, które w każdym kwartale zostają przeznaczone na wsparcie lokalnych inicjatyw dobroczynnych. Tylko w 2022 r. firma dofinansowała kilkanaście regionalnych organizacji pomocowych i charytatywnych (m.in.: Toruński Sztab Pomocy Ukrainie, Salezjańską Fundację Misyjną „Don Bosco”, Szkołę Podstawową w Wiatrowcu oraz Stowarzyszenie Amazonek Łask-Kolumna). Dofinansowanie Nexery objęło projekty o charakterze edukacyjnym, ekologicznym, sportowym i prospołecznym, a łączna suma środków przekazana potrzebującym z tego tytułu przekroczyła 240 tys. zł.

Realizacja strategicznych planów bez zmian

Echa wciąż nieodległej pandemii i konflikt zbrojny za wschodnią granicą od jakiegoś czasu stanowią stały kontekst biznesowej rzeczywistości - również na rynku telko. Niestabilne otoczenie nie wpłynęło jednak na realizację strategicznych planów Nexery, która w ubiegłym roku rozszerzyła zasięg swojej infrastruktury, również poprzez akwizycje sieci od lokalnych ISP. Sprawna budowa infrastruktury światłowodowej pozostaje dominantą tegorocznej strategii operatora. W najbliższym roku hurtownik skoncentruje się również na działaniach mających na celu zwiększenie saturacji sieci usługami BSA.

Czym zajmuje sie Nexera?

Nexera to pierwszy w Polsce wyłącznie hurtowy operator telekomunikacyjny o dużej skali, rozwijający światłowodową sieć dostępową (NGA) o wysokiej przepustowości (min. 100 Mb/s). Udziałowcami Nexery są firmy od lat działające na globalnym rynku telekomunikacyjnym: Infracapital oraz Nokia.

Komentarze

Powiązane

17.05.23, 22:00
| biznes i technologie » informacje
Umowa kredytowa Grupy Polsat Plus z konsorcjum instytucji finansowych
Grupa Polsat Plus zawarła z konsorcjum polskich i zagranicznych instytucji finansowych umowy kredytów, które zostaną przeznaczone na projekty inwestycyjne, spłatę całości zadłużenia z poprzednich kredytów oraz finansowanie ogólnych potrzeb korporacyjnych.
03.05.23, 21:00
| biznes i technologie » informacje
Nowe kierownictwo Rady i Zarząd PIIT
19 kwietnia 2023 r., na posiedzeniu Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji wybrano nowe kierownictwo rady i wiceprezesów zarządu organizacji w kadencji 2023-2026.
03.05.23, 16:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » informacje
Jan Woźnica zaprojektował zestaw LEGO Ideas Opowieści z czasów wyścigu kosmicznego
5 maja br. w sprzedaży pojawi się pierwszy zestaw LEGO Ideas zaprojektowany przez polskiego fana – Jana Woźnicę.
02.05.23, 13:06
| biznes i technologie » informacje | reklama & PR » informacje
O la la! Intermarché wprowadza markę parasolową
Sieć sklepów Intermarché wprowadza markę parasolową O la la!. Zastąpi ona szereg francuskich marek takich jak Saint Eloi, Bouton d’Or czy Reva. Jak podkreśla firma, to zmiana wywołana nową strategii w obrębie marek własnych.
01.05.23, 17:00
| biznes i technologie » informacje
InPost ma już w Polsce 20 000 urządzeń Paczkomat
Liczba skrytek przekroczyła 3 miliony. InPost, platforma dostawcza dla e-commerce w Europie, zrealizował kolejny krok w rozwoju sieci w Polsce.
30.04.23, 21:00
| biznes i technologie » informacje
Activlab nowym klientem Initiative
Agencja mediowa Initiative (IPG Mediabrands) rozpoczęła współpracę z firmą Activlab – producentem odżywek i suplementów diety dla sportowców i osób aktywnych fizycznie.
28.04.23, 17:00
| biznes i technologie » informacje
Pure City zainstalowało kolejne ekoelektrostacje
Pure City, operator zielonej sieci nośników cyfrowej reklamy zewnętrznej, będących jednocześnie stacjami ładowania pojazdów elektrycznych, zainstalował kolejne ekoelektrostacje. Zielona sieć powiększyła się o nowe nośniki w Nowym Targu, Myślenicach oraz Warszawie.
28.04.23, 08:30
| biznes i technologie » informacje
Łukasz Skawiński Dyrektorem Departamentu Advertising Product & Platforms w Ringier Axel Springer Polska
Z początkiem maja br. Łukasz Skawiński obejmie stanowisko Dyrektora Departamentu Advertising Product & Platforms, odpowiedzialnego za całe portfolio produktów reklamowych Ringier Axel Springer Polska. 
25.04.23, 07:30
| biznes i technologie » informacje
Radosław Dobrołęcki dołącza do zespołu PayEye
Radosław Dobrołęcki dołączył do zespołu PayEye. Objął stanowisko Chief Commercial Officer i będzie odpowiedzialny za rozwój płatności e-payeye w e-commerce.
21.04.23, 15:45
| biznes i technologie » informacje
Radar konsumencki kwiecień: Stabilizacja nastrojów konsumenckich
Kwietniowe badanie optymizmu konsumenckiego „Radar konsumencki” ARC Rynek i Opinia pokazuje, że nastroje konsumenckie się ustabilizowały, zarówno w obszarze optymizmu, planowanych zakupów, oceny jakości życia czy gospodarki jak i w obszarze zatrudnienia.
Subskrybuj RSS działu biznes i technologie: rss
Oferty pracy

Specjalista ds. promocji czasopism naukowych

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji

Strefa Kultury Wrocław | Wrocław

Przejdź do oferty

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 02.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.