14.03.23, 20:18

Kolejna edycja Co Jest Grane Festival odbędzie się w czerwcu w Warszawie

Grafika festiwalu Co Jest Grane Festival, fot.: materiały prasowe

Co Jest Grane Festival odbędzie się w dniach 16 i 17 czerwca br. w Ośrodku Wawelska w Warszawie. Na scenie festiwalu wystąpią m.in. Nosowska, Margaret, Mrozu, Rubens i Tymek.

Topowe artystki i artyści, ponad 10 koncertów w ciągu dwóch dni, piknikowa atmosfera, festiwalowe spotkania i rozmowy, moc atrakcji dla rodzin z dziećmi, a także to, co nieodłącznie kojarzy się z festiwalami, czyli foodtracki z kuchnią z całego świata – to tylko wybrane atrakcje tegorocznej edycji Co Jest Grane Festival & Women’s Voices Kolektyw. Impreza odbędzie się w dniach 16 i 17 czerwca 2023 r. w parku na terenie Ośrodka Wawelska (dawna Skra) przy ul. Wawelskiej 5 w Warszawie. Miejski festiwal także i w tym roku zakręci się wokół kobiet - każdego dnia festiwalu na scenie pojawi się grupa artystek jako kolektyw Women’s Voices. 

Tegoroczny Co Jest Grane Festival odbędzie się na terenie dawnej Skry, a obecnie Ośrodka Wawelska Aktywnej Warszawy. Miejsce, przez lata niszczone i zaniedbywane, zostało w 2021 r. odzyskane przez m.st. Warszawa i wkrótce zostanie poddane całkowitej rewitalizacji. Położony na granicy trzech dzielnic, na ponad 20 hektarach przepięknych, historycznych terenów Warszawy w piątek i sobotę 16 i 17 czerwca stanie się przestrzenią, w której wybrzmi polska muzyka. 

Organizatorzy imprezy ogłosili już pierwszą piątkę artystów i artystek, którzy pojawią się w programie tegorocznego Co Jest Grane Festival, a są nimi: Nosowska, Margaret, Mrozu, Rubens i Tymek.

Podobnie jak w zeszłym roku, na Co Jest Grane Festival znowu zagości specjalny projekt muzyczny w wykonaniu Kolektywu Women’s Voices pod przewodnictwem Pauliny Przybysz. Każdego festiwalowego dnia w programie pojawi się koncert, w ramach którego zaprezentuje się eklektyczna kobieca reprezentacja rodzimej sceny - zaśpiewa i zjednoczy się w imię wolności kobiet do bycia sobą. Artystki, które na co dzień chadzają różnymi muzycznymi szlakami, staną na jednej scenie pod czujnym okiem spiritus movens całego przedsięwzięcia - dyrektorki artystycznej Pauliny Przybysz, która w duchu siostrzeństwa kolejny raz zaprosi uczestników imprezy na niebanalną muzyczna podróż. Co Jest Grane Festival 2023 będzie też jak zawsze strefą spotkań z artystkami, które pod hasłem „Be Shero” porozmawiają o siostrzeństwie.  

Przekaz festiwalu może być jeszcze głośniejszy, bo z muzyką łączy się moda. Marka Answear.LAB kolejny raz dołącza do Festiwalu, aby wspólnie z polskimi artystami zabrać głos w ważnych dla kobiet sprawach. Answear.LAB to marka tworzona przez kobiety dla kobiet. Od początku swojego istnienia, inicjuje, współtworzy i promuje projekty, które niosą za sobą realne wsparcie dla kobiet na całym świecie. Limitowane kolekcje marki zawsze nawiązują do haseł odnoszących się do idei dotyczących kobiet i wyzwań przed którymi stają.  

Co więcej będzie się działo?

W przerwach między koncertami i spotkaniami festiwalowicze obowiązkowo muszą spróbować przepysznych kulinariów serwowanych z foodtrucków oraz odwiedzić pozostałe strefy festiwalu, jak moda, beauty czy family, gdzie czekać na nich będzie mnóstwo atrakcji -  w tym dla tych najmłodszych uczestników i uczestniczek imprezy. 

Organizatorem wydarzenia jest Agora S.A. Partnerami festiwalu są: Miasto Stołeczne Warszawa i Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa. Partner głównym jest Answear.Lab, sponsorem wydarzenia jest Perła Browary Lubelskie. Partnerem merytorycznym zostało Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. 

Bilety będzie można kupić od 14 marca 2023 r. na stronach: Going.pl, eBilet.pl, Empik Bilety, Biletomat i kicket.com. Dzieci do lat 5 wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie, a od 6. do 12. roku życia - na bilet ulgowy za 50 proc. ceny. 

Komentarze

Powiązane

04.05.24, 20:00
| kultura » informacje
Alior Bank mecenasem Festiwalu Wodecki Twist
Alior Bank został partnerem strategicznym oraz mecenasem Festiwalu WODECKI TWIST. Wydarzenie organizowane siódmy rok z rzędu stanowi hołd dla twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Tegoroczna edycja odbędzie się 7 i 8 czerwca br. w ICE Kraków.
26.04.24, 16:15
| kultura » muzyka
Yeat i The Prodigy na Orange Warsaw Festival 2024
Yeat, jeden z najbardziej rozpoznawalnych raperów na świecie, oraz The Prodigy, legenda muzyki elektronicznej, będą głównymi gwiazdami pierwszego dnia festiwalu Orange Warsaw Festival 2024.
12.04.24, 20:45
| kultura » informacje
Filip Pobocha przeszedł do SBM Label przeszedł do SBM Label
Na początku marca br. do zespołu wytwórni muzycznej SBM Label dołączył Filip Pobocha i objął stanowisko Label Director. Pobocha będzie odpowiedzialny za kierunek artystyczny i działania operacyjne wytwórni.
12.04.24, 15:12
| kultura » informacje
Helios pierwszą siecią kinową w Polsce z energią z odnawialnych źródeł
Sieć kin Helios, należąca do Grupy Agora, podpisała z firmą Respect Energy strategiczną umowę dotyczącą dostarczania zielonej energii do multipleksów Helios. Dzięki tej współpracy ponad połowa kin sieci jest zasilana przez odnawialne źródła energii, co pozwala zmniejszyć emisję CO2 aż o 10 761 104 kg rocznie.
12.04.24, 13:00
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Warner Bros Discovery oraz Mennica Gdańska wprowadzają na rynek kolekcjonerskie monety „Rick and Morty”
9 kwietnia br. swoją premierę miała moneta kolekcjonerska, która powstała dzięki współpracy Mennicy Gdańskiej z Warner Bros Discovery Global Consumer Products. W ramach umowy licencyjnej, Mennica Gdańska wprowadza na rynek numizmat z bohaterami animowanego serialu komediowego “Rick i Morty”.
10.04.24, 13:50
| telewizja / VOD » informacje | kultura » muzyka
Bo źródło wciąż bije… Koncert poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w TVP1
W środę, 10 kwietnia br. o godz. 21:10 w TVP1 zostanie wyemitowany koncert „Bo źródło wciąż bije…” poświęcony pamięci Jacka Kaczmarskiego w 20. rocznicę jego śmierci. W repertuarze znajdą się słynne utwory artysty w interpretacji, m.in.: Jacka Wójcickiego, Katarzyny Dąbrowskiej, Janusza Radka, Krzysztofa Iwaneczki czy Krzysztofa Szczepaniaka. Koncert zrealizowano w industrialnych wnętrzach Stoczni Gdańskiej.
05.04.24, 20:00
| kultura » informacje
Margaret i Organek gwiazdami Co jest Grane Festival
Co jest Grane Festival 14 i 15 czerwca 2024 r. wypełni muzyką i atrakcjami Park przy Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Wśród wykonawców znajdą się m.in.: Margaret, Organek, Natalia Przybysz, Zalewski, The Dumplings, Błażej Król, Daria ze Śląska i duet Smolik//Kev Fox.
05.04.24, 17:12
| kultura » książki
10 książek w finale Nagrody Ryszarda Kapuścińskiego
Siedem polskich książek oraz trzy przetłumaczone z języków obcych ma w tym roku szansę na Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego. Finał jubileuszowej, 15. edycji konkursu odbędzie się pod koniec maja br. Jego organizatorami są Miasto Stołeczne Warszawa oraz redakcja „Gazety Wyborczej”. 
27.03.24, 19:04
| radio » informacje | telewizja / VOD » informacje | kultura » teatr
Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry powraca do Sopotu
27 marca br. w Sopocie odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca XXIII Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry”. Wydarzenie jest konkursem słuchowisk radiowych i spektakli telewizyjnych, które miały premierę w roku poprzedzającym daną edycję. Sopot będzie gospodarzem tegorocznego wydarzenia.
13.03.24, 14:07
| radio » informacje | kultura » informacje
Mirosław Baka Człowieka Roku. MocArty 2023 wręczone
W warszawskim Muzeum POLIN odbyła się uroczysta gala, w trakcie której przyznano MocArty 2023 – nagrody radia RMF Classic. Statuetki wręczono w czterech kategoriach, dodatkowo redakcja stacji przyznała jedną nagrodę specjalną.
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy