14.03.23, 20:18

Kolejna edycja Co Jest Grane Festival odbędzie się w czerwcu w Warszawie

Grafika festiwalu Co Jest Grane Festival, fot.: materiały prasowe

Co Jest Grane Festival odbędzie się w dniach 16 i 17 czerwca br. w Ośrodku Wawelska w Warszawie. Na scenie festiwalu wystąpią m.in. Nosowska, Margaret, Mrozu, Rubens i Tymek.

Topowe artystki i artyści, ponad 10 koncertów w ciągu dwóch dni, piknikowa atmosfera, festiwalowe spotkania i rozmowy, moc atrakcji dla rodzin z dziećmi, a także to, co nieodłącznie kojarzy się z festiwalami, czyli foodtracki z kuchnią z całego świata – to tylko wybrane atrakcje tegorocznej edycji Co Jest Grane Festival & Women’s Voices Kolektyw. Impreza odbędzie się w dniach 16 i 17 czerwca 2023 r. w parku na terenie Ośrodka Wawelska (dawna Skra) przy ul. Wawelskiej 5 w Warszawie. Miejski festiwal także i w tym roku zakręci się wokół kobiet - każdego dnia festiwalu na scenie pojawi się grupa artystek jako kolektyw Women’s Voices. 

Tegoroczny Co Jest Grane Festival odbędzie się na terenie dawnej Skry, a obecnie Ośrodka Wawelska Aktywnej Warszawy. Miejsce, przez lata niszczone i zaniedbywane, zostało w 2021 r. odzyskane przez m.st. Warszawa i wkrótce zostanie poddane całkowitej rewitalizacji. Położony na granicy trzech dzielnic, na ponad 20 hektarach przepięknych, historycznych terenów Warszawy w piątek i sobotę 16 i 17 czerwca stanie się przestrzenią, w której wybrzmi polska muzyka. 

Organizatorzy imprezy ogłosili już pierwszą piątkę artystów i artystek, którzy pojawią się w programie tegorocznego Co Jest Grane Festival, a są nimi: Nosowska, Margaret, Mrozu, Rubens i Tymek.

Podobnie jak w zeszłym roku, na Co Jest Grane Festival znowu zagości specjalny projekt muzyczny w wykonaniu Kolektywu Women’s Voices pod przewodnictwem Pauliny Przybysz. Każdego festiwalowego dnia w programie pojawi się koncert, w ramach którego zaprezentuje się eklektyczna kobieca reprezentacja rodzimej sceny - zaśpiewa i zjednoczy się w imię wolności kobiet do bycia sobą. Artystki, które na co dzień chadzają różnymi muzycznymi szlakami, staną na jednej scenie pod czujnym okiem spiritus movens całego przedsięwzięcia - dyrektorki artystycznej Pauliny Przybysz, która w duchu siostrzeństwa kolejny raz zaprosi uczestników imprezy na niebanalną muzyczna podróż. Co Jest Grane Festival 2023 będzie też jak zawsze strefą spotkań z artystkami, które pod hasłem „Be Shero” porozmawiają o siostrzeństwie.  

Przekaz festiwalu może być jeszcze głośniejszy, bo z muzyką łączy się moda. Marka Answear.LAB kolejny raz dołącza do Festiwalu, aby wspólnie z polskimi artystami zabrać głos w ważnych dla kobiet sprawach. Answear.LAB to marka tworzona przez kobiety dla kobiet. Od początku swojego istnienia, inicjuje, współtworzy i promuje projekty, które niosą za sobą realne wsparcie dla kobiet na całym świecie. Limitowane kolekcje marki zawsze nawiązują do haseł odnoszących się do idei dotyczących kobiet i wyzwań przed którymi stają.  

Co więcej będzie się działo?

W przerwach między koncertami i spotkaniami festiwalowicze obowiązkowo muszą spróbować przepysznych kulinariów serwowanych z foodtrucków oraz odwiedzić pozostałe strefy festiwalu, jak moda, beauty czy family, gdzie czekać na nich będzie mnóstwo atrakcji -  w tym dla tych najmłodszych uczestników i uczestniczek imprezy. 

Organizatorem wydarzenia jest Agora S.A. Partnerami festiwalu są: Miasto Stołeczne Warszawa i Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa. Partner głównym jest Answear.Lab, sponsorem wydarzenia jest Perła Browary Lubelskie. Partnerem merytorycznym zostało Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. 

Bilety będzie można kupić od 14 marca 2023 r. na stronach: Going.pl, eBilet.pl, Empik Bilety, Biletomat i kicket.com. Dzieci do lat 5 wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie, a od 6. do 12. roku życia - na bilet ulgowy za 50 proc. ceny. 

Komentarze

Powiązane

10.05.23, 20:26
| kultura » informacje
Ryś. Król puszczy. Portret dzikiej przyrody trafi do kin
9 maja br., w warszawskim kinie ELEKTRONIK odbył się premierowy pokaz filmu o tytule "Ryś. Król puszczy" w reżyserii Laurenta Geslina. 
03.05.23, 16:00
| biznes i technologie » informacje | kultura » informacje
Jan Woźnica zaprojektował zestaw LEGO Ideas Opowieści z czasów wyścigu kosmicznego
5 maja br. w sprzedaży pojawi się pierwszy zestaw LEGO Ideas zaprojektowany przez polskiego fana – Jana Woźnicę.
30.04.23, 17:00
| kultura » informacje
Męskie Granie 2023 prezentuje tegoroczny line-up
W tym roku odbędzie się już 14. edycja Męskiego Grania. Na dwóch scenach wydarzenia sponsorowanego przez markę Żywiec wystąpi prawie 80 polskich artystów reprezentujących odmienne konwencje, style i pokolenia.
29.04.23, 16:23
| kultura » informacje
Do line-upu RE:Rzeszów Festival dołączają: Rubens i Julia Wieniawa
10 koncertów polskich gwiazd, piknik kulinarny i strefa dla dzieci to tylko część atrakcji, które czekają na uczestników drugiej edycji RE: Rzeszów Festival. Do ogłoszonych już nazwisk takich jak Sorry Boys, Król, Bedoes 2115 oraz T.Love, dołączają właśnie Rubens i Julia Wieniawa. W tym roku festiwal odbędzie się 28 i 29 lipca BR. na Bulwarach nad Wisłokiem.
22.04.23, 21:00
| kultura » informacje
Ladies' Jazz Festival 2023 odkrywa karty
13 koncertów w osiem dni - tak zapowiada się XIX Ladies’ Jazz Festival, który odbędzie się od 16 do 24 lipca 2023 r. w Gdyni i Wejherowie.
13.04.23, 18:41
| radio » informacje | kultura » muzyka
Premiera zremasterowanych utworów Andrzeja Zauchy w Radiu Nowy Świat
W piątek, 14 kwietnia br., w audycji „Poranna Manna” Wojciech Mann zaprezentuje mniej znane i na nowo zremasterowane utwory Andrzeja Zauchy. Radio Nowy Świat jako pierwsze wyemituje piosenki, czyli muzyczne przygody Andrzeja Zauchy z lat 80, zebrane na jednej płycie „Dwa kroki w chmurach”, której sprzedaż ruszy 22 kwietnia br.
12.04.23, 21:15
| kultura » muzyka
Ruszyła sprzedaż biletów na Męskie Granie 2023
Trasa festiwalowa Męskie Granie powraca. W ramach 14. edycji, projekt sponsorowany przez markę Żywiec, zawita do Szczecina, Poznania, Warszawy, Gdańska, Krakowa, Wrocławia i Żywca. Przedsprzedaż biletów dla posiadaczy Allegro Smart! rusza 12 kwietnia, a pozostałej puli – 13 kwietnia br.
12.04.23, 15:00
| kultura » książki
Finałowa piątka w finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego
Jury Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego nominowało do finału książki czterech autorek i jednego autora. Nagroda zostanie przyznana po raz 14.
08.04.23, 09:00
| kultura » muzyka
Król, Sorry Boys oraz Piotr Zioła dołączają do lineupu Olsztyn Green Festival 2023
Organizatorzy Olsztyn Green Festival odkrywają kolejnych artystów i artystki, którzy znajdą się w programie jednego z najpiękniejszych festiwali w Polsce - Olsztyn Green Festival odbywający się w dniach 11-13 sierpnia 2023 r. Na scenie obok: Dawida Podsiadło, Rubensa, Zalewskiego, Nosowskiej, czy Brodki, wystąpią: Król, Sorry Boys oraz Piotr Zioła. 
03.04.23, 07:30
| kultura » książki
10 książek nominowanych do Nagrody im. Kapuścińskiego za najlepszy reportaż 2022 r.
Zbliża się finał 14. edycja Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, przyznawanej najlepszym książkom reporterskim minionego roku, które podejmują ważne problemy współczesności. Jury Nagrody wybrało 10 książek, spośród których wyłoniona zostanie finałowa piątka, a w maju br. ‒ laureat lub laureatka Nagrody. 
Subskrybuj RSS działu kultura: rss
Oferty pracy

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji czasopism naukowych

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 02.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.