16.03.23, 09:53

Jacek Jarocki bohaterem pierwszego odcinka program Global Connections w CNN

Logo programu, fot.: materiały prasowe

W nowym programie „Global Connections” stacja CNN bada, jak wizjonerzy, przedsiębiorcy i firmy wykorzystują postęp w technologii i logistyce, by na nowo zdefiniować swoje możliwości i usprawnić prowadzenie biznesu.

W programie „Global Connections” prezentowany będzie przegląd od bardziej zrównoważonych praktyk po nowo powstałe łańcuchy dostaw. Stacja przedstawi firmy i projekty, które tworzą kolejne perspektywy rozwoju i sprawiają, że świat staje się mniejszy, a ich przyszłość – jaśniejsza.

W pierwszym odcinku serii ekipa CNN spotyka się z osobami pracującymi na wszystkich poszczególnych odcinkach handlu – produkcji, sprzedaży, transportu i kupna – aby porozmawiać zarówno o zmaganiach, z jakimi się mierzą oraz o rozwiązaniach, jakie stosują.

Pierwszym bohaterem odcinka jest Polak Jacek Jarocki – dyrektor ds. produktywności i transformacji cyfrowej w Danone, międzynarodowej firmie zajmującej się przetwórstwem żywności. Kilka lat temu poproszono go o przeprowadzenie w swoim zakładzie cyfrowej transformacji, polegającej na przebudowie każdego procesu pod kątem wykorzystania sztucznej inteligencji i robotyki. Jarocki wyjaśnia, że prośba ta miała pewien haczyk – osiągnięte rozwiązania musiały być kalibrowane na potrzeby całej firmy: „Danone dał nam tzw. licencję na porażkę, ale obowiązek uczenia się. Z jednej strony byli więc świadomi, że na początku coś może pójść w niepożądanym kierunku, ale byliśmy zobowiązani dzielić się analizami niepowodzeń ze wszystkimi fabrykami. Z drugiej strony, gdy coś poszło naprawdę dobrze, tworzyliśmy tzw. katalog”. Jarocki rozpoczął swoje prace w 2018 r. od tournée po konkurentach w całej Europie. Po powrocie do Polski, wdrożył 25 projektów pilotażowych, które Danone następnie powieliło w 39 innych europejskich fabrykach. „Zaczynaliśmy z tylko jedną osobą w dziale cyfrowym. Teraz jesteśmy dużym osobnym działem nadzorującym nie tylko cyfryzację, ale przede wszystkim produktywność zakładu. Wspaniale było obserwować, jak to się rozwija, jak z małego pomysłu, przeradza się w coś o namacalnych rezultatach” – mówi Jarocki.

Program „Global Connections” jest emitowany na kanale CNN International we współpracy z DP World. Seria liczy w sumie trzy odcinki. Pierwszy z nich został wyemitowany w miniony weekend i nie są przewidziane powtórki, kolejne dwa będą miały premiery w maju i lipcu.

Komentarze

Powiązane

01.06.23, 20:28
| telewizja / VOD » informacje
Demaskatorzy w TVP INFO. Wojciech Mucha i Wojciech Pokora gospodarzami formatu
Do ramówki TVP INFO trafił nowy program „Demaskatorzy”, mający przybliżać widzom specyfikę dezinformacji, jaka obecna jest w infosferze za sprawą aktywności aktorów państwowych (Rosja, Białoruś, Chiny i inne) oraz niepaństwowych (grupy cyberterrorystyczne, siatki trolli, przestępcy, praknsterzy).
01.06.23, 16:00
| telewizja / VOD » informacje
Maciej Zakliczyński zastąpi Krzysztofa Krisa Adamskiego w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo
Do najnowszego XIX sezonu muzycznego show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” (Polsat) dołączy choreograf Maciej Zakliczyński, który przygotowywał tancerzy do występów w programie „Dancing with the Stars – Taniec z Gwiazdami”.
01.06.23, 12:03
| telewizja / VOD » informacje
Dzień Dziecka w TVN. Specjalna oprawa kanału oraz zbiórka funduszy na akcję #zdrowiewgłowie Fundacji TVN
1 czerwca br., stacja TVN dedykuje antenę dzieciom. Na ten dzień stacja będzie korzystać z oprawy graficznej stworzonej z dziecięcych rysunków. Na antenie pojawią się specjalne wydania programów.
01.06.23, 10:48
| telewizja / VOD » informacje | internet » informacje
Dorota Bawołek poprowadzi program Onet Europa
W czwartek, 1 czerwca br. o godz. 15:00, na stronie głównej Onet.pl ukaże się premierowy odcinek programu „Onet Europa”, którego autorką jest dziennikarka Dorota Bawołek.
30.05.23, 16:00
| telewizja / VOD » informacje
TVP przygotowała ofertę dla organizatorów pokazów publicznych Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023
Biuro Sprzedaży i Współpracy Międzynarodowej wychodzi z kolejną ofertą dla organizatorów pokazów publicznych. Tym razem nadawca publiczny umożliwia uzyskanie zgody sygnałowej dla organizatorów pokazów Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023.
30.05.23, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Kabaretowa Noc Pod Gwiazdami po raz pierwszy w Telewizji WP
Tegoroczna gala „Kabaretowa Noc Pod Gwiazdami w Lidzbarku Warmińskim” będzie po raz pierwszy transmitowana na żywo na antenie Telewizji WP.
29.05.23, 10:48
| telewizja / VOD » informacje
26. edycja Telekamer magazynu Tele Tydzień. Wśród laureatów Wojcecj Bojanowski i Nasz Nowy Dom
Magazyn Tele Tydzień po raz 26. ogłosił wyniki plebiscytu Telekamery Tele Tygodnia, podczas Gali, która odbyła się 25 maja 2023 r. w Teatrze Capitol. Wydarzenie transmitowała na żywo TV Puls.
29.05.23, 09:46
| telewizja / VOD » informacje
Siatkarska Liga Mistrzów i Europejskie Puchary do 2029 r. w Polsacie Sport
Telewizja Polsat przedłużyła prawa do transmitowania Europejskich Pucharów do sezonu 2028/2029. Umowa obejmuje Ligę Mistrzów CEV, Puchar CEV oraz Challenge Cup.
28.05.23, 22:28
| telewizja / VOD » informacje
TVN24 reaguje na słowa Jarosława Kaczyńskiego i zapowiada kroki prawne
Podczas konferencji prasowej w Kopczanach, reporter TVN24 zadał pytanie Jarosławowi Kaczyńskiemu o zaufanie do ministra Mariusza Błaszczaka. Kaczyński w odpowiedzi nazwał dziennikarza stacji "przedstawicielem Kremla".
27.05.23, 18:11
| telewizja / VOD » seriale
Premiera serialu SkyShowtime Original Warszawianka już 19 czerwca
SkyShowtime ogłosiło datę premiery pierwszego polskiego serialu oryginalnego "Warszawianka". Produkcja zadebiutuje w serwisie 19 czerwca br.
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji czasopism naukowych

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 02.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.