18.03.23, 13:00

Linkleaders dla mLeasingu o kwasach i zasadach w obsłudze klientów

Grafika zawierająca loga Linkleaders i mLeasing, fot.: materiały prasowe

“Teoria kwasów i zasad, czyli o dobrej chemii w kontaktach z klientami” - to projekt, którego celem jest wypracowanie i wdrożenie jednolitych zasad obsługi klientów mLeasingu (spółki z grupy mBanku). Kampania realizowana przez Linkleaders ma być przykładem na to, jak aktywacje komunikacji wewnętrznej przekładają się na wyniki biznesowe.

“Teoria kwasów i zasad, czyli o dobrej chemii w kontaktach z klientami” dotyczy kluczowej wartości zarówno dla Linkleaders jak i mLeasingu - klientocentryczności. Jak pokazują dane przygotowane przez analityków HubSpot, inwestycje w obsługę klienta opłacają się. Firmy, które dbają o klientów, mają mniejsze koszty pozyskania nowych oraz niższy współczynnik rezygnacji ze współpracy dotychczasowych klientów. Aż 80 proc. badanych deklaruje, że zapłaci więcej za usługę lub produkt, jeśli ich doświadczenia z marką będą satysfakcjonujące. Coraz więcej firm świadomie inwestuje więc w narzędzia, które poprawiają te relacje. Firma mLeasing stawia na budowanie zaangażowania i świadomości na temat klientocentryczności wśród pracowników z wykorzystaniem lean management i CX. 

Na bazie chemicznej metafory oraz wprowadzeniu do komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej postaci Doktora Zasady powstała kampania „Teoria Kwasów i Zasad”. Efektem prac jest też Księga standardów obsługi klientów, której osią są cztery receptury, jako składniki sukcesu. 

Za działania skierowane do pracowników mLeasingu odpowiada Linkleaders. Zespół employer brandingowy agencji przygotował całościową koncepcję, harmonogram i strategię działań, które promują kampanię wewnątrz organizacji. W dotarciu do pracowników i pracowniczek szczególną rolę odgrywają materiały audiowizualne, takie jak filmy z udziałem ekspertów z branży CX. 

Do zadań Linkleaders należą: opracowanie całościowej strategii i koncepcji działań komunikacji wewnętrznej, przygotowanie i dystrybucja materiałów filmowych związanych z kampanią, przygotowanie i realizacja cyklu spotkań (tzw. road show) z pracownikami w różnych lokalizacjach mLeasingu regularne projektowanie treści, grafiki do maili oraz postów w Intranecie oraz tworzenie materiałów BTL, które promują główne zasady obsługi klientów organizacji. 

Działania są zaplanowane na 12 miesięcy, z finałem, który nastąpi w czerwcu 2023 r. W najbliższych tygodniach przeprowadzone zostaną warsztaty dla pracowników i pracowniczek, którzy wymienią się ze sobą doświadczeniami z pracy z klientami i wypracują strategie obsługi, w oparciu o Teorię Kwasów i Zasad. 

Po stronie mLeasingu za projekt odpowiadają Joanna Sowa i Paweł Bielski. Po stronie Linkleaders prace koordynuje Anna Księżnik.

Komentarze

Powiązane

08.06.23, 10:43
| reklama & PR » informacje
Sztuka grillowania z kampanią Dan Cake
Pod hasłem „Daj sobie czas na soczystą sztukę” marka Dan Cake chce przekonać odbiorców, że gdy sięga się po jej wyroby piekarnicze, grillowanie staje się prawdziwą sztuką.
07.06.23, 20:26
| reklama & PR » informacje
Iga Świątek ponownie w kampanii PZU Wojażer
Marka PZU wystartowała z kampanią promującą ubezpieczenie podróżne PZU Wojażer. Jej celem jest zachęcanie osób planujących wakacyjne wyjazdy do zadbania o siebie i swoich bliskich poprzez zakup ubezpieczenia. Bohaterką komunikacji ponownie została tenisistka Iga Świątek.
07.06.23, 16:30
| reklama & PR » informacje
Daj sobie czas. W Warszawie pojawił się mural promujący kampanię PayPo
PayPo – polski operator BNPL (buy now, pay later) – ruszył z kampanią „Daj sobie czas”, w której zachęca do przemyślanych zakupów z wykorzystaniem płatności odroczonych. Mural promujący akcję można podziwiać w okolicach Mostu Poniatowskiego w Warszawie.
07.06.23, 15:10
| reklama & PR » informacje
Cape Morris zwycięża w przetargu na obsługę marki Morliny
Cape Morris, agencja kreatywno-strategiczna nawiązała współpracę z marką Morliny (polska spółka Animex). Agencja odpowiedzialna będzie za wdrożenie nowej strategii komunikacji w social media od maja br.
07.06.23, 14:02
| reklama & PR » informacje
MullenLowe wprowadza nową globalną tożsamość
Ośmiornica MullenLowe od 6 czerwca br. wygląda inaczej. Zmiany mają oddawać nową globalną tożsamość sieci i jej odświeżone pozycjonowanie. Rebranding dotyczy 57 rynków na całym świecie, w tym także MullenLowe Warsaw.
07.06.23, 10:50
| reklama & PR » informacje
Dentsu Creative ponownie zwycięża w przetargu Audi
Dentsu Creative obroniło budżet na obsługę marki Audi. Kontrakt podpisano na okres trzech lat z możliwością przedłużenia o kolejne dwa.
07.06.23, 09:37
| reklama & PR » ludzie
Izabela Albrychiewicz awansowała na stanowisko CEO GroupM CEE. Teraz zarządza 10 rynkami regionu
GroupM, medialna grupa inwestycyjna WPP, powołała Izabelę Albrychiewicz na stanowisko CEO GroupM CEE. Region, którym zarządzać będzie dotychczasowa CEO GroupM Poland, obejmuje aż 10 rynków: Chorwację, Czechy, Bośnię, Węgry, Polskę, Rumunię, Serbię, Słowację, Słowenię i Ukrainę.
07.06.23, 06:30
| reklama & PR » ludzie
Trzy osoby awansowały w agencji Good One PR
W strukturach Good One PR awansowały trzy osoby. W kwietniu br. Marta Paczka objęła funkcję Account Managera, a miesiąc później Jakub Macyszyn Senior Account Executive’a. Na stanowisko Account Executive w marcu br. awansowała natomiast Angelika Zarzycka.
06.06.23, 20:58
| reklama & PR » informacje
Janusz Walczuk ambasadorem marki Garage
Marka Garage inauguruje sezon letnich imprez i festiwali wejściem w długofalową współpracę ambasadorską z raperem Januszem Walczukiem. Zapowiada także cykl imprez zorganizowanych razem z muzycznym kolektywem SO HARD, na których wystąpi znany raper.
06.06.23, 20:08
| reklama & PR » informacje
Agencja Peppermint przygotowała koncepcję graficzną loterii Toffifee
Współpraca Peppermint z marką Toffifee w ramach ogólnopolskiej loterii pod hasłem „Loteria tkwi w Toffifee”, objęła przygotowanie różnorodnych formatów graficznych do promocji kampanii w kanałach online i offline.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji czasopism naukowych

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty
Konkursy
do 07.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 05.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 02.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.