29.03.23, 12:10

Baw się i oszczędzaj! Postaci sowy i chomika w kampanii warszawskiego centrum handlowego Blue City

KV kampanii CH Blue City, fot.: materiały prasowe

Blue City wystartowało z kampanią promującą centrum jako miejsce, gdzie można zrobić „smart” zakupy oraz skorzystać z wartościowej rozrywki. Jej bohaterami są postacie sowy i chomika, których cechy odpowiadają różnym zachowaniom zakupowym klientów.

Kampania ma być odpowiedzią na obecną sytuację ekonomiczną w kraju oraz na to, czym obecnie kierują się konsumenci wybierając produkty i miejsca rozrywki. Jej celem jest przyciągnięcie większej liczby odwiedzających oraz zwiększenie koszyka zakupowego klientów centrum.

Wysoka inflacja spowodowały, że klienci stali się bardziej racjonalni i praktyczni, zwracając uwagę przede wszystkim na stosunek ceny do jakości. Ich wizyty w sklepach są bardziej przemyślane, celowe i bardziej „smart”. Pojęcie „smart shoppingu” nabiera zresztą coraz większego znaczenia. Wielu szuka również okazji promocji. Blue City jest miejscem, gdzie mogą zrealizować swoje cele” – mówi Yoram Reshef, wiceprezes Blue City.

Stąd też wybór bohaterów kampanii, sympatycznych zwierząt: impulsywnego chomika i mądrej sowy, których cechy archetypicznie odpowiadają różnym zachowaniom konsumentów. „Chomik jest impulsywny, ekstrawertyczny, kocha drobne przyjemności. Podejmuje decyzje szybko i pod wpływem emocji. Sowa jest rozsądna i racjonalna. Umie liczyć i planować. Wybrane przez nas zwierzęta w zabawny sposób w formie haseł i komentarzy opowiadają o ofercie i wydarzeniach odbywających się w Blue City, podkreślając unikalne cechy Blue City” – mówi Kinga Jasnowska – Sobula, Account Director/Partner w agencji marketingu zintegrowanego Communication Unlimited.

Również hasło kampanii „Baw się i oszczędzaj” ma nawiązywać nie tylko do oferty centrum, ale i do cech chomika i sowy. Jak podkreśla firma, Blue City charakteryzuje się atrakcjami dla całej rodziny oraz kompleksową ofertą zakupową i usługową.
Postacie sowy i chomika narysował specjalnie na potrzeby kampanii grafik, ilustrator książek i gier Piotr Sokołowski, który jest autorem, m.in. okładki i ilustracji do najnowszej książki Zygmunta Miłoszewskiego „Hydropolis” (książka w tym roku była nominowana do nagród EMPIKu), serii książek Jakuba Ćwieka „Grimm City” i „Kłamca” oraz trylogii „Żelazny Kruk” Rafała Dębskiego.

Nowa kampania Blue City, którą przygotowała agencja Communication Unlimited obejmuje media wewnętrzne Blue City, billboardy, citylighty, działania PR oraz komunikację w mediach społecznościowych. Communication Unlimited pracuje z Blue City od 2011 r.

Komentarze

Powiązane

02.06.23, 07:30
| reklama & PR » informacje
Aktorka Olga Kalicka nową ambasadorką marki Garett
Olga Kalicka, aktorka młodego pokolenia znana, m.in. z serialu "Rodzinka.pl", została ambasadorką marki Garett. W nowej kampanii artystka podkreśla wartości takie jak otwartość i samoakceptacja, jednocześnie wspierając zdrowy styl życia.
01.06.23, 15:00
| reklama & PR » informacje
Home Cool Home. Pingwin PanSonik w roli głównej w kampanii Panasonic promującej domową klimatyzację
Firma Panasonic Heating & Cooling Solutions ruszyła z kampanią promocyjną „Home Cool Home”, która ma na celu wsparcie instalatorów poprzez dotarcie do zwykłego Kowalskiego oraz zachęcenie ich do zaopatrzenia się w urządzenia klimatyzacyjne marki. 
01.06.23, 09:42
| reklama & PR » ludzie
Marta Bełza dołącza do Garden of Words, Marta Miller awansuje
Agencja Garden of Words poszerzyła zespół PR i zatrudniła Martę Bełzę na stanowisku Head of Reputation Management. Z kolei Marta Miller awansowała na stanowisko Head of Corporate i będzie odpowiadać za rozwój agencji w zakresie pozyskiwania i prowadzenia projektów z obszaru komunikacji korporacyjnej.
01.06.23, 07:30
| reklama & PR » informacje
Lidl Polska wraz z Anną i Robertem Lewandowskimi zadbają o zdrowie Polaków
29 maja br. Lidl Polska ruszył z nową kampanią "Zadbajmy o siebie!". Sieć wspólnie z Anną i Robertem Lewandowskimi zachęca do budowania zdrowych nawyków.
01.06.23, 06:30
| biznes i technologie » informacje | reklama & PR » informacje
Rebranding stacji paliw Intermarché. Do końca roku zmieni się 10 stacji
Intermarché przeprowadzi rebranding przysklepowych stacji paliw. Mają być bardziej nowoczesne i spójne z kolorystyką sieci.
31.05.23, 19:15
| reklama & PR » informacje
JBB Bałdyga promuje ofertę grillową w digitalu
Ruszyła największa w historii JBB Bałdyga kampania digitalowa promująca ofertę grillową tej marki mięsnej w Polsce. Działania pod hasłem „Grilluje w całej Polsce” potrwają przez najbliższe miesiące.
31.05.23, 16:00
| reklama & PR » ludzie
Aleksandra Rekowska w ekipie agencji MADOGZ
Aleksandra Rekowska dołączyła do zespołu agencji MADOGZ i objęła stanowisko Senior Account Manager. Będzie odpowiedzialna za obsługę komunikacyjną kluczowych klientów agencji.
31.05.23, 12:10
| reklama & PR » ludzie
Dorota Natalia Haller rozstaje się z Huawei CBG
Dorota Natalia Haller zakończyła pracę na stanowisku dyrektorki marketingu, komunikacji i e-commerce w Huawei Consumer Business Group Polska, którą łączyła z rolą wiceprezeski marketingu na region Europy Centralnej i krajów nordyckich w Huawei CBG.
31.05.23, 10:45
| reklama & PR » informacje
Wobler od Publicis Worldwide, Bank BNP Paribas i PZW zbada polskie rzeki
Publicis Worldwide Poland wspólnie z Bankiem BNP Paribas i Polskim Związkiem Wędkarskim stworzyli prototyp woblera, badający zanieczyszczenie polskich wód. Projekt „River Alert” ma być odpowiedzią na katastrofę ekologiczną na Odrze i alarmujące doniesienia o stanie kolejnych polskich rzek.
30.05.23, 17:00
| reklama & PR » informacje
Z miłości do smaku i orzeźwienia! Kampania napojów herbaciano-owocowych HerbaLOVE od Herbapolu
Herbapol-Lublin rusza z kampanią wspierającą napoje herbaLOVE. Hasło „Z miłości do smaku i orzeźwienia!” ma podkreślać wyjątkowość produktów. Działania promujące herbaLOVE będą prowadzone w szerokim zakresie w mediach digitalowych i oparte będą na formacie video oraz angażujących formach.
Subskrybuj RSS działu reklama & PR: rss
Oferty pracy

kierowniczka/kierownik działu PR

Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka | Warszawa

Przejdź do oferty

Stanowisko ds. filmu

Centrum Kultury Zamek w Poznaniu | Poznań

Przejdź do oferty

Specjalista ds. promocji czasopism naukowych

Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 02.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 01.07.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.