29.03.23, 11:47

Jak skutecznie korzystać z bramki SMS?

Fot.: materiały prasowe

Bramka SMS to narzędzie, które umożliwia wysyłanie wiadomości tekstowych do konkretnej grupy odbiorców za pomocą Internetu. Działa ona na zasadzie połączenia między Twoim komputerem a siecią telekomunikacyjną. Chcesz skutecznie wykorzystać bramkę SMS do komunikacji ze swoimi klientami? Oto kilka porad, które pomogą Ci w osiągnięciu celu!

Personalizacja

Korzystając z bramki SMS, możesz wysłać spersonalizowane wiadomości do swoich klientów. Nie tylko przyciągnie to ich uwagę, ale również sprawi, że chętniej przeczytają Twoją wiadomość. W treści wiadomości użyj imienia klienta lub innych informacji, które posiadasz na jego temat – takim działaniem zwiększysz swoją szansę na to, że klient zapozna się z Twoją wiadomością. Wprowadzenie personalizacji do wiadomości zwiększa również prawdopodobieństwo, że klient skorzysta z proponowanej oferty lub podejmie pożądaną akcję.

Czas wysyłki

Wybór pory dnia na wysyłkę SMS do klienta zależy w dużej mierze od charakteru Twojej kampanii i zachowań grupy docelowej. Nie wysyłaj wiadomości SMS do klientów w środku nocy lub w godzinach, kiedy większość ludzi pracuje czy jest na uczelni. Dostosuj czas wysyłki SMS do pory dnia, w której Twoi klienci są najbardziej skłonni do przeczytania wiadomości i nie są zajęci nadmiarem obowiązków. Dobrym pomysłem jest korzystanie z funkcji harmonogramu, który pozwoli Ci planowanie wysyłki wiadomości na określone dni oraz godziny.

Krótko i zwięźle

Pamiętaj, że wiadomość SMS ma ograniczoną liczbę znaków – staraj się więc, by Twój przekaz był krótki i zwięzły. Skup się na przekazaniu najważniejszych informacji, stosując prosty i zrozumiały język. Wiadomość SMS to nie miejsce na używanie niezrozumiałych sformułowań i zwrotów. W zależności od charakteru Twojej kampanii, od czasu do czasu możesz napisać SMS w sposób humorystyczny dla przyciągnięcia uwagi odbiorców.

Wywołanie do akcji

Wywołanie do akcji (CTA – ang. call to action) to skuteczny sposób na zachęcenie klientów do czynnego zaangażowania się poprzez chociażby wejście na Twoją stronę internetową. Wystarczy w treści SMS umieścić krótki tekst, który zachęci klienta do skorzystania z promocji, skontaktowania się z Tobą lub do podjęcia innych czynności. CTA musi być krótkie, zrozumiałe i dostosowane do charakteru Twojej kampanii. Ważne jest również, aby umieścić je w widocznym miejscu wiadomości tak, aby klient go nie przegapił.

Pamiętaj o RODO

Wysyłając wiadomości SMS do swoich klientów musisz pamiętać o przestrzeganiu przepisów RODO. Upewnij się, że posiadasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych Twoich klientów i że zostali oni poinformowani o tym, jak będziesz wykorzystywać te dane.

Korzystanie z bramki SMS to skuteczne rozwiązanie dla firm, które chcą dotrzeć do klientów ze swoją informacją w szybki i bezpieczny sposób. Pamiętając o wyżej wymienionych zasadach tworzenia wiadomości SMS do klientów łatwo osiągniesz sukces.

Komentarze

Subskrybuj RSS: rss
Oferty pracy

Specjalista / Specjalistka ds. promocji i organizacji wydarzeń

Wawerskie Centrum Kultury | Warszawa

Przejdź do oferty

Kierownik Działu Marketingu i PR

Centrum Kultury Podgórza | Kraków

Przejdź do oferty

Specjalista ds. Digital i Social Media

Krakowskie Biuro Festiwalowe | Kraków

Przejdź do oferty
Konkursy
do 31.08.24

Portalmedialny.pl ponownie udostępnił możliwość uczestniczenia w konkursach organizowanych przez wydawcę.

do 22.08.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.

8.10 - Katowice, 9.10 - Wrocław, 10.10 - Poznań.