06.04.23, 20:02

Wielkanoc w Polskim Radiu

Wielkanoc w Polskim Radiu, fot.: materiały prasowe

Polskie Radio na najbliższe Święta Wielkanocne przygotowało specjalne audycje, spotkania z gośćmi oraz transmisje nabożeństw, w tym Centralnej Drogi Krzyżowej, którą poprowadzi metropolita warszawski - kardynał Kazimierz Nycz.

Jedynka

W Wielki Piątek w Programie 1 Polskiego Radia po godz. 20.00 zostanie wyemitowana transmisja z Centralnej Drogi Krzyżowej, która przejdzie ulicami Warszawy. Uczestnicy nabożeństwa będą modlić się w intencji Ukrainy i pokoju na świecie. Tego samego dnia na audycję „Ślady na piasku” (godz. 23.30) zaprosi Agnieszka Kozłowska-Łysko i opowie o świętach Zmartwychwstania Pańskiego na Malcie. W sobotę, 8 kwietnia, audycja „Muzyczne Wyspy Wielkanocne” (godz.17.00) o tradycjach wielkanocnych i muzyce z najdalszych zakątków świata. W Wielką Sobotę o godz. 20.00 transmisja Orędzia Wielkanocnego, a w niedzielny i poniedziałkowy poranek o godz. 9.00 transmisja mszy św. z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie. 9 kwietnia o godz. 20.00 w audycji poświęconej pieśniom wielkanocnym, Marcin Kusy będzie rozmawiał z liderem i pomysłodawcą płyty „Zorza Prześliczna Wynika” Ryszardem Wojciulem. W audycji „Wielkanocny poniedziałek z Jedynką”, rozmowa Wojciech Urbana z Ewą Błaszczyk. Z kolei Joanna Ficińska, w wieczornej audycji „Jedynka dzieciom” (19.00-19.30) opowie o Wielkanocnych zwyczajach na świecie.

Dwójka

7 kwietnia, o godz. 16.00 w Programie 2 Polskiego Radia specjalna audycja muzyczna, podczas której będzie można usłyszeć Koncert Pasyjny Chóru Polskiego Radia pod kierownictwem Marii Piotrowskiej – Bogaleckiej. Dziennikarze Dwójki zaproszą także słuchaczy w podróż pełną dźwięków muzyki renesansu i baroku prosto z Festiwalu Actus Humanus Resurrectio, którego radiowa Dwójka jest współorganizatorem. W Wielki Piątek, w audycji „Filharmonia Dwójki” o godz. 20.00 transmisja koncertu zespołu Les Arts Florissants. W Wielką Sobotę o godz. 12.00 emisja słuchowiska „Judasz z Kariothu” w adaptacji I reżyserii Romany Bobrowskiej. 8 kwietnia, o godz. 20.00 transmisja koncertu zespołu Concerto Italiano. W „Wieczorze ze słuchowiskiem” o godz. 21.30 emisja dramatu poetyckiego Ernesta Brylla, nawiązującego do tradycji chrześcijańskich misteriów paschalnych, w adaptacji i reżyserii Janusza Kukuły – Dyrektora Teatru Polskiego Radia. W Niedzielę Wielkanocną o godz. 15.00 Róża Światczyńska zaprosi na świąteczne spotkanie z Garrickiem Ohlssonem. Wieczorem, o godz. 18.00 transmisja koncertu z Festiwalu Misteria Paschalia – MOZART I PRZYJECIELE. W Poniedziałek Wielkanocny o godz. 19.00 będzie można wysłuchać słuchowiska Aleksandra Fredry–- „Nikt jutra nie zgadnie” w adaptacji i reżyserii Andrzeja Zakrzewskiego. W wieczornym wydaniu „Filharmonii Dwójki” o godz. 20.00, Marcin Majchrowski zaprosi na transmisję koncertu francuskiego zespołu, wykonującego muzykę barokową–- Café Zimmermann.

Trójka

W Programie 3 Polskiego Radia w piątek, 7 kwietnia o godz. 18.00 w audycji „Grane ciszą” muzyka takich wykonawców, jak: Brendan Perry, Dave Gahan, Marillion, Dead Can Dance, Peter Gabriel, Pink Floyd i innych. Program poprowadzą Mateusz Tomaszuk (18.00-20.00) i Leszek Adamczyk (20.00-22.00). O godz. 22.00 Marek Wiernik w audycji „Rocka Klasyka według Wiernika” zaprezentuje stonowane ballady w wykonaniu rockowych gigantów, m.in. Davida Bowiego, Nirvany czy Roberta Planta. W Wielką Sobotę o godz. 15.00 Witold Lazar opowie o tradycjach i zwyczajach świątecznych w Polsce i na świecie. W Niedzielę Wielkanocną o godz. 13.00 Grzegorz Hoffmann zaprosi do wysłuchania rozmaitych wersji słynnego utworu Leonarda Cohena „Hallelujah” - wśród wykonawców znajdą się: Jeff Buckley, Nick Cave, Bon Jovi. O godz. 19.00 retransmisja koncertu amerykańskiej wokalistki jazzowej Stacey Kent. W Wielkanocny Poniedziałek o godz. 13.00 antena z Myśliwieckiej zaprosi na audycję „Lana Trójka”, którą poprowadzi Michał Żołądkowski (m.in. zada słuchaczom pytanie "Co Państwo w życiu oblali?").

Czwórka

W Czwórce w Wielki Piątek zabrzmi dużo wyjątkowej i refleksyjnej muzyki. Martyna Matwiejuk od godz. 15.00 poszuka dźwięków, które wyostrzają zmysły i nakłaniają do refleksji. W specjalnym wydaniu audycji „Pokrzyżowania”, przygotowanej przez dziennikarzy Naczelnej Redakcji Programów Katolickich o tym, jak nasze drogi krzyżują się z drogą Jezusa. W sobotę, o godz. 10.00 w audycji „Światła Wielkiego Miasta” o symbolice jajka w miastach, w których odgrywają istotną rolę oraz o sposobach zdobienia jajek w różnych zakątkach świata. Tego samego dnia, o godz. 17.00 Mateusz Kulik opowie o kulinarnym bogactwie wielkanocnych przepisów oraz o tym, że niektóre potrawy jada się tylko w konkretnych regionach Polski. 9 kwietnia na antenie radiowej Czwórki przez cały dzień będzie można usłyszeć ciekawostki związane ze Świętami Wielkanocnymi oraz nieoczywiste, wyjątkowe brzmienia muzyczne. O godz. 20.00 „Muzyka Dobrego Słowa” – audycja pełna różnych gatunków muzycznych – w różnych językach świata. 10 kwietnia o godz. 12.00 Adam Smolarek i „Święta z Czwórką” wypełnione muzyką alternatywną: urban, soul i jazz fusion.

Polskie Radio 24

W Polskim Radiu 24 w Wielki Czwartek i Wielki Piątek emitowane będą specjalne audycje nawiązujące do rozpoczynającego się Triduum Paschalnego. W Wielką Sobotę, Wielką Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny w świątecznej ramówce znajdą się zarówno premierowe audycje Naczelnej Redakcji Programów Katolickich, uwzględniające znaczenie Świąt Wielkanocnych dla Polaków i przybliżające ich obchody w różnych miejscach kraju oraz na Ukrainie, jak i reportaże Studia Reportażu i Dokumentu, dotyczące m.in. sylwetki papieża Jana Pawła II czy pomocy humanitarnej dla uchodźców z Ukrainy i działań Polaków w tym zakresie. Ponadto tematyka wielkanocna obecna będzie w specjalnych rozmowach popołudniowych Adriana Klarenbacha, a także większości audycji autorskich.

Polskie Radio Chopin

W Polskim Radiu Chopin w Wielki Piątek dominować będzie muzyka pasyjna. O godz. 18.00 będzie można usłyszeć m.in. Lamentacje na Wielki Piątek Josepha – Hectora Fiocco (Ensamble Bonne Corde), czy Passio Arvo Pärta (Hilliard Ensemble). Z kolei o godz. 22.00 specjalne wydanie audycji, w której Krzysztof Teodorowicz zaprezentuje oratorium pasyjne „Passio Domini Nostri Jesu Christi seu Triumphus Evangelii” op. 65 Józefa Elsnera. W sobotę, o godz. 11.00 świąteczna odsłona audycji “Weekendowe potpourri”. W programie arcydzieło Jerzego Fryderyka Haendla, oratorium La Resurrezione opowiadające historię trzech dni misterium paschalnego. O godz. 16.00 Oratorium wielkanocne Jana Sebastiana Bacha. W Niedzielę Wielkanocną o godz. 11.00 w okolicznościowym wydaniu „Weekendowego potpourri” m.in. Alleluja w motecie Exsultate, jubilate Wolfganga Amadeusa Mozarta (Robin Johannsen – sopran, Orchestra Ghislieri). W świąteczny poniedziałek o godz. 18.00 na specjalną audycję, wypełnioną kompozycjami Antonia Vivaldiego, George'a Friedricha Haendla i George'a Philippe‘a Telemanna - zaprosi Klaudia Baranowska.

Polskie Radio Dzieciom

W Polskim Radiu Dzieciom, 7 kwietnia rozpoczyna się konkurs „Pisankowy zawrót głowy”, który skierowany jest do dzieci w wieku od 2 do 13 lat. Zadanie uczestników polega na samodzielnym wykonaniu pisanki. Jej fotografię należy umieścić w komentarzu pod postem na facebookowym profilu Polskiego Radia Dzieciom. Konkurs potrwa do 11 kwietnia. Do wygrania będą radiowe gadżety. 9 kwietnia o godz. 10.00 w programie „Dźwięk dobry” najmłodsi słuchacze będą mogli posłuchać o wielkanocnych zwyczajach, a następnie w „Źródełku” (godz. 11.00) dziennikarze opowiedzą o zwyczajach wielkanocnych na polskiej wsi. 10 kwietnia o godz. 10.00 „Muzyczne podróże” – Muzyczny Śmigus – Dyngus, a w nim wiosenne piosenki o wodzie, a o godz. 11.00 Leszek i Miś zasiądą do wielkanocnego stołu i opowiedzą o pysznościach, które się na nim znalazły.

Polskie Radio dla Zagranicy

Polskie Radio dla Zagranicy przygotowało specjalne świąteczne wydania magazynów, a w nich reportaże oraz spotkania z gośćmi, m.in. rozmowa z prof. Mariolą Tymochowicz z Instytutu Nauk o Kulturze UMCS o tematyce Wielkiego Tygodnia w tradycji zachodniej, rozmowa z ks. prof. Arturem Żukiem o różnicach religijnych społeczności polskiej i niemieckiej reportaż z Muzeum Etnograficznego w Kartuzach, przedstawiający tradycje Wielkiej Nocy na Kaszubach. oraz reportaż o Wielkanocy na Wileńszczyźnie i tradycjach oraz zwyczajach kuchni wielkanocnej.

Polskie Radio Kierowców

Polskie Radio Kierowców będzie towarzyszyło słuchaczom w trakcie wyjazdów świątecznych i na bieżąco monitorowało sytuację na drogach. W programie m.in. raporty, najświeższe informacje z głównych dróg w kraju, a także drogowa prognoza pogody.

Komentarze

Powiązane

29.09.23, 07:00
| radio » informacje
Dzień Polskiej Muzyki 2023 na antenie ponad stu stacji
1 października br. po raz piąty obchodzony będzie Dzień Polskiej Muzyki. To kampania społeczna, która promuje polską muzykę i zwiększa świadomości Polaków na temat znaczenia muzyki dla rozwoju polskiej kultury i gospodarki. Akcja wspiera rodzimy rynek muzyczny.
28.09.23, 11:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Dziennikarz dla planety. Konkurs o Nagrodę Radia Zet z nową kategorią
Konkurs o Nagrodę Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego po raz kolejny rozszerza swoją formułę. W tym roku nagrodzi również dziennikarzy za ich działalność w zakresie odpowiedzialności klimatycznej.
27.09.23, 08:30
| radio » ludzie
Vivian Mohr Prezesem Bauer Media Audio
Vivian Mohr opuszcza stanowisko dyrektora finansowego i dyrektora operacyjnego pionu OCP Bauer Media Group (porównywarki internetowe) i obejmuje funkcję prezesa Bauer Media Audio, do którego w Polsce należy Grupa RMF.
27.09.23, 07:30
| radio » informacje
Świat wyborów. Rusza podcast TOK FM i kolektywu Outriders
TOK FM i kolektyw Outriders przygotowują wspólny podcast „Świat wyborów”. Prowadzący - Anna i Jakub Górniccy - w każdym odcinku przyjrzą się wybranym kampaniom wyborczym na świecie.
27.09.23, 06:30
| radio » ludzie
Katarzyna Piecuch dyrektorką marketingu Grupy Eurozet
Katarzyna Piecuch objęła stanowisko dyrektorki marketingu w Grupie Eurozet . Odpowiada za działania marketingowe i realizację strategii komunikacji połączonej Grupy Radiowej Agory i Eurozetu.
25.09.23, 09:00
| radio » ludzie
Piotr Sworakowski przechodzi z Meloradia do Radia Pogoda
Piotr Sworakowski dołączył do zespołu Radia Pogoda. Poprowadzi codzienne pasmo od 10.00 do 15.00.
23.09.23, 15:25
| radio » informacje
Cugowski Akustycznie. Koncert Piotra Cugowskiego w Trójce
W niedzielę, 24 września br. o godz. 20.05 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej odbędzie się koncert Piotra Cugowskiego, który zagra m.in. przedpremierowe utwory. Transmisja koncertu została zaplanowana na antenie Programu 3 Polskiego Radia.
22.09.23, 07:30
| radio » informacje
Jazz dla ciebie. Cykl koncertów wraca na antenę RDC
W poniedziałek, 25 września br., po godz. 19:00 w Studiu Radia dla Ciebie odbędzie się koncert pt. "Cały świat". Zaśpiewa Iza Połońska, a towarzyszył jej będzie pianista Marcel Baliński. Będzie to pierwszy koncert z powracającego cyklu „Jazz dla Ciebie”.
19.09.23, 13:01
| radio » badania rynku
Radio Eska najchętniej słuchaną siecią radiową. Spadek RMF MAXX
Najpopularniejszą siecią radiowa pozostaje Radio Eska - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 czerwca 2023 r. do 31 sierpnia 2023 r. (sieci radiowe).
19.09.23, 10:48
| radio » informacje
Dzień po wyborach. Nowy podcast TOK FM i Polityki Insight
Radio TOK FM i Polityka Insight uruchomiły wspólnie nowy podcast polityczny "Dzień po wyborach" . Maciej Głogowski wraz z ekspertami rozmawia o możliwych scenariuszach powyborczych.
Subskrybuj RSS działu radio: rss
Oferty pracy

Specjalista/specjalistka ds. marketingu

Muzeum Getta Warszawskiego | Warszawa

Przejdź do oferty
Konkursy
do 01.11.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 28.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 27.10.23

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy
Konferencje

Zapraszamy do współpracy. Cena dodania do katologu od 149 PLN netto.