15.04.23, 22:00

Obchody 80. rocznicy powstania w getcie warszawskim z TVN24

Getto, fot.: materiały TVN

Antena TVN24 będzie w dużej części poświęcona obchodom rocznicy powstania w getcie oraz historii Żydów w Polsce w okresie wojny. Nie zabraknie debat, wyjątkowych gości, relacji z uroczystości, dokumentów oraz reportaży. Dodatkowo TVN Warner Bros. Discovery i kanał TVN24 zostały partnerami wystawy „Wokół nas morze ognia” w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.

16 kwietnia, w niedzielę, o godz. 20:00 na antenie TVN24 odbędzie się debata poświęcona 80. rocznicy powstania w getcie warszawskim. Przybliżymy historię utworzenia getta, jak doszło do zrywu i czym to skutkowało. Głos zabiorą badaczki getta z Muzeum POLIN i Żydowskiego Instytutu Historycznego. W studiu wśród gości pojawi się także Patrycja Sawicka - wieloletnia przyjaciółka i opiekunka ostatniego dowódcy powstania w getcie Marka Edelmana. Ostatnia część debaty – „Pamięć” – powstała we współpracy z Muzeum POLIN. Tu bohaterami będą przede wszystkim mieszkańcy małych regionów i miejscowości, którzy pielęgnują pamięć o żydowskiej historii w swoim rejonie.

18 i 19 kwietnia, kamery TVN24 będą obecne na wszystkich najważniejszych uroczystościach, m.in. pod Pomnikiem Bohaterów Getta czy na Międzynarodowym Marszu Żywych w Oświęcimiu. W dniu rocznicy, 19 kwietnia, w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbędzie się także premiera wystawy „Wokół nas morze ognia. Losy żydowskich cywilów podczas powstania w getcie warszawskim”. To pierwsza wystawa o powstaniu przedstawiona z perspektywy cywilów. TVN Warner Bros. Discovery i kanał TVN24 zostały jej partnerami. Wystawę otwierać będzie specjalny film produkcji TVN24, który jest wprowadzeniem do historii getta warszawskiego. W Muzeum znajduje się także galeria „Dziedzictwo” poświęcona kulturowemu dorobkowi polskich Żydów, którzy mieli wpływ na losy świata. Z okazji 100-lecia studia Warner Brothers, 17 kwietnia otwarta zostanie nowa część wystawy, która przedstawiać będzie losy i sylwetki braci Warner – Alberta, Sama, Jacka i Harry'ego, emigrantów z Polski pochodzenia żydowskiego, którzy stworzyli słynną wytwórnię filmową Warner Brothers. Od maja 2022 r. TVN jest częścią rodziny Warner Bros. Discovery.

W ramach portalu tvn24.pl powstała specjalna strona poświęcona powstaniu. Internauci znajdą tam ponad 40 artykułów. Dzień po dniu opisana jest walka mieszkańców getta. To relacje świadków, uczestników, cytaty z dokumentów czy wspomnień. To materiały o bohaterach, dramatycznych sytuacjach i wszechobecnej śmierci. Ale także teksty o tym jak wyglądało życie w getcie przed zrywem, o tym co świat wiedział o getcie i Zagładzie, a także o roli Jana Karskiego, który próbował alarmować zachód o sytuacji w Warszawie i zbrodniczych działaniach nazistów.

Rocznica powstania zostanie także szeroko upamiętniona w TVN24 GO. W serwisie będzie można znaleźć dodatkowy kanał live, w którym emitowane będą m.in. wydarzenia obchodów, organizowane m.in. przez Muzeum POLIN. Internauci zobaczą także premierowo cykl opowieści o kluczowych miejscach i artefaktach powstania „Ślady pamięci”, autorstwa historyka i dziennikarza tvn24.pl Mariusza Nowika. W serwisie dostępny będzie także reportaż Marcina Zaborskiego „Powstanie w getcie. Dziedzictwo” o popowstańczych pokoleniach, a Nina Nowakowska opowie o powstaniach w gettach w innych polskich miastach. W bibliotece filmów dokumentalnych dostępne będą m.in. fabularyzowany „Kto napisze naszą historię” czy „Dowód tożsamości” Mikołaja Grynberga.

Komentarze

Powiązane

14.05.24, 23:50
| telewizja / VOD » seriale | kultura » film
Śleboda. Ruszyły zdjęcia do nowego serialu SkyShowtime Original
Serwis SkyShowtime ogłosił rozpoczęcie zdjęć do nowej polskiej produkcji oryginalnej – "Śleboda". Produkcja jest serialową adaptacją popularnego etno-kryminału. W rolach głównych serialu Śleboda wystąpią Maria Dębska, Maciej Musiał i Piotr Pacek.
12.05.24, 12:00
| telewizja / VOD » informacje
Telewizja Polska ogłasza beneficjentów 31. akcji charytatywnej Reklama Dzieciom
Siedemdziesiąt organizacji i placówek zostało beneficjentami 31. akcji charytatywnej „Reklama Dzieciom”, organizowanej przez Telewizję Polską. Dochód ze specjalnego bloku reklamowego wyemitowanego 25 i 26 grudnia 2023 r. w TVP1, wyniósł  1 640 000 zł.  Akcję wsparło piętnastu  reklamodawców.
11.05.24, 20:32
| telewizja / VOD » informacje
Dodatkowe kanały Eurosportu w ofercie Play na czas igrzysk olimpijskich w Paryżu
Warner Bros Discovery w Polsce i Play ogłaszają współpracę, dzięki której abonenci platformy telewizyjnej Play zyskują dostęp do transmisji z Igrzysk Olimpijskich Paris 2024 na ośmiu kanałach okazjonalnych Eurosportu. 
10.05.24, 13:00
| telewizja / VOD » ludzie
Isobel Yeung dołącza do CNN
Isobel Yeung zajęła stanowisko korespondentki międzynarodowej w biurze sieci CNN w Londynie. Znana ze swoich śledztw i przełomowych reportaży ze stref konfliktów na całym świecie, Yeung będzie relacjonować najważniejsze wydarzenia dla telewizyjnych i cyfrowych platform CNN.
10.05.24, 08:30
| telewizja / VOD » informacje
1,7 mln widzów obejrzało transmisję 68. Konkursu Piosenki Eurowizji 2024 w TVP
We wtorek, 7 maja br. ponad 1,7 mln widzów przy udziałach na poziomie 16,5 proc. obejrzało w TVP1 i TVP Polonia pierwszy półfinał 68. Konkursu Piosenki Eurowizji 2024 z udziałem reprezentantki Polski.
10.05.24, 06:30
| telewizja / VOD » ludzie
Iwona Poreda-Łakomska w zespole programu Reporterzy (TVP1)
Iwona Poreda-Łakomska wzmocniła zespół programu interwencyjnego „Reporterzy” TVP1. Razem z Pawłem Gregorowiczem pokieruje pracą redakcji. Wesprze go w kreowaniu tematów reportaży poruszanych w programie i nadzorowaniu wydań.
09.05.24, 22:25
| telewizja / VOD » ludzie | reklama & PR » ludzie
Z telewizji do MediaMarktPolska. Maciej Dolega szefem PR i rzecznikiem prasowym
Na początku maja br. Maciej Dolega został szefem działu PR i rzecznikeim prasowym MediaMarkt Polska.
09.05.24, 16:45
| telewizja / VOD » informacje
Ruszyły castingi do nowych edycji programów The Voice
Twórcy programów "The Voice of Poland", "The Voice Senior" oraz "The Voice Kids" rozpoczęli poszukiwania nowych muzycznych talentów z całej Polski. Do nowych edycji talent show można zgłaszać się przez internet. 
09.05.24, 07:30
| telewizja / VOD » informacje
Hokejowe Mistrzostwa Świata w kanałach Polsat Sport. Nadawca szykuje widowiskową scenografię i rozbudowany program
10 maja br. ruszają Hokejowe Mistrzostwa Świata . Kanały z rodziny Polsat Sport pokażą wszystkie 64 mecze mistrzostw na żywo z polskim komentarzem. Transmisjom towarzyszyć będzie rozbudowany program studyjny z udziałem czołowych ekspertów, komentatorów oraz gwiazd hokeja.
05.05.24, 16:00
| telewizja / VOD » informacje
Teatr TV w nowej formie graficznej. W maju cztery premierowe spektakle o nowej godzinie emisji
Teatr Telewizji TVP 6 maja br. rozpoczyna emisję premierowych spektakli w nowej oprawie graficznej. Po kilkudziesięciu latach logo i czołówka otrzymują odświeżoną formę, a godzina emisji premier zostaje przesunięta na 20:30. W maju TVP1 wyemituje cztery premiery spektakli. 
Subskrybuj RSS działu telewizja / VOD: rss
Oferty pracy

Aktualnie nie mamy ofert pracy.

Dodaj swoją ofertę
Konkursy
do 22.05.24

Ważna informacja dla biorących udział w konkursach na stronach portalmedialny.pl. 

do 20.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

do 16.05.24

Do zdobycia jeden egzemplarz książki.

Polecamy