15.05.23, 09:27

Źródełko również w postaci podcastu

Zapowiedź "Źródełka", fot.: materiały prasowe

Radiowe Centrum Kultury Ludowej i Polskie Radio Dzieciom przygotowały nową odsłonę niedzielnej audycji „Źródełko”. W ramach współpracy z Narodowym Instytutem Kultury i Dziedzictwa Wsi audycja dostępna jest teraz również w formie podcastów. Program prowadzą Hanna Szczęśniak i Piotr Dorosz oraz nowi współprowadzący: Heniek Małolepszy i Przemysław Łozowski. Premierowe odcinki emitowane są w każdą niedzielę o godz. 11.00 na antenie Polskiego Radia Dzieciom.

Chcąc przybliżyć najmłodszym słuchaczom Polskiego Radia Dzieciom tajemnice wiejskich tradycji, pieśni i opowieści, Radiowe Centrum Kultury Ludowej przygotowało premierowe wydania „Źródełka”. W audycji usłyszeć będzie można opowieści o dawnych zwyczajach, kolorowych strojach, ludowych instrumentach, wiejskich melodiach, pracy w polu, bieganiu po łące, wyliczankach i zabawach oraz zjawach i stworach mieszkających w okolicznych lasach.

Powraca także słuchowiskowa opowieść o przygodach Cyli i Brechta - kaszubskiego rodzeństwa podróżującego po Polsce i pakującego się w różne tarapaty, pozwalająca na odkrywanie tradycji i zwyczajów różnych regionów naszego kraju. W opowieści pojawią się postaci z legend, pojedynki na instrumenty, zagadki kryminalne w gospodarstwie i niezapomniane przygody.

Naszych słuchaczy zapraszać będziemy na wydarzenia dla dzieci w całym kraju. Nie zabraknie też muzyki wykonywanej przez najmłodszych muzykantów oraz gości-niespodzianek, zabierających nas w różne zakątki świata” – mówi Hanna Szczęśniak, dziennikarka Radiowego Centrum Kultury Ludowej współprowadząca audycję „Źródełko”.

Nowymi współprowadzącymi audycję są: Heniek Małolepszy – muzyk, gawędziarz oraz specjalista od folkloru miejskiego, który przybliżać będzie starodawne tradycje tj. wyliczanki, gry podwórkowe czy instrumenty, jakie można spotkać na ulicach stolicy Polski oraz Przemysław Łozowski – animator kultury, pedagog i muzyk, który wraz z dziećmi i rodzicami skupionymi wokół Lubelskiej Orkiestry Rodzinnej wprowadzać będzie najmłodszych słuchaczy w barwną i bogatą kulturę ludową Lubelszczyzny. Lubelska Orkiestra Rodzinna to finaliści III Konkursu „Nasze Muzyczne Źródełko” organizowanego przez Radiowe Centrum Kultury Ludowej i Polskie Radio Dzieciom. Związana jest z nią także najmłodsza laureatka tego konkursu - Rozalia Kostrzewska, która również będzie w „Źródełku” gościć.

Komentarze

Powiązane

05.12.23, 17:53
| radio » informacje
Rusza Radio Gwiazdka od Polskiego Radia
Polskie Radio, jak co roku, w okresie przedświątecznym uruchamia specjalny kanał muzyczny z przebojami świątecznymi. 6 grudnia br. wystartuje Polskie Radio Gwiazdka.
05.12.23, 06:30
| radio » badania rynku
Olsztyn: RMF FM liderem, Meloradio Olsztyn w górę
RMF FM umocniło swoją pozycję jako najchętniej słuchanej stacji w Olsztynie - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 kwietnia 2023 r. do 31 października 2023 r. (Radom).
04.12.23, 17:00
| radio » badania rynku
Częstochowa: RMF FM liderem, duży wzrost Radia Zet
RMF FM pozostaje najchętniej słuchaną stacja w Częstochowie - wynika z najnowszego badania Radio Track zrealizowanego przez MillwardBrown SMG/KRC obejmującego okres od 1 maja 2023 r. do 30 października 2023 r. (Częstochowa).
01.12.23, 06:45
| radio » informacje
Ruszają licytacje charytatywne w Radiu 357. Tradycyjnie poprowadzi je Kuba Strzyczkowski
Rusza coroczna akcja charytatywna społeczności Radia 357. Cztery aukcje antenowe poprowadzi Kuba Strzyczkowski. W spocie antenowym promującym akcję wziął udział Wiktor Zborowski. W tym roku cała zebrana kwota zostanie przekazana Fundacji Świętego Mikołaja na zapewnienie pomocy psychologicznej dla dzieci z Polski i Ukrainy. 
30.11.23, 17:45
| radio » informacje
22. edycja Akcji Charytatywnej Choinki Jedynki 2023. Wspólne malowanie prac
3 grudnia br. o godz. 11.00 w siedzibie Polskiego Radia, w ramach Akcji „Choinki Jedynki 2023” odbędzie się wspólne malowanie prac z udziałem Przyjaciół Programu 1 Polskiego Radia. Prace zostaną przekazane na licytację na rzecz podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacji „Wspólnota Nadziei”.
29.11.23, 17:18
| radio » informacje
Tradycyjnie tylko świąteczne piosenki w grudniu w RMF Classic
Już po raz 12. radio RMF Classic w grudniu modyfikuje format muzyczny i będzie grało świąteczne piosenki. Gwiazdą programu będzie Cher i jej album „Christmas”, na antenie pojawi się też specjalna piosenka Artura Andrusa oraz kolejna edycja Plebiscytu na Świąteczny Przebój Wszech Czasów.
29.11.23, 11:31
| radio » ludzie
Nie żyje Jerzy Rowiński
Zmarł Jerzy Rowiński – dziennikarz muzyczny, z branżą radiową związany od blisko 50 lat – podało Polskie Radio RDC
29.11.23, 06:30
| radio » informacje
Niedorzecznik. Nowy serial radiowy Michała Janczury w TOK FM
29 listopada br. ruszy nowy serial radiowy TOK FM zatytułowany "Niedorzecznik". Jego autorem jest Michał Janczura. Trzyodcinkowy serial opowiada o wydarzeniach z kadencji Mikołaja Pawlaka, kiedy prawa dziecka schodziły na drugi plan, a ich miejsce w działaniach odchodzącego Rzecznika Praw Dziecka zajmowały polityka i ideologia.
28.11.23, 17:00
| radio » informacje | prasa » informacje
Ruszyła II edycja Forum Dziennikarskiego Nagrody Woyciechowskiego
Forum Dziennikarskie Nagrody Woyciechowskiego to projekt stworzony w 2022 r. przez Radio ZET realizowany we współpracy z Uniwersytetem SWPS. Jego uczestnikami są studenci i studentki - stażyści, którzy tworzą Forum Dziennikarskie, korzystając ze wsparcia Rady Programowej oraz opiekunów stażu.
28.11.23, 14:38
| radio » informacje
Mrozu kolejnym gospodarzem formatu RMF FM w trasie
Mrozu będzie kolejnym po Agnieszce Chylińskiej i Darii Zawiałow gospodarzem audycji „RMF FM w trasie”. Artysta poprowadzi format od 2 grudnia br. w cztery kolejne soboty w godz. 15.00-17.00.