30.05.23, 06:30
Radio 357 rozwija ofertę podcastową
Radio 357 rozwija ofertę podcastową. Wśród sześciu nowości znajduje się m.in. podcast o grupie The Beatles, a także “Stacja Arsenalna” - pierwszy podcast w języku ukraińskim.
Twoje 357 to platforma podcastowa Radia 357 dostępna przez stronę internetową i aplikację. Wystartowała dwa lata temu - 5 kwietnia 2021 r. Podcasty to jeden z dwóch najważniejszych filarów strategii Radia 357, opartej na treściach na żywo i na żądanie. Opracowano również nowy sposób prezentacji odcinków na stronie i w aplikacji, a także powstała nowa identyfikacja wizualna na potrzeby promocji online.
„Bardzo mocno stawiamy na dalszy rozwój podcastowej części naszej oferty. Pozyskujemy najlepszych autorów, dbamy o jakość, zwiększamy wygodę korzystania z podcastów Radia 357. I intensywnie działamy, by przyciągnąć nowych użytkowników” - mówi Olga Mickiewicz z zarządu Radia 357, koordynująca ofertę programową.
Już 12 tysięcy odcinków
Podcasty Radia 357 to obecnie ponad 12 tys. odcinków zebranych w blisko 50 serii podcastowych od 70 autorów. „To ogromna baza treści, która szybko rośnie. Dlatego intensywnie pracujemy nie tylko nad jej dalszym rozwojem, ale też łatwością znajdowania tego, co interesujące dla danego odbiorcy. Wszyscy wiemy, że konkurencja o czas i uwagę użytkowników internetu rośnie. Naszą rolą jest zarówno przygotowanie wartościowych treści, jak i pomoc w ich znalezieniu i wyborze. Robimy podcasty, które wnoszą realną wartość i na które zwyczajnie warto przeznaczyć swój czas. Po reakcjach widzimy, że takie podejście znajduje uznanie odbiorców. To wielka satysfakcja dla twórców i całego zespołu” - mówi Kuba Jonczyk, odpowiedzialny za rozwój podcastów w Radiu 357.
Dostęp do wszystkich podcastów to jeden z przywilejów Patronów Radia 357 - słuchaczy, którzy wspierają je finansowo. Wybrane odcinki są udostępniane dla wszystkich.
Radio 357 do oferty wprowadziło sześć nowych serii podcastowych. Pierwszy z nich to „Wzór na zdrowie”, w którym Gabi Darmetko weryfikuje z ekspertami co naprawdę pomaga, a co szkodzi (seria przygotowana we współpracy z marką Lux Med). Drugi to podcast „The Beatles: Historia bez granic”, czyli historia czwórki z Liverpoolu opowiedziana historią ich płyt przez Antoniego Grudniewskiego Kolejną propozycją są „Czarne owce” czyli rozmowy Łukasza Dunaja z Noise Magazine ze znanymi fanami muzyki metalowej, nie kojarzonymi z miłością do “ciężkich brzmień”. „Kolejną propozycją jest „Stacja Arsenalna” podcast Zoriany Varenii w języku ukraińskim (i streszczeniami w języku polskim), czyli rozmowy o emocjach i codzienności Ukraińców, próbujących w Polsce stworzyć swój nowy dom. Z kolei podcast „Historia sportu” przedstawia sportowe historie, które wstrząsnęły światem. Za serię odpowiedzialni są dziennikarze sportowi 357 - Tomasz Gorazdowski i Mateusz Kuźniewski. „Opowiemy o wielkich sportowcach - choć nie zawsze krystalicznych. Zajrzymy za kulisy wydarzeń, które wspominamy do dziś. To będzie historia sportu opowiedziana historiami ludzi” - mówi Tomasz Gorazdowski, współautor serii.
Wisienką na torcie mają być „Korzenie i skrzydła - edycja specjalna”, czyli - ywiady” Grzegorza Sajóra z wielkimi Polakami. ”Zdecydowałem się na eksperyment. Na początku kwietnia wyemitowaliśmy audycję, której bohaterem był… Fryderyk Chopin. W tę rolę wcielił się Aleksander Laskowski z Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, rzecznik konkursów chopinowskich. Trochę zaryzykowałem, ale opłaciło się. Dużo pozytywnych głosów po emisji tego nietypowego “wywiadu” zainspirowało mnie, by tę formułę kontynuować. Tak powstała wiosenna seria podcastowej wersji “Korzeni i skrzydeł”. Jej pierwszy odcinek - “wywiad” z Juliuszem Słowackim - jest już dostępny. Kolejni bohaterowie niech pozostaną jeszcze niespodzianką” - mówi Grzegorz Sajór, autor wywiadów z cyklu “Korzenie i skrzydła”. Premiery kolejnych odcinków zaplanowane są co dwa tygodnie.
Specjalistka/Specjalista ds. promocji i obsługi widowni
Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera | Warszawa
Przejdź do ofertyStanowisko ds. promocji i komunikacji
Muzeum – Miejsce Pamięci KL Plaszow w Krakowie. Niemiecki nazistowski obóz pracy i obóz koncentracyjny (1942-1945) (w organizacji) | Kraków
Przejdź do ofertyKierownik Działu Komunikacja Społeczna i Promocja
Regionalny Instytut Kultury im. Wojciecha Korfantego | Katowice
Przejdź do ofertyKonferencja Digital Gamechangers — Harbingers Data: 3 października 2024 Miejsce: Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.
Komentarze